Pekin 2022: 7 lutego [Zapis LIVE]

Pekin 2022: 7 lutego [Zapis LIVE]

  • Dodał: Konrad Klusak
  • Data publikacji: 07.02.2022, 12:00

Poprzedni dzień przyniósł wiele radości. Dawid Kubacki zdobył brązowy medal, a udany występ zaliczył także Kamil Stoch. To znakomity prognostyk przed kolejnymi konkursami. Dziś kolejne zawody na skoczni, choć tym razem raczej nie powinniśmy spodziewać się medalu - Polacy wezmą udział w mikście. Emocji dostarczą nam narciarze alpejscy na czele z Maryną Gąsienicą-Daniel, a w rywalizacji saneczkarskiej weźmie udział Klaudia Domaradzka. Na trasie biathlonowej w biegu indywidualnym obejrzymy cztery reprezentantki Polski z Moniką Hojnisz-Staręgą w roli głównej, zaś na National Speed Skating Oval w finale wyścigu na 1500 metrów w łyżwiarstwie szybkim wystąpi Natalia Czerwonka oraz Magdalena Czyszczoń. My relację LIVE rozpoczniemy kilka minut przed godziną drugą od rywalizacji w curlingu.

 

PROGRAM DNIA

 

STARTY POLAKÓW

Relacja na żywo

Wraz z meczami hokeja zakończył się trzeci dzień igrzysk olimpijskich. Relacja z jutrzejszych zmagań w Pekinie rozpocznie się już o 2:00.

Hokej K - Zwycięsko swój mecz zakończyły też Szwajcarki, które okazały się lepsze od Finek. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3:2.

Hokej K - Zakończyło się już spotkanie między Szwecją a Chinami. Szwedki zdołały utrzymać prowadzenie 2:1 do samego końca i wciąż są w grze o awans.

Hokej K - Reprezentacja Finlandii zdobywa bramkę kontaktową na dziewięć minut przed końcem spotkania. Zdobywczynią gola Elisa Holopainen.

Hokej K - W spotkaniach hokeja kobiet zbliżamy się do połowy trzeciej tercji. Szwedki, które grają dziś o zachowanie szans na awans z grupy wciąż prowadzą z Chinkami 2:1. Z kolei Szwajcarki rywalizujące z Finkami o rozstawienie w kolejnej rundzie podwyższyły na 3:1.

Saneczkarstwo - Zakończyła się seria drugich przejazdów w kobiecym saneczkarstwie. Na prowadzeniu po pierwszym dniu Natalie Geisenberger przed Anna Berretier oraz Tatyana Iwanową. Klaudia Doamaradzka zajmuje 24. pozycję ze stratą do 20. lokaty około 0.5 sekundy. Trzeci ślizg rozpocznie się o 12:50 naszego czasu.

Hokej K - Zakończyły się drugie tercje w obu spotkaniach hokeja kobiet. Szwedki dowiozły prowadzenie 2:1 do końca drugiej tercji, pobodnie jak Szwajcarki w równolegle rozgrywanym spotkaniu.

Saneczkarstwo - Dobry przejazd Aparjode, która awansowała na dziewiątą pozycję. Domaradzką wyprzedziła jeszcze Natalie Corless(15.) oraz Tove Kohala (20.).

Saneczkarstwo - Przejechały teraz trzy zawodniczki, które uplasowały się za naszą zawodniczką. Klaudia Domaradzka aktualnie na 19. pozycji, ale jeszcze kilka zawodniczek powinno wyprzedzić Polkę.

Saneczkarstwo - Veronica Maria Ravenna ponownie przed Domaradzką. Argentynka powiększyła nieznacznie nad naszą zawodniczką.

Saneczkarstwo - Nina Zoeggeler zajmuje aktualnie 14. pozycję, czyli w porównaniu do pierwszego ślizgu awansowała o 4 miejsca.

Saneczkarstwo - Upadek Emily Sweeney, która była dziesiąta po pierwszym ślizgu. Aktualnie zajmuje 20. pozycję, czyli za Klaudią Domaradzką.

Hokej K - Niedługo było dane cieszyć się Finkom z remisu. Już dwie minuty później Szwajcarki powróciły na prowadzenie. Zdobywczynią bramki Dominique Ruegg.

