Pekin 2022: 3 lutego [ZAPIS LIVE]

• Data publikacji: 02.02.2022, 20:55

Tak, tak! Dla fanów sportów zimowych zaczyna się wielkie święto, czyli igrzyska olimpijskie w Pekinie. W czwartek jeszcze nie będzie wiele emocji, nie będą rozdane żadne medale, Polaków zobaczymy tylko na treningach, ale w kilku dyscyplinach - curlingu, czy hokeju na lodzie rywalizacja rozkręci się już na całego. Zatem i my startujemy z naszymi relacjami LIVE, które będą Wam towarzyszyły aż do 20 lutego. Dziś jeszcze na luzie, dopiero od 7:00, ale wczuwajmy się powoli w olimpijską atmosferę, szykujmy się do kibicowania Naszym. Bądźcie z nami, tylko tu każda ważna informacja z olimpijskich aren w jednym miejscu!

Program dnia

Relacja na żywo

Na dziś to koniec zmagań, ale nie martwcie się, wrócimy do was za kilka godzin z nową relacją. A na pierwszy ogień pójdzie łyżwiarstwo figurowe, także stay tuned!

Hokej K - Koniec meczu i pewne zwycięstwo "Jankesek" 5:1!

Hokej K - Odpowiedź Amerykanek błyskawiczna. Na 5:1 podwyższa Carpenter, dla której jest to druga bramka w tym spotkaniu.

Hokej K - I jest bramka dla Finlandii. Kontakt drużynie Suomi daje Susanna Tapani, wykorzystując grę w przewadze.

Hokej K - Rozpoczęła się ostatnia cześć tego meczu, USA - Finlandia 4:0.

Hokej - Po dwóch tercjach hokeistki ze Stanów Zjednoczonych prowadzą 4:0. Nie wydaje się, żeby Finki mogły zmienić obraz gry i wynik.

Skoki narciarskie - III trening już za nami. Wygrał Jewgenij Klimow z Rosji. Najlepszym z naszych był 6. Dawid Kubacki.

Hokej K - Dwa ekspresowe gole Kendall Coyne Schofield i Amerykanki podwajają swoje prowadzenie na początku drugiej tercji.

Skoki narciarskie - Kamil Stoch już po swoim skoku. Tym razem uzyskał 100 metrów. Warunki są trudniejsze i skoczkowie skaczą z wyższej belki.

Skoki narciarskie - 95 metrów Piotra Żyły na ostatnim czwartkowym treningu.

Skoki narciarskie - 98,5 metra uzyskał Dawid Kubacki.

Skoki narciarskie - Paweł Wąsek znów nieco słabiej. Tym razem 87,5 metra drugiego z Polaków.

Hokej K - Do przerwy wynik 2:0 dla USA.

Skoki narciarskie - Trwa III trening. Ostatni skok tego dnia oddał już Stefan Hula, który uzyskał 95 metrów.

Curling - W ten sposób już tylko włoski mikst ma komplet zwycięstw, ale na lód wychodził tylko dwa razy. Bilans 2:1 mają Chińczycy, Czesi, Brytyjczycy i Szwedzi. po jednej wygranej zanotowali dotąd Kandyjczycy, Norwegowie, Szwajcarzy i Amerykanie. Bez zwycięstwa pozostaje Australia. Kolejna runda już jutro, wyjątkowo cześniue, bo o 1:35 polskiego czasu. Zmierzą się w niej Szwecja z Australią, Kanada ze Szwajcarią i Włochy z Norwegią.

Curling - Wyrywają w ostatniej partii Szwajcarzy wygraną Brytyjczykom - mecz kończy się wynikiem 8:7. O wyniku meczu Kanada - Norwegia także zadecydował jeden kamień - na swoje konto zapisali go Kanadyjczycy i wygrali 7:6. Spektakularnie mecz z gospodarzami zakończyli za to Szwedzi. W ostatnim endzie zdobyli trzy punkty i mcz zapisali na swoje konto - wynik 7:6.

Hokej K - Po 15 minutach pierwszej tercji Amerykanki prowadzą 2:0, po trafieniach Amandy Kessel i Alexandry Carpenter.

Skoki narciarskie - II trening mężczyzn zakończony. Zwyciężył Halvor Egner Granerud. W pierwszej dziesiątce uplasował się tylko 9. Piotr Żyła.

