Bundesliga: Bayern pokonuje Lipsk po świetnym widowisku

• Data publikacji: 05.02.2022, 20:22

Po emocjonującym oraz pełnym zwrotów akcji spotkaniu 21. kolejki Bundesligi Bayern Monachium pokonał RB Lipsk 3:2. Jedną z bramek dla Bawarczyków zdobył Robert Lewandowski, dla którego było to 24. trafienie w obecnych rozgrywkach.

Mecz rozpoczął się od wczesnego trafienia w wykonaniu Bayernu — w 12. minucie fatalny błąd popełnił Orban, podając piłkę wprost pod nogi rywali. Futbolówka po chwili trafiła do Lewandowskiego, który spróbował technicznym strzałem zaskoczyć bramkarza gości. Gulacsi był na posterunku, parując piłkę do boku, ale właśnie tam czekał na nią Thomas Mueller, który bez problemu skierował ją do bramki, zapewniając Bayernowi prowadzenie. Kwadrans później gospodarze zrewanżowali się przeciwnikom za ich błąd, oddając futbolówkę na środku boiska. RB Lipsk ruszył z kontrą, którą uderzeniem zwieńczył Laimer. Piłka zmierzała obok bramki, ale w ostatniej chwili dopadł do niej Andre Silva, który wyrównał stan spotkania na 1:1. W 36' minucie Bawarczycy raz jeszcze objęli prowadzenie po golu Muellera, ale po wideoweryfikacji sędzie anulował bramkę, dopatrując się faulu Roberta. Osiem minut później nic już podopiecznym Nagelsmanna nie przeszkodziło, a bramkę strzałem głową po dośrodkowaniu Comana zdobył Lewandowski. Chwilę później arbiter zakończył pierwszą część spotkania przy wyniku 2:1 dla Bayernu.

Drugą odsłonę od mocnego uderzenie rozpoczęli goście, którzy w 53. minucie zdołali doprowadzić do wyrównania. Piłkę w strefie środkowej boiska przejął Laimer, a następnie fantastycznym podaniem dostarczył ją do Nkunku. Skrzydłowy Lipska znalazł się w sytuacji sam na sam z Neuerem i bez problemu wykończył akcję, zapewniając remis 2:2. Radość przyjezdnych nie trwała jednak zbyt długo, ponieważ już pięć minut później Bayern po raz trzeci wyszedł na prowadzenie, tym razem po samobójczym trafieniu Gvardioli. W 71. minucie szansę na dublet miał Lewy, ale jego uderzenie głową przeleciało nieznacznie nad poprzeczką bramki rywali. Jedenaście minut później piłkę meczową miał na nodze Forsberg, ale jego pierwsze uderzenie zostało zablokowane przez obrońcę, a dobitka wpadła wprost w ręce Manuela Neuera. W ostatnich minutach wynik nie uległ już zmianie i Bayern Monachium odniósł kolejne zwycięstwo w sezonie, zwiększając swoją przewagę w lidze do dziewięciu oczek.

Bayern Monachium — RB Lipsk 3:2 (2:1)

Bramki: 12' Mueller, 44' Lewandowski, 58' Gvardiola (OG) — 27' Silva, 53' Nkunku

Bayern: Neuer — Pavard, Suler, Lucas (73' Upamecano) — Gnabry, Kimmich, Tolisso (63' Musiala), Coman (85' Nianzou) — Mueller (84' Sabitzer), Lewandowski, Sane

Lipsk:  Gulacsi — Mukiele (72' Henrichs), Orban, Gvardiol — Klostermann, Laimer (61' Haidara), Kampl (46' Szoboszlai), Angelino — Olmo (61' Forsberg), Silva (80' Poulsen), Nkunku

Żółte kartki: 22' Lucas — 45+1' Laimer, 63' Nkunku, 74' Henrichs

Sędzia: Sven Jablonski