Pekin 2022 - 5 lutego [ZAPIS LIVE]

  • Dodał: Bartosz Szafran
  • Data publikacji: 05.02.2022, 12:41

Wiele dni odliczania za nami. Uwaga wszystkich kibiców od dziś już w stu procentach skieruje się na Pekin i rozgrywane tam zimowe igrzyska olimpijskie. Bo to właśnie w sobotę rozdane zostaną pierwsze komplety medali, bo to 5 lutego pierwsi Polacy przystąpią do rywalizacji. Liczymy na dobre występy (zwłaszcza skoczków i Natalii Maliszewskiej), medali dziś się raczej na pewno nie doczekamy, ale i tak z uwagą i nadziejami patrzyć będziemy na walkę w skokach narciarskich, biathlonie, short tracku. O wszystkim co wydarzy się w Pekinie przeczytacie tutaj i tylko tutaj. Startujemy około 2:00! Bądźcie z nami.

 

STARTY POLAKÓW                                       PROGRAM 5 LUTEGO

Relacja na żywo

Koniec meczu USA - Rosja zakończył jednocześnie kolejny dzień zmagań w Pekinie. Dziękujemy za śledzenie naszej relacji i zapraszamy na jutro. -

Hokej na lodzie kobiet - Obie ekipy miały jeszcze szanse, ale gole już nie padły. Zasłużone zwycięstwo USA, które wnet spotkają się z Kanadyjkami, co może być zapowiedzią finału olimpijskiego.

Hokej na lodzie kobiet - Nerwy puściły hokeistkom, doszło do przepychanki, której efektem jest obustronne wykluczenie.

Hokej na lodzie kobiet - Po stracie piątej bramki trener Rosjanek postanowił zastąpić między słupkami Sorokinę młodziutką Marią Batałową. Tempo gry zdecydowanie spadło.

Hokej na lodzie kobiet - Nic już nie zatrzyma Amerykanek, na 4:0 podwyższa Compher, piąte trafienie dołożyła Carpenter.

Hokej na lodzie kobiet - I już 3:0, strzelczynią Zumwinkle. Amerykanki już o krok od zwycięstwa.

Hokej na lodzie kobiet -Rosjanki nie wykorzystały chwili gry w przewadze. Przed hokeistkami ostatnie 20 minut do rozegrania.

Hokej na lodzie kobiet - Po 40 minutach gry Amerykanki prowadzą 2:0. Druga tercja lepsza w wykonaniu hokeistek Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego, przewaga rywalek nadal jednak nie podlega dyskusji.Trzecią część gry Rosjanki rozpoczną z przewagą jednej zawodniczki, bo pierwsze bo na ławce na 30 sekund przed syreną wylądowała Abbey Murphy.

Hokej na lodzie kobiet - Z kontry swojej szansy szukają Rosjanki, na razie bez skutku.

Hokej na lodzie kobiet - I jest już 2:0. Uderzenie Harmon, lekko musnęła jeszcze Hilary Knight, rosyjska golkipera była bez szans.

Hokej na lodzie kobiet - Kolejne ataki USA, Sorokina wciąż tylko z jedną puszczoną bramką.

Hokej na lodzie kobiet - Śmielej drugą część gry rozpoczęły Rosjanki, teraz obie ekipy grają po cztery zawodniczki w polu z powodu wykluczenia Pirogowej i Scamurry.

Hokej na lodzie kobiet - Hokeistki wróciły na lód, Amerykanki od razu przystąpiły do ataku.

Saneczkarstwo - Za nami dwa ślizgi jedynek męskich. Na półmetku rywalizacji Mateusz Sochowicz zajmuje 27. miejsce. Pierwsze miejsce należy do Johannesa Ludwiga, który o złoto powinien rywalizować z Wolfgangiem Kindlem. Trzecie miejsce zajmuje Dominik Fischnaller.

Saneczkarstwo - Chińczyk po nienajgorszym ślizgu jest 25. miejscu.

Saneczkarstwo - Jako ostatni na torze zaprezentuje się Duoyao Fan.

Saneczkarstwo - Saba Kumaritaszwili zastąpił Kobayashiego na 29. lokacie.

Saneczkarstwo - Oczywiście Japończyk nie uzyskał dobrego czasu i jest 29.

Saneczkarstwo - Do końca pozostała czwórka zawodników. Przed nami Seiya Kobayashi.

Curling - Brytyjczycy nie zdołaliby odrobić strat i po ostatnim zagraniu włoskiej zawodniczki poddali mecz. Wynik spotkania 7:4 i Włosi pozostają jedyną niepokonaną parą w tym turnieju.

Hokej na lodzie kobiet - Ostatnie sekundy pierwszej tercji przyniosły kontrę Rosjanek, która nie zakończyła się strzałem ze względu koniec czasu. Amerykanki prowadzą 1:0, ich przewaga na tafli jest druzgocąca.

Saneczkarstwo - Nerwowy ślizg Mirzy Nikolajewa. Bośniak zamyka stawkę.

Curling - Chińczycy wygrywają siódmą partię za 3 punkty, jednak w kolejnej nie widzieli swojej szansy na odwrócenie losów tego pojedynku i zrezygnowali z dalszej gry. Spotkanie kończy się wynikiem 9:6 dla Norwegii.

Saneczkarstwo - Pavel Angelov blisko pięć sekund straty do Ludwiga i 25. miejsce w tej chwili dla Bułgara.

Short track - Węgry z brązowym medalem. Kanada zdyskwalifikowana

Saneczkarstwo - Gorszy ślizg Polaka względem pierwszego i w tej chwili jest 23.

Short track - Chiny ze złotym medalem olimpijskim w rywalizacji sztafet mieszanych! Włosi byli bardzo blisko, przegrali dosłownie o kilka milimetrów

Curling - Świetnie ostatnim kamieniem rozbiła Stefania Constantini, co dało Włochom 3 punkty i dobrą sytuację przed ostatnim endem.

Curling - Kolejne dwa oczka dokłada Kanada, Amerykanie również nie chcą grać ostatniej partii i mecz kończy się wynikiem 7:2.

Saneczkarstwo - Słaby start Ukraińca. Czas na Mateusza Sochowicza.

Saneczkarstwo - Przed nami Andriej Mandzij, a po nim Mateusz Sochowicz.

Curling - Koniec spotkania Czechy - Szwajcaria. Szwajcarzy wygrali siódmy end i Czesi nie mając szans na odrobienie strat poddali spotkanie przy wyniku 11:3.

Hokej na lodzie kobiet - Proworowa na ławce kar, Amerykanki wykorzystują osłabienie rywalek i po strzale Savannah Harmon wychodzą na prowadzenie 1:0.

Short track - Holandia ostatecznie na piątym miejscu. Wygrywają finał B z czasem 2:36,966 minuty. Kazachstan szósty i drugi w finale B - 2:44,148 minuty

Saneczkarstwo - Niezły ślizg Chrisa Mazdzera. Srebrny medalista z Pjongczangu wskoczył na dziewiąte miejsce.

Hokej na lodzie kobiet - Statystyki są druzgocące dla Rosjanek, które nie oddały dotychczas żadnego celnego strzału wobec dziesięciu uderzeń Amerykanek, na tablicy wciąż 0:0.

Short track - w związku z dyskwalifikacją Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego i USA, w finale B pojedzie tylko Kazachstan i Holandia. W finale A - Kanada, Węgry, Włochy i ...Chiny

Saneczkarstwo - Aktualnie swoje przejazdy zaliczają zawodnicy z drugiej grupy i jak należało się spodziewać są one dalekie od ideału. Spośród nich najlepiej spisał się Tucker West, który jest dziesiąty.

Curling - Norwegowie w szóstym endzie zdobyli aż 5 punktów i uciekają Chińczykom. Do dwóch punktów przewagę powiększyła też Kanada.

Hokej na lodzie kobiet - Dużo pracy ma bramkarka Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego, większość gry toczy się pod bramką Sorokiny właśnie. Amerykankom nie udało się wykorzystać dwóch minut gry w przewadze po wykluczeniu Wafiny.

Curling - Pierwsza wygrana partia przez Czechów i to za 3 punkty, mimo to ich strata w dalszym ciągu jest bardzo duża. Po błędach Włochów dwa punkty zdobywają Brytyjczycy, wynik tego spotkania to 4:4.

Short track - Węgry zwyciężają w drugim półfinale (2:38,052 minuty). Kontrowersyjnie Chiny na drugim miejscu (2:38,783 minuty) po dyskwalifikacji dla Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego i USA

Saneczkarstwo - Drugą grupę rozpoczął Leon Felderer, który jest dziesiąty.

Hokej na lodzie kobiet - Obie drużyny mają już pierwsze mecze na pekińskim turnieju olimpijskim za sobą. Rosjanki wygrały 5:2 ze Szwajcarkami, Amerykanki w tym samym stosunkiem pokonały Finki.

Saneczkarstwo - Kindlowi udało się odrobić 0,008 sekundy do Ludwiga. Przed jutrzejszymi zmaganiami Austriak ma 0,039 sekundy straty do Niemca.

Curling - Na milimetry rozstrzygnął się również end w meczu Wielka Brytania - Włochy. W tym przypadku lepsi okazali się curlerzy z Półwyspu Apenińskiego.

Curling - Dobrze wykorzystują power playa Chińczycy i tracą już tylko jeden punkt do Norwegów. Kolejny punkt dokłada Szwajcaria, wydaje się, że Czesi poddadzą się już po szóstej partii.

Saneczkarstwo - Felix Loch wyprzedza Aparjodsa. Czas na Wolfganga Kindla, który zakończy pierwszą grupę.

Curling - Konieczne było dokładne mierzenie odległości w meczu Kanady Stanami Zjednoczonymi, ostatecznie bliżej środka domu znalazł się ten Kanadyjczyków i to oni zdobywają punkt.

Saneczkarstwo - Kristers Aparjods poniósł straty w drugiej części toru i strata do Ludwiga i Fischnallera wzrosła.

Short track - Pierwszy półfinał wygrywa Kanada (2:36,808 minuty). Drugie Włochy (2:36,895 minuty). Te dwie sztafety zobaczymy w finale A. Kazachstan i Holandia wystąpią w finale B

Saneczkarstwo - Johannes Ludwig i oczywiście zmiana na pozycji lidera. Niemiec był teraz znów lepszy od Włocha i po dwóch ślizgach ma nad nim 0,304 sekundy zapasu.

Hokej na lodzie kobiet - Za chwilę hitowe starcie, bo na lód hokeistki USA i Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego.