Niestety Natalia Maliszewska z pozytywnym wynikiem na obecność koronawirusa. PKOL złożył już protest.

Curling - Czesi przedwcześnie kończą mecz. Wygrywają z Australią 8:2. W pozostałych trzech meczach zacięta walka. Kanadyjczycy prowadzą z Norwegią 6:5, a w meczach Szwajcaria - Wielka Brytania i Chiny - Szwecja mamy remisy.

Skoki narciarskie - Swój drugi skok ma za sobą Kamil Stoch. Lider naszej reprezentacji uzyskał 100 metrów.

Skoki narciarskie - Piotr Żyła potwierdza formę. Kolejny dobry skok wiślanina. Tym razem uzyskał 101,5 metra. Jest na 2. miejscu. Prowadzi skoczek z Rosji.

Saneczkarstwo - Klaudia Domradzka z 17., ostatnim wynikiem 2. treningu saneczkarek. Po raz kolejny najlepsza Natalie Geisenberger.

Skoki narciarskie - Dawid Kubacki uzyskał 101,5 metra i obejmuje prowadzenie na drugim treningu.

Hokej K - Rozpoczął się ostatni dzisiejszy mecz grupy "A" kobiet pomiędzy Stanami Zjednoczonymi a Finlandią.

Curling -W meczach zakończono już piąte endy. Norwegowie remisują z Kanadą 5:5. Szwajcarzy prowadzą z Wielką Brytanią 6:4, Czesi z Australią 6:2, Chiny ze Szwecją 4:3.

Skoki narciarskie Paweł Wąsek skoczył 95 metrów. Znacząca poprawa naszego skoczka.

Skoki narciarskie - trwa drugi trening skoczków. Za nami skok Stefana Huli, który uzyskał 97 metrów.

Narciarstwo dowolne - Sporą sensacją jest brak awansu Japończyka Ikumy Horishimy, który zajął dopiero 16. miejsce.

Skoki narciarskie I trening mężczyzn na skoczni normalnej zakończony. Wygrywa Maneul Fettner (101 m). Czołową trójkę uzupełniają Kamil Stoch i Cene Prevc. 7. miejsce - Piotr Żyła 26. miejsce - Stefan Hula 29. miejsce - Dawid Kubacki 51. miejsce - Paweł Wąsek

Narciarstwo dowolne - Bezpośrednią kwalifikację do finału jazdy po muldach mężczyzn uzyskali: Mikael Kingsbury (CAN), Walter Wallberg, Ludvig Fjallstrom (SWE), Benjamin Cavet (FRA), Jimi Salonen, Olli Penttala (FIN), Cole McDonald, Dylan Walczyk (USA), Kosuke Sugimoto, Daichi Hara (JPN).

Curling - Pierwszy punkt na koncie Australijczyków, ale w połowie meczu Czesi prowadzą 5:1. Remis po 3 mamy w starciu Szwajcarii z Wielką Brytanią. Kanadyjczycy prowadzą z Norwegią 4:3, a Szwedzi z Chinami 3:2.

Saneczkarstwo - Klaudia Domaradzka z 16. czasem 1. treningu. Najszybsza była Natalie Geisenberger.

Curling - Kolejny punkt na koncie Czechów. Kanadyjczycy w drugim endendzie zdobyli 4 punkty i prowadząz Norwegią 4:2. Szwajcarzy prowadzą z Brytyjczykami 3:1, a Chińczycy ze Szwedami 2:1.

Skoki narciarskie Ze skocznią olimpijską w Pekinie przywitał się też trzykrotny mistrz olimpijski. Kamil Stoch skoczył 102,5 metry!

Skoki narciarskie - Pierwsza próba aktualnego mistrza świata z normalnej skoczni. Piotr Żyła uzyskał 99,5 metra, co daje prowadzenie. Brawo

Curling - Świetna partia w wykonaniu Zuzany Paulovej i Tomasa Paula. Wygrana za trzy punkty daje Czechom komfortowe prowadzenie 4:0.

Skoki narciarskie 92 metry Dawida Kubackiego na pierwszym treningu

Curling - Pierwsze endy za nami. Najlepiej wyszli na nich Norwegowie, którzy zdobyli 2 punkty, po jednym na koncie zapisali Brytyjczycy, Szwedzi i Czesi.

