Pekin 2022: 6 lutego [Zapis LIVE]
Joanna Malinowska/sportwobiektywie.pl

Pekin 2022: 6 lutego [Zapis LIVE]

  • Dodał: Liwia Waszkowiak
  • Data publikacji: 05.02.2022, 19:56

Nie było nam do śmiechu dnia poprzedniego przez całe zamieszanie związane z Natalią Maliszewską, mimo tego igrzyska i zabawa trwają. Dziś skupimy się szczególnie na trzech dyscyplinach - skokach i biegach narciarskich oraz saneczkarstwie. To właśnie tutaj Polacy rywalizować będą o najwyższe cele. Rozpoczniemy już o godzinie 2:05, wówczas do gry wkroczy curling.

 

PROGRAM DNIA

 

STARTY POLAKÓW

Relacja na żywo

Za nami drugi dzień igrzysk olimpijskich. Kończymy naszą relację, wspominając brązowy medal Dawida Kubackiego. Co przyniesie kolejny dzień zmagań? Tego dowiemy się już od 2:00.

Hokej na lodzie - Koniec meczu! Pewne dwa punkty dla Amerykanek, które pokonały 8:0 Szwajcarki. Tym samym są liderkami grupy A. Przynajmniej do meczu Kanady z Rosyjskim Komitetem Olimpijskim.

Hokej na lodzie - Do końca meczu jeszcze pięć minut. Szwajcarki nie stworzyły sobie jeszcze lepszej okazji do zdobycia bramki.

Hokej na lodzie - Amerykanki chcą jeszcze powiększyć swoją przewagę. W pierwszych minutach trzeciej tercji nie zdobyły jeszcze trafienia.

Hokej na lodzie - Zakończyła się druga tercja tego jednostronnego meczu. Stany Zjednoczone prowadzą aż 7:0 ze Szwajcarią.

Hokej na lodzie - Wynik nadal bez zmian. Amerykanki wygrywają 6:0 ze Szwajcarkami, które grają teraz w przewadze.

Hokej na lodzie - Rozpoczęła się druga tercja i to od kolejnej bramki Amerykanek. Jest już 6:0.

Saneczkarstwo - Ostatecznie Niemcy ze złotem, Austriak Wolfgang Kindl wywalczył srebro, a podium uzupełnił Dominik Fischnaller.

Curling - Mają Australijczycy drugie zwycięstwo. Pokonali Kanadę 10:8. Włosi wciąż jednak niepokonani. Kapitalna końcówka i wygrana 12:8 ze Szwedami.

Saneczkarstwo - Johannes Ludwig nie pozostawił złudzeń i z ogromnym spokojem zdobył złoty medal i tytuł mistrza olimpijskiego w jedynkach mężczyzn!

Saneczkarstwo - Wolfgang Kindl poradził sobie wyśmienicie! Był szybszy od Włocha, przez co na pewno w rękach ma srebro (57,238). Za chwilę ostatni saneczkarz, który rozstrzygnie jakie kruszce powędrują ostatecznie do zawodników.

Saneczkarstwo - A przed nami dwóch największych rywali. Johannes Ludwig i Wolfgang Kindl.

Saneczkarstwo - Dominik Fischnaller wywalczył medal olimpijski! Włoch skończy najgorzej z brązem. Świetny przejazd.

Saneczkarstwo - Kristers Aparjods jechał świetnie, ale niestety popełnił błąd, przez co Felix Loch awansował na miejsce czwarte! Szkoda, nieco go wyniosło, traci do Niemca 0,175.

Saneczkarstwo - Spore zaskoczenie jeśli chodzi o Łotysza Gintsa Berzinsa, który do Langenhana traci 0,081 sekundy! Wyprzedził Amerykanina.

Hokej na lodzie - Pełna dominacja Amerykanek w pierwszej tercji! Już po dwudziestu minutach prowadzą 5:0 ze Szwajcarkami.

Saneczkarstwo - Chris Mazdzerna razie drugi, przed nim Max Langenhan, a rywalizację rozpoczyna czołowa piątka!

Curling - Dwa mecze dobiegły już końca. Norwegowie pokonali Brytyjczyków 6:2. Za to Szwajcarzy z trudem, ale utrzymali prowadzenie z USA, wygrywając 6:5.

Saneczkarstwo - Rosjanie poniżej oczekiwań, ale w najgorszym wypadku minimum dwóch znajdzie się w pierwszej dziesiątce. Teraz na starcie Amerykanin Chris Mazdzer.

Saneczkarstwo - No i zaczynamy z najlepszą dyszką. To właśnie wśród tych osób rozstrzygnie się wiele ostatecznych rezultatów. Na pierwszy ogień poszedł Włoch Leon Felderer. Nie zdołał uzyskać czasu lepszego od pierwszego Rosjanina i stracił 0,206 s.

Hokej na lodzie - Kolejny cios w ciągu kilkunastu sekund. USA prowadzi 3:0.

Hokej na lodzie - Reprezentantki Stanów Zjednoczonych powiększyły przewagę na kilka minut przed końcem pierwszej tercji.

Saneczkarstwo - Rywalizacja coraz bardziej nabiera kolorów. Póki co na prowadzeniu Austriak Nico Gleirscher, który miał we wcześniejszych zjazdach sporo pecha. Tym razem jednakże poszło znacznie lepiej - 57,452.

Hokej na lodzie - Amerykanki wykorzystały przewagę liczebną i po bramce Hillary Knight prowadzą ze Szwajcarkami.

Curling - Curlerzy zbliżają się do końca. Duet z Norwegii prowadzi 4:2 z Wielką Brytanią. Australia prowadzi 7:4 z Kanadą. Włosi są na skraju pierwszej porażki w Pekinie, bo przegrywają 3:5 ze Szwecją. Szwajcarzy prowadzą 5:3 z Amerykanami.

Saneczkarstwo - Iii ruszamy! Już za 20 przejazdów poznamy mistrza olimpijskiego w jedynkach mężczyzn!

Hokej na lodzie - W drugim meczu dnia turnieju kobiet faworyt jest jeden. Amerykanki wygrały już dwa mecze, a za kilka minut zmierzą się ze Szwajcarkami, które poniosły dwie porażki.

Narciarstwo dowolne - Triumf Jakary Anthony! Reprezentantka Australii otrzymała wynik 83,09 i wyprzedziła Jaelin Kauf o prawie trzy punkty. Na podium także Anastazja Smirnowa. Obrończyni tytułu, Perrine Laffont bez medalu.

Narciarstwo dowolne - Genialna Jaelin Kauf! 80,28 i Amerykance złoto może odebrać tylko Jakara Anthony!

Narciarstwo dowolne - Anri Kawamura dopiero na trzecim miejscu. Prowadząca Smirnowa ma już medal. Pozostały tylko Jaelin Kauf i Jakara Anthony.

Narciarstwo dowolne - Po połowie finału prowadzi Anastazja Smirnowa z wynikiem 77,72. Na górze jeszcze trzy narciarki.

Narciarstwo dowolne - Rozpoczął się wielki finał jazdy po muldach kobiet. Pierwsza, Olivia Giaccio uzyskała wynik 75,61.

Saneczkarstwo - No i znamy ostateczną 20! Ludwig coraz bliżej złota, 4. wyścig rozpocznie się już o 14:15. Bądźcie z nami!

Narciarstwo dowolne - Jakara Anthony ponownie najlepsza. Australijka jest główną faworytką w trzecim przejeździe finałowym. Jej rywalkami będą: Jaelin Kauf, Anri Kawamura, Anastazja Smirnowa, Perrine Laffont i Olivia Giaccio.