Saneczkarstwo - Niezły ślizg Maxa Langenhana, który wskakuje na trzecie miejsce.

Short track - Za chwilę półfinały sztafet MIX. Pierwsze dwa zespoły z każdego biegu wchodzą do finału A. Trzecia i czwarta sztafeta wystąpi w finale B

Saneczkarstwo - Za nami przejazdy Gintsa Berzinsa i Semiena Pawliczenki, którzy nie zdołali odrobić strat do Fischnallera.

Narciarstwo dowolne - Ależ historia! Niesamowita sensacja! Walter Wallberg nowym mistrzem olimpijskim w jeździe po muldach! Na drugim miejscu Mikael Kingsbury, podium uzupełnił natomiast Ikuma Horishima.

Narciarstwo dowolne - Mikael Kingsbury bezbłędnie! Piękny przejazd, prowadzenie ma swoich rękach - 82,18, a przed nami ostatni zawodnik... Kto wygra? Kingsbury czy Wallberg?

Saneczkarstwo - Dobry ślizg Dominika Fischnallera i blisko sekunda zapasu nad Gleirscherem.

Curling - Fantastycznie gra Szwajcaria! Czechy wykorzystują "power playa", jednak mimo to Szwajcarzy zdobywają dwa punkty i w całym pojedynku mamy wynik 9:0.

Narciarstwo dowolne - Ależ zacięta rywalizacja! Mimo błędu w górnej części trasy, Ikuma Horishima obejmuje prowadzenie z notą 81,48. Przed nami Kingsbury...

Saneczkarstwo - Obrońca tytułu David Gleirscher wyprzedził Repiłowa, ale był to o ponad sekundę słabszy start Austriaka w porównaniu do pierwszego ślizgu.

Curling - Po punkcie w czwartym endzie zdobywają Amerykanie i Norwegowie. Włosi z tej partii wyciągają 2 "oczka" i na przerwę schodzą z prowadzeniem 3:2.

Saneczkarstwo - Repiłow oczywiście wyszedł na prowadzenie.

Short track - Z trzecich miejsc do półfinału wchodzą USA (2:39,043 minuty) i Kazachstan (2:43,004 minuty)

Saneczkarstwo - Drugi ślizg rozpoczniemy od Romana Repiłowa, który po pierwszym przejeździe był ósmy. Może to być trochę niezrozumiałe, ale w drugim ślizgu zawodnicy startują w odwróconej kolejności swoich grup.

Short track - W trzecim ćwierćfinale bezpośredni awans do półfinału uzyskują Węgry (2:38,396 minuty) oraz Rosyjski Komitet Olimpijski (2:38,445 minuty)

Short track - W drugim ćwierćfinale rekord olimpijski poprawia Holandia - 2:36,437 minuty. Druga na mecie Kanada - 2:36,747 minuty

Narciarstwo dowolne - A tak prezentuje się stawka finałowa!

Short track - W pierwszym ćwierćfinale sztafety MIX najszybsze Chiny z rekordem olimpijskim - 2:37,535 minuty. Drugie miejsce Włochy z czasem - 2:38,308 minuty. Polska czwarta z wynikiem 2:50,513 minuty

Skoki narciarskie - Znamy końcowe wyniki pań na normalnej skoczni w Pekinie. Wygrała Ursa Bogataj z notą 239 pkt. Tylko 2,2 pkt straciła do niej Katharina Althaus, zaś brąz zdobyła Słowenka Nika Kriznar.

Curling - Kolejne trzy punkty dokłada Szwajcaria, w całym meczu jest już 7:0 i sytuacja Czechów robi się bardzo trudna. Partię przejmują też Brytyjczycy, którzy wychodzą na prowadzenie 2:1.

Short track - Rozpoczynamy rywalizację w sztafecie MIX. Zasady kwalifikacji: dwie najszybsze sztafety z każdego biegu + dwie z trzecich miejsc

Curling - Punkt za punkt idą Amerykanie z Kanadyjczykami, ty razem partia "za jeden" wygrana przez tych pierwszych. Jako pierwsi partię rywali przejmują Norwegowie, wynik tego spotkania to 3:1.

Saneczkarstwo - Drugi ślizg rozpocznie się jednak o 13:50.

Short track - Z trzecich miejsc bądź przez decyzję sędziów na 1000 metrów do ćwierćfinału awansowali Wenlong (Chiny), de Laat (Holandia), Kazuki (Japonia) oraz Sighel (Włochy)

Skoki narciarskie - Niemka skacze tylko 94 metry i jest 2. Złoto dla Słowenii!

Skoki narciarskie - Althaus potrzebuje 95,5 metra, by wygrać.

Narciarstwo dowolne - Po drugim finale Kingsbury drugi! Na pierwszym miejscu zameldował się Walter Wallberg, który w tej odsłonie jako jedyny przekroczył 80 punktów. Bardzo ciekawe rozstrzygnięcie, czekamy na ostateczną walkę o medale!

Skoki narciarskie - Ursa Bogataj wyrównuje osiągnięcie Japonki. 100 metrów w wykonaniu Słowenki i jest prowadzenie. Pozostała tylko jedna zawodniczka.

Skoki narciarskie - Kriznar wskakuje na prowadzenie. 99,5 metra Słowenki.

Skoki narciarskie - Ema Klinec nie daje rady. Tylko 90,5 metra i jest na 2. miejscu.

Short track - W ostatniej serii eliminacyjnej na 1000 metrów najlepszy Liu (Węgry) z czasem 1:23,79 minuty, drugi Brendan Corey (Australia) z czasem 1:23,908 minuty

Skoki narciarskie - W końcu takowy mamy. 100 metrów uzyskała Sara Takanashi. Prowadzi.

Short track - W siódmym biegu na 1000 metrów najszybszy był Liu (Węgry) - 1:25,262 minuty, drugi był Pivirotto (USA) - 1:54,437 minuty

Skoki narciarskie - Bardzo słabo skaczą na razie zawodniczki. W drugiej serii nie było jeszcze skoku poza punkt K.

Short track - W szóstym biegu eliminacyjnym najlepszy był Krueger (Węgry) - 1:25,236 minuty, drugi był Akar (Turcja) - 1:25,462 minuty

Curling - Norwegowie zdobywają dwa punkty i wychodzą na prowadzenie. Kanadyjczykom i Brytyjczykom zapisujemy po pierwszym "oczku", a kolejną partię wygrywa Szwajcaria i ma już 4 punkty przewagi.

Skoki narciarskie - Do końca konkursu pozostała najlepsza dziesiątka. Obecnie prowadzi Norweżka Silje Opseth (92,5 m; 95 m).

Narciarstwo dowolne - Pierwsza szóstka za nami! Poszło całkiem nieźle, chociaż Rosjanin nie ukończył swojego przejazdu. Przed wielką szansą stoi Cooper Woods-Topalovic, który póki co zajmuje pierwsze miejsce z dorobiem 77,22! Do końca drugiego finału sześciu zawodników, patrzymy uważnie...

Saneczkarstwo - Sochowicz uzyskał czas 58,863 sekundy, który daje 24. miejsce. Drugi ślizg rozpocznie się o 13:40.

Curling - Zakończyły się pierwsze endy. Za jeden punkt wygrali je Amerykanie, Włosi i Chińczycy. Trzypunktową przewagę nad Czechami zbudowała sobie Szwajcaria.

Saneczkarstwo - Angelov 28., Kohala 21. Czas na Mateusza Sochowicza!

Narciarstwo dowolne - Ósemka odpadła, zaczynamy drugi finał. Po nim wyłoniona zostanie ostateczna szóstka, która powalczy o medale!

Saneczkarstwo - Przed nami jeszcze Pavel Angelov oraz Svante Kohala, a po nich na starcie zobaczymy Mateusza Sochowicza.

Short track - Zwycięzca piątego biegu, Deaheon Hwang (Korea Południowa) z rekordem olimpijskim - 1:23,042 minuty. Drugi na mecie Sjinkie Knegt (Holandia) - 1:23,097 minuty.

Curling - Czas na kolejną sesję turnieju par mieszanych. Tym razem obejrzymy pojedynki: Wielka Brytania - Włochy, Norwegia - Chiny, Czechy - Szwajcaria, USA - Kanada.

Narciarstwo dowolne - Piękny przejazd Mikaela Kingsbury'ego! Bezbłędnie technicznie, oglądanie go w akcji to była czysta przyjemność. Oczywiście obejmuje prowadzenie i jako jedyny przekracza barierę 80 punktów. Jego wynik 81,78.

Saneczkarstwo - przed momentem przejazd zakończył Saba Kumaritashvili, kuzyn zmarłego w 2010 roku po upadku w treningu przedolimpijskim Nodara Kumaritaszwilego. Wynik jednak bardzo kiepski i strata 3,148 do prowadzącego.

Skoki narciarskie - Druga seria odbywa się z 14. belki startowej.

Skoki narciarskie - Rozpoczyna się druga seria.

Short track - W czwartym biegu najszybszy Juneseo Lee (Korea Południowa) - 1:24,698 minuty, za nim Pascal Dion (Kanada) z czasem 1:24,771 minuty

Saneczkarstwo - Leon Feldrer wskakuje na niezłe 12 miesjce tracąc 0,751 sek do Ludwiga.

Saneczkarstwo - zapowiadał się całkiem niezły przejazd Artursa Darznieksa, lecz popełnił błąd i ostatecznie do lidera traci 1,103 sek.

Narciarstwo dowolne - Na ten moment na prowadzeniu znajduje się Daichi Hara, który zapisał na swoim koncie 78,59 punktów. Przepisem na sukces okazała się prosta, ale bardzo skuteczna i dokładna jazda. Bez skomplikowanych trików.

Short track - Trzecia seria dla Dajing Wu (Chiny) z czasem 1:23,927 minuty. Drugi był Jordan Pierre-Gilles (Kanada) z czasem 1:24,067 minuty

Short track - W drugim biegu najlepszy Zwiei Ren (Chiny) - 1:23,772 minuty. Drugi na mecie Quentin Fercoq (Francja) - 1:23,917 minuty.

Saneczkarstwo - niezły wynik Chrisa Mazdera, który zajmuje aktualnie 10. miejsce z czasem o 0,717 gorszym od prowadzącego nadal Ludwiga.

Skoki narciarskie - Zakończyła się pierwsza seria olimpijskiego konkursu pań. Prowadzi Katharina Althaus z notą 121,1 pkt. 3,1 pkt traci do niej Słowenka Ursa Bogataj. Kinga Rajda uplasowała się na 35. miejscu, zaś Nicole Konderla zajęła 36. lokatę.

