Euroliga: hit 24. kolejki dla Realu Madryt

• Data publikacji: 03.02.2022, 09:26

We wtorek i środę rozegrano 24. kolejkę koszykarskiej Euroligi. Najciekawiej było w Madrycie i Moskwie. Real Madryt pokonał Olympiakos, a CSKA Moskwa wygrało po dogrywce z Anadolu Efez.

Real Madryt w meczu z Olympiakosem bronił prowadzenia w tabeli. Pierwsza połowa należała do drużyny z Grecji, która prowadziła 38:24. W kolejnych dziesięciu minutach hiszpańska ekipa odrobiła prawie całą stratę i po trzeciej kwarcie przegrywała tylko 50:51. Po trójce Fabiena Causeura na początku czwartej kwarty Real wyszedł na prowadzenie. Na kilka minut przed końcem był remis 65:65, ale potem gospodarze zaliczyli serię 8:0, a ostatecznie triumfowali 75:67. Zespół z Madrytu sięgnął po 18. zwycięstwo i pozostał liderem. Najskuteczniejszy był Thomas Heurtel, który zdobył 20 punktów. Olympiakos po czwartej kolejnej porażce spadł już na szóste miejsce.

Drugi z hitów kolejki rozegrano w Moskwie, gdzie CSKA podejmowało Anadolu Efez. W pierwszej kwarcie goście prowadzili 21:8. Na początku drugiej części spotkania gospodarze odrobili straty. Po zmianie stron CSKA miało nawet 15 punktów zapasu. Tym razem to drużyna z Turcji dogoniła rywali i doprowadziła do ciekawej końcówki. Po trójce z faulem Daniela Hacketta na 13 sekund przed końcem zrobiło się 86:84 dla gospodarzy. Amerykanin łącznie rzucił aż 31 punktów. Do dogrywki doprowadził Wasilije Micić. W dodatkowym czasie spotkania szalę na swoją korzyść przechyliło Anadolu, które wygrało 99:97.

Po 18 wygranych na swoim koncie mają Real Madryt oraz Barcelona. Drużyna z Katalonii po wyrównanym meczu wygrała 71:66 z Bayernem Monachium. Ma jednak dwie więcej porażek od Królewskich. Ciekawa jest także walka o fazę play-off. Właśnie z ósemki wypadł Bayern, a wskoczyło do niej Anadolu Efez. Mateusz Ponitka nie zagrał w meczu Zenitu w Vitorii z Bitci Baskonią. Rosyjska ekipa wygrała 90:82 i zajmuje czwarte miejsce w tabeli.