Euroliga Kobiet: porażka Arki na pożegnanie
Dawid Lis

• Data publikacji: 02.02.2022, 20:00

VBW Arka Gdynia przegrała na własnym parkiecie 65:78 ze Spar Gironą w ostatnim meczu grupowym Euroligi. Mistrzynie Polski zakończyły rozgrywki na ostatnim miejscu w grupie B.

W swoim ostatnim meczu w Eurolidze VBW Arka Gdynia podejmowała Spar Gironę. Polski zespół nie miał już szans na opuszczenie ostatniej pozycji w grupie. Mógł jednak przerwać serię trzech porażek i sięgnął po trzecią wygraną w rozgrywkach. Również drużyna z Hiszpanii poniosła porażki w trzech ostatnich spotkaniach. Na początku meczu Spar Girona odskoczył na 10:4, ale po pierwszej kwarcie prowadził zaledwie 14:13.

Wynik bliski remisu nie utrzymał się długo, gdyż drugą kwartę ekipa gości wygrała 27:18 i tym samym miała dwucyfrową przewagę. Do przerwy było 41:31. W drugiej połowie Arka nie była w stanie zbliżyć się do rywalek. Zespół z Hiszpanii spokojnie kontrolował przebieg spotkania i wygrał 78:65. Na pocieszenie najskuteczniejszą zawodniczką meczu była Megan Gustafson, która zdobyła 25 punktów. Gdynianki zakończyły rozgrywki na ostatnim miejscu w grupie B z dwoma zwycięstwami.

VBW Arka Gdynia - Spar Girona 65:78 (13:14, 18:27, 17:20, 17:17)