Skoki narciarskie - Pierwszą serię zakończyła Katharina Althaus. Niemka skoczyła 105,5 metra, co daje jej 1. miejsce. Zadecydowały noty za styl!

Skoki narciarskie - Ursa Bogataj ląduje na 108 metrze, co jest nowym rekordem tego obiektu. Najdłuższy skok tego konkursu i pewne prowadzenie.

Short track - W pierwszej serii wygrał Janghyuk Park (Korea Południowa) z czasem 1:24,081 minuty. Drugi był Andrew Heo (USA) z czasem 1:24,106 minuty. Decyzją sędziów pewny awans ma również trzeci Itzhak de Laat (Holandia) z czasem 1:24,332 minuty.

Skoki narciarskie - Kolejna daleka próba Słowenki. Tym razem Ema Klinec uzyskała 100 metrów, co daje jej 2. miejsce.

Skoki narciarskie - Fenomenalny skok Niki Kriznar. 103 metry reprezentantki Słowenii i jest 1. miejsce!

Short track - Rozpoczęły się już eliminacje na 1000 metrów mężczyzn. Zasady kwalifikacji: dwóch najszybszych z każdego biegu + czterech najlepszych z trzecich miejsc. Polaków tutaj nie zobaczymy

Skoki narciarskie - Sara Takanashi wskakuje na prowadzenie. Japonka uzyskała 98,5 metra i wyprzedza dotychczasową liderkę z Norwegii.

Short track - z trzecich miejsc awans wywalczyły Biney, Kikuchi, Valcepina i Desmet. Żadna z Polek nie przeszła eliminacji i nie zobaczymy ich w ćwierćfinale

Short track - W ostatnim biegu najszybsza była Kristen Santos (USA) z czasem 43,579 sekundy, druga była Elena Seregina (ROC) z czasem 43,605 sekundy. Nikola Mazur niestety czwarta

Short track - W siódmym biegu wygrała Xandra Velzeboer (Holandia) z czasem 42,563 sekundy. Druga była Chunyu Qu (Chiny) z czasem 42,691 sekundy.

Narciarstwo dowolne - Po kilku startach na prowadzeniu znajduje się Szwajcar Marco Tade, który zapisał na swoim koncie notę 74,71.

Narciarstwo dowolne - Przypomnijmy, że po tej części zawodów odpadnie ośmiu z 20 zawodników.

Saneczkarstwo - Roman Repilow z czasem 57,594, który daje mu ósmą lokatę kończy pierwszą grupę zawodników.

Skoki narciarskie - Zmiana na prowadzeniu. Thea Minyan Bjoerseth uzyskała aż 99,5 metra.

Narciarstwo dowolne - Faworytem jest oczywiście Mikael Kingsbury, który prowadzi już po eliminacjach. W muldach królował w Pjongczangu, gdzie zgarnął złoto, a w Soczi udało mu się wywalczyć srebrny medal.

Skoki narciarskie - Kolejna zmiana belki. Tym razem jest to 14. najazd.

Saneczkarstwo - niezły przejazd Dominika Fischnallera i aktualnie trzecie miejsce z czasem 57,361

Short track - w szóstej serii wygrała Martina Valcepina (Włochy) z czasem 42,853 sekundy, druga była Minjeong (Korea Południowa) 43,606 sekundy. Patrycja Maliszewska była trzecia z czasem 44,130 sekundy

Narciarstwo dowolne - Zbliża się godzina 12:30, a wraz z nią początek przejazdów finałowych w jeździe po muldach mężczyzn! Tutaj Polaków brak, niemniej rywalizacja z pewnością będzie bardzo ciekawa i zacięta.

Saneczkarstwo - Nico Gleirscher szybko zakończył rywalizację o medal. Ponad dwie sekundy wolniej niż Ludwig.

Saneczkarstwo - Znakomity przejazd Johannesa Ludwiga - 57,063 i pierwsze miejsce dla Niemca.

Saneczkarstwo - Kristers Aparjods wskakuje na drugie miejsce z czasem o 0,019 lepszym niż Loch.

Skoki narciarskie - W końcu. 95 metrów uzyskała reprezentantka Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego, Irina Awwakumowa, która obejmuje prowadzenie.

Short track - w kolejnym biegu zobaczymy Patrycję Maliszewską, siostrę niestartującej Natalii

Short track - Arianna Fontana (Włochy) wygrywa piąty bieg z czasem 42,940 sekundy, druga na mecie reprezentantka gospodarzy Yuting Zhang z czasem 43,233 sekundy

Saneczkarstwo - Felix Loch znacznie gorzej, z czasem 57,383

Saneczkarstwo - Wolfgang Kindl wystąpił jako pierwszy i osiągnął czas 57,110

Short track - W kolejnym biegu najszybsza Suzanne Schulting (Holandia) z czasem 42,379 sekundy - REKORD OLIMPIJSKI, druga na mecie jest Alyson Charles (Kanada) z czasem 42,991 sekundy

Short track - Trzeci bieg wygrywa Kim Boutin (Kanada) z czasem 42,732 sekundy, druga jest Petra Jaszapati (Węgry) z czasem 42,842 sekundy. Ostatnia Kamila Stormowska z czasem 44,053 sekundy i jej w ćwierćfinale na pewno nie zobaczymy

Saneczkarstwo - rusza rywalizacja w jedynkach mężczyzn. W niej wystąpi Mateusz Sochowicz.

Skoki narciarskie - Mamy podwyższoną belkę. Teraz skoczkinie skaczą z 15. belki startowej.

Short track - W drugim biegu najszybsza Kexin Fan (Chiny) z czasem 43,275 sekundy. Druga Sofia Prosvirnova (ROC) z czasem 43,331 sekundy. Zobaczymy je w ćwierćfinale

Short track - W pierwszym biegu najlepsza Selma Poutsma (Holandia) - 43,472 sekundy. Druga Florence Brunelle (Kanada) - 43,477 sekundy. Obie z awansem do ćwierćfinału

Short track - W eliminacjach na 500 metrów ostatecznie Polskę reprezentować będą Kamila Stormowska, Nikola Mazur i Patrycja Maliszewska. Zasady kwalifikacji: dwie najlepsze z każdego biegu + cztery najszybsze zawodniczki z trzecich miejsc

Skoki narciarskie - Konkurs odbywa się z 13. belki startowej. Na razie nie mieliśmy skoku poza granicę punktu konstrukcyjnego, który usytuowany jest na 95 metrze.

Skoki narciarskie - Swój skok konkursowy ma za sobą Nicole Konderla. Druga z Polek uzyskała 64 metry i jest na 7. lokacie. Polki bez szans na awans do drugiej serii.

Hokej K - O godz. 14:10 zapraszamy na spotkanie Amerykanek z Rosjankami.

Skoki narciarskie - Za nami skok pierwszej reprezentantki Polski. Kinga Rajda uzyskała 69 metrów, co po ośmiu próbach daje jej 6. miejsce.

Hokej K - Koniec rywalizacji w grupie B. Japonia wygrywa z Danią 6:2. Natomiast Czechy pokonały Szwecję 3:1. Japonia pewnie zmierza po awans do kolejnej fazy turnieju. Lider tabeli w niedzielę zmierzy się z gospodarzem imprezy. Chiny po dwóch spotkaniach zajmują trzecie miejsce (zwycięstwo i porażka).

Hokej K - Dania w ostatniej minucie spotkania zmniejszyła prowadzenie, ale to i tak nie wpłynie na przebieg spotkania.

Skoki narciarskie - Sobotnią rywalizację otworzyła Anna Hoffmann. Amerykanka skoczyła 64,5 metra i oczywiście obejmuje prowadzenie.

Skoki narciarskie - Łącznie na starcie sobotniego konkursu stanie 40 zawodniczek.

Hokej K - Czeszki podwyższają prowadzenie. Wynik na tablicy pokazuje dwubramkowe prowadzenie reprezentacji Czech. Do końca spotkania pozostało pięć minut.

Skoki narciarskie - Na starcie dzisiejszego konkursu kobiet brakuje liderki PŚ, Marity Kramer. Austriaczka otrzymała pozytywny wynik w teście na koronawirusa i nie poleciała do Chin.

Narciarstwo dowolne - Znamy już nazwiska zawodników, którzy uzupełnili stawkę finalistów. Są nimi: Felix Elofsson, Brodie Summers, Nick Page, Cooper Woods-Topalovic, Ikuma Horishima, Nikita Nowicki, Dmitrij Reikherd, Sacha Theocharis, Nikita Andrejew i Marco Tade. Odpadł wicemistrz z Pjongczangu, Matt Graham. Początek finałowej rywalizacji o 12:30.

Skoki narciarskie - Początek właściwej rywalizacji pań zaplanowano na 11:45.

Skoki narciarskie - Za nami seria próbna pań przed sobotnim konkursem. Wygrała Nika Kriznar, która skoczyła 107,5 metra. Kinga Rajda (78,5 m) i Nicole Konderla (75 m) uplasowały się w czwartej dziesiątce.

Hokej K - Mamy bramkę numer sześć dla Japonii! Dania bezradna.

Hokej K - Zaczęło się! Ostatnie 20 minut. Szwecja potrzebuje jednego trafienia, żeby wyrównać w spotkaniu z Czeszkami. Natomiast Danii potrzebny jest jakiś cud. Cztery bramki do odrobienia to marzenie ściętej głowy. Zwłaszcza przy takiej dyspozycji Japonii.

Narciarstwo dowolne - Mocny wiatr przy przejeździe Ikumy Horishimy. Japończyk zdołał się poprawić i jest czwarty. Nie jest jeszcze pewny awansu. Nowym liderem został Szwed Felix Elofsson.

Bardzo smutne informacje dotarły do nas z Pekinu. Natalia Maliszewska nie została dopuszczona do startu. Więcej info poniżej.

Narciarstwo dowolne - W kwalifikacjach liczy się lepszy wynik z dwóch części. Po pierwszej prowadził Brodie Summers i dzisiaj jeszcze poprawił swój wynik.

Biathlon - Kolejny start na trasie biathlonowej już w poniedziałek. W biegu indywidualnym o medal będzie walczyła Monika Hojnisz-Staręga.

Biathlon - Na kolejnych pozycjach Szwecja, Niemcy, Białoruś, USA, Szwajcaria, Włosi i "dziesiątkę" zamykają Austriacy.

