NHL: sześć punktów Marchmenta w meczu z Columbus

• Dodał: Remigiusz Nowak
  • Data publikacji: 01.02.2022, 14:25

Mason Marchment sześciokrotnie zapunktował w meczu Florida Panthers z Columbus Blue Jackets, a jego ekipa dosyć pewnie pokonała rywali i przewodzi stawce w Dywizji Atlantyckiej.

Na osiągnięcie Marchmenta składają się dwa gole i cztery asysty, bramki stanowią klamrę, która niejako "spięła" wynik meczu, bo Kanadyjczyk otworzył i zamknął wynik zawodów. W zasadzie to pierwsze dwie tercje przyniosły kibicom jedenaście trafień, trzecia część gry mimo dobrego tempa rywalizacji i licznych prób to głównie pokaz umiejętności golkiperów.

Marchment po raz pierwszy w protokole meczowym zapisał się w 32. sekundzie wykorzystując podanie na czystą pozycję na wprost bramkarza. Na 2:0 podwyższył drugi bohater po stronie Panter, Sam Reinhart, który Merzlikinsa pokonał trzykrotnie. Pod koniec pierwszej tercji goście prowadzili 4:2. W kolejnych 20 minutach gry gospodarze potrafili zdobyć bramkę kontaktową na 5:4, potem jednak rozpoczął się odjazd Florydy, dla której kolejno trafiali Tippett i Weegar. Ostatnia część spotkania to ponownie szybki gol Marchmenta, który tym samym ustalił wynik na 8:4.

Columbus Blue Jackets - Florida Panthers 4:8 (2:4, 2:3, 0:1).

Świetnie przez dwie tercje szło New Jersey Devils spotkanie z Toronto Maple Leafs. Diabły po 40 minutach prowadziły 4:2, jednak potem zupełnie się zatrzymali, dali sobie strzelić cztery bramki i przegrali 4:6.

Toronto Maple Leafs - New Jersey Devils 6:4 (2:3, 0:1, 4:0).

Z porażką po dogrywce z Detroit Red Wings musieli pogodzić się hokeiści Anaheim Ducks. Gracze obydwu drużyn byli oszczędni w strzały jak i w bramki, tych drugich w całym spotkaniu padło zaledwie trzy. Gola na wagę zwycięstwa zdobył Oesterle.

Detroit Red Wings - Anaheim Ducks 2:1d. (1:0, 0:1, 0:0, 1:0d.).