Puchar Króla: awans Valencii CF oraz Rayo Vallecano

• Dodał: Hubert Dondalski
  • Data publikacji: 02.02.2022, 23:04

Po krótkiej przerwie emocje piłkarskie powróciły na hiszpańskie ziemie wraz z Pucharem Króla. W pierwszym spotkaniu Rayo Vallecano pewnie pokonało RCD Mallorca 1:0, a jedyną bramkę zdobył Oscar Trejo. W drugim spotkaniu Valencia CF pokonała Cadiz CF wynikiem 2:1, choć to goście przez większość spotkania przeważali. Bramki dla Nietoperzy zdobyli Goncalo Guedes oraz Hugo Duro, zaś dla gości strzelił Lucas Perez.

Na rozgrzewkę otrzymaliśmy spotkanie na Campo de Futbol de Vallecas, gdzie miejscowe Rayo Vallecano podejmowało RCD Mallorce. Od pierwszych minut gospodarze grali wysokim pressingiem. Gospodarze tego spotkania dominowali również w posiadaniu piłki i widać było, z jaką mentalnością wyszli oni na murawę. Co ciekawe, to piłkarze z Majorki pierwsi wbili piłkę do siatki, ale Angel Rodriguez był na spalonym. Pierwsza połowa minęła pod znakiem dominacji Rayo Vallecano, która w końcu przełożyła się na bramkę. W 43. minucie Franco Russo sfaulował rywala w polu karnym, co w konsekwencji skończyło się rzutem karnym, zamienionym na bramkę przez Oscara Trejo. W drugiej połowie podopieczni Andoniego Iraoli wrzucili jeszcze wyższy bieg i kontrola wydarzeń na boisku należała do nich. W ostatnich minutach meczu Vedat Muriqi oddał bardzo dobry strzał głową, lecz piłka o milimetry minęła poprzeczkę bramki Rayo Vallecano. W doliczonym czasie gry gospodarze mogli dwukrotnie podwyższyć wynik spotkania. Najpierw Bebe zmarnował stuprocentową sytuację, a minutę później Unai Lopez huknął w lewy słupek bramki. Koniec końców spotkanie zakończyło się zwycięstwem Rayo.

Drugie spotkanie odbyło się na Estadio de Mestalla, gdzie o dziwo to drużyna gości w pierwszych minutach była aktywniejsza. Cadiz przeważało nawet w posiadaniu piłki i oddawało więcej strzałów. Skuteczniejsze były Nietoperze. W 24. minucie do prostopadłej piłki dopadł Goncalo Guedes, który z opanowaniem umieścił piłkę w siatce i dał swojej drużynie prowadzenie oraz zwycięstwo w pierwszej połowie. Druga połowa rozpoczęła się dalszego nacisku ze strony Cadiz CF, co poskutkowało bramką wyrównującą. W 54. minucie goście otrzymali rzut karny, a piłkę w siatce umieścił Lucas Perez. W 61. minucie Cadiz miało okazje na podwyższenie rezultatu, ale strzał Juana Cali wylądował na prawym słupku. Takie sytuacje lubią się zemścić i tak też się stało. W 80. minucie Hugo Duro przejął piłkę z rzutu rożnego i ze spokojem skierował piłkę do bramki rywali. Drugi mecz zakończył się zwycięstwem Valencii.

Rayo Vallecano - RCD Mallorca 1:0 (1:0)

Bramki: 44' (k.) Trejo

Rayo Vallecano: Dimitrievski - Balliu, Suarez, Catena, Rodrigues - Valentin, Comesana (64' Lopez) - Palazon (89' Bebe), Trejo (79' Ciss), Garcia (79' Nteka) - Guardiola (64' Sylla)

RCD Mallorca: Rico - Maffeo, Valjent, Russo, Costa - Gonzalez (57' Hoppe), Ruiz de Galarreta (57' Sevilla), Sanchez, Lee - Muriqi, Angel (57' Rodriguez)

Żółte kartki: Comesena, Valentin, Trejo, Ciss, Dimitrievski, Balliu - Ruiz de Galarreta, Sanchez, Russo, Maffeo, Valjent

Sędzia: Cesar Soto Grado

Valencia CF - Cadiz CF 2:1 (1:0)

Bramki: 24' Guedes, 80' Duro - 54' (k.) Perez

Valencia CF: Domenech - Correia (68' Moriba), Comert (68' Gomez), Guillamon, Gaya (88' Lato) - Foulquier, Soler, Diakhaby, Gil - Duro (90+4' Marcos Andre), Guedes (88' Costa)

Cadiz CF: Gil - Parra, Hernandez, Cala, Espino - Alejo (46' Sanchez), Jonsson, Alcaraz (63' Fernandez), Idrissi (63' Negredo) - Sobrino (77' Carcelen), Andone (23' Perez)