Puchar Narodów Afryki 2021: Egipt eliminuje po rzutach karnych gospodarzy i uzupełnia skład finału

• Dodał: Kamil Czuj
  • Data publikacji: 03.02.2022, 22:50

Drugi półfinał tegorocznego Pucharu Narodów Afryki pomiędzy Kamerunem a Egiptem zakończył się zwycięstwem Egipcjan. Po 120 minutach gry mieliśmy 0:0, ale w rzutach karnych "Faraonowie" triumfowali 3:1.

Wskazanie faworyta w tym spotkaniu nie było łatwym zadaniem, tym bardziej, że obie ekipy grają naprawdę nieźle na tym turnieju, a i w rankingu FIFA są niemal sąsiadami.

W pierwszej części gry to gospodarze turnieju mieli przewagę, jednak nie do końca przekładało się to na ilość stwarzanych okazji na zdobycie gola, a jak już się udało coś wykreować to zawodziła skuteczność.

Obraz gry w drugiej części gry nie uległ znaczącej zmianie i ciągle to "Nieposkromnione Lwy" przeważały na boisku. Bramki jednak nie padły, co skutkowało kolejnymi 30 minutami gry.

W dogrywce również działo się bardzo mało i także nie przyniosła końcowego rozstrzygnięcia.

Ostatecznie, po konkursie rzutów karnych, do finału Pucharu Narodów Afryki 2021 awansowała drużyna Egiptu. "Faraonowie" pewnie wykorzystali swoje "jedenastki", zaś Kameruńczycy chybili aż trzy z czterech i w związku z tym przegrali 3:1.

Kamerun – Egipt 0:0 (0:0), w karnych 1:3

Kamerun: A. Onana - Tolo, Ngade, Castelletto (98' Moukoudi) - Hongla (108' J. Onana), Gouet (80' Lea), Anguissa, Fai - Ekambi (98' Bassogog), Aboubakar, Ngamaleu (86' N'Jie)

Egipt: Gabaski - Fatouh, Hamdi, Abdelmonem, Kamal (86' Ashour) - Al-Sulaya (46' Trezegeut), Fathi, Elneny (86' Lasheen) - Marmoush (63' Sobhi), Mohamed (106' Sherif (118' Zizo)), Salah

Żółte kartki: 61' Gouet - 37' Kamal, 61' Elneny,

Sędzia: Bakary Papa Gassama