Serie A: Milan wygrywa w derbach Mediolanu
OgreBot/Wikimedia

• Data publikacji: 05.02.2022, 19:56

W rozgrywanym w ramach 24. kolejki Serie A spotkaniu AC Milan pokonał w derbach Mediolanu drużynę Interu Mediolan 2:1. Gospodarze prowadzili po trafieniu Ivana Perisica, ale w ostatnim kwadransie dwie bramki zdobył Olivier Giroud, zapewniając Rossonerim kluczowe zwycięstwo. Dzięki wygranej AC Milan traci do rywali zza miedzy tylko jeden punkt w ligowej tabeli.

W 24. kolejce włoskiej Serie A czekało nas starcie na szczycie — Inter Mediolan mierzył się z AC Milanem w 230. derbach Mediolanu. Przed pierwszym gwizdkiem sędziego nieznacznym faworytem wydawali się gospodarze, którzy przewodzili ligowej tabeli z liczbą 53 punktów, natomiast formalni goście przystępowali do spotkania z dorobkiem 49 oczek.

Mecz od samego początku był dość spokojny, przez co żadna z ekip nie zamierzała się odsłonić. Pierwszą groźną okazję dopiero w 26. minucie stworzył sobie zespół gospodarzy, kiedy Barella otrzymał podanie w pole karne od Edina Dzeko. Pomocnik uderzył bez przyjęcia, ale futbolówka poleciała kilka metrów obok bramki Milanu. Z kolei dwie minuty później kapitalną piłkę do Denzela Dumfriesa zagrał Lautaro Martinez, a Holenderski wachadłowy znalazł się oko w oko z bramkarzem rywali. Mike Maignan wygrał jednak pojedynek, broniąc strzał i utrzymując remisowy wynik. W 35. minucie przyjezdni byli bliscy odpowiedzi, ale piękne uderzenie zza szesnastki Sandro Tonaliego obronił Handanovic, a dobitkę Leala zablokował obrońca. Trzy minuty później niewykorzystana okazja zemściła się na graczach Milanu i Inter objął prowadzenie. Dośrodkowanie z rzutu rożnego Hakana Calhanoglu spadło wprost na nogę Ivana Perisica, a Chorwat precyzyjnym strzałem umieścił piłkę w siatce, zapewniając zespołowi prowadzenie. W kolejnych minutach wynik nie uległ zmianie i do szatni w lepszych nastrojach schodzili gospodarze.

Drugą odsłonę od świetnej okazji do wyrównania rozpoczęli piłkarze Milanu, ale w 50. minucie strzał Tonaliego minimalnie minął słupek bramki rywali. W kolejnych minutach nie działo się zbyt wiele, a Inter był coraz bliżej kluczowych trzech punktów. W 75. minucie Rossoneri zdołali w końcu zaskoczyć przeciwników, wykorzystując błąd Alexisa Sancheza, a piłkę do siatki zapakował Oliver Giroud. Ledwie cztery minuty później zawodnicy Stefano Pioliego strzelili kolejnego gola — Calabria zagrał piłkę w pole karne do Giroud, a Francuz świetnym zwodem zmylił obrońcę, a następnie uderzył po długim słupku, zapewniając drużynie prowadzenie 2:1. W końcówce wynik nie uległ już zmianie i gracze Milanu mogli świętować zwycięstwo, po którym zbliżyli się do rywali na jeden punkt w ligowej tabeli.

Inter Mediolan — AC Milan 1:2 (1:0)

Bramki: 38' Perisic — 75', 79' Giroud

Inter: Handanovic — Skriniar, de Vrij, Bastoni (82' Darmian) — Dumfries, Barella, Brozovic (82' Vecino), Calhanoglu (73' Vidal), Perisic (70' Dimarco) — Martinez (70' Sanchez), Dzeko

Milan: Maignan — Calabria, Kalulu, Romagnoli, Hernandez — Tonali, Bennacer (80' Krunic) — Saelemaekers (46' Messias), Kessie (58' Diaz), Leao — Giroud

Żółte kartki: 60' Calhanoglu, 84' Skriniar — 24' Romagnoli, 72' Diaz, 76' Bennacer, 90+2' Krunic

Czerwona kartka: — 90+6' Hernandez

Sędzia: Marco Guida