Hokej K - Zmiany mamy też w drugim spotkaniu. Szwajcarki dwukrotnie w drugiej tercji grały w przewadze, jednak nie potrafiły zamienić tego na bramki. Z kolei Finki wykorzystały pierwszą taką okazję i wyrównały za sprawą Nelli Laitinen.

Saneczkarstwo - Dwadzieścia zawodniczek za nami. Klaudia Domaradzka aktualnie na 16. pozycji. Wyprzedziła ją Natalie Maag (9 pozycja) oraz Makedna Hodgson (13 pozycja).

Hokej K - Szwedki rozgrywają teraz fantastyczną drugą tercję. Najpierw grając w osłabieniu wyrównały, a już minutę później wyszły na prowadzenie. Jest 2:1 dla drużyny "Trzech Koron" i jedenaście minut do końca drugiej tercji.

Saneczkarstwo - Verona Hofer wskakuje na ósmą pozycję. Domaradzką wyprzedziła również Ukrainka Steskiw.

Saneczkarstwo - Bardzo dobry wynik Klaudii Domaradzkiej! Polka wykonała kawał dobrej roboty i rozdziela Amerykanki. Strata do Geisenberger to ponad 3 sekundy, ale ma szansę na awans do dwudziestki.

Saneczkarstwo - Swoje ślizgi ukończyły dwie Amerykanki. Farquharson jest 11, a Britcher jedną pozycję niżej. Pora na Klaudie Domaradzką.

Saneczkarstwo - Pierwsza dama sanek kończy ślizg w pięknym stylu. Powiększa przewagę nad Berreiter do 0.208 sekundy.

Saneczkarstwo - Wielka przegrana rywalizacji saneczkowej Madeline Eagle tym razem z dobrym przejazdem. Wyprzedza Vitole i zajmuje szóstą pozycję. A teraz pora na Natalie Geisenberger!

Saneczkarstwo - Anna Berreiter nie zawiodła! Obejmuje prowadzenie z przewagą blisko 0.4 sekundy nad Iwanową.

Saneczkarstwo - Również z problemami Vitola, która uderzyła w ściankę. Aktualnie piąta tuż za swoją rodaczką Tirumą.

Saneczkarstwo - Dramat Taubitz! Wywróciła się i traci aktualnie ponad sekundę do Iwanowej. Praktycznie nie da się tego odrobić. Wyprzedza tylko Demczenko.

Hokej K - Zakończyły się właśnie pierwsze tercje w obu spotkaniach. Zarówno Chinki jak i Szwajcarki prowadzą po pierwszych 20 minutach 1:0. Jeśli tak zakończyłyby się spotkania to Szwedki pożegnają się z turniejem, a Szwajcarki zapewnią sobie czwarte miejsce w grupie A.

Saneczkarstwo - Świetny ślizg Tatiany Iwanowej! Wyprzedza Prock o 0.078 sekundy i obejmuje prowadzenie, ale nie na długo, bo kolejna na torze będzie Julia Taubitz.

Curling - Norwegowie wykorzystali przywilej ostatniego zagrania i to oni zagrają z Włochami w jutrzejszym finale! Mecz zakończył się wynikiem 6:5.

Saneczkarstwo - Tiruma aktualnie trzecia, a Voetter czwarta. Jednak różnica pomiędzy nimi wynosi ponad 0.3 sekundy.

Saneczkarstwo - Problemy Schulte! Austriaczka nie utrzyma miejsca na podium. Aktualnie plasuje się za swoją rodaczką o 0.103 sekundy.

Saneczkarstwo - Dramat Rosjanek! Viktoriia Demczenko spadła z sanek, ale trzymała je do końca. Jednak starta jest potężna, gdyż traci prawie 5 sekund. Warto przypomnieć, że Demczenko była siódma po pierwszym ślizgu.

Saneczkarstwo - Rozpoczął się już drugi ślizg w rywalizacji pań. Aktualnie na prowadzeniu jest Hannah Prock, która była szósta.

Curling - Niezwykle ciekawie zapowiada się ostatnia partia w drugim półfinale. Brytyjczycy zdobywają jeden punkt i doprowadzają do wyrównania. Wynik 5:5 i decydujący kamień będzie należał do Norwegów.

