Lekkoatletyka: rekord kraju Anny Kiełbasińskiej!

• Dodał: Adam Kowalski
  • Data publikacji: 03.02.2022, 19:17

Ostatnio była życiówka i najlepszy wynik na świecie. Teraz w czeskiej Ostrawie, Anna Kiełbasińska powtórzyła ten wyczyn, dokładając do tego halowy rekord Polski w biegu na 400 metrów - 51,10 sekundy!

Nasz "Aniołek" tym razem taktycznie pobiegł trochę inaczej niż w Karlsruhe. Tym razem najmocniej ruszyła Lieke Klaver (Holandia) i to ona przez ponad 300 metrów nadawała tempo tego biegu, a Kiełbasińska była ciągle druga. Polka traciła do niej dobre kilka metrów, ale zachowała najwięcej sił na ostatnie kilkadziesiąt metrów. Z ostatniego wirażu wyszła na pełnej prędkości i wyprzedziła zmęczoną Holenderkę. Czas na mecie 51,10 sekundy, najlepszy w historii naszego kraju na hali (poprzedni rekord należał do Justyny Święty-Ersetic - 51,34 sekundy). 31-latka jest oczywiście też nadal najszybsza na świecie.

Zwycięstwo w Ostrawie odniósł też wchodzący dopiero w sezon halowy Michał Haratyk, który w swojej najlepszej próbie posłał kule na odległość 20,79 metra. Piąty był Jakub Szyszkowski z wynikiem 19,75 metra.

Najlepszy w konkursie trójskoku był Adrian Świderski. Nasz doświadczony zawodnik w najlepszej próbie skoczył 15,88 metra.

Piąty rezultat w biegu na 60 metrów przez płotki uzyskała Klaudia Wojtunik. Nasza płotkarka w finale pobiegła 8,26 sekundy (w eliminacjach 8,25 sekundy). Wygrała Helena Jiranova (Czechy) z czasem 8,03 sekundy (rekord życiowy).

Szóste miejsce w konkursie skoku o tyczce zajęła Agnieszka Kaszuba. Polka pokonała poprzeczkę zawieszoną na 4,21 metra. Zwyciężyła Irina Żuk (Białoruś) z wynikiem 4,71 metra.

Siódmy czas w biegu na 200 metrów uzyskał Przemysław Kozłowski. Polak przeciął linię mety w 21,48 sekundy. Najszybszy był Thomas Nemejc (Czechy) - 20,87 sekundy.

W Ostrawie oglądać mogliśmy jeszcze Anetę Lemiesz i Adama Czerwińskiego, którzy byli peacmakerami w biegu na 1500 metrów.