Biathlon - Przypomnijmy złoty skład Norwegii: Marte Olsbu Roiseland, Tiril Eckhoff, Tarjej Boe oraz Johannes Boe.

Biathlon - Drugie złoto dziś dla Norwegii! Johannes Boe najlepszy na finiszu! Francuzi z srebrem, a Rosjanie z brązowym medalem.

Hokej K - Koniec drugiej tercji w meczach grupy B. Na ten moment Japonia z dodatnim bilansem bramkowym zajmuje fotel lidera. Na drugiej lokacie znajdują się Czeszki. Dania jest na ostatnim miejscu z zerowym dorobkiem punktowym. Straciła na tym turnieju już osiem bramek.

Biathlon - Ostatni punkt pomiaru czasu przed metą. Boe dobiegł Francuza i Rosjanina. Wszystko rozegra się na finiszu.

Hokej K - Jest premierowe trafienie w dzisiejszym meczu. Szwedki zmniejszają różnicę bramkową.

Biathlon - Złoto dla Francji lub Rosji. Laptypov i Fillon Maillet wybiegli niemal w tym samym momencie. Johannes Boe i Sebastian Samuelsson tuż za prowadzącą dwójką.

Biathlon - A jednak Chińczycy też bez karnej rundy, lecz aktualnie są ostatni na trasie...

Hokej K - Kolejna bramka! Japonia nie odpuszcza i podwyższa prowadzenie. Gola na 5:1 zdobyła Akane Shiga.

Biathlon - Amerykanin z pierwszą karną rundą, więc bez dodatkowych 150 metrów biegów pozostaje tylko Szwecja.

Biathlon - Latypov dalej na prowadzeniu. Gonić Rosjanina będą Francuz, Norweg i Szwed ze stratą ponad 20 sekund.

Hokej K - Wysoka gra ofensywna kosztowała Szwedki utratę bramki. Czechy podwyższają prowadzenie i to w osłabieniu liczebnym.

Łyżwiarstwo szybkie - Panie zafundowały nam świetny początek zmagań o olimpijskie medale, a jutro na tor wkroczą panowie, którzy powalczą na dystansie 5000 metrów. Niestety tam również nie zobaczymy Polaków.

Biathlon - Zdublowana została również sztafeta Słowacji.

Łyżwiarstwo szybkie - Ostatnia para rozstrzygnęła najcenniejsze krążki pomiędzy sobą, a na najniższym stopniu podium stanie Isabelle Weidemann z Kanady.

Biathlon - Laptypov wybiegł jako pierwszy. 17 sekund za nim Samuelsson i Fillon Maillet. Kolejny wybiegł Paul Schommer oraz Johannes Boe.

Łyżwiarstwo szybkie - Ależ to była walka! Irene Schouten mistrzynią olimpijską na 3000 metrów z nowym rekordem olimpijskim - 3:56,93! A Francesca Lollobrigida ze srebrnym medalem i czasem 3:58,06.

Narciarstwo dowolne - Już niebawem rozpocznie się druga część kwalifikacji w jeździe po muldach mężczyzn. Najlepsza dziesiątka czwartkowych zmagań na czele z Mikaelem Kingsburym jest już w finale. Pozostali muszą walczyć o awans. Wśród nich Ikuma Horishima. Medale rozdane zostaną jeszcze dziś.

Biathlon - Dwie karne rundy Francuza. Na prowadzeniu Loginov z Rosji przed USA. 5 sekund do lidera tracą Szwed i Francuz. Dalej Włosi, Norwedzy i Białorusini.

Hokej K - Druga tercja jest zdecydowanie lepsza w wykonaniu Szwecji. Reprezentantki Trzech Koron zaczęły grać bardziej ofensywnie.

Łyżwiarstwo szybkie - Przed nami decydujący wyścig! Na starcie dwie mocne faworytki do medalu - Holenderka Irene Schouten oraz Francesca Lollobrigida z Włoch.

Łyżwiarstwo szybkie - Co to był za bieg! Weidemann finiszuje ze świetnym czasem 3:58,64 i jest pewna co najmniej brązowego medalu. Sablikova spada na drugą pozycję, a Wiklund jest obecnie trzecia z wynikiem 4:01,44.

Biathlon - Na czwartym miejscu Tarjej Boe ze stratą 45 sekund. Na kolejnych miejscach z ponad 50 sekundami straty USA, Rosja i Białoruś.

Łyżwiarstwo szybkie - Przed nami dziewiąta para. Po niej jedna zawodniczka będzie już pewna medalu. Na starcie Kanadyjka Isabelle Weidemann oraz Norweżka Ragne Wiklund.

Hokej K - Jest pierwsza bramka dla Danii. Do wyrównania potrzebuje jeszcze trzech trafień. Na listę strzelców wpisała się Mia Bau Hansen.

Biathlon - Perfekcyjnie Jacquelin. Tak samo Szwed oraz Włoch, lecz tracą do lidera ponad 20 sekund.

Łyżwiarstwo szybkie - Świetny wynik Sablikovej! Mistrzyni olimpijska z Vancouver obejmuje prowadzenie z czasem 4:00,34 i zgłasza chęć na kolejny medal. Blondin dopiero dziesiąta.

Biathlon - Zdublowane zostały już sztafety Słowenii, Bułgarii i Japonii.

Biathlon - Francja pierwsza na strefie zmian i na trasie pojawia się Emilien Jacquelin. U drugich Włochów wybiegł Bormolini, a w trzeciej ekipie Szwedów pojawił się Ponsiluoma.

Łyżwiarstwo szybkie - Słabe wyniki siódmej pary. Han finiszuje na 9. pozycji, Zujewa "oczko" niżej. Jednak teraz czasy powinny być o wiele lepsze - na starcie Ivanie Blondain oraz Martina Sablikova.

Biathlon - Eckhoff dwie karne rundy i traci ponad 40 sekund. Podobnie Białorusinka, która również nie poradziła sobie zbyt dobrze na strzelnicy.

Hokej K - Właśnie rozpoczęła się druga tercja w spotkaniu Czeszek ze Szwedkami.

Biathlon - Wyczekała Wierer! Francuzki z dużym awansem, bo Simon jest już za Włoszką. Na trzecim miejscu sensacyjnie Egan z USA.

Hokej K - Japonia lepiej nie mogła wejść w drugą część spotkania. Dania po raz kolejny bez szans. Bramkę na 4:0 zdobyła Ayaka Toko.

Łyżwiarstwo szybkie - Z lekkim opóźnieniem, ale już wystartowała kolejna para - Chinka Mei Han oraz Maryna Zujewa z Białorusi.

Hokej K - Rozpoczęła się druga tercja w meczu Japonia - Dania (3:0).

Biathlon - Ponownie męczyła się na strzelnicy Francuzka, lecz tym razem bez karnej rundy. Simon aktualnie jest 8. ze stratą ponad minuty.

Łyżwiarstwo szybkie - Zdecydowanie na więcej liczyła de Jong. Dopiero trzeci czas Holenderki - 4:02,37. Sato tuż za nią z wynikiem 4:04,40. Na prowadzeniu cały czas Takagi.

Biathlon - Przewaga Włoszki nad Norweżką to 13 sekund. Na kolejnych miejscach Białoruś, Rosyjski Komitet Olimpijski oraz Szwecja.

Biathlon - Eckhoff z karną rundą i wykorzystała to genialnie Wierer. Wiatr jest dość silny na strzelnicy i nie wszystkie zawodniczki sobie z nim radzą.

Biathlon - Eckhoff prowadzi na punkcie pomiaru czasu z 25 sekundową przewagą nad Wierer i Solą z Białorusi. 10 sekund za nimi uplasowała się Elvira Oeberg.

Łyżwiarstwo szybkie - Wracamy na tor! Na stracie melduje się już szósta para, a w niej brązowa medalistka sprzed czterech lat Antoinette de Jong i Ayano Sato z Japonii.

Biathlon - Jako pierwsza do strefy zmian przybiegła Marte Olsbu Roiseland i zmieniła się z Tiril Eckhoff. 16 sekund za nią na trasę wybiegła Dorothea Wirer. Dalej z ponad 30 sekundami straty Białoruś, Szwecja i Rosja.

Hokej K - Koniec pierwszych tercji. Japonia pewnie prowadzi z Danią, natomiast w spotkaniu Czeszek ze Szwedkami wygrywa reprezentacja Czech.

Biathlon - Karna runda dla Francji i tracą już ponad minutę. Również kolejna karna runda dla Voigt i Niemcy daleko w klasyfikacji.

Biathlon - Olsbu i Vitozzi razem wybiegły ze strzelnicy. Za nimi ruszyła Oeberg i Alimbekava.

Hokej K - Jest długo wyczekiwana bramka dla reprezentacji Czech! Krążek w siatce umieściła Tereza Vanisova. Kapitalna akcja 26-letniej napastniczki.

Biathlon -Vitozzi ucieka od reszty stawki. Przewaga nad Białorusią i Szwecją to już ponad 10 sekund.

Biathlon - Chevalier dobierała dwukrotnie i traci do Włoszek ponad 17 sekund. Olsbu ponad 20 sekund. Jedną karną rundę zaliczyły Niemka Voigt oraz Szwajcarka Baserga. Dwie rundy musiała przebiec Ukrainka Semerenko, a aż trzy Słowaczka Fialkova.

Biathlon - Świetnie Lisa Vitozzi bezbłędna. Tuż za nią Finka Minkkinen oraz Chinka Cheng.

Hokej K - Bardzo ostra gra w meczu Czeszek ze Szwedkami. Łącznie cztery kary ujrzały uczestniczki tego spotkania. Po 14 minutach rywalizacji nadal mamy remis.

Biathlon - Na pierwszym punkcie pomiaru czasu prowadzą Dzinara Alimbekava przed Marte Olsbu Roiseland oraz Uliana Nigmatullina.

Hokej K - Co tam się dzieje! Japonia prowadzi już 3:0. Do siatki rywalek trafiły Haruka Toko oraz Rui Ukita. Dania w coraz gorszej sytuacji.

Biathlon - Wystartowali! Na pierwszej zmianie u Norwegów Marte Olsbu Roiseland, Francuzów Anais Chevalier-Bouchet, a u Szwedów Hanna Oeberg.

Łyżwiarstwo szybkie - Za nami pięć par, a na półmetku prowadzi Japonka Miho Takagi. Teraz krótka przerwa na przygotowanie toru i za moment wracamy do rywalizacji.