Skoki narciarskie - zakończył się szalony konkurs mikstów. Słowenia wygrała, drugie miejsce zdobyli Rosjanie, zaś trzecie Kanadyjczycy. Polacy rywalizację zakończyli na szóstym miejscu.

Curling - Włosi pierwszymi finalistami turnieju mikstów! Stefania Constantini i Amos Mosaner wygrali siódmą partię za dwa punkty i Szwedzi nie mają już żadnych szans na odrobienie strat. Końcowy wynik meczu to 8:1.

Skoki narciarskie - Peter Prevc wylądował. I to właściwie wystarczyło Słowenii do przypieczętowania tytułu mistrzów olimpijskich. Słoweniec osiągnął odległość 101,5 metra.

Skoki narciarskie - Jewgenij Klimow skacze 103 metry. Rosyjski Komitet Olimpijski o nieco ponad 15 punktów przed Słowenią, więc prawdopodobnie zakończą konkurs na drugim miejscu.

Skoki narciarskie - Kanadyjczycy z medalem olimpijskim w skokach narciarskich! Mackenzie Boyd Clowes skacze 101,5 metra i Kanada przegrywa tylko ze Słowenią.

Skoki narciarskie - Ryoyu Kobayashi skacze 106 metrów i utrzymuje nadzieję Japonii na medal.

Skoki narciarskie - Manuel Fettner skacze 102 metry. Austria przed Polską.

Skoki narciarskie - Marius Lindvik skacze 100,5 metra, lecz przy dyskwalifikacji dwóch jego koleżanek z reprezentacji dało to tylko siódme miejsce.

Short track - Kolejne emocje związane z short trackiem już w środę. Liczymy na dobry występ Natalii Maliszewskiej w kwalifikacjach na 1000 metrów!

Skoki narciarskie - Silje Opseth zdyskwalifikowana.

Hokej K - Kilka minut temu rozpoczęły się dwa mecze turnieju kobiet w hokeju. Na ten moment Chinki prowadzą ze Szwedkami 1:0, a Szwajcarki bezbramkowo remisują z Finkami.

Short track - Dyskwalifikacja Węgra!!! Złoto i srebro dla Chin . Niesamowite. Czy było to słuszne? Trudne do stwierdzenia, ale zostawmy to dla ekspertów. Ze złotem Ziwei Ren, ze srebrem Welong Li, a brąz dla Shaoanga Liu z Węgrier. Historyczny medal dla tego kraju.

Skoki narciarskie - Kamil Stoch 102,5 metra. Wygrywamy z Czechami i prawdopodobnie zakończymy konkurs na siódmym miejscu.

Curling - Pierwszy punkt w półfinale zdobywa para ze Szwecji. Jest to jednak tylko jedno oczko i ciągle tracą do rywali pięć punktów.

Skoki narciarskie - Roman Koudelka skacze 92,5 metra.

Curling - Trzy punkty zdobywają teraz Norwegowie i na dwie partie przed końcem spotkania wychodzą na prowadzenie.

Skoki narciarskie - Lisa Eder skacze 90,5 metra. 5 miejsce.

Skoki narciarskie - Ursa Bogataj skacze 100 metrów. Słowenia miażdży rywali mając 115,5 pkt przewagi nad drugą Rosją.

Short track - Złoto dla Shaolina Sandora Liu! Węgrzy mogą się cieszyć ze złotego medalu. Podium uzupełnili Chińczycy Ren i Li, ale musimy poczekać na oficjalny rezultat.

Skoki narciarskie - Silje Opseth skacze 83 metry.

Skoki narciarskie - Yuki Ito psuje swoją próbę skacząc 88 metrów. Japonia pomimo niezaliczonego jednego skoku miała szansę na medal, lecz ta słaba próba mocno tę nadzieję oddala.

Skoki narciarskie- Kinga Rajda osiąga 73,5 metra. Wyprzedzamy Czechów.

Skoki narciarskie - Irina Awwakumowa 91,5 metra. Rosjanie pewnie zmierzają po medal w mikście.

Skoki narciarskie - Karolina Indrackova osiąga 83 metry.

Skoki narciarskie - Abigail Strate osiąga 91,5 metra. Kanada za Słowenią.

Short track - Przerwany bieg w połowie dystansu, gdyż jeden z Węgrów przez dziury i kawałki lodu oddalił się od rywali. Niedługo start będzie powtórzony.

