Tenis - ATP Pune: Majchrzak w ćwierćfinale
sirobi 2018

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 02.02.2022, 11:00

Kamil Majchrzak pokonał 6:3, 7:6(7) Quentina Halysa i awansował do ćwierćfinału turnieju ATP 250 w Pune. Polak drugi raz w karierze znalazł się w najlepszej ósemce imprezy w ramach głównego touru.

Mecz z Francuzem Kamil Majchrzak rozpoczął od szybkiego wyjścia na 3:0. Polak pół godzinie gry serwował na set, kiedy to zrobiło się nerwowo. Piotrkowianin nie wykorzystał trzech piłek setowych, po których to Halys miał szansę na przełamanie powrotne. Reprezentant Polski nie pomagał sobie pierwszym podaniem - ledwie 47% pierwszych prób wpadało w karo serwisowe. Mimo to Majchrzak wyszedł z opresji i zapisał na swoim koncie seta.

Początek drugiej odsłony zapowiadał szybkie zwycięstwo naszego zawodnika. W trzecim gemie zdobył breaka, którego dzielnie trzymał aż do gema nr 10. Wtedy tenisiści zafundowali sobie długą wojnę nerwów. Majchrzak nie mógł wypracowac sobie żadnej piłki meczowej, ale dzielnie bronił break pointów. Niestety za ósmym(!) razem Francuz wyrównał stan meczu na 5:5. Rozstrzygnięcie zapadło w tie-breaku. W nim na starcie gracze po razie stracili serwis, a później konsekwentnie utrzymywali podanie. Przy stanie 8:7 dla Polaka, Halys popełnił podwójny błąd serwisowy, tym samym przegrywając mecz. Piotrkowianin w ćwierćfinale zagra z lepszym z pary Lorenzo Musetti/Alexandar Vukić.

Kamil Majchrzak (POL) - Quentin Halys (FRA): 6:3, 7:6(7)