Łyżwiarstwo szybkie - Woronina świetnie rozpoczęła ale osłabła w końcówce i z czasem 4:03,84 zajmuje 4. pozycję. Maltais z kolei finiszowała tuż za rywalką.

Biathlon - Na starcie awizowanych jest 20 drużyn. W porównaniu z ostatnimi igrzyskami brakuje ekip Polki, Litwy i Kazachstanu, lecz zastąpiły je Estonia, Japonia oraz gospodarze Chińczycy.

Hokej K - Goool! Japonia obejmuje prowadzenie. Bramkę zdobyła 21-letnia Hikaru Yamashita.

Łyżwiarstwo szybkie - Kolejna para to Natalja Woronina występująca pod flagą Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego oraz Kanadyjka Valerie Maltais.

Biathlon - Już za mniej niż 10 minut rozpocznie się pierwsza konkurencja biathlonowa, czyli sztafeta mieszana. Polaków nie ma na stracie, gdyż w Pekinie jest tylko jeden nasz biathlonista. Obrońcami tytułów są Francuzi, którzy wystartują w kompletnie innym składzie. Podium w Pjongczangu uzupełnili Norwedzy i Włosi.

Hokej K - Czeszki od rozpoczęcia spotkania dyktują warunki rywalkom. W sześć minut oddały aż 10 strzałów. Co więcej, Szwedki nadal nie oddały celnego strzału. Coraz mocniej pachnie bramką dla reprezentacji Czech.

Łyżwiarstwo szybkie - Łalenkowa wyraźnie lepsza od swojej rywalki, ale czas 4:03,42 pozwala jej zająć trzecie miejsce.

Łyżwiarstwo szybkie - Takagi lepsza z bardzo dobrym wynikiem 4:01,77. A w kolejnej parze zmierzą się Nikola Zdrahalova z Czech oraz Rosjanka Jewgienija Łalenkowa.

Łyżwiarstwo szybkie - Już na torze widzimy obrończynię tytułu z zeszłego roku Carljin Achtereekte, która walczy z japonką Miho Takagi.

Łyżwiarstwo szybkie - Dużo szybciej w kolejnej parze pobiegła Nadieżda Morozowa z Kazachstanu, która na mecie zameldowała się z czasem 4:04,97. Jej rywalka Mia Kilburg dużo wolniejsza.

Hokej K - Oba spotkania właśnie się rozpoczęły!

Hokej K - Japonki mają szansę na fotel lidera, bowiem znajdują się w takiej samej sytuacji jak Czeszki. W pierwszym spotkaniu wygrały 3:1 ze Szwecją. Dla reprezentacji Danii jest to kluczowy moment turnieju, ponieważ ma na koncie jedną porażkę.

Hokej K - Reprezentacja Czech stanie przed szansą na wywalczenie kolejnych trzech punktów. W pierwszym spotkaniu pokonała Chiny (3:1). Szwecja, czyli sobotni rywal, znajduje się w gorszej sytuacji, ponieważ ma na koncie jedną porażkę.

Biegi narciarskie - Na drugą z Polek musieliśmy trochę poczekać, ale Magdalena Kobielusz dobiegła wreszcie do mety, zajmując 59. lokatę.

Łyżwiarstwo szybkie - W pierwszej parze lepsza była reprezentantka Chin, która otwiera stawkę czasem 4:12,28.

Łyżwiarstwo szybkie - Rywalizację rozpoczyna para z ośmiokrotną olimpijką z Niemiec Claudią Pechstein, której rywalką jest reprezentantka gospodarzy - Adake Er Ahena.

Biegi narciarskie - Warto zaznaczyć, że Marcisz wyprzedziła obrończynię tytułu Charlotte Kallę.

Biegi narciarskie - Izabela Marcisz na mecie! Rewelacyjny występ Polki i zasłużone, 16. miejsce. Mamy powody do radości.

Biegi narciarskie - Kolejne miejsca dla Jessie Diggins i Kristy Parmakoski.

Biegi narciarskie - Ależ walka na ostatnich metrach o kolejne medale. Ostatecznie srebro wywalczyła Natalia Niepriajewa, a brąz Teresa Stadlober. Poza czołówką Kertu Niskanen, a sensacyjnie bez medalu bieg kończy Frida Karlsson, która zajęła piątą lokatę.

Hokej K - Już za 10 minut rozpoczną się kolejne zmagania w hokeju na lodzie kobiet. Tym razem na lodowiskach zobaczymy drużyny z grupy B. Dokładnie o godz. 9:40 Czeszki zmierzą się ze Szwedkami, a reprezentacja Japonii powalczy z Danią.

Biegi narciarskie - Therese Johaug mistrzynią olimpijską w biegu łączonym! Dla Norweżki to pierwsze olimpijskie złoto w karierze.

Łyżwiarstwo szybkie - Już za kilka minut zmagania na 3000 metrów pań rozpoczną olimpijską rywalizację na torze długim. Dziś niestety na lodzie nie zobaczymy reprezentantek Polski, ale emocji z pewnością nie zabraknie. Główną faworytką do złota wydaje się być Irene Schouten z Holandii.

Biegi narciarskie - Na 1.2 km przed metą Johaug kontynuuje swój rajd po spełnienie marzeń i olimpijskie złoto. Dla kogo kolejne medale? Póki co druga jest Karlsson, trzecia Stadlboer, ale walki o krążki nie odpuszczają jeszcze Niepriajewa i Niskanen.

Biegi narciarskie - Pewne prowadzenie Therese Johaug przed ostatnim odcinkiem, która ma już ponad pół minuty przewagi nad rywalkami. Za jej plecami biegnie 4-osobowa grupka złożona z Karlsson, Niepriajewej, Niskanen i Stadlober. Odstawać zaczyna Parmakoski, natomiast Marcisz utrzymuje świetne, 16. miejsce.

Biegi narciarskie - Na pięć kilometrów przed metą sytuacja w czołówce się nie zmienia. Zmienia się natomiast miejsce Izabeli Marcisz, która awansowała na 16. pozycję.

Biegi narciarskie - Za zawodniczkami 8.8 km. Zdecydowanie prowadzi Johaug, a za nią samotnie aktualnie biegnie Karlsson. Dalej pozostają Finki Niskanen i Parmakoski, ale dołączyły do nich Teresa Stadlober I Natalia Niepriajewa, co zapowiada ciekawą walkę o brązowy medal. Marcisz utrzymuje 17. lokatę.

Biegi narciarskie - Kolejny atak Johaug, który tym razem okazuje się już skuteczny. Norweżka wypracowuje sobie przewagę i wydaje się, że zapewnia sobie tym samym upragniony, pierwszy złoty medal olimpijski w karierze. Rywalkom pozostaje tym samym walka o pozostałe krążki.

Biegi narciarskie - Połowa dystansu za zawodniczkami, czas na zmianę nart. Pierwsza na odcinek w stylu dowolnym wybiega Johaug, ale tuż za jej plecami utrzymują się Niskanen, Parmakoski i Karlsson. Bardzo dobrze spisuje się w dalszym ciągu Marcisz, która jest 17.

Biegi narciarskie - Johaug próbuje uciekać rywalkom na podbiegu, jednak nie udaje jej się to. Zapowiada to bardzo ciekawą walkę na kolejnych kilometrach. Marcisz w dalszym ciągu plasuje się w top20.

Biegi narciarskie - Na punkcie pomiaru czasu na 5.1 km prowadzi Kertu Niskanen, a ścisła czołówka wynosi teraz 9 biegaczek. Z walki o medale wypadła jednak z faworytek do medalu, Amerykanka Jessie Diggins.

Biegi narciarskie - Dobrze spisuje się Izabela Marcisz, która na tym punkcie pomiaru czasu była 19. Magdalena Kobielusz plasuje się z kolei pod koniec stawki i zajmuje 58. lokatę.

Biegi narciarskie - Połowa odcinka stylem klasycznym za nami. Na prowadzeniu Therese Johaug, która ciągnie za sobą 14-osobowy wagonik.

Biegi narciarskie - Drugi punkt pomiaru, a stawce przewodzi teraz Krista Parmakoski.

Biegi narciarskie - Szybko wyklarowała się 11-osobowa czołówka, która narzuca tempo rywalizacji.

Biegi narciarskie - Na pierwszym punkcie pomiaru czasu prowadzi Johaugh, ale jej najgroźniejsze rywalki są tuż za nią.

Biegi narciarskie - Mocno od samego początku ruszyły Amerykanki i Szwedki, rozrywając nieco stawkę już na pierwszych fragmentach.

Biegi narciarskie - Zawodniczki już na starcie, za chwilę początek rywalizacji.

Curling - Zakończyły się także rywalizacje na torach A i D. Włosi notują kolejną wygraną, rozprawiając się z Australijczykami 7:3. Sukces odnoszą także Amerykanie, którzy pokonują gospodarzy wynikiem 7:5.

Skoki narciarskie - Konkurs mężczyzn na skoczni normalnej już jutro o godzinie 12:00. Jednak jeszcze dziś poznamy mistrzynię olimpijską wśród pań. Początek konkursu kobiet z dwoma Polkami w stawce o godzinie 11:45.

Biegi narciarskie - Kto powinien w takim razie powalczyć o olimpijskie złoto? Główną faworytką jest Norweżka Therese Johaug. Zagrozić mogą jej młode Szwedki Frida Karlsson i Ebba Andersson, Rosjanki, Amerykanki oraz Niemka Katharina Hennig, jednak wydaje się, że wymienione zawodniczki będą walczyć między sobą o pozostałe miejsca na podium.

Skoki narciarskie - Marius Lindvik wygrywa kwalifikacje na skoczni normalnej. Cieszy 3. pozycja Piotra Żyły, ale pozostali Polacy zaprezentowali się ze zmiennym szczęściem. Dawid Kubacki - 16. miejsce, Stefan Hula - 27. miejsce, Kamil Stoch - 36 miejsce.

Curling - Kończą się dwa pierwsze mecze. Szwedzi wygrywają z Kanadyjczykami 6:2, a Wielka Brytania pokonuje Czechów 8:3.

Biegi narciarskie - Choć na trasie pojawi się obrończyni tytułu, Charlotte Kalla, nie znajduje się ona w gronie faworytek. Forma Szwedki zdecydowanie odbiega od tego, co prezentowała ona w 2018 roku. Wyżej stoją natomiast szanse brązowej medalistki z Pjongczang, Finki Kristy Parmakoski, którą stać na lokatę w czołowej "dziesiątce".

Curling - Kończymy rywalizację Szwedów z Kanadyjczykami. Brązowi medaliści Mistrzostw Świata z 2021 roku wygrywają 6:2.

