FIBA Europe Cup: porażka Trefla z Benficą

• Data publikacji: 02.02.2022, 20:46

Koszykarze Trefla Sopot przegrali ważne spotkanie w FIBA Europe Cup. Polski zespół w Ergo Arenie uległ 67:76 Benfice.

W swoim czwartym meczu głównej fazy Europe Cup koszykarze Trefla podejmowali Benficę. Na wyjeździe wygrali z zespołem z Lizboną, więc liczyli na drugie zwycięstwo z tym rywalem i awans w tabeli. Niestety, gra sopocianom od samego początku się nie układała. Goście szybko objęli prowadzenie 9:2. Trefl zdołał zmniejszyć różnicę do czterech punktów, ale Benfica już w pierwszej kwarcie odskoczyła na 15 oczek. To właśnie wynikiem 25:10 zakończyła się pierwsza odsłona meczu.

W pierwszej połowie koszykarze Benficy byli lepsi w każdym elemencie gry. Po dwudziestu minutach pewnie prowadzili 42:25. W trzeciej kwarcie gospodarze "urwali" zaledwie trzy punkty z pokaźnej straty, więc nawet nie zbliżyli się do rywali na mniej niż 10 oczek. Ostatnia odsłona meczu należała jednak do Trefla. Po serii 10:0 sopocianie przegrywali zaledwie 60:67. Na cztery minuty przed końcem po kontrze zakończonej przez Yannicka Frankego było zaledwie 65:69.

Niestety, koszykarze Trefla nie poszli za ciosem. Benfica odpowiedziała pięcioma kolejnymi punktami, a ostatecznie triumfowała 76:67. Zespół z Sopotu ma obecnie bilans 1-3. Dla gospodarzy 17 punktów zdobył Brandon Young, a po 14 oczek zanotowali Michał Kolenda i Karol Gruszecki. Drużyna z Portugalii miała aż ponad 70% skuteczności w rzutach za dwa punkty, a Trefl zaledwie 42,5%.

Trefl Sopot - Benfica 67:76 (10:25, 15:17, 23:20, 19:14)