Pekin 2022 - Hokej na lodzie: zwycięstwa Amerykanek i Kanadyjek w grupie A

• Data publikacji: 05.02.2022, 16:28

Za nami kolejny dzień turnieju hokeja na lodzie kobiet na igrzyskach olimpijskich w Pekinie. Dzisiaj w meczach grupy A Amerykanki wygrały z Rosjankami, a Kanadyjki z Finkami.

Grupa A

Kanadyjki po raz drugi na tym turnieju zanotowały dwucyfrową zdobycz bramkową. Po wygranej 12:1 ze Szwajcarią triumfowały 11:1 z Finlandią. Sarah Fillier otworzyła wynik już po 61 sekundach. Po pierwszej części meczu zespół Kanady prowadził zaledwie 2:1. Drugą tercję faworytki wygrały 5:0, a trzecią 4:0. Hat-trick zaliczyły Sarah Nurse i Brianne Jenner. Dwa zwycięstwa na swoim koncie mają również Amerykanki. Hokeistki ze Stanów Zjednoczonych przeważały w meczu z Rosyjskim Komitetem Olimpijskim. Potwierdziły to, zdobywając po jednej bramce w dwóch tercjach i trzy w ostatniej. Rosjanki nie trafiły do siatki rywalek.

Kanada - Finlandia 11:1 (2:1, 5:0, 4:0)
Stany Zjednoczone - Rosyjski Komitet Olimpijski 5:0 (1:0, 1:0, 3:0)

Grupa B

Na czele słabszej grupy są Japonki i Czeszki, które sięgnęły dzisiaj po drugie wygrane. Zespół z Azji już po 14 minutach prowadził 3:0, notując trzy trafienia w trzy minuty. Potem prowadzenie Japonek nie było już zagrożone. Wygrały je pewnie 6:1 i prowadzą w tabeli grupy. Bardziej wyrównany był mecz Czeszek ze Szwedkami. Jedyną bramkę w pierwszej tercji zdobyła Tereza Wanisowa. Przewagę powiększyła Klara Hymlarowa, ale gola kontaktowego strzeliła Emma Muren. Skandynawki walczyły o odrobienie strat, ale na sześć minut przed końcem Wanisowa po raz drugi wpisała się na listę strzelczyń. Tym samym Czeszki triumfowały 3:1.

Japonia - Dania 6:2 (3:0, 2:1, 1:1)
Czechy - Szwecja 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)