Tenis - ATP Pune: Majchrzak w półfinale
sirobi 2021

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 04.02.2022, 11:26

Kamil Majchrzak pokonał Lorenzo Musettiego 6:2, 6:7(5), 6:4 i awansował do półfinału turnieju ATP 250 w Pune. Dla Polaka jest to najlepszy wynik w karierze.

Po dwóch sprawnych zwycięstwach z zawodnikami grającymi na co dzień w challengerach Kamilowi Majchrzakowi przyszło się zmierzyć z Lorenzo Musettim. Włoch rozstawiony został z numerem drugim. 19-latek w swoim pierwszym starciu w trzech setach wyeliminował Alexandra Vukicia.

W pierwszej partii Majchrzak grał koncertowo. Do łatwo wygranych własnym gemów serwisowych, dołożył dwa breaki, wygrywając 6:2. Imponująco wyglądał fakt, że piotrkowianin stracił ledwie punkt przy własnym podaniu. W drugim secie Musetti popełnił już znacznie mniej niewymuszonych błędów. Reprezentant Polski nadal utrzymywał serwis, choć musiał bronić jednego break pointa. Wyrównana gra doprowadziła do tie-breaka. W nim Majchrzak niemal przez cały czas musiał odrabiać mini-breaki. Udało mu się to przy obronie dwóch piłek setowych. Niestety przy trzeciej podarował seta rywalowi, popełniając jedyny, jak się później okazało, błąd serwisowy.

W decydującej odsłonie tenisiści przez długi czas utrzymywali podanie. Dopiero w dziewiątym gemie Majchrzak uzyskał przełamanie. Chwilę później Polak serwował na mecz i nie obyło się bez nerwów. Musetti grał agresywnie i wyszedł na prowadzenie 40:15. Piotrkowianin cierpliwe przygotowywał akcje i odrobił straty. Pierwszą piłkę meczową popsuł, posyłając smecz w siatkę, lecz kolejną szansę już wykorzystał. O finał Majchrzak zagra z lepszym z pary Emil Ruusuvouri/Jiri Vesely. Czech broni tytułu wywalczonego przed dwoma laty.

Kamil Majchrzak (POL) - Lorenzo Musetti (ITA) [2]: 6:2, 6:7(5), 6:4