Skoki narciarskie - Stefan Kraft skacze 102 metry, co daje im piąte miejsce.

Skoki narciarskie - Anna Odine Stroem zdyskwalifikowana!

Skoki narciarskie - Timi Zajc osiąga 100 metrów. Słowenia pewnie zmierza po olimpijskie złoto.

Skoki narciarskie - Robert Johansson skacze 100,5 metra i pewne prowadzenie Norwegów.

Curling - Po jednym punkcie w partii piątej zdobywają Włosi i Brytyjczycy. Sytuacja reprezentacji Szwecji robi się bardzo trudna, Norwegowie wciąż trzymają kontakt z rywalami.

Short track - Finał B na 1000 metrów wygrywa Itzhak de Laat. Drugi był Furkan Akar z Turcji, trzeci Andrew Heo z USA. Za chwilę ostatni bieg dzisiaj, czyli mecz Węgry - Chiny.

Skoki narciarskie - Yukiya Sato osiąga 100,5 metra i rozdziela Polskę oraz Kanadę.

Saneczkarstwo - Ostatni przejazd za nami. Klaudia Domaradzka 25, gdyż wyprzedziła ją jeszcze Argentynka Ravenna. Prowadzi Julia Taubitz przed Natalią Geisenberger i Lisa Schulte.

Skoki narciarskie - Dawid Kubacki skacze 101 metrów i odskakujemy Czechom umacniając się na siódmym miejscu. Do Kanady tracimy 43,1 pkt.

Skoki narciarskie - Danił Sadrejew skacze 100,5 metra. ROC nowym liderem.

Skoki narciarskie - Cestmir Kozisek skacze 92,5 metra. Czesi tracą do Kanady aż 83,1 pkt.

Skoki narciarskie - Matthiew Soukup osiąga 89 metrów i już w tym momencie Kanada przegrywa ze Słowenią.

Short track - Złoto dla Arianny Fontany! Genialnie wyprzedziła Schulting, która kończy z srebrem. Brązowy medal dla Kim Boutin. Wielka szkoda, że nie została dopuszczona Natalia Maliszewska, ale liczymy na dobry start na 1000 metrów.

Skoki narciarskie - Daniela Iraschko Stolz skacze 84 metry. Polacy już na siódmym miejscu za Austrią i Japonią.

Short track - Podczas pierwszego okrążenia wywróciła się Fontana, więc start zostanie powtórzony.

Skoki narciarskie - Nika Kriznar osiąga 99,5 metra. Słowenia dalej buduje przewagę.

Skoki narciarskie - Anna Odine Stroem osiąga 93,5 metra i Norwegia nowym liderem.

Skoki narciarskie - Sara Takanashi osiąga 98,5 metra. Japonka jest cała zapłakana i zrozpaczona i było widać także zniechęcenie w skoku. Niemniej Japonia zajmuje czwarte miejsce

Saneczkarstwo - Natalie Corless zajmuje 15. lokatę, a Szwedka Tove Kohala jest dwudziesta. Klaudia Domaradzka aktualnie 24.

Skoki narciarskie - Nicole Konderla 72,5 metra.

Skoki narciarskie - Irma Makinia skacze 81,5 metra i Rosyjski Komitet Olimpijski obejmuje prowadzenie.

Skoki narciarskie - Klara Urlichova skacze 73,5 metra i do Kanady Czesi tracą 92,8 pkt.

Short track - Finał B na 500 metrów wygrała Elena Seregina. Druga Jaszapati, a trzecia Alyson Charles. Pora na wielki finał!

Curling - Norwegowie zdobywają jeden punkt i zmniejszają straty. Po czwartym endzie w Meczu Wielka Brytania - Norwegia mamy wynik 3:2.

Skoki narciarskie - Alexandria Loutitt otwiera drugą serię i skoczyła 90 metrów.

Curling - Kolejne błędy Szwedów, za które zapłacili straconym punktem i straconym power play'em. Do przerwy Włosi prowadzą 5:0.

Saneczkarstwo - Kendija Aparjode wskoczyła na 13. pozycję tuż za koleżankę z reprezentacji Vitole.

Skoki narciarskie - za kilka chwil rusza druga seria konkursu. Po pierwszej serii Polska plasuje się na piątym miejscu.