Skoki narciarskie - Pierwszy skok na olimpijskiej skoczni oddał też Paweł Wąsek. Drugi z Polaków uzyskał tylko 80,5 metra. Odległa pozycja naszego zawodnika.

Skoki narciarskie - Stefan Hula uzyskał 93,5 metra na pierwszym treningu. Na razie daje to 1. miejsce.

Curling Zaczynamy trzecią dziś a czwartą w ogóle sesję curlingową. W turnieju par mieszanych Norwegia gra z Kanadą, Szwajcaria z Wielką Brytanią, Chiny ze Szwecją a Czechy z Australią. Przypomnijmy, że dwie wygrane mają na koncie Chiny, Wielka Brytania i Włochy.

Skoki narciarskie - Rozpoczyna się trening mężczyzn na skoczni normalnej.

Saneczkarstwo - Za nami dwa ślizgi treningowe grupy A saneczkarek. Najlepsze czasy uzyskały w nich Amerykanka Emily Sweeney i Rosjanka Jekaterina Katnikowa. Na 13:15 zaplanowano pierwszy ślizg grupy B, a w niej pokaże się Klaudia Domaradzka.

Narciarstwo dowolne - Przed nami kwalifikacje panów w jeździe po muldach.

Skoki narciarskie Sara Takanashi (102 m) wygrywa podczas trzeciego treningu pań. Polki w czwartej dziesiątce. 33. miejsce dla Nicole Konderli i 38. dla Kingi Rajdy. Dwie zawodniczki nie startowały.

Skoki narciarskie Trwa III trening pań na normalnej skoczni. Kinga Rajda uzyskała zaledwie 67,5 metra. Nieco lepiej poradziła sobie Nicole Konderla, która ląduje na 73 metrze.

Narciarstwo dowolne - O 12:45 wystartują mężczyźni.

Narciarstwo dowolne - Bezpośrednio do finału w jeździe po muldach kobiet awansowały: Jakara Anthony, Britteny Cox (AUS), Perrine Laffonte (FRA), Jaelin Kauf, Olivia Giaccio, Hannah Soar (USA), Anri Kawamura, Junko Hoshino (JPN), Anastasiia Smirnova (ROC).

Hokej K -Japonia wygrywa ostatecznie ze Szwecją 3:1 i nalezy uznać to za pierwszą niespodziankę turnieju hokeistek. Dzisiaj jeszcze mecz Finlandia - USA - początek o 14:10.

Skoki narciarskie - Podczas drugiego treningu pań Kinga Rajda skoczyła 70,5 metra. 6 metrów dalej lądowała Nicole Konderla. Polki zajęły odpowiednio 31. i 36. miejsce. Wygrała Słowenka Nika Kriznar (103 m).

Hokej K - Szwedki wycofały oczywiście bramkarkę, nie miały wyjścia. Na 60 sekund przed syreną Shiori Koike rozstrzyga mecz strzelając do pustej bramki. Mamy 3:1 do japonii i już nic się tu nie zmieni.

Hokej K - Cisną Szwedki, cisna, mają sporą przewagę, grały nawet w przewadze, ale bramka Nany Fujimoto wciąż jak zaczarowana. Japonia o 5 minut od pierwszego zwycięstwa w Pekinie.

Hokej K Rui Ukita daje Japonkom prowadzenie w meczu ze Szwedkami. Asystowały Aoi Shiga i jej siostra, Akane. Szwedki mają 15 minut na odwrócenie losów spotkania!

Skoki narciarskie - Sara Takanashi (104 m) wygrywa I trening pań. Kina Rajda na 33. miejscu, zaś Nicole Konderla zajęła 37. miejsce. Nie startowały dwie zawodniczki.

Saneczkarstwo - Konsekwentny jest Mateusz Sochowicz. W drugim treningu po raz drugi uzyskuje 12. czas. Najszybszy Felix Loch. Dziś jeszcze treningowe przejazdy zaliczą saneczkarki, w tym Klaudia Domaradzka. Grupa z Polką pierwsze przejazdy rozpocznie po 13:15.