Skoki narciarskie - Ryoyu Kobayashi osiąga wprawdzie "zaledwie" 99,5 metra, lecz miał ogromną przewagę nad resztą stawki, co pozwala mu zwyciężyć i zostać złotym medalistą olimpijskim. Dawid Kubacki osiąga najlepszy wynik w tym sezonie i kończy zmagania na trzecim miejscu. Mamy pierwszy medal na tegorocznych Igrzyskach Olimpijskich!

Skoki narciarskie - 99,5 metra Petera Prevca. DAWID KUBACKI ZDOBYWA MEDAL OLIMPIJSKI!

Skoki narciarskie - niestety niezbyt udana próba Kamila Stocha. 97,5 metra i czwarte miejsce po swoim skoku.

Skoki narciarskie - Jewgenij Klimow osiąga 100 metrów i z notą 261,5 zajmuje aktualnie trzecie miejsce.

Skoki narciarskie - znakomita próba Manuela Fettnera. 104 metry i zostaje nowym liderem z notą 270,8. Dawid Kubacki spada zatem na drugie miejsce.

Skoki narciarskie - Halvor Egner Granerud zdyskwalifikowany za nieprzepisowy kombinezon.

Skoki narciarskie - kolejnym zawodnikiem, który zasługuje na pochwałę jest Danił Sadrejew. Młody Rosjanin osiągnął 98 metrów i utrzyma pozycję w pierwszej dziesiątce.

Skoki narciarskie - TAK! TAK! TAK! Dawid Kubacki osiąga 103 metry i zostaje nowym liderem z notą łączną 265,7.

Skoki narciarskie - jeśli ma się kogoś pochwalić za występ w Chinach to z pewnością na to zasługuje Antti Alto. Fin wykorzystał dobre warunki w pierwszej serii, udany skok miał także w drugiej i zakończy turniej na wysokiej lokacie.

Saneczkarstwo - Mateusz sochowicz całkiem nieźle! Czas 58,867, 23. czas 3. przejazdu, w generalce 25.

Curling - Już 5:0 prowadzi Australia! Powoli przewagę budują Norwegowie, bo jest 2:0. Punkt do Szwedów odrobili Włosi, a do Szwajcarów Amerykanie.

Skoki narciarskie - na górze została już najlepsza dziesiątka. Jak dotąd prowadzi Marius Lindvik, a my czekamy jeszcze na próby dwóch naszych reprezentantów.

Narciarstwo dowolne - Po siedmiu przejazdach na czele jest Anastazja Smirnowa z wynikiem 78,64 i zobaczymy ją dzisiaj jeszcze raz.

Skoki narciarskie - Mackenzie Boyd Clowes osiąga 100 metrów, ale daje to dopiero szóstą lokatę.

Saneczkarstwo - Niewiele zmieniło się w klasyfikacji, ale nasze oczy szczególnie zwrócone będą teraz na tor, gdyż już za chwilę przejazd Mateusza Sochowicza.

Skoki narciarskie - Stefan Kraft 99,5 m i trzecie miejsce.

Skoki narciarskie - Marius Lindvik 102,5 metra, ale wyprzedza Zajca o 1,4 pkt.

Skoki narciarskie - poprawiają się warunki i zaczęliśmy oglądać coraz lepsze skoki. Timi Zajc osiągnął 104,5 metra i nota łączna 259,3.

Skoki narciarskie - pierwsza powyżej stumetrowa odległość w drugiej serii. Daniel Huber 101,5 metra i prowadzenie z notą 253,6.

Skoki narciarskie - Gregor Deschwanden podobnie jak Geiger 99 metrów, ale nie wystarczyło to na pokonanie Niemca.

Curling - W innych meczach Norwegia prowadzi 1:0 z Wielką Brytanią, Szwecja 2:0 z wciąż niepokonanymi Włochami, a Amerykanie przegrywają 0:3 z duetem szwajcarskim.

Curling - Dzień przełamania Australijczyków? Wygrali 9:6 ze Szwajcarią, a po pierwszym endzie prowadzą 3:0 z Kanadą.

Skoki narciarskie - Karl Geiger skoczył 99 metrów i z notą 252,8 został nowym liderem.

Skoki narciarskie - Halvor Egner Granerud nowym liderem, choć nie błyszczy odległością - 97,5 metra.

Skoki narciarskie - słabe odległości na początku drugiej serii. To samo było ze Stefanem Hulą. 93,5 metra i dopiero piąte miejsce po ośmiu skokach. Piotr Żyła nadal liderem.

Saneczkarstwo - 20 zawodników za nami! Przypomnijmy, że to właśnie 20 saneczkarzy awansuje do przejazdu 4. Na ten moment pierwsza 15-stka nie ulega zmianom, trwa walka o ostatnie premiowane awansem lokaty.

Skoki narciarskie - Piotr Żyła osiąga 99 metrów i zostaje nowym liderem z szansą na awans o kilka miejsc.

Narciarstwo dowolne - Jakara Anthony (81,91), Anri Kawamura (80,72) i Perrine Laffont (79,86) to najlepsza trójka pierwszej części finału, a także kandydatki do medali. Za chwilę początek rywalizacji z udziałem 12 pań.

Skoki narciarskie - Roman Trofimow dużo lepiej - 98 metrów i pierwsze miejsce.

Skoki narciarskie - rusza druga seria. Jako pierwszy skakał Cestmir Kozisek, który osiągnął 85 metrów i raczej nie poprawi znacząco swojej pozycji.

Curling - Przed nami dwunasta już seria gier curlingowych mikstów. Kanadyjczycy zmierzą się z Australią, Włosi ze Szwecją, Szwajcarzy ze Stanami Zjednoczonymi i Norwegowie z Brytyjczykami.

Narciarstwo dowolne - I mamy pierwszą notę ponad 80 punktów. Prowadzenie z wynikiem 80,72 objęła Anri Kawamura. Przed nami najlepsze zawodniczki.

Saneczkarstwo - Ogromne nieszczęście reprezentanta Rumunii. Valentin Cretu stracił panowanie nad sankami i zaliczył wywrotkę. Mimo tego utrzymał się i dosłownie dosunął się do mety, jednakże swoją świetną (jak na Rumunię) 15. pozycję tym samym bezpowrotnie utracił.

Saneczkarstwo - Za nami pierwsza jedenastka, Tucker West wybronił się z trudnej sytuacji i do mety dotarł z czasem 58,534. Tym samym szanse Rosjanina Semena Pawliczenko na pozostanie w pierwszej dziesiątce mocno wzrastają! On poradził sobie z rezultatem 57,955.

Skoki narciarskie - Kamil Stoch kończy pierwszą serię na trzecim miejscu, Dawid Kubacki na ósmym, Stefan Hula na dwudziestym trzecim, a Piotr Żyła jest dwudziesty siódmy.

Narciarstwo dowolne - Owens pozostaje liderką i ma już awans do drugiej części finału.

Skoki narciarskie - Karl Geiger kończy rywalizację w pierwszej serii skokiem na odległość 96 metrów. To daje mu dopiero 21 miejsce.

Skoki narciarskie - niemoc skoczków przełamana. Ryoyu Kobayashi 104,5 metra i zostaje nowym liderem mając aż 6,2 pkt przewagi nad drugim Prevcem.

Skoki narciarskie - kolejna kiepska próba - Halvor Egner Granerud osiąga 97,5 metra i dopiero 20 miejsce.

Saneczkarstwo - David Gleirscher miał małe problemy w trakcie swojego startu, przez co ostatecznie stracił na tym przejeździe sporo czasu. Mimo tego wyratował się przed upadkiem i dotarł do mety z czasem 58,908.

Skoki narciarskie - Marius Lindvik kolejnym z faworytów do medalu zawodzi i skacze 96,5 metra.