Saneczkarstwo - Minimalnie przed Polką sklasyfikowana została Koreanka Frisch i Polka spada na 21. pozycję.

Saneczkarstwo - Klaudia Domaradzka spadła o jedną pozycję, gdyż wyprzedziła ją Ukrainka Yulianna Tunytska. Do końca pierwszego przejazdu zostało dziesięć zawodniczek.

Short track - Dyskwalifikacja Lee, więc bez Koreańczyków w finale. Awans wywalczył Dajing Wu oraz Shaoang Liu. Będziemy mieli finał chińsko węgierski.

Curling - Powiększa się przewaga Włochów. Szwedzi popełniają kosztowne błędy i tracą kolejne dwa punkty. W całym pojedynku jest 4:0, a zawodnicy z kraju trzech koron już w kolejnej partii skorzystają z power play'a.

Curling - Pierwsza poważniejsza zdobycz punktowa Brytyjczyków. Curlerzy z wysp zdobyli w trzeciej partii dwa punkty i wysuwają się na prowadzenie 3:1.

Short track - Shaolin Sandor Liu wygrywa, drugi Koreańczyk Juneseo Lee. Poczekajmy na decyzję sędziów, gdyż wywrócił się Węgier Liu.

Skoki narciarskie - jednak ponownie pojawił się komunikat o tym, że Sara Takanashi i Daniela Iraschko Stolz zostały zdyskwalifikowane.

Short track - Dyskwalifikacja Koreańczyków. Daeheon Hwang poza finałem! Awans wywalczyli Chińczycy Ziwei Ren oraz Wenlong Li.

Saneczkarstwo - Klaudia w swoim debiucie na igrzyskach zajmuje aktualnie 19. pozycję ze stratą 1.526 sekundy. Całkiem dobry wynik Polki.

Saneczkarstwo - Dobry przejazd Vereny Hofer. Włoszka najwyżej z swoich rodaczek i zajmuje dziewiątą pozycję. Również z dobrej strony pokazała się Natalie Maag, która zajmuje 11. lokatę. Za chwilę na torze pojawi się Klaudia Domaradzka.

Short track - Zdyskwalifikowana Chinka Qu, więc z drugiego miejsca awans wywalczyła Yutin Zhang. Awans sędziowie przyznali również Hanne Desmet, która została potrącona przez Qu. W finale B wystąpią tylko trzy zawodniczki, do których dołączyła Petra Jaszapati.

Skoki narciarskie - przywrócone zostały wyniki Sary Takanashi oraz Danieli Iraschko Stolz. Oznacza to, że w dalszym ciągu Słowenia prowadzi po pierwszej serii, ale na drugie miejsce wskakuje Japonia, zaś Austria jest na trzecim miejscu.

Curling - Kolejny punkt do swojego dorobku dokłada para z Włoch. Na sąsiednim torze skutecznie odpowiedzieli Norwedzy, i mamy remis 1:1.

Skoki narciarskie - Manuel Fettner zamyka pierwszą serię odległością na 101 metrów i drugim miejscem.

Skoki narciarskie - Peter Prevc skacze 101,5 metra i Słowenia pewnie prowadzi.

Short track - Suzanne Schulting ponownie zwycięża i pojedzie w finale po medal.

Skoki narciarskie - Katharina Althaus zdyskwalifikowana! To trzecia zawodniczka zdyskwalifikowana za kombinezon. Japonia awansuje do drugiej serii.

Saneczkarstwo - Kilka przejazdów za nami. Najlepiej zaprezentowała się Trinity Ellis z Kanady, która zajmuje aktualnie 12. pozycję.

Short track - Arianna Fontana nie do zatrzymania i jest już pewna startu w wąskim finale. Na drugim miejscu uplasowała się Kim Boutin, więc faworytki nie zawiodły. W finale B zaprezentują się Elena Seregina oraz Alyson Charles.

Skoki narciarskie - identyczna odległość osiągnięta przez Mariusa Lindvika. Norwegowie rzecz jasna obejmują prowadzenie.

Skoki narciarskie - Ryoyu Kobayashi osiąga 102,5 metra. Japonia o 2,6 pkt za Czechami, którzy w tym momencie zapewniają sobie awans do drugiej serii.

Short track - Pora na pierwszy półfinał pań na 500 metrów!