Hokej K - Po 40 minutach gry mamy w meczu Japonia - Szwecja remis 1:1. bardzo wyrównany, szybki i ciekawy jest to mecz. Japonki mają więcej z gry, ale Szwedki się dobrze bronią. Trzecia tercja zapowaiada się bardzo ciekawie.

Narciarstwo dowolne - Rozpoczynają się właśnie kwalifikacje w jeździe po muldach kobiet i mężczyzn. Bezpośrednio do finału awansuje najlepsza "10", a miejsca 11-30 powalczą w drugich kwalifikacjach

Skoki narciarskie - Trwa I trening pań na skoczni normalnej. Kinga Rajda skoczyła 79,5 metra, zaś Nicole Konderla 76 metrów

Hokej K - Pół minuty drugiej tercji potrzebowały Szwedki na wyrównanie. Autorką bramki Maja Nylen-Persson.

Saneczkarstwo - Mateusz Sochowicz uzyskał 12. czas w swojej grupie treningowej. Najszybszy był Austriak Nico Gleischer.

Hokej K - Przeważały, przeważały i dopięły swego. Shiori Koike na 50 sekund przed końcem pierwszej tercji umieszcza krązek w szwedzkiej bramce. Po 20 minutach gry mamy 1:0 i małą niespodziankę.

Hokej K - 10 minut gry za nami. Szwedki grały przez 2 minuty w przewadze, ale były nieskuteczne. Co ciekawe przewagę posiadają Japonki.

Hokej K - Mecz Japonia - Szwecja już się rozpoczął.

Hokej K - Już za 10 minut rozpocznie się kolejne spotkanie w grupie B turnieju hokeistek, zagrają w nim Japonki i Szwedki. Faworytkami wydają się być te drugie. Warto przypomnieć przy okazji zasady turnieju kobiecego w Pekinie, bo są one dośc specyficzne. Otóż w zmaganiach bierze udział 10 zespołów podzielonych na dwie grupy (A - USA, Kanada, Finlandia, Rosyjski Komitet Olimpijski, Szwajcaria, B - Japonia, Czechy, Szwecja, Dania, Chiny). Z grupy A, gdzie rywalizować będą ze sobą dużo mocniejsze ekipy do dalszych gier awansuje komplet pięciu drużyn, z B za to jedynie trzem przyjdzie zmierzyć się w ćwierćfinałach. Na tym etapie zwyciężczynie grupy A zmierzą się z państwem, które w grupie B było trzecie, wicelider z grupy A spotka się z wiceliderem z grupy B, a trzecia ekipa z grupy A zmierzy się ze zwycięzcą grupy B, natomiast czwarte i piąte państwo grupy A ponownie po raz drugi staną na tym turnieju ze sobą w szranki, od tego momentu mamy do czynienia z fazą play-off, w której zwycięzca awansuje dalej, a przegrany kończy swoją przygodę z igrzyskami olimpijskimi.

Saneczkarstwo - Dominik Fischnaller ponownie najszybszy w treningowych przejazdach grupy B. Drugi wynik uzyskał Łotysz Kristers Aparjods, a trzeci Kevin Fischnaller. O 9:45 potrenuje grupa A z Mateuszem Sochowiczem.

Curling - Na kolejne mecze curlingowe zapraszamy jeszcze dziś, od godziny 13.

Curling: Włochy - Szwajcaria 8:7 - Mamy kolejną niespodziankę na tych Igrzyskach! Stefania Constantini świetnie wkręca kamień w sam środek domu i zapewnia drugie już na tym turnieju zwycięstwo Włochom. Dla Szwajcarów jest to druga porażka i srebrni medaliści z Pjongczangu nieoczekiwanie znajdują się na samym dole tabeli.

Curling: Włochy - Szwajcaria 7:7 - Szwajcarzy doprowadzają do dogrywki i już za chwilę obejrzymy decydującą partię.

Saneczkarstwo - Na Yanqing National Sliding Centre trwają treningi saneczkarzy. W pierwszym dzisiejszym ślizgu w grupie B najszybszy był Włoch Dominik Fischnaller. Mateusz Sochowicz pojedzie w grupie AQ, która przejazdy ma rozpocząć o 9:45.

Curling: USA - Norwegia 6:11 - Norwegowie postawili "kropkę nad i" zdobywając dwa punkty w ósmym endzie. Po niepowodzeniu we wczorajszym meczu, dzisiaj pewnie wygrywają oni wynikiem 11:6.