Skoki narciarskie - Rywalizację kończy lider Pucharu Świata Karl Geiger. Niemiec skacze 97,5 metra i plasuje się na 9. pozycji.

Curling - Zwycięzko przedostatni end kończą Włosi, którzy zdobyli aż 3 "oczka", a ich przewaga nad Australijczykami wynosi już 7:3. Kolejną wygraną partię notują także Amerykanie, którzy prowadzą 7:5.

Skoki narciarskie - Ryoyu Kobayashi potwierdza solidną formę. 99 metrów i czwarta pozycja.

Skoki narciarskie - Znacznie gorszy skok Halvora Egnera Graneruda. Równe 90 metrów ostatniego z Norwegów.

Skoki narciarskie - Marius Lindvik wpisuje się do grona skoczków lądujących poza setnym metrem. 100,5 metra Norwega pozwala mu objąć prowadzenie.

Skoki narciarskie - 94 metra Anze Laniska.

Biegi narciarskie - Już za nieco ponad kwadrans rozpocznie się pierwsza konkurencja biegowa na tych igrzyskach. Będzie to bieg łączony kobiet, w którym wystąpią dwie Polki, a konkretnie Izabela Marcisz i Magdalena Kobielusz. Na co stać polskie zawodniczki? Marcisz z pewnością na miejsce w top30, może nawet top20. Młodsza z Polek będzie chciała z kolei zanotować jak najlepszy debiut w igrzyskach olimpijskich.

Skoki narciarskie - Markus Eisenbichler również nie zachwycił, 91 metrów Niemca.

Skoki narciarskie - Z kolei z warunkami nie poradził sobie Jan Hoerl, który lądował na 87 metrze.

Skoki narciarskie - Dużo lepiej zaprezentował się kolejny z Austriaków - 100 metrów Stefana Krafta.

Skoki narciarskie - Trzy metry bliżej skacze Daniel Huber.

Skoki narciarskie - Czołową dziesiątkę rozpoczyna Killian Peier, ale Szwajcar skacze tylko 93 metry.

Curling - Dwa punkty, po wykorzystaniu "power playa", notują Chińczycy i szóstego enda kończą z jednopunktową stratą do Amerykanów. Pojedynek Czechy - Wielka Brytania wciąż dla Brytyjczyków, chociaż w tej partii znów punkt zdobyli ci pierwsi.

Curling - Kolejny punkt na koncie Almidy De Val i Oskara Erikssona. Szwedzi prowadzą 6:2 w rywalizacji z kanadyjską parą - Rachel Homan i Johnem Morrisem. Swoją stratę do Włochów odrabiają też Australijczycy i szósty end na torze D kończy się dla nich wynikiem 3:4.

Skoki narciarskie - Świetny skok Roberta Johanssona - 103 metry. Tym samym Norweg wyprzedza Piotra Żyłę, a przed nami ostatnia dziesiątka.

Skoki narciarskie - Yukiya Sato wreszcie dostał zielone światło i ląduje równo na setnym metrze.

Skoki narciarskie - Manuel Fetter jako drugi pokonuje stumetrową odległość. 102 metry reprezentanta Austrii i drugie miejsce tuż za Piotrem Żyłą.

Curling - Piąte partie zakończyły się także na torach A i B. Amerykanie po świetnym endzie prowadzą 6:3 z Chińczykami, a Wielka Brytania dokłada kolejny punkt do swojego wyniku.

Skoki narciarskie - Niestety dużo słabiej zaprezentował się Kamil Stoch. Tylko 83,5 metra i 21. miejsce reprezentanta Polski.

Skoki narciarskie - Jest zielone światło dla Piotra Żyły, który oddaje świetny skok! 102,5 metra w wykonaniu Polaka, zdecydowanie najdłuższy skok i pewne prowadzenie.

Curling - Kanadyjczycy kończą piątego enda z kolejnym punktem na koncie, jednak do objęcia prowadzenia potrzebują jeszcze czterech punktów. Kolejne "oczko" notują też Włosi i prowadzą z Australijczykami 4:2.

Skoki narciarskie - Gregor Deschwanden skacze 96,5 metra i obejmuje prowadzenie, a za chwilę kolejni reprezentanci Polski - Piotr Żyła i Kamil Stoch.

Skoki narciarskie - Solidnie radzi sobie również Dawid Kubacki. 94 metry i czwarte miejsce.

Skoki narciarskie - Simon Ammaan skacze 96 metrów, a na belce melduje się Dawid Kubacki.

Curling - Chińczycy zdobywają 2 punkty i po 4 endzie remisują z Amerykanami. Czesi odrabiają jeden punkt, ale Brytyjczycy wciąż mają 3 punkty przewagi.

Skoki narciarskie - Antti Aalto jako pierwszy przekracza punkt K, 98,5 metra fińskiego skoczka.

Curling - Szwedzi w świetnym stylu zdobywają 3 punkty i na półmetku meczu prowadzą 5:1 z Kanadyjczykami. Australijczycy odrabiają jeden punkt do Włochów.

Skoki narciarskie - Po dwudziestu zawodnikach na czele Roman Koudelka z odległością 93,5 metra.

Skoki narciarskie - Na kolejnego z Polaków trochę poczekamy, Dawid Kubacki zaprezentuje się z 28 numerem startowym.

Skoki narciarskie - Dobry skok Stefana Huli. 90,5 metra i obecnie druga pozycja.

Curling - Zakończyły się także partie na torze A i B. 3:1 z gospodarzami prowadzą Amerykanie, a Brytyjczycy notują kolejne 3 punkty.

Skoki narciarskie - Turek skacze 74,5 metra i melduje się w konkursie, a przed nami pierwszy z Polaków.

Skoki narciarskie - Wasiliew w reszcie mógł oddać swój skok, ale ląduje tylko na 70, 5 metra. Teraz na belce ulubieniec kibiców - Turek Fatih Ipcioglu.

Skoki narciarskie - Za nami dwunastu zawodników i po raz kolejny problemy z wiatrem. Danił Wasiliew dwukrotnie cofnięty z belki startowej.

Curling - Kolejny punkt na koncie Włochów. Constantini i Mosaner prowadzą 3:1 nad Australijczykami. Jeden punkt zdobyli także Kanadyjczycy, którzy przegrywają 1:2 ze Szwedami.

Skoki narciarskie - A na belce pierwszy z reprezentantów Chin - Qiwu Song. Reprezentant gospodarzy skacze tylko 61,5 metra i zamyka stawkę.

Skoki narciarskie - Filip Sakala tylko 67,5 metra i prawdopodobnie nie zobaczymy Czecha w jutrzejszym konkursie.

Skoki narciarskie - Mocny wiatr nie pomagał, ale Patryk Gasienica z odległości 81 metrów melduje się w konkursie.

Skoki narciarskie - Cesimir Kozisek skacze 93 metry, co jest najlepszą odległością do tej pory.

Curling - Kolejne endy zakończone. Gospodarze odrabiają jeden punkt do Amerykanów, a Brytyjczycy zdobywają dwa punkty i wychodzą na prowadzenie.

Skoki narciarskie - Nieudana próba Sergieja Tkaczenki z Kazachstanu, tylko 68 metrów.

Skoki narciarskie - Pierwszym zawodnikiem, który wywalczył sobie awans do jutrzejszych zawodów, jest Kevin Maltsev z Estonii.

Curling -Szwecja idzie po kolejny punkt i po drugim endzie prowadzi 2:0 z Kanadą, a Włosi odrabiają stratę i kończą drugą partię 2:1 nad Australijczykami.

Hokej K - Koniec meczu. Kanada pokonuje Finlandię 11:1. Kanadyjki w dwóch meczach strzeliły 23 bramki, straciły dwie. Z kolei Finki, które przecież bronią brązowych medali mają dwie porażki na koncie, ale grały z faworytkami igrzysk - USA i Kanadą. Dziś w grupie A zagrają jeszcze Amerykanki z Rosjankami, ale to o 14:10. Wcześniej, o 9:40 dwa mecze w słabszej grupie B: Dania - Japonia i Czechy - Szwecja. Na razie tyle z Wukesong Arena.

Skoki narciarskie - Rozpoczynamy kwalifikacje do konkursu mężczyzn na skoczni normalnej. Na starcie 53 zawodników w tym czterech reprezentantów Polski.

Hokej K - No i przez minutę Finki zagrają z przewagą dwóch zawodniczek na tafli. Czy zdołają wbić drugą bramkę?

Hokej K - Na koniec Kanadyjki zagrają jeszcze w osłabieniu.

Curling - Za nami pierwsze endy. Na najlepszej pozycji znajdują się Amerykanie, którzy zdobyli dwa punkty. Po jednym punkcie zanotowali Czesi, Szwedzi i Australijczycy.

Skoki narciarskie - To już koniec serii próbnej. Zwycięzcą został Ryoyu Kobayashi ze skokiem na 106,5 metra. Dawid Kubacki był 8., Kamil Stoch 19., Piotr Żyła 28., a Stefan Hula 36. Początek kwalifikacji za około 10 minut.

Hokej K - Trudno nawet nadążyć z pisaniem. Mija niespełna minuta i mamy już 11:1. Brianne Jenner daje swojej ekipie dziesięciobramkowe prowadzenia. Finki kompletnie rozbite.

Hokej K - Mamy dwucyfrowy dorobek Kanadyjek. Tym razem krążek długo rozgrywany w fińskiej tercji obronnej i wreszcie potężny, niesygnalizowany, celny strzał Laury Stacey.

Skoki narciarskie - Ostatni na liście startował Karl Geiger uzyskuje 94,5 metra.

Skoki narciarskie - Świetny skok Ryoyu Kobayashiego. Tyle samo co Manuel Fettner 106,5 metra!

Hokej K - Trzeci bramka Sarah Nurse w tym meczu. Idealne podanie w poprzek tafli od Elli Shelton, wystarczy w zasadzie przyłożyć kij i krążek sam ląduje w fińskiej bramce.

Skoki narciarskie - Halvor Egner Granerus skacze 97 metrów.

Skoki narciarskie - Marius Lindvik dwa metry dalej.

Skoki narciarskie - Anze Lanisek uzyskuje 94 metry.

Skoki narciarskie - Fatalny skok Markusa Eisenbichlera. Zaledwie 78 metrów.

Skoki narciarskie - Hoerl już słabiej. 90,5 metra.

Hokej K - Wiele nie brakowało, ale wybroniły się Kanadyjki. Osiem minut do końcowej syreny.

