Pekin 2022 - hokej: zwycięstwa Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego i Chin

• Data publikacji: 04.02.2022, 08:47

Jeszcze przed ceremonią otwarcia każda z drużyn ma rozegrany przynajmniej jeden mecz w hokejowym turnieju kobiet. W piątek Rosyjski Komitet Olimpijski wygrał ze Szwajcarią, Chinki pokonały Dunki.

Wczoraj, na początek turnieju popisy umiejętności w grupie A dały Kanadyjki i Amerykanki. Pierwszy z zespołów rozgromił 12:1 Szwajcarię, która dzisiaj rozegrała już drugi mecz - z Rosyjskim Komitetem Olimpijskim. Wynik spotkania w siódmej minucie otworzyła Jekaterina Dobrodiejewa. Helwetki wyrównały w 18. minucie po trafieniu Lary Stalder. Już 13 sekund później kolejne trafienie dla RKO strzeliła Polina Bolgarewa. W drugiej części meczu hokeistki ze Szwajcarii ponownie wyrównały, tym razem za sprawą Aliny Mueller i to w osłabieniu. Remis utrzymał się przez trzy minuty. Jeszcze w drugiej tercji dla Rosjanek trafiły Anna Szibanowa i Polina Bolgarewa. Druga z nich wpisała się ponownie na listę strzelców jeszcze na początku w trzeciej odsłonie gry i ustaliła wynik na 5:2.

Rosyjski Komitet Olimpijski - Szwajcaria 5:2 (2:1, 2:1, 1:0)

W grupie B o awans trzeba walczyć, gdyż w przeciwieństwie do grupy A, do 1/4 finału awansują trzy z pięciu drużyn. Chinki rozpoczęły wczoraj igrzyska od porażki 1:3 z Czeszkami. Ich dzisiejsze starcie z Dunkami również zakończyło się takim wynikiem, ale na korzyść gospodyń. Po pierwszej tercji 1:0 prowadził zespół z Europy po golu Malene Frandsen. Później bohaterką reprezentacji Chin była Qiqi Lin, która zdobyła dwie bramki i zanotowała asystę przy bramce Ni Lin. Tym samym Chiny wygrała 3:1.

Dania - Chiny 1:3 (1:0, 0:1, 0:2)