Skoki narciarskie - Anze Lanisek osiąga 99 metrów. Ósme miejsce i strata 8,6 pkt do prowadzącego Prevca.

Skoki narciarskie - Markus Eisenbichler psuje swoją próbę. 92 metry i dopiero 26 miejsce będąc pierwszym oczekującym na awans do rundy finałowej.

Skoki narciarskie - znacznie gorsze warunki mają wpływ na wyniki. Od dziesięciu skoków nie oglądaliśmy próby na odległość powyżej 100 metrów.

Saneczkarstwo - Gints Berzins zdecydowanie wolniej. Jako pierwszy spośród dotychczasowych startujących traci ponad sekundę do Johannesa Ludwiga.

Skoki narciarskie - pierwszy duży zawód i niespodzianka in minus. Killian Peier psuje swoją próbę i jest najniżej sklasyfikowanym Szwajcarem, co więcej nie uzyska awansu do drugiej serii.

Saneczkarstwo - Kristers Aparjods poradził sobie całkiem nieźle i wyprzedził Felixa Locha. Przewaga niewielka, zaledwie 0,033 sekundy, ciekawie to wygląda.

Skoki narciarskie - na górze zostało ich już dziesięciu, a Kamil Stoch wciąż aktualnie na drugim miejscu.

Narciarstwo dowolne - Po pięciu przejazdach prowadzi Kai Owens z wynikiem 75,26.

Saneczkarstwo - A na pokładzie mamy już kolejnego reprezentanta Niemiec. Felix Loch miał szansę odrobić stratę do poprzedzającego go Włocha, ale z tej okazji nie skorzystał. Czas trzeciego przejazdu - 57,510.

Skoki narciarskie - kilka chwil później Lovro Kos psuje swoją próbę i plasuje się za Żyłą, co oznacza że Polaka obejrzymy w drugiej serii.

Saneczkarstwo - Kolejny był Dominik Fischnaller - był zdecydowanie wolniejszy od pierwszej dwójki. Czas trzeciego przejazdu 57,461. Łączna strata do lidera to już 0,722.

Skoki narciarskie - kilka nieco słabszych skoków, ale każdy daje awans do drugiej serii. Piotr Żyła nadal pierwszym oczekującym.

Saneczkarstwo - Wolfgang Kindl po tym przejeździe traci do reprezentanta Niemiec już 0,113. Dobry przejazd, ale strata spora.

Saneczkarstwo - Johannes Ludwig w swoim przejeździe poradził sobie bardzo dobrze, ustalając nowy rekord toru! Jego czas 57,043.

Skoki narciarskie - Peter Prevc skacze jeszcze dalej niż Stoch. 103 metry i nowy lider konkursu.

Skoki narciarskie - udany skok Kamila Stocha. 101,5 metra i (do czego przyzwyczaił) bardzo wysokie noty za styl. Nowy lider z notą 136,3.

Skoki narciarskie - Piotr Żyła niestety najsłabsza próba spośród naszych reprezentantów. 95 metrów i nota 121,6 będąc pierwszym na liście oczekujących.

Skoki narciarskie - za nami trzydziestu zawodników. Prowadzi Klimow, drugi Sadrejew, a trzeci Dawid Kubacki. Stefan Hula na ósmym miejscu.

Saneczkarstwo - Wśród Polaków reprezentować będzie nas startujący jako 27. Mateusz Sochowicz.

Saneczkarstwo - Już za chwilę rozpocznie się 3. przejazd jedynek mężczyzn. Zapowiada się bardzo ciekawie. Faworytami do walki o złoto są Johannes Ludwig i Wolfgang Kindl.

Skoki narciarskie - Nie gorzej drugi z Rosjan - Jewgenij Klimow. 104 metry i z notą 135 punktów został nowym liderem.

Skoki narciarskie - Danił Sadrejew jako pierwszy skacze za rozmiar skoczni i osiąga 107,5 metra. Nienajlepsze lądowanie, ale wystarcza na pokonanie o 1 punkt Dawida Kubackiego.

Sędziowie po raz drugi dziś obniżają belkę.

Skoki narciarskie - dobry skok Dawida Kubackiego. 104 metry i zostaje nowym liderem z notą 133,1.

Skoki narciarskie - Simon Ammann osiąga 101 metrów, co daje mu szóste miejsce i perspektywę awansu do drugiej serii. Za chwilę Dawid Kubacki, a do drugiej serii dostał się Stefan Hula.

Narciarstwo dowolne - Konkurs skoków narciarskich to nie wszystko. Specjalistki od jazdy po muldach rozpoczynają kluczowy etap rywalizacji o medal. Pozostało 20 zawodniczek. Tylko 12 z nich awansuje dalej.

Skoki narciarskie - ależ znakomity konkurs. Najlepsi dopiero przed nami, a skoczkowie pokazują moc! Kolejny daleki skok - tym razem Mackenzie'go Boyd-Clowdesa, który skacze100,5 metra i wskakuje na trzecie miejsce.

Skoki narciarskie - Antti Aalto trzecim który przebił sto metrów. 101,5 metra i zostaje nowym liderem z notą 130,5.

Skoki narciarskie - Michaił Nazarow także dobra próba - 97 metrów i czwarte miejsce z notą 118,1 pkt.

Skoki narciarskie - sędziowie zdecydowali się obniżyć belkę startową, ale Romanowi Koudelce nie przeszkodziło to w osiągnięciu dobrego skoku - 102 metry i wyprzedza Stefana Hulę.

Skoki narciarskie - znakomita próba Polaka - Stefan Hula osiąga 103 metry i zostaje nowym liderem z notą 127 metrów.

Skoki narciarskie - za chwilę Stefan Hula

Skoki narciarskie - Turek - Arda Fatih Ipcioglu osiąga 99 metrów i zajmuje drugą lokatę

Skoki narciarskie - całkiem udane próby zawodników z początku stawki, co może zwiastować znakomity konkurs.

Skoki narciarskie - Cestmir Kozisek jako pierwszy osiąga trzycyfrową odległość. 100 metrów i 119,3 pkt.

Hokej K - I wszystko już jasne. Japonki pomyliły się aż pięciokrotnie w konkursie rzutów karnych, z kolei dla Chin w czwartej kolejce trafiła Hannah Miller i dała tym samym zwycięstwo swojej drużynie.

Skoki narciarskie - Zaczynamy zabawę! Jako pierwsi skoczyli Casey Larson i Kevin Maltsev. Obaj skoczyli 96,5 metra, a dzieli ich 0,7 pkt.

Hokej K - Po dwóch seriach rzutów karnych mamy remis 0:0. Na razie popis bramkarek.

Hokej K - Niezwykle emocjonująca dogrywka już za nami. Japonki miały dwie sytuacje "sam na sam" z bramkarką i dwukrotnie zmarnowały fantastyczne okazje. Bramki nie zdołały zdobyć również Chinki i po pierwszej dogrywce w turnieju mamy też pierwszy konkurs rzutów karnych.

Skoki narciarskie - 5 minut! Tyle nas dzieli od rozpoczęcia turnieju olimpijskiego mężczyzn na skoczni normalnej, a tam nasze pierwsze medalowe nadzieje.

Hokej K - Jednocześnie Japonki jako pierwsze wywalczyły awans z grupy, ponieważ nawet w przypadku porażki w dogrywce zdobędą punkt, co spowoduje, że ani Dunki ani Szwedki nie będą już w stanie ich wyprzedzić.

Hokej K - Obie drużyny miały znakomite okazje, aby rozstrzygnąć mecz na swoją korzyść w ostatnich sekundach, jednak wynik nie uległ zmianie. Oznacza to, że będziemy mieli pierwszą dogrywkę turnieju.