Curling: Włochy - Szwajcaria 7:6 - Przed ostatnim endem na prowadzenie wysuwają się Włosi, jednak to Szwajcarzy będą mieli ostatnie zagranie i są w korzystniejszej sytuacji w decydującej partii.

Curling: USA - Norwegia 6:9 - Amerykanka użyła zbyt dużo siły przy pchnięciu ostatnim kamieniem, który przejechał przez środek domu, zapewniając trzy punkty parze norweskiej. Sytuacja reprezentacji Stanów Zjednoczonych przed ostatnią partią jest ciężka.

Curling: Włochy - Szwajcaria 5:6 - Tym razem koszmarny błąd Włoszki. Stefania Constantini swoim zbyt mocnym zagraniem zostawiła rywalom bardzo korzystny układ przed ostatnim ślizgiem i sprezentowała im trzy punkty.

Curling: USA - Norwegia 6:6 - Nie musieliśmy długo czekać na odpowiedź Norwegów. Zdobywają oni trzy punkty z wykorzystaniem "power playa" i wyrównują stan pojedynku.

Curling: Włochy - Szwajcaria 5:3 - Reprezentacja Włoch jako pierwsza przechwytuje partię i powiększa prowadzenie.

Curling: USA - Norwegia 6:3 - Potężny cios wyprowadzili teraz Amerykanie. Świetne rozbicie Vicky Persinger było warte aż trzy punkty.

Curling: Włochy - Szwajcaria 4:3 - Czwarta partia dla Włochów. Na przerwę curlerzy z półwyspu apenińskiego schodzą z jednopunktowym prowadzeniem.

Curling: USA - Norwegia 3:3 - End wygrany przez Norwegów za dwa punkty i na półmetku mamy remis.

Curling: Włochy - Szwajcaria 3:3 - Sporo błędów z obydwu stron w trzecim endzie, lepiej wyszli na tym Szwajcarzy i to oni dopisali na swoje konto dwa punkty.

Hokej K - Zakończyło się już również drugie zaplanowane na dzisiaj spotkanie. W nim prawdziwą lekcję hokeja zafundowały Szwajcarkom Kanadyjki. Zawodniczki z kraju klonowego liścia urządziły sobie w meczu trening strzelecki i rozgromiły rywalki aż 12:1.

Curling: USA - Norwegia 2:1 - Curlerzy z Ameryki Północnej odskakują Norwegom na dwa punkty.

Curling: Włochy - Szwajcaria 3:1 - Fantastyczny ruch włoskiej zawodniczki. Stefania Constantini wybiła dwa kamienie rywali i zapewniła swojej reprezentacji trzy punkty.

Curling: USA - Norwegia 1:1 - Sporo było kamieni w domu, ostatecznie najbliżej środka znalazł się kamień aktualnych wicemistrzów świata i mamy wyrównanie.

Hokej K - Przed kilkoma minutami zakończył się mecz inaugurujący zmagania kobiet w turnieju hokejowym. Gospodynie turnieju mierzyły się z reprezentacją Czech i nie zdołały sprawić niespodzianki. Czeszki prezentowały się znacznie lepiej i pewnie wygrały 3:1.

Curling: USA - Norwegia 1:0 - Pierwsza partia w tym meczu trafia na konto Amerykanów.

Curling: Włochy - Szwajcaria 0:1 - Skutecznie rozbijał Martin Rios, dzięki czemu Szwajcaria zdobyła pierwszy punkt w tym spotkaniu.

Curling - Wszystkie pary są już na lodzie, rozpoczyna się ustawianie strażników.

Curling - Na torze A pojawią się reprezentacje Włoch i Szwajcarii, za to na torze B oglądać będziemy rywalizację par ze Stanów Zjednoczonych i Norwegii. Start rywalizacji parę minut po godzinie siódmej.

Niebawem rozpoczniemy dzisiejszą relację live z Igrzysk Olimpijskich w Pekinie! Na początek zapraszamy Państwa do National Aquatics Centre, gdzie rozegrana zostanie trzecia sesja turnieju par mieszanych w curlingu.

Zaczynamy około 7:00! Bądźcie z nami!