Puchar Polski: Radomka i Budowlane z pewnym awansem do ćwierćfinału
Copyright @2022 Rafal Oleksiewicz

• Dodał: Seweryn Czernek
  • Data publikacji: 02.02.2022, 20:45

Ostatnie dni przyniosły kolejne pojedynki w ramach 1/8 finału siatkarskiego Pucharu Polski pań. We wtorek awans do ćwierćfinału pewnie wywalczyły radomianki, pokonując u siebie Pałac Bydgoszcz 3:0. Takim samym wynikiem zakończyło się spotkanie Budowlanych Łódź z pierwszoligowym zespołem PWSŻ Tarnów, gdzie ze zwycięstwa cieszyły się łodzianki.

Wtorkowy wieczór był czasem pojedynku Radomki Radom z Pałacem Bydgoszcz, w którym zdecydowanymi faworytkami były gospodynie. Radomianki szybko przejęły kontrolę na boisku i wypracowały sobie przewagę w pierwszym secie, choć ambitnie walczące przyjezdne za wszelką cenę starały się ich trzymać. Udawało im się to do środkowych fragmentów tej partii, a później podopieczne Riccardo Marchesiego włączyły wyższy bieg i pewnie zmierzały w kierunku wygrania tej odsłony, zapisując ją na swoim koncie wynikiem 25:20. Druga partia miała w początkowych fragmentach bardzo zbliżony przebieg, jednak z czasem miejscowe zaczęły wyraźnie odstawać od rywalek i budować coraz większą przewagę po swojej stronie, by odnieść pewne i przekonujące zwycięstwo 25:14. Najdłużej wyrównaną grę z prowadzącymi bydgoszczanki toczyły w trzecim secie, gdzie do połowy wynik na tablicy oscylował w okolicach remisu. Druga część tej partii ponownie była jednak popisem i pokazem możliwości radomianek, które od stanu 13:13 pozwoliły rywalkom wygrać tylko trzy akcje, by wygrać tę odsłonę 25:16. Tym samym siatkarki Radomki odniosły pewne zwycięstwo 3:0 i awansowały do ćwierćfinału turnieju. MVP spotkania wybrana została atakująca Katarzyna Zaroślińska-Król, która zdobyła 18 punktów, w tym trzy z pola zagrywki.

E.LECLERC MOYA Radomka Radom - Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz 3:0 (25:20, 25:14, 25:16)

MVP: Katarzyna Zaroślińska-Król

Środa przyniosła z kolei starcie pierwszoligowego PWSŻ Tarnów z Budowlanymi Łódź, gdzie w roli faworytek występowała ekipa z TAURON Ligi. Miejscowe szybko pokazały jednak, że nie mają zamiaru oddawać zwycięstwa bez walki, co pokazał przebieg pierwszej partii. Oba zespoły grały w niej falowo, raz wysuwając się na prowadzenie, by później tracić kilka punktów i oddawać prowadzenie rywalko. To sprawiło, że pierwsze przed szansą na zamknięcie seta stanęły tarnowianki, jednak przyjezdne zdołały jeszcze skutecznie zawalczyć, wygrywając pięć ostatnich akcji i tym samym całego seta 24:26. Druga odsłona miała bardzo podobny przebieg, a obie drużyny przez pewien czas wymieniały się na czele. Druga połowa była jednak znacznie lepsza w wykonaniu siatkarek Budowlanych, które coraz pewniej prezentowały się na boisku i zapisały na swoim koncie tę partię wynikiem 19:25. Trzeci set to już gra pod dyktando faworytek, które szybko wypracowały sobie przewagę i zaznaczyły swoją wyższość na boisku. W szeregi podopiecznych Jakuba Głuszaka wyraźnie wstąpiły nowe siły, a gospodynie nie potrafiły utrzymać tempa narzuconego przez prowadzące. To przełożyło się na pewną wygraną łodzianek w trzeciej odsłonie 17:25 i zwycięstwo w całym meczu 0:3. Tym samym Budowlane zameldowały się w ćwierćfinale rozgrywek, w co duży wkład miała wybrana najlepszą zawodniczką pojedynku Monika Fedusio.

Roleski Grupa Azoty PWSŻ Tarnów - Grot Budowlani Łódź (24:26, 19:25, 17:25)

MVP: Monika Fedusio

Seweryn Czernek

O igrzyskach piszę od niedawna, ale z igrzyskami jestem już od wielu lat. Dziennikarz z wykształcenia i pasji. Fanatyk wielu dyscyplin, a w Poinformowanych zajmuję się siatkówką, biathlonem, biegami narciarskimi, tenisem oraz podnoszeniem ciężarów.