Skoki narciarskie - Konkurs indywidualny na skoczni normalnej rozpocznie się równo o godzinie 12.

Hokej K - Chinki dalej nie odpuszczają. Gospodynie turnieju po strzelonej bramce uwierzyły w siebie i całkowicie dominują na lodowisku, próbując rozstrzygnąć kwestię zwycięstwa jeszcze w regulaminowym czasie. Do końca trzeciej tercji jednak już tylko dwie minuty.

Skoki narciarskie - Serię próbną wygrał Jevgienij Klimov, drugi był Lindvik, trzeci Żyła. Kubacki uplasował się na ósmej pozycji, Stoch na 28, a Hula 30.

Narciarstwo dowolne - Zakończyła się druga część kwalifikacji. Wygrała ją Sophie Gagnon. W najlepszej dziesiątce znalazły się m.in. Chloe Dufour-Lapointe i Julia Gałyszewa. Finały od 12:30.

Skoki narciarskie - Nie najlepsza seria próbna bezpośrednio poprzedzająca konkurs na skoczni normalnej w wykonaniu Polaków. Kamil Stoch (89,5m), Piotr Żyła (95m), Dawid Kubacki (93,5m), Stefan Hula (90m).

Skoki narciarskie - Zabrakło Ryoyu Kobayashiego na starcie podczas serii próbnej, a więc ostatni skok oddał Karl Geiger.

Skoki narciarskie - Taka sama odległość Mariusa Lindvika - zwycięzcy wczorajszych kwalifikacji.

Skoki narciarskie - Mamy pierwszy skok ponad 100-metrowy. Anze Lanisek osiąga 102 metry.

Skoki narciarskie - Belka znowu w górę i od razu lepsza odległość. 98 metrów Stefana Krafta.

Skoki narciarskie - Do zakończenia serii próbnej pozostała już tylko najlepsza "dziesiątka" Pucharu Świata. Na ten moment prowadzi Klimov, Żyła drugi.

Skoki narciarskie - Jury podniosło belkę po kilku krótkich skokach.

Skoki narciarskie - Jeszcze gorzej poradził sobie Kamil Stoch. Zaledwie 89,5-metrowa próba wielkiego mistrza.

Skoki narciarskie - Przeciętna przedkonkursowa próba "Wiewióra". Osiągnął on punkt K.

Skoki narciarskie - Czas na dwóch naszych reprezentantów po sobie - Piotr Żyła już na belce, zaraz za nim skakać będzie Kamil Stoch.

Łyżwiarstwo szybkie - Na National Speed Skating Oval wrócimy jutro, gdzie na 1500 metrów powalczą panie. Tam już będziemy mogli zobaczyć polskie reprezentantki - Natalię Czerwonkę i Magdalenę Czyszczoń.

Hokej K - Fatalny błąd bramkarki reprezentacji Japonii i jest wyrównanie. Nieco ponad minutę po wznowieniu gry bramkę zdobywa Madison Woo i jest 1:1.

Łyżwiarstwo szybkie - Bart Swings kończy zmagania na siódmej pozycji, a to oznacza brązowy medal dla Hallgeira Engerbraatena. Świetne widowisko mogliśmy oglądać na lodowym torze.

Skoki narciarskie - Dawid Kubacki w ostatnim treningu skacze 93,5 metra. Polak miał lekki wiatr z tyłu skoczni. Obejmuje prowadzenie.

Narciarstwo dowolne - Połowa stawki za nami. Prowadzenie z wynikiem 75,63 objęła Sophie Gagnon.

Łyżwiarstwo szybkie - Do przedostatniego okrążenia to Patrcik Roest był bliski złotego medalu, ale świetna końcówka rekordzisty świata pozwoliła mu wyprzedzić Holendra. 6:08,84 i nowy rekord olimpijski Szweda!

Skoki narciarskie - Antti Aalto jako pierwszy skacze poza punkt konstrukcyjny - 95,5 metra Fina.

Łyżwiarstwo szybkie - Ależ to zrobił Niels van del Poel! Złoto dla Szweda!

Skoki narciarskie - 90 metrów Stefana przy nieco sprzyjającym wietrze. Jak na razie jest drugi.

Skoki narciarskie - Po kilkunastu krótkich skokach, mamy nadzieję, że zobaczymy pierwszy nieco dłuższy. Na belce startowej czeka już Stefan Hula - pierwszy z Polaków!

Łyżwiarstwo szybkie - Tym samym Patrcik Roest pewny medalu! Za nim Engerbraaten, który jeszcze czeka na rozstrzygnięcia ostatniej pary. Jak odpowie Niels van der Poel? Już za chwilę wszystko będzie jasne. Ostatni wyścig - Niels van der Poel i Bart Swings z Belgii.

Łyżwiarstwo szybkie - Świetnie rozpoczął Bloemen, ale nie wytrzymał tego tempa do samego końca. Nie będzie medalu dla Kanadyjczyka, a czas 6:19,11 plasuje go dopiero na ósmym miejscu. Zacharow kończy na 12. pozycji.

Hokej K - Po zakończeniu drugiej tercji dalej prowadzą Japonki, choć Chinki kilkakrotnie były blisko zdobycia bramki wyrównującej. Zwiastuje to duże emocje w ostatniej części spotkania.

Skoki narciarskie - rozpoczynamy serię próbną bezpośrednio poprzedzającą konkurs na skoczni normalnej.

Łyżwiarstwo szybkie - Po tej parze jeden z medalistów będzie już znany! Kanadyjczyk Ted-Jan Bloemen oraz Rosjanin Rusłan Zacharow. Czy któryś z nich wywalczy dziś medal? Przekonamy się za chwilę, a na prowadzeniu wciąż Roest.

Narciarstwo dowolne - Wczoraj rozdane zostały medale w jeździe po muldach mężczyzn. Dzisiaj o olimpijskie podium powalczą kobiety. Na początek druga faza kwalifikacji, z której 10 z 20 zawodniczek uzupełni skład finału.

Łyżwiarstwo szybkie - Ghiotto zdecydowanie poniżej oczekiwań. Włoch osłabł w końcówce i to Rumiancew pierwszy zameldował się na mecie. Rosjanin z czasem 6:15,02 plasuje się na piątej pozycji, a Włoch tuż za nim.

Łyżwiarstwo szybkie - Para nr 8 i zawodnicy, którzy mogą liczyć się ostatecznych rozstrzygnięciach. Davide Ghiotto z Włoch oraz Aleksandr Rumiancew startujący pod flagą Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego. Szczególnie zwróćmy uwagę na Włocha, który w tym sezonie jest w życiowej formie.

Łyżwiarstwo szybkie - Beckert nadrobił na ostatnich okrążeniach, ale z wynikiem 6:19,58 ciężko mu będzie pozostać w czołowej dziesiątce. Niemiec obecnie szósty, a Malfatti na 9. pozycji.

Hokej K - W połowie drugiej tercji wciąż utrzymuje się prowadzenie Japonii 1:0. W tej części gry przeważają raczej Chinki i to one miały lepsze sytuacje do zdobycia bramki.

Łyżwiarstwo szybkie - W siódmej parze powalczą Niemiec Patrick Beckert oraz Michele Malfatti z Włoch.

Łyżwiarstwo szybkie - Bergsma nie zagrozi prowadzącemu Roestowi, a wynik 6:13,18 plasuje go na 4. miejscu. Ichinohe dwie pozycje niżej.

Łyżwiarstwo szybkie - Na starcie za to już szósta para - Jorrit Bergsma z Holandii i Seitaro Ichinohe z Japonii.

Łyżwiarstwo szybkie - Wracamy na National Speed Skating Oval. Na półmetku liderem na 5000 metrów panów jest Patrcik Roest, który chwilę temu pobił rekord olimpijki.

