Pekin 2022 - Snowboard: znamy finalistki w slopestyle'u

• Dodał: Kacper Tyczewski
  • Data publikacji: 05.02.2022, 06:07

Za nami pierwsze snowboardowe emocje podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich Pekin 2022. Najlepsze zawodniczki rywalizowały w kwalifikacjach w slopestyle'u, które padły łupem Zoi Sadowski Synnott.

Na starcie eliminacji miało stanąć 30 snowboardzistek, ale z rywalizacji musiały wycofać się Klaudia Medlova oraz Lea Jugovać. W ten sposób w kwalifikacjach rozgrywanych przy temperaturze wynoszącej -20 stopni Celsjusza i mocnym wietrze oglądaliśmy 28 zawodniczek, z których 12 awansowało do finału.

Pierwsze miejsce zajęła Zoi Sadowski Synnott. Nowozelandka po pierwszym przejeździe była trzecia, ale w drugiej części rywalizacji bardzo dobrze się spisała i wygrała kwalifikacje z notą 86,75 punktu. Na drugiej lokacie uplasowała się Kokomo Murase, która jako jedyna oprócz Sadowski Synnott zdobyła ponad 80 punktów. Trzecia pozycja padła łupem Enni Rukajarvi.

Jedna z głównych faworytek do złota - Jamie Anderson uplasowała się na piątej pozycji. Niespodzianką podczas kwalifikacji był brak awansu dla Miyabi Onitsuki. Mistrzyni świata z 2015 roku była dopiero piętnasta. W finale nie zobaczymy także dobrze spisującej się w tym sezonie Melissy Peperkamp, która uplasowała się na trzynastej pozycji.