EBL: Stal Ostrów przerwała złą serię i wygrała z Dąbrową Górniczą
Andrzej Romański

• Dodał: Piotr Ziąbka
  • Data publikacji: 03.02.2022, 21:23

W 21. kolejce Energa Basket Ligi Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski podjęła MKS Dąbrowa Górnicza. Gospodarze walczyl o przełamanie złej passy trzech porażek z rzędu, a goście wygrali swoje dwa poprzednie mecze. Pomimo tego faworytem tak byli koszykarze Stali. Gospodarze pokonali dziś MKS z Dąbrowy Górniczej.

Od samego początku spotkania widać było, że gospodarzom zależało na tym żeby zapewnić kibicom pierwszą wygraną we własnej hali od 16 grudnia poprzedniego roku. Ruszyli do ataku i dość szybko wyszli na prowadzenie 12:5. Dobrą odpowiedź na to znaleźli przyjezdni, którzy zaliczyli serial punktowy 9:0. W końcówce pierwszej kwarty było dość wyrównanie i po dziesięciu minutach Stal prowadziła 25:24. W drugiej odsłonie gospodarze byli już w stanie zdecydowanie bardziej uwypuklić swoją przewagę w wyniku. Zagrali na skuteczności 42,9% rzutów z gry, pozwalając rywalom na trafienie zaledwie 28,6% oddanych prób. Stal Ostrów w połowie meczu prowadziła 49:39.

Trzecia kwarta zdecydowanie przypominała nam pierwszą odsłonę. Szybko przewagę zaczęli zyskiwać gospodarze, ale później miniserial punktowy zaliczyli gracze MKS-u Dąbrowa Górnicza. Choć na około minutę przed końcem tej części gry Stal osiągnęła najwyższe, 16-punktowe prowadzenie, to po 30 minutach gry na tablicy wyników widniało 70:59. Wiele wskazywało na to, że gospodarze nie będą mieli problemów z utrzymaniem przewagi i zanotowaniem pierwszego zwycięstwa w Ostrowie w tym roku. Tak też się stało. MKS najbliżej postraszenia rywali był kiedy Michael Lewis trafił z dystansu zmniejszając stratę do zaledwie czterech oczek. Wtedy gospodarze zanotowali serię 10:0 i definitywnie rozstrzygnęli kwestię zwycięstwa. Mecz zakończył się wynikiem 91:80 dla Stali Ostrów Wielkopolski.

Stal Ostrów Wielkopolski - MKS Dąbrowa Górnicza 91:80 (25:24, 24:15, 21:20, 21:21)

Stal Ostrów Wielkopolski: Kulig 16, Garbacz 14, Palmer 14, Young 12, Drechsel 9, Simmons 9, Florence 8, Andersson 6, Wojciechowski 3, Pluta 0.

MKS Dąbrowa Górnicza: Marble 20, Lewis 13, Mijović 11, Brenk 10, Piechowicz 10, Sobin 7, Pacheco 6, Rajewicz 3, Małgorzaciak 0, Czujkowski 0, Motylewski 0.

Piotr Ziąbka – Poinformowani.pl

Piotr Ziąbka

Student Finansów i Rachunkowości na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. 10 lat zawodowego pływania za mną. Prywatnie kibic piłki nożnej, koszykówki i skoków narciarskich.