Hokej K - Zakończyła się pierwsza tercja meczu między reprezentacjami Chin i Japonii. Gra była bardzo wyrównana, jednak kary jakie w końcówce zaczęły otrzymywać gospodynie igrzysk sprawiły, że na skromnym prowadzeniu 1:0 są Japonki.

Hokej K - Od początku spotkania brakowało klarownych sytuacji do zdobycia bramki przez obie drużyny. W końcowych minutach pierwszej tercji szansę gry w przewadze otrzymały Japonki i znakomicie z tego skorzystały. Bramkę zdobyła Akane Hosoyamada i jest 1:0 dla Japonii.

Łyżwiarstwo szybkie - Teraz krótka przerwa, a po niej ciąg dalszy walki o medale.

Łyżwiarstwo szybkie - Patrcik Roest z nowym rekordem olimpijskim - 6:09,31!. Świetny wynik Holendra, który teraz spokojnie może czekać na to co zrobią rywale. Z kolei Giovannini z czasem gorszym o ponad 20 sekund zamyka stawkę.

Łyżwiarstwo szybkie - A przed nami bardzo ciekawa para, w której zobaczymy Patrcika Roesta. Holender z pewnością będzie walczył tu o medal. Jego przeciwnikiem jest Włoch Andrea Giovannini.

Łyżwiarstwo szybkie - Wenger prowadził przez większą część dystansu, ale na ostatnim okrążeniu to Cepuran dał popis swoich umiejętności. Obaj panowie jednak będą plasować się w końcówce stawki, wyprzedzając tylko Thorupa.

Łyżwiarstwo szybkie - Świetny szybki bieg Engerbratena i Trofimowa. Lepszy Norweg z rezultatem 6:09,88, który obejmuje prowadzenie. Rosjanin na drugim miejscu. A na stracie czekają już Livio Wenger i Ethan Cepuran.

Hokej K - Przed kilkoma minutami rozpoczęło się spotkanie Chin oraz Japonii w turnieju hokeja kobiet. Faworytkami są Japonki, które do tej pory pewnie wygrały swoje oba spotkania. Chinki na ten moment wygrały jedno ze swoich dwóch spotkań i potrzebują dzisiaj zwycięstwa, aby uniknąć trudnej sytuacji w grupie.

Łyżwiarstwo szybkie - Już ruszyła kolejna dwójka - Rosjanin Sergiej Trofimow i Norweg Hallgeir Engebraten.

Łyżwiarstwo szybkie - Pierwszy na mecie melduje się Rijhnen, a czas 6:19,86 daje mu obecnie drugą pozycję. Lehman tuż za nim.

Łyżwiarstwo szybkie - W kolejnej parze walka amerykańsko-niemiecka i Emery Lehman kontra Felix Rijhnen.

Łyżwiarstwo szybkie - Kramer melduje się na mecie z rezultatem 6:17,04. Po minie mistrza widać, że liczył na więcej, ale przekonamy się, na którą pozycję to wystarczy. Thorup wolniejszy o ponad 10 sekund.

Łyżwiarstwo szybkie - Rywalizację otwiera para z trzykrotnym mistrzem olimpijskim na tym dystansie Svenem Kramerem. Jego przeciwnikiem jest Viktor Hald Thourp z Danii.

Łyżwiarstwo szybkie - Po wczorajszym ściganiu pań na 3000 metrów, dziś przyszła kolej na panów. Najlepsi łyżwiarze powalczą o pierwsze medale na dystansie 5 km. Polaków tutaj nie zobaczymy, ale mimo tego możemy liczyć na ciekawe widowisko. Faworytem do złota jest oczywiście niepokonany w tym sezonie rekordzista świata - Nils van der Poel. Czy ktoś będzie w stanie mu zagrozić?

Biegi narciarskie - Czołową trójkę uzupełnia Iivo Niskanen, który stracił 2 minuty.

Biegi narciarskie - Na mecie jest też jego rodak, Spicow, który zajął 2. miejsce tracąc do zwycięzcy 1 minutę i 11 sekund.

Biegi narciarskie - Czas triumfatora wyniósł 1 godzinę, 16 minut, 9 sekund i 8 dziesiątych sekundy.

Biegi narciarskie - I jest. Aleksandr Bolszunow mistrzem olimpijskim! To jego pierwsze złoto olimpijskie w karierze. Zwycięstwo w biegu łączonym odniósł też rok temu na MŚ w Oberstdorfie.

Biegi narciarskie - Bolsznuow świętuje zwycięstwo, choć do mety jeszcze ponad kilometr

Biegi narciarskie - Rosjanie rozluźnieni. Spicow nawet upadł, ale było to kontrolowane. Jego przewaga jest na tyle duża, że 2. miejsca nie straci.

Biegi narciarskie - Bolszunow ma do mety już 5 kilometrów. Minutę za nim jest Spicow, który zdaje się, że ma zagwarantowane srebro.

Biegi narciarskie - Coraz bliżej Niskanena jest Norweg Holund. Fin cały czas słabnie.

Curling - To koniec jedenastej sesji mikstów. Kolejne curlingowe emocje dziś o 13:05.

Curling - Kanadyjczycy po emocjonującej dogrywce wygrywają spotkanie.

Biegi narciarskie - Trasę pomylił podobno Dominik Bury. Obecnie na punktach pomiarowych klasyfikowanym jest tylko 43. Mateusz Haratyk.

Biegi narciarskie - Mam 22 kilometr. Strata Niskanena do wyprzedzających go Rosjan robi się coraz większa.

Biegi narciarskie - Daleko są już wspomniani wcześniej Norwegowie. Holund i Goelberg tracą prawie minutę do czołowej trójki, którą zamyka Niskanen.

Biegi narciarskie - Spicow dogonił już Niskanena. Bolszunow biegnie po złoto.

Curling - Kanada zgarnia dwa punkty. Mistrzowie olimpijscy doprowadzają do dogrywki.

Biegi narciarskie - Na 3. miejscu przedstawiciel Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego, Denis Spicow, który traci pół minuty do prowadzącego rodaka.

Biegi narciarskie - Przewagę zyskuje Bolszunow. Niskanen traci już ponad 10 sekund.

Biegi narciarskie - Wcześniej rywalizowano stylem klasycznym, teraz zawodnicy biegną stylem dowolnym.

Curling - Norwegowie pokonują Szwedów 6:2 i pozostają w grze o półfinał.

Biegi narciarskie - Mamy połowę dystansu. Zawodnicy zmieniają narty i zaczną drugą część rywalizacji.

Curling - Włosi nadal niepokonani. Kończą spotkanie wygrywając 8:4.

Curling - Australia dorzuciła jeszcze jeden punkt i udało im się zanotować pierwszą wygraną.

Curling - Norwegowie i Czesi zgarniają po jednym punkcie. Ci drudzy przejęli partię z wykorzystanym power play'em przez rywali.

Curling - Włosi stopniową powiększają swoją przewagę i przed ostatnią partią prowadzą 7:4.

Biegi narciarskie - W grupie goniącej trzech zawodników. To dwaj Norwedzy, Holund, Golberg i przedstawiciel Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego, Spicow. Do prowadzącej dwójki tracą już prawie 20 sekund.

Curling - Australijczycy przejmują partię zgarniając dwa punkty pomimo power play'a po stronie Szwajcarii. Debiutanci zza oceanu przed szansą na pierwszą wygraną na olimpiadzie.

Biegi narciarskie - Biegacze przebiegli już 10 kilometrów. Na prowadzeniu wciąż wspomniana wcześniej dwójka. Ich przewaga nad kolejnymi zawodnikami to ponad 10 sekund.