Curling - Rozpoczynamy ósmą sesję curlingową. W turnieju par mieszanych zmierzą się Chiny z USA, Szwecja z Kanadą, Czechy podejmą Wielką Brytanię, a Australia spróbuje zdobyć pierwsze zwycięstwo w walce z niepokonanymi dotychczas Włochami.

Skoki narciarskie - Stefan Kraft metr bliżej od Hubera. W tej chwili na trzech pierwszych miejscach plasują się tylko Austriacy.

Hokej K - Kanadyjki w osłabieniu. Czy Finki zdołają strzelić drugą bramkę w tym meczu?

Skoki narciarskie - Dobry skok Daniela Hubera. 99,5 metra Austriaka.

Hokej K - No i jest ósma bramka dla Kanady. Jamie Lee Rattray przejechała pół tercji by strzałem w okienko pokonać Keiselę. Piękna akcja, piękna bramka.

Skoki narciarskie - 93 metry Yukiyi Sato.

Hokej K - Wyrównana na razie ta trzecia tercja. Obie drużyny miały szanse na zmianę wyniku, ale obie bramkarki nie dają się pokonać. Kanadyjki zdają się nie grać jednak na 100% możliwości.

Skoki narciarskie - Na skoczni zaprezentował się pierwszy z Niemców. Constantin Schmid uzyskał tylko 82,5 metra.

Skoki narciarskie - Po próbie Fettnera postanowiono o obniżeniu belki startowej do piątego stopnia.

Skoki narciarskie - Rewelacyjny skok Manuela Fettnera! Nieoficjalny rekord skoczni! 106,5 metra!

Skoki narciarskie - Natomiast Kamil Stoch przekroczył punkt K o jeden metr.

Skoki narciarskie - Niestety Piotr Żyła nie zdołał osiągnąć punktu K. Polak skoczył 88 metrów.

Skoki narciarskie - Żyła jeszcze chwilę poczeka. Zbyt mocno wieje.

Skoki narciarskie - 77,5 metra Naokiego Nakamury. Czas na Piotra Żyłę, a tuż po nim na Kamila Stocha.

Hokej K - Zmiana w fińskiej bramce. Zdołowaną po drugiej tercji Raisanen zastępuje Anni Keisala. Ostatnie 20 minut meczu Finki zaczynają w przewadze.

Skoki narciarskie - Za nami dwie rosyjskie próbie. Danił Sadriejew wylądował na 91 metrze, a Jewgienij Klimow był bliski osiągnięcia 93 metra.

Skoki narciarskie - Na skoczni zaprezentował się także Dawid Kubacki, który skoczył 95 metrów.

Skoki narciarskie - Zografski skoczył i uzyskał 92 metry.

Skoki narciarskie - Wietrzna ta seria próbna. Trzeci raz z belki został zdjęty Vladimir Zografski.

Skoki narciarskie - Rozkręciła nam się seria próbna. Pierwszy skok powyżej 100 metra. O pół metra tę odległość przekroczył Mackenzie Boyd-Clowes.

Skoki narciarskie - Mamy nowego lidera, a został nim Antti Aalto, dzięki próbie na 96,5 metra.

Skoki narciarskie - 89,5 metra Michaiła Nazarowa, co daje mu w tej chwili trzecie miejsce.

Skoki narciarskie - Przy drugim wejściu na belkę Stefan Hula dostał zielone światło. Ostatecznie Hula uzyskał 86 metrów.

Skoki narciarskie - Niestety chwilę poczekamy na skok Polaka z powodu zbyt mocnego wiatru.

Hokej K - Zdominowały Kanadyjki drugą tercję, wygrywając ją 5:0. Straciło na tym widowisko, bo tempo meczu siadło. Wygląda na to, że Finki nieco przeliczyły się z siłami. Z Kanadyjkami szalenie trudno grać jak równy z równym przez 60 minut. Może ostatnia tercja będzie jeszcze bardziej wyrównana, ale zwycięzcę meczu już de facto znamy.

Skoki narciarskie - Faith Arda Ipcioglu skacze 89,5 metra. Przed nami Stefan Hula

Hokej K - Błędy Finek bezwzględnie teraz wykorzystują Kanadyjki. Krążek stracony w środkowej tercji przejmuje Laura Stacey, wstrzeliwuje go w okolice fińskiej bramki, gdzie odbija się od fińskiej łyżwy i wpada do bramki. Raisanen nie ma szans, znów zmyliła ją przypadkowo koleżanka. W hokeju nie ma bramek samobójczych, więc wpisano ją na konto Stacey.

Skoki narciarskie - Za nami próba Daniela Caciny. Rumun z 73 metrami jest siódmy.

Skoki narciarskie - Kozisek w końcu skoczył i uzyskał 90 metrów.

Skoki narciarskie - Cestmir Kozisek już czwarty raz musiał opuścić belkę startową...

Hokej K - Druga z rzędu bramka Brianne Jenner. Jednak tym razem Kanadyjce pomogła Finka, od łyżwy której odbił się krążek i kompletni zmylił Raisanen. Mamy 6:1 dla Kanady i mecz już raczej rozstrzygnięty, choć do końca drugiej tercji jeszcze kilka minut.

Skoki narciarskie - Niestety na skoczni wieje, przez co kolejni zawodnicy muszą czekać na oddanie swoich prób.

Hokej K - Jeszcze było sprawdzane czy krążek przekroczył na pewno linię bramkową. Zaraz po wznowieniu w punkcie środkowym strzał Brianne Jenner, błąd fińskiej bramkarki i mamy już 5:1. Finki podłamane.

Skoki narciarskie - Dobry skok Sergieja Tkaczenki, który uzyskał 92 metry. Należy jednak pamiętać, że Kazach miał mocny wiatr pod narty.

Skoki narciarskie - Niezła próba Casey'a Larsona. Amerykaninowi udało się osiągnąć punkt K.

Hokej K - Sarah Nurse i 4:1! Ależ te Kanadyjki są błyskawiczne w kontrataku, kolejna akcja rozpoczęta we własnej strefie obronnej, dwa podania i celny strzał. Asystowały Natalie Spooner i Jamie Lee Rattray.

Skoki narciarskie - Jako pierwszy zaprezentował się Anton Korczuk, który skoczył 65 metrów.

Już niedługo pierwszy raz dzisiaj zobaczymy reprezentantów Polski. Za kilka minut rozpocznie się seria próbna skoczków narciarskich przed kwalifikacjami na normalnej skoczni. Zobaczymy czterech Polaków - Kamila Stocha, Piotra Żyłę, Dawida Kubackiego oraz Stefana Hulę.

Hokej K - Ta przewaga nie została wykorzystana przez Kanadyjki, ale teraz znowu będą miały one okazję do gry w pięć na cztery.

Hokej K - Przypadkowe zderzenie jednej z Kanadyjek i sędzi. Przez chwilę na lodzie pomoc medyczna dla pani arbiter, ale wszystko jest już w porządku. Kanadyjki w przewadze.

Snowboard - Za nami koniec kwalifikacji slopestyle'u kobiet. Do finału awansowały: Sadowski Synnott, Murase, Rukajarvi, Gasser, Anderson, Marino, Blouin, Coady, Langland, Morgan, Iwabuchi oraz Burri. Finał rozpocznie się jutro o 2:30.

Hokej K - No i mamy trzecią bramkę Kanadyjek. Po raz drugi na listę strzelczyń wpisuje się Sarah Filier. Asysty zapisano na koncie Ranaty Fast i Natalie Spooner. Piękna to była szybka wymiana krążka i idealne wykończenie.

Snowboard - Słaby przejazd Probisić.

Snowboard - Ariane Burri rzutem na taśmie wskakuje na 12. miejsce. Pozostała już tylko Urksa Pribosić.

Snowboard - Za nami trzy słabsze przejazdy. Do końca zastały już tylko dwie snowboardzistki, ponieważ na starcie nie stanie Cool Wakushima.

Hokej K - Obie drużyny już w kompletnych składach.

Hokej K - Wracamy na lodowisko. Początek drugiej tercji hitowego spotkania Kanada - Finlandia. Przypomnimy, że Kanadyjki zagrają jeszcze półtorej minuty w osłabieniu.

Snowboard - Annika Morgan względnie się wybroniła i zajmuje w tej chwili dziesiątą pozycję. Do zakończenia kwalifikacji pozostało sześć zawodniczek.

Snowboard - Evy Poppe awansowała na dwunaste miejsce. Miyabi Onitsuka poza finałem, co jest dużą niespodzianką!

Snowboard - W finale na 100% nie zobaczymy już Jasmine Baird oraz Sarki Pancochovej, które nie zdołały się poprawić w drugiej części kwalifikacji.

Hokej K - Koniec pierwszej tercji! W tym świetnym spotkaniu Kanadyjki przeważają, ale prowadzą tylko 2:1. Tu wszystko jeszcze może się zdarzyć w kolejnych 40 minutach gry. Wracamy po przerwie.

Hokej K - Kara dla Kanadyjki na pół minuty przed końcem pierwszej tercji!

Hokej K - Przepiękna bramka Finek! Spod niebieskiej Minnamari Tuominen trafia w samo okienko bramki strzeżonej przez Ann-Renee Desbiens. Już tylko 2:1 dla Kanady.

Snowboard - Ostatnia po pierwszym przejeździe Julia Marino w drugim pojechała już dobrze i awansowała na szóstą pozycję.

Hokej K - Chwila zamieszania na lodzie. Fińska bramkarka pięścią uderzyła rywalkę w kask, a karę początkowo otrzymała... Kanadyjka. Ostatecznie wideoweryfikacja pozwoliła na zmianę decyzji i to Kanada gra w przewadze. Karę zamiast Raisanen odsiaduje Emilia Vesa.

Snowboard - Laurie Blouin kolejną zawodniczką, która się poprawia. Kanadyjka uzyskuje 71,55 punktu, co daje jej w tej chwili szóste miejsce.

Snowboard - Reira Iwabuchi wskakuje na ósmą lokatę.

Hokej K - No i jest druga bramka dla Kanady! Błąd Finek w strefie obronnej bezwzględnie wykorzystany przez Sarah Nurse.

Snowboard - Miyabi Onitsuka nieznacznie się poprawiła, dzięki czemu awansowała na dziesiąte miejsce, ale i tak nie może być pewna udziału w finale.

Hokej K - Niewykorzystana przewaga przez Finki, Kanadyjki nawet miały szansę na bramkę, ale ich kontrę wybroniła Meeri Raisanen.

