Pekin 2022 - Narciarstwo dowolne: za nami pierwsza część kwalifikacji w jeździe na muldach
CC-BY-SA

• Dodał: Kacper Tyczewski
  • Data publikacji: 03.02.2022, 14:41

Za nami pierwsza część kwalifikacji w jeździe na muldach podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich Pekin 2022. Awans do finału dotychczas uzyskało dziesięciu zawodników oraz tyle samo zawodniczek.

Zgodnie z zasadami panującymi w jeździe na muldach kwalifikacje rozbite są na dwie części. W pierwszej udział bierze trzydziestu zawodników, a awans do dalszej fazy rywalizacji uzyskuje dziesięciu najlepszych. Pozostali narciarze o prawo startu w finale będą się starać w drugiej części.

Wśród mężczyzn kwalifikacje padły łupem Mikaela Kingsbury'ego, który zdobył 81,15 punktu. Kanadyjczyk o 2,03 punktu wyprzedził Waltera Wallberga. Podium eliminacji uzupełnił Benjamin Cavet. Ostatnim zawodnikiem z przepustką do finału został Dylan Walczyk. Amerykanin jedenastego Brodiego Summersa pokonał o zaledwie 0,20 punktu.

W rywalizacji kobiet najlepsza z 83,75 punktu była Jakara Anthony. Na podium kwalifikacji znalazły się jeszcze Perrine Laffont oraz Jaelin Kauf. O ostatnie miejsce gwarantujące udział w finale w pierwszej części eliminacji walczyły siostry Dufour-Lapointe. Ostatecznie awans uzyskała Justine, która pokonała Chloe o 1,14 punktu.