Curling - Czesi wykorzystują power play'a i zdobywają dwa punkty wychodząc na prowadzenie. Zaś w spotkaniu reprezentacji Włoch z Chinami punkt do swojej przewagi dorzucają ci pierwsi.

Curling - znakomite wykorzystanie power play'a przez Australię daje im trzy punkty i remis 6:6. Tego samego nie można natomiast powiedzieć o Szwedach. Almida De Val nie trafiła w położony najbliżej środka czerwony kamień i to Norwegowie odskoczyli już na trzy oczka przewagi.

Biegi narciarskie - Zaczyna uciekać dwóch zawodników. To Iivo Niskanen i reprezentant Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego, Aleksandr Bolszunow.

Biegi narciarskie - Za nami już 5 kilometrów biegu łączonego mężczyzn na igrzyskach w Pekinie. Czołówka powoli zaczyna odjeżdżać głównej grupie, ale stawka jest jednak wyrównana. Prowadzi Fin Iivo Niskanen.

Narciarstwo alpejskie - Na jutrzejszy start Maryny Gąsienicy-Daniel będziemy musieli wstać trochę wcześniej.

Curling - Chińczycy wykorzystują power play'a i gonią liderów turnieju olimpijskiego zgarniając za tę partię trzy oczka. Natomiast w spotkaniu Kanady z Czechami curlerzy z Ameryki Północnej pierwszy raz w meczu wyszli na prowadzenie zdobywając jeden punkt.

Curling - Szwajcarzy po kiepskim początku wyszli już na trzypunktową przewagę nad Australijczykami.

Curling - Norwegowie odpowiadają Szwedom i ponownie wracają do dwóch punktów przewagi.

Biegi narciarskie - Panowie ruszyli już na trasę.

Biegi narciarskie - Zawodnicy wybiegają już na linię startu. Za chwilę początek rywalizacji o olimpijskie medale.

Snowboard - Już nic się nie zmieniło w czołowej dwunastce. Triumfatorem klasyfikacji został Yiming Su. Poza Chińczykiem w finale wystartują: Mark McMorris, Sean Fitzsimons, Staale Sandbech, Redmond Gerard, Takeru Otsuka, Emiliano Lauzi, Sebastien Toutant, Mons Roisland, Max Parrot, Chris Corning oraz Kaito Hamada. Finał rozpocznie się jutro o godzinie 5.

Biegi narciarskie Na starcie mamy dwóch Polaków. To Dominik Bury i Mateusz Haratyk.

Curling - Szwedzi gonią Norwegów i do przerwy jest już 3:2.

Biegi narciarskie O godzinie 8:00 rusza bieg łączony mężczyzn. Dystans liczy 30 kilometrów.

Curling - znakomite rozegranie czwartej partii przez Szwajcarów dało im trzy punkty, a co za tym idzie jednopunktowe prowadzenie.

Snowboard - Yiming Su nie poprawił swojego wyniku, ale i tak prawdopodobnie zostanie zwycięzcą kwalifikacji. Przed nami jeszcze dwóch snowboardzistów.

Curling - Kanadyjczycy doprowadzili do wyrównania, a Włosi dorzucają kolejny punkt do swojej przewagi.

Snowboard - Dobry drugi przejazd Takeru Otsuki, który awansuje na szóste miejsce i gwarantuje sobie awans do finału. Pozostało jeszcze czterech zawodników, w tym lider Yiming Su.

Snowboard - Finał także bez Svena Thorgrena, co można uznać za małą niespodziankę.

Curling - punkt także dla Norwegów i Szwajcarów

Curling - Czesi ponownie za jeden i wychodzą na prowadzenie 2:1. Chińczycy zdobyli pierwszy punkt, lecz nadal do Włochów tracą trzy oczka.

Snowboard - Mistrz świata z 2019 roku wyrzuca z finału mistrza świata z 2021 roku. Chris Corning poprawia swój wynik i wskakuje na 10. miejsce. To oznacza, że w finale zabraknie Marcusa Klevelanda. Do końca kwalifikacji pozostało dziewięciu zawodników.

Curling - po jednym punkcie zdobyli również Włosi i Szwedzi.

Curling - jak dotąd spotkanie Czech z Kanadą bardzo defensywne. Ponownie tylko jeden punkt zdobyty, tym razem dla reprezentantów kraju z Ameryki Północnej. Punkt w drugim endzie zdobyli także Australijczycy, którzy prowadzą ze Szwajcarią już 3:0.

Snowboard - Staale Sandbech poprawił się względem pierwszego przejazdu i z notą 78,61 jest czwarty.

Curling - Australia zdobywa dwa punkty, zaś Czesi jedno oczko

Curling - Włosi kończą pierwszą partię zdobywając trzy oczka. W Skandynawskim pojedynku natomiast to Norwegowie lepiej zaczynają zdobywając dwa punkty.

Snowboard - Podobnie jak w pierwszej części kwalifikacji mamy fragment średnich wyników.

Curling - Rozpoczęli grę. Chiny podejmują niepokonanych Włochów, Czesi Kanadyjczyków, Szwajcarzy Australijczyków, a Szwedzi Norwegię

Kombinacja norweska - W ostatnim dzisiejszym treningu Szczepan Kupczak skoczył 96,5 m i zajął 21. miejsce. Andrzej Szczechowicz poradził sobie znacznie gorzej - 77 m i 44. miejsce. Trening wygrał Niemiec Julian Schmid po skoku na 103 metr.

Snowboard - Finał prawdopodobnie bez aktualnego mistrza świata! Marcus Kleveland jest dopiero jedenasty, a do zakończenia pozostało jeszcze wielu zawodników.

Curling - Za kilka minut rozpocznie się kolejna sesja rywalizacji mikstów w curlingu.

Snowboard - Bardzo dobry przejazd Marka McMorrisa, który wskakuje na piąte miejsce.

Snowboard - Niezły drugi start Sebastiena Toutanta i z notą 71,06 Kanadyjczyk jest piąty.

Snowboard - Redmond Gerard rozpoczął drugą fazę kwalifikacji, ale nie poprawił swojego wyniku i pozostał na trzecim miejscu.

Snowboard - Za nami pierwsza część kwalifikacji slipesyle'u mężczyzn. Liderem jest Yiming Su. Drugie przejazdy zawodnicy zaprezentują niebawem.

Snowboard - W końcu przejazd warty uwagi. Reprezentant gospodarzy Yiming Su świetnie się spisał i prowadzi z notą 86,80.

Snowboard - Do końca pierwszej części pozostało trzech zawodników.

Snowboard - Nie są to najbardziej emocjonujące kwalifikacje w historii. Oglądamy dużą liczbę nieudanych przejazdów.

Snowboard - Przyzwoity przejazd Emialiano Luiziego. Włoch zdobył 71,71 punktu i jest trzeci.

Niestety mamy nieciekawe wieści dla fanów narciarstwa alpejskiego.

Snowboard - Mamy nowego lidera kwalifikacji. Został nim Sean Fitsimons z wynikiem 78,76.

Kombinacja norweska - W drugim skoku treningowym najlepszy był Norweg Espen Andersen, który osiągnął 101,5 m. Polacy spisali się nieco słabiej niż w pierwszym treningu. Na 29. lokacie sklasyfikowano Szczepana Kupczaka (88,5 m), a 47. miejsce zajął Andrzej Szczechowicz (73 m).

Snowboard - Spośród ostatnio startujących zawodników najlepiej spisał się Mons Roisland, który z notą 70,96 jest drugi.

Snowboard - Za nami kilka nieudanych przejazdów. Na prowadzeniu wciąż Gerard.