Hokej K - Finki teraz mają liczebną przewagę. Tempo meczu jest niesamowite, z całą pewnością wyższe niż PHL. Myślę, że obie drużyny w polskiej lidze (męskiej, męskiej) odgrywałyby czołowe role.

Snowboard - Z marzeniami o finale pożegnała się jedyna Chinka w stawce. Ge Rong pojechała bardzo słabo i jest w tej chwili dopiero 23.

Hokej K - Nie wykorzystały gry w przewadze Kanadyjki. Przypomnijmy, że drużyna spod symbolu klonowego liścia to czterokrotne mistrzynie olimpijskie (2002 - 2014, w Pjongczangu były drugie, po finałowej porażce w pamiętnym spotkaniu z Amerykankami. Z kolei Finki bronią brązowych medali wywalczonych w Korei. W swoim dorobku mają też brązowe medale zdobyte w Nagano i Vancouver.

Snowboard - Swój wynik poprawiła Kokomo Murase, ale Japonka nie zdołała wyprzedzić Zoi Sadowski Sannott. Jednak i tak to był dobry występ Murase.

Snowboard - Niezły drugi występ Hailey Langland, która awansowała na siódmą lokatę. W ten sposób Katie Ormerod żegna się z finałem.

Snowboard - Za nami przejazdy Niemelae, Ormerod oraz Eilersten. Niemelae już nie ma szans na awans do finału. Natomiast Ormerod i Eilersten zajmują obecnie ostatnie miejsca premiowane awansem, o który będzie im bardzo ciężko.

Hokej K - 61 sekund potrzebowała drużyna Kanady na otwarcie wyniku spotkania. Piękna akcja całego zespołu wykończona przez Sarah Fillier i mamy już 1:0.

Hokej K - Już za chwileczkę rozpocznie się pierwsze dziś spotkanie turnieju hokeistek, w którym zagrają Kanada i Finlandia. Przypomnijmy, że w grupie A jest pięć zespołów i w komplecie awansują one do ćwierćfinałów. Z grupy B do fazy pucharowej wejdą tylko 3 zespoły. Tak więc teoretycznie jest to tylko mecz o wyższe rozstawienie przed decydującą fazą turnieju. Oczywiście faworytkami są Kanadyjki, które w pierwszym meczu rozgromiły Szwajcarię 12:1. Finki przegrały zaś z USA 2:5. Obie ekipy już na lodzie, zaczynamy!

Snowboard - Jamie Anderson po błędzie w końcowej fazie przejazdu nie poprawiła swojego wyniku, ale Amerykanka powinna być pewna udziału w finale.

Snowboard - Pomimo nerwowego startu Anna Gasser awansuje na trzecie miejsce.

Snowboard - Dobry drugi przejazd Tessy Coady. Australijka wskoczyła na piąte miejsce.

Snowboard - Jeszcze lepiej pojechała Zoi Sadowski Synnott, która wyprzedziła Rukajarvi o blisko osiem punktów.

Snowboard - Enni Rukajarvi już rozpoczęła drugą część kwalifikacji. Finka świetnie się spisała i awansowała na pozycję liderki z notą 78,83 punktu.

Snowboard - Pierwszą część kwalifikacji zakończyła Cool Wakushima. Nowozelandka zajmuje 18. pozycję. Druga faza rywalizacji zacznie się za kilka minut.

Snowboard - Za nami dwa szwajcarskie występy. Bianca Gisler i Ariane Burri plasują się odpowiednio na 15. i 18. miejscu.

Snowboard - Znów mieliśmy kilka słabszych przejazdów, a do końca pierwszej części kwalifikacji pozostały cztery zawodniczki.

Snowboard - Z niedawno startujących zawodniczek najlepiej spisała się Melissa Peperkamp, która zajmuje szóstą lokatę.

Snowboard - Niebezpieczny przejazd Julii Mirano. Amerykanka zaliczyła twarde lądowanie na railu, ale na szczęście kontynuowała jazdę, jednak oznaczało to słabą notę i o finał powalczy w drugim przejeździe.

Snowboard - Niezły start Laurie Blouin, która wskoczyła z notą 66,85 punktu na czwarte miejsce.

Narciarstwo alpejskie - Trzeci treninzg zjazdu został odwołany. Swoje przejzady zdołało wykonać tylko trzech zawodników: Matthias Mayer, Christof Innerhofer i Aleksander Aamodt Kilde. Najszybszy był ten ostatni.

Snowboard - Iwabuchi także ze średnim startem i Japonka w tej chwili jest siódma. Za nami połowa pierwszej fazy kwalifikacji, ponieważ nie zaprezentuje się nam też Lea Jugovać.

Snowboard - Słaby występ Miyabi Onitsuki, która musi się poprawić w drugiej części kwalifikacji. Czas na ostatnią Japonkę - Reirę Iwabuchi.

Snowboard - Dobry przejazd Murase, która wychodzi na prowadzenie z notą 74,95 punktu.

Snowboard - Za nami teraz trochę słabsze starty, ale powinno się to zmienić, ponieważ zaprezentuje się nam Kokomo Murase.

Snowboard - Klaudia Medlova nie pojawi się także w drugim przejeździe. Słowaczka doznała kontuzji kolana.

Narciarstwo alpejskie - Na mecie treningu zameldował się już pierwszy zawodnik, a był nim Austriak Matthias Mayer. Jego czas to 1:44,96.

Snowboard - Otrzymaliśmy informację, że na starcie pierwsze przejazdu nie stanie Klaudia Medlova. Nie jest wiadome czy Słowaczka wystartuje w drugiej części kwalifikacji. W międzyczasie swoje starty zaliczyły Katie Ormerod oraz Carole Niemelae, które zajmują aktualnie dwie ostatnie lokaty.

Snowboard - Zgodnie z oczekiwaniami Anderson wychodzi na prowadzenie. Amerykanka otrzymała 74,35 punktu.

Za kilka minut do snowboardzistów na stokach dołączą narciarze alpejscy. O 4:00 rozpocznie się trzeci trening zjazdu mężczyzn. Wczoraj najlepszy czas uzyskał Aleksander Aamodt Kilde z Norwegii.

Snowboard - Jeszcze niższą notę otrzymała Anna Gasser. Czas na Jamie Anderson.

Snowboard - Jako kolejna swój przejazd kwalifikacyjny zaprezentowała Tess Coady, ale Australijka nie pojechała najlepiej i w tej chwili jest trzecia.

Snowboard - Rukajarvi nie nacieszyła się długo prowadzeniem, ponieważ już lepsza okazała się Zoi Sadowski Synnott z 73,58 punktu pomimo słabszej pierwszej części.

Snowboard - Bezpieczny przejazd Finki za który otrzymała 66,75 punktu.

Snowboard - Rukajarvi już rozpoczęła kwalifikacje.

Snowboard - Jako pierwsza na trasie slopestyle'u zaprezentuje się nam Enni Rukajarvi. Finka jest srebrną medalistką olimpijską z Soczi oraz brązową z Pjongczangu. Do tego w 2011 roku została mistrzynią świata.

Snowboard - Zgodnie z zasadami eliminacje składają się z dwóch przejazdów. Do ostatecznego wyniku zawodniczki zalicza się przejazd, w którym zdobyła więcej punktów, a do finału awansuje dwanaście najlepszych snowboardzistek.

Już za dziesięć minut rozpoczną się kwalifikacje kobiet w snowboardowym slopestyle'u.

Curling - Po fantastycznym zagraniu Almidy De Val Szwajcarzy widząc, że nie mają szans na zdobycie punktów zdecydowali się nie grać ostatniego kamienia i poddali mecz. Ostateczny wynik to 6:1 dla reprezentacji Szwecji.

Curling - Pozamiatane. Norwegowie wygrywają szósty end za 3 punkty i Australijczycy rezygnują z walki w kolejnych partiach. Spotkanie kończy się wynikiem 10:4 dla curlerów ze Skandynawii.

Curling - Kolejną partię wartą jeden punkt zapisujemy na konto Szwedów, w całym meczu mamy już wynik 6:1.

Curling - Po błędzie Jenny Perret zmarnowali swoją szansę na zmniejszenie strat Szwajcarzy i to Szwedzi zdobywają kolejny punkt. Pierwsza poważna zdobycz punktowa Australijczyków, którzy odrabiają trzy punkty i aktualnie przegrywają 4:7.

Curling - Po czwartym endzie, na półmetku rywalizacji w meczu Norwegia - Australia mamy wynik 7:1. Szwedzi zaś, prowadzą 4:1 ze Szwajcarami.

Curling - Po trzecim endzie jeden punkt dopisuje sobie reprezentacja Szwecji. Na sąsiednim torze pierwszy punkt zdobyła Australia.

Dziś swój drugi start na igrzyskach zaliczy Mateusz Sochowicz. Po bardzo groźnym wypadku w listopadzie zeszłego roku, właśnie na torze w Yanqing nikt się nie spodziewał, że Sochowicz da radę wystartować. Jednak nasz reprezentant pokazał, że nic nie jest niemożliwe. Początek pierwszego przejazdu jedynek o 12:10.

Curling - Zakończyły się drugie endy, po fatalnym błędzie Australijki swoją przewagę do sześciu punktów powiększa Norwegia. Szwajcarzy za to zdobywając jedno "oczko" odrobili część strat.

Curling - Od początku rywalom uciekają Norwegowie, po pierwszej partii mają już cztery punkty przewagi. W drugim pojedynku pierwszy end padł łupem Szwedów i był on warty dwa punkty.

Już za niewiele ponad godzinę swój start na igrzyskach rozpoczną najlepsze snowboardzistki, specjalizujące się w slopestyle'u, które będą rywalizować w kwalifikacjach. Jedną z faworytek do złota w Pekinie jest Jamie Anderson. Amerykanka na najwyższym stopniu podium stała już w Soczi oraz Pjongczangu.

Curling - Już za chwilę rozpoczniemy sesję siódmą turnieju par mieszanych w curlingu. Na torze C rywalizować będą Australijczycy z Norwegami, a sąsiednim torze Szwajcarzy podejmą Szwedów.

Zaczynamy w środku nocy, około 2:00 czasu warszawskiego. Zapraszamy!

Bartosz Szafran

Od wielu wielu lat związany ze sportem czynnie jako biegający, zawodowo jako sędzia i medyk oraz hobbystycznie jako piszący wcześniej na ig24, teraz tu. Ponadto wielbiciel dobrych książek, który spróbuje sił w pisaniu o czytaniu.