Kombinacja norweska - Trwają treningi kombinatorów norweskich na skoczni normalnej. W pierwszej próbie Szczepan Kupczak skoczył 95,5 m, co dało mu 21. miejsce. Andrzej Szczechowicz po skoku na odległość 88,5 m został sklasyfikowany na 36. pozycji. Najlepszą notę uzyskał Niemiec Julian Schmid, który poszybował na 104 metr.

Łyżwiarstwo figurowe - Na dziś już koniec łyżwiarskich emocji. Na prowadzeniu drużynowym wciąż pozostają Rosjanie z 45-punktowym dorobkiem, a trzy "oczka" niżej są Amerykanie. Trzeci Japończycy mają 39 punktów, Kanadyjczycy 30, a Chińczycy 29. Kolejne zmagania już jutro od godziny 2:15!

Łyżwiarstwo figurowe - Reprezentant USA Vincent Zhou nie sprostał wysokiej poprzeczce nałożonej przez swojego poprzednika. To również był bardzo dobry występ ze świetną interpretacją muzyki, jednak kilka potknięć przełożyło się na notę 171.44 i trzecie miejsce. Rywalizację kończymy zatem z wygraną Yumy Kagiyamy!

Snowboard -Kwalifikacje z notą 78,20 rozpoczął Redmond Gerard.

Łyżwiarstwo figurowe - Yuma Kagiyama płynie po tafli ze skupieniem i świetną techniką wykonując bezproblemowo potrójnego lutza, poczwórnego toeloopa, czy potrójnego axla. Wspaniały występ 18-latka z Japonii gwarantuje mu 208.94 punktu i pobity rekord życiowy. Świetne osiągnięcie tak młodego zawodnika!

Snowboard - Już za kilka minut rozpoczną się eliminacje w slopestyle'u mężczyzn.

Łyżwiarstwo figurowe - Mark Kondratiuk prezentuje bardzo dobry technicznie przejazd z utworem "Jesus Christ Superstar" w tle. Rosyjski łyżwiarz wskakuje na pierwszą pozycję z wynikiem 181.65 pkt.

Kolejne przesunięcia w narciarstwie alpejskim

Łyżwiarstwo figurowe - Drugi na tafli pojawił się Boyang Jin reprezentujący gospodarzy. Chiński łyżwiarz dobrze rozpoczął poczwórnym lutzem, jednak w dalszej części, tak jak jego poprzednik, zaliczył kilka wpadek. Wielka szkoda, gdyż układ sam w sobie był bardzo ładny. Zawodnik zajmuje obecnie pierwsze miejsce z notą 155.04 punktu.

Łyżwiarstwo figurowe - Roman Sadovsky dał z siebie wszystko, ale niestety nie zaliczył udanego występu. Sporo błędów, w tym w wykonaniu poczwórnego salchowa i potrójnego rittbergera. 23-latek z Kanady kończy z wynikiem 122.60 pkt.

Łyżwiarstwo figurowe - Rozpoczynamy rywalizację solistów w programie dowolnym. Jako pierwszy, po krótkiej rozgrzewce, na tafli pojawi się reprezentant Kanady Roman Sadovsky.

O godzinie 12.00 rozpocznie się rywalizacja w skokach narciarskich, w której wystartuje czterech naszych reprezentantów. Niestety duży wpływ na jej wyniki może mieć wiatr. Pozostańmy jednak w dobrych nastrojach jak nasz mistrz i kibicujmy Biało-Czerwonym!

Natalia Maliszewska po ostatnich wydarzeniach zabrała głos. Możemy sobie tyllko wyobrazić jak trudne chwile musi przechodzić Natalia.

Narciarstwo alpejskie - Początek zjazdu mężczyzn został przełożony na godzinę piątą.

Snowboard - To już koniec finału slopestyle'u kobiet. Złoto dla Zoi Sadowski Synnott. Pozostałe miejsca na podium dla Julii Marino i Tess Coady.

Łyżwiarstwo figurowe - Pięknym występem rosyjskiej zawodniczki zakończyliśmy dzisiejszą rywalizację solistek. Tym samym poznaliśmy drużyny, które uzyskały do finału. Są to Rosjanie, Amerykanie Japończycy, Kanadyjczycy i gospodarze. To jednak nie koniec łyżwiarskich zmagań na dziś, gdyż za niecałą godzinę rozpocznie się rywalizacja solistów w programie dowolnym.

Snowboard - ZROBIŁA TO! 92,88!! CO ZA NOTA!! ZOI SADOWSKI SYNNOTT MISTRZYNIĄ OLIMPIJSKĄ!

Łyżwiarstwo figurowe - Dzisiejszą rywalizację solistek kończy Kamiła Walijewa. Bezbłędny technicznie, piękny przejazd i świetna interpretacja utworu "In Memoriam" zwyczajnie zapierają dech w piersiach. Rosjanka zdobywa potężną notę 90,18 punktu i obejmuje prowadzenie!

Snowboard - Zoi Sadowski Synnott czy Julia Marino? Dla kogo złoto? Przed nami ostatni przejazd Nowozelandki!

Snowboard - Kokomo Murase z upadkiem i dziesiąta pozycja Japonki.

Snowboard - Enni Rukajarvi z upadkiem na koniec. Pozostały już tylko Murase i Sadowski Synnott.

Curling - na kolejne curlingowe emocje zapraszamy kilka minut po godzinie 7.

Curling - Czesi ostatnim zagraniem wyrwali zwycięstwo Amerykanom.

Snowboard - Anna Gasser swój start zakończyła solidnym przejazdem, który daje jej teraz szóste miejsce.

Snowboard - Jamie Anderson bez medalu! Dwukrotna mistrzyni olimpijska w w najlepszym przypadku będzie dopiero ósma. Cóż to musi być za zawód dla Anderson.

Łyżwiarstwo figurowe - Stany Zjednoczone w programie krótkim solistek reprezentuje Karen Chen. Kolejny piękny występ i świetna interpretacja utworu. Niestety upadek przy lądowaniu po potrójnym rittbergerze nieco rzutuje na notę. Amerykańska zawodniczka zajmuje miejsce 4. z wynikiem 65,20 pkt.

Curling - przed ostatnim zagraniem Brytyjczyków gospodarze poddali mecz widząc, że nie mają szans na zwycięstwo.

Snowboard - Julia Marino znów jechała na znakomity wynik, lecz przy ostatnim tricku źle wylądowało. Amerykanka oczywiście wciąż prowadzi. Czas na Jamie Anderson.

Snowboard - Dobry przejazd Laurie Blouiin, ale Kanadyjka nie zdołała wdrapać się na podium. Straciła niespełna trzy punkty do Coady.

Snowboard - Znów świetny przejazd Tess Coady. Australijka co prawda tylko utrzymała trzecią pozycję, ale nota 84,15 punktu przybliża ją do medalu.

Łyżwiarstwo figurowe - Wakaba Higuchi z uśmiechem płynie po tafli z utworem "Your Song" w tle. Piękna interpretacja i świetna choreografia przekładają się na 74,73 punktu. Japonka obejmuje prowadzenie, a do końca pozostały tylko dwa przejazdy.

Curling - Amerykanie także nie wykorzystali najlepiej power play'a zdobywając zaledwie jeden punkt.

Snowboard - Morgan oraz Langland także się poprawiły. Aktualnie zajmują siódmą oraz dziesiątą lokatę.

Curling - w spotkaniu Chin z Wielką Brytanią przed ostatnią partią ponownie remis.

Łyżwiarstwo figurowe - Nicole Schott rozpoczęła od pewnego potrójnego flipa z potrójnym toeloopem i w dobrym stylu dojechała do samego końca. Niemka uzyskuje 62,66 punktu i zajmuje trzecią lokatę.

Snowboard - Reira Iwabuchi bez medalu. Japonka po złym ostatnim tricku pozostaje na czwartym miejscu.

Snowboard - Na koniec swojego startu w slopestyle'u Ariane Burri znów nie miała dobrego występu, ale dla 21-latki sam występ w finale był sukcesem.

Snowboard - Zoi Sadowski Synnott także się nie poprawiła. Przed ostatnim przejazdem, który rozpocznie się za chwile na prowadzeniu jest Julia Marino, a pozostałe miejsca na podium zajmują Zoi Sadowski Synnott i Tess Coady.

Łyżwiarstwo figurowe - Rywalizację drugiej grupy, po krótkiej rozgrzewce, rozpoczyna Madeline Schizas. Poprawnie wykonane elementy techniczne, dobre tempo i ładna interpretacja utworu przełożyły się na notę 69,60 punktu. Rekord życiowy solistki daje jej w tej chwili prowadzenie.

Snowboard - Znowu słaby przejazd Kokomo Murase.

Curling - nasi południowi sąsiedzi zużyli power play'a, lecz nie dał on nikomu punktów w szóstym endzie.

Snowboard - Rukajarvi poprawia swój wynik, ale i tak jest szósta.

Curling - Chińczycy pomimo użycia power play'a dali przejąć partię Brytyjczykom. Mistrzowie świata zgarniają jedno oczko.

Snowboard - Jamie Anderson z kłopotami. Obrończyni tytułu nie zaprezentowała się dobrze i jest dopiero siódma.

Snowboard - Julia Marino ze znakomitym przejazdem! 87,68! Mamy nową liderkę!

Curling - trudne technicznie, lecz skuteczne zagranie Vicky Persinger i Amerykanie zgarniają trzy oczka doprowadzając do remisu.

Łyżwiarstwo figurowe - Ostatnią zawodniczką w pierwszej grupie jest również debiutująca na imprezie tej rangi Lara Naki Gutmann. Delikatność w połączeniu ze spokojną muzyką w tle sprawiły, że przyjemnie oglądało się ten występ. Parę niedociągnięć technicznych u Włoszki zaważyło jednak na nocie punktowej. Łyżwiarka zajmuje czwarte miejsce z wynikiem 58,52.

Snowboard - Zapowiadał się niezły start Tess Coady, ale Australijka źle wylądowała przy ostatnim tricku i nie poprawiła swojego wyniku. Wciąż jest druga.

Curling - dobrze wykorzystany power play przez szkocki duet i mamy remis.

Łyżwiarstwo figurowe - Anastasija Gubanowa pewnie wskakuje na pierwsze miejsce. Dobre wykonanie techiczne i gracja, z jaką zawodniczka frunęła po lodzie zapewniają jej 67,56 punktu.

Snowboard - Kolejny dobry przejazd Reiry Iwabuchi. Japonka otrzymała 80,03 punktu i wskoczyła na trzecie miejsce.

Snowboard - Drugi akt finału rozpoczęła Ariane Burri i znów Szwajcarka ze słabym wynikiem po złym lądowaniu.

Curling - Brytyjczycy nie czekają i wykorzystują power play'a już w piątym endzie.

Snowboard - Znakomity występ Zoi Sadowski Sonnett! Nowozelandka z notą 84,51 punktu obejmuje prowadzenie. Drugi przejazd już za kilka chwil.

Łyżwiarstwo figurowe - Eliska Brezinova rozpoczęła od nieudanej kombinacji skoków, lecz późniejsze elementy wyszły czeskiej zawodniczce o wiele lepiej. Łyżwiarka kończy z notą 61,05 i pobija swój życiowy rekord. Daje jej to obecnie drugą pozycję.

Snowboard - Także zły przejazd Kokomo Murase.

Curling - Czesi za cztery i to oni prowadzą na półmetku 7:4.

Snowboard - Słabe pierwsze starty w finale Anny Gasser oraz Enni Rukajarvi. Do końca pierwszego przejazdu pozostały dwie zawodniczki.

Łyżwiarstwo figurowe - Anastasija Szabotowa bardzo ładnie zaprezentowała się w rytm utworu "Carol of the Bells". Dobre tempo, świetna interpretacja muzyki i poprawne elementy zagwarantowały 16-letniej Ukraince 62,49 punktu.

Curling - gospodarze igrzysk dorzucają jeszcze jeden punkt i do przerwy prowadzą 4:1.

Snowboard - Obrończyni tytułu ze słabą notą po nieudanym lądowaniu na trzeciej sekcji.

Snowboard - 77,96 punktu i drugie miejsce dla Laurie Blouin. Tuż po niej zły start zaliczyła Julia Marino. Czas na Jamie Anderson.

Łyżwiarstwo figurowe - Rywalizację rozpoczęliśmy występem reprezentantki gospodarzy. Yi Zhu, debiutująca na igrzyskach olimpijskich, dała z siebie wszystko. Niestety parę błędów, w tym upadek przy kombinacji potrójnego flipa i potrójnego toeloopa, przekłada się na notę 47,03 pkt.

Snowboard - Tess Coady nową liderką. 82,68 punktu.

Snowboard - Swoje starty zaliczyły Annika Morgan i Halley Langland, ale pojechały gorzej od Iwabuchi.

Curling - Amerykanie odpowiadają Czechom przypisując do swojego dorobku trzy oczka.

Curling - mistrzowie świata wyszli z tarapatów minimalizując wysokość porażki w trzeciej partii. Chiny dopisują sobie tylko punkt, choć potencjał był nawet na trzy.

Snowboard - Bardziej zadowolona może być Reira Iwabuchi. 75,60 punktu Japonka i oczywiście to ona prowadzi.

Snowboard - Nieudany początek dla Szwajcarki, która na piątej sekcji zaliczyła upadek.

Snowboard - Jako pierwsza na starcie stanie Ariane Burri.

Curling - Czesi także odkupują swoje winy i znakomitym zagraniem zdobywają trzy oczka.

Snowboard - W finale udział weźmie 12 zawodniczek i każda będzie miała do wykonania 3 przejazdy.

Curling - Chińczycy odpowiadają Wielkiej Brytanii zgarniając dwa punkty.

Łyżwiarstwo figurowe - Już za kilkanaście minut rozpoczniemy rywalizację solistek w programie krótkim. Występy dziesięciu łyżwiarek zadecydują o tym, które drużyny dostaną się do finału rywalizacji drużynowej.

Snowboard - Za około dziesięć minut rozpocznie się pierwszy snowboardowy finał podczas igrzysk w Pekinie. Najlepsze zawodniczki będą rywalizować w slopestyle'u.

Curling - pierwszy end dla Brytyjczyków i Amerykanów. Obie reprezentacje zdobyły jeden punkt.

Curling - Rozpoczynamy kolejny dzień zmagań w Pekinie! Na pierwszy ogień spotkania reprezentacji Wielkiej Brytaniii z Chinami oraz Stanów Zjednoczonych z Czechami.

Już za nieco ponad 20 minut pierwsze emocje olimpijskie, a dokładniej dziesiąta sesja mikstu w curlingu. Rywalizacja zbliża się do najważniejszej fazy - miejsca w półfinałach są cztery, a chętnych znacznie więcej.

Dobry wieczór! Już za kilka godzin ruszymy z kolejną relacją z Pekinu, ale najpierw krótki odpoczynek... Widzimy się za kilka godzin, do zobaczenia!

Liwia Waszkowiak

20-letnia studentka Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej, aspirująca na dziennikarkę sportową. Od dzieciństwa pasjonatka żużla i piłki nożnej, związana niegdyś z siatkówką, tańcem, a także przez dłuższą chwilę z lekkoatletyką.