Skoki narciarskie - Kamil Stoch skacze 99,5 metra, co plasuje naszą reprezentację aktualnie na trzecim miejscu.

Skoki narciarskie - Jewgenij Klimow 100,5 metra i zdecydowane prowadzenie.

Skoki narciarskie - Roman Koudelka skacze 93 metry i Czesi muszą drżeć o obecność w drugiej serii.

Skoki narciarskie - Mackenzie Boyd Clowes skacze 101,5 metra co oczywiście daje Kanadzie prowadzenie.

Saneczkarstwo - Pech Emily Sweeney, która jechała mniej więcej na piąte miejsce. Jednak kilka błędów w dolnej części toru skutkował stratą ponad 0.6 sekundy i dziewiątym miejscem.

Skoki narciarskie - Chiny żegnają się z konkursem drużyn mieszanych.

Skoki narciarskie - Lisa Eder skacze 96 metrów i Austria wyprzedza Japonię oraz Chiny.

Saneczkarstwo - Hannah Prock aktualnie szósta, a Viktoriia Demczenko tuż za nią. Jednak ich strata do podium to ponad 0.2 sekundy.

Skoki narciarskie - Ursa Bogataj skacze jeszcze dalej! 106 metrów. Słowenia 25,,5 pkt przed Niemcami.

Curling - Brytyjczycy przejmują pierwszą partię i po błędzie Norwegów wychodzą na jednopunktowe prowadzenie. Również jedno oczko zdobyli Włosi, jednak ich zdobycz mogła być większa, gdyby nie świetne zagranie Almidy de Val.

Short track - Kolejna wywrotka przed samą metą. Pewny awansu Koreańczyk Daeheon Hwang. Żółta kartka dla Holendra Knegta, a do półfinału awanswują Wenlong Li i Shaolin Sandor Liu z Węgier. W półfinałach zobaczymy nie dziesięciu, a jedenastu zawodników.

Skoki narciarskie - znakomita próba Kathariny Althaus - 104 metry i zdecydowane prowadzenie Niemiec.

Skoki narciarskie - Silje Opseth 91 metrów i prowadzenie o 6,8 pkt przed ROC.

Skoki narciarskie - Yuki Ito 93 metry i Japonia wyprzedza Chiny.

Skoki narciarskie - Kinga Rajda skoczyła 80,5 metra i tracimy do Kanady prawie 30 punktów wyprzedzając Czechów o 5,8 pkt.

Skoki narciarskie - Irina Awwakumowa skacze 92 metry i daje prowadzenie dla RKO.

Saneczkarstwo - Lisa Schulte rozdziela Niemki! Austriaczka wskakuje na trzecią pozycję i wyprzedza Berreiter o 0.002 sekundy.

Skoki narciarskie - Karolina Indrackova dużo słabiej. 78 metrów i ponad 30 pkt straty do Kanadyjczyków.

Skoki narciarskie - Abigal Strate osiąga 93,5 metra i daje im to pierwsze miejsce

Skoki narciarskie - kolejny słaby skok reprezentanta Chin.

Skoki narciarskie - Daniela Irashko Stolz zdyskwalifikowana!

Short track - Oficjalnie z awansem Turek Furkan Akar, Ziwei Ren oraz Itzhak de Laat. Zdyskwalifikowani John-Henry Krueger oraz Brendan Corey.

Saneczkarstwo - Z problemami, ale dojechała do mety Andrea Voetter. Włoszka aktualnie na szóstej pozycji ze stratą do liderki 0.800 sekundy.

Skoki narciarskie - Stefan Kraft uzyskuje 102 metry co jest najdłuższym skokiem (nie licząc odległości osiągniętej przez zdyskwalifikowaną Takanashi). Austrii daje to czwarte miejsce.

Short track - Duża wywrotka na ostatnim okrążeniu, gdyż upadła prowadząca trójka. Czekamy na oficjalne wyniki.

Skoki narciarskie - Timi Zajc skacze 97,5 metra i Słowenia bez problemu utrzymuje prowadzenie.

Skoki narciarskie - Constantin Schmid skacze 101 metrów. Dobre lądowanie daje Niemcom lepszą notę niż Norwegom i tracą do Norwegów już tylko 4,6 pkt.

Saneczkarstwo - Koniec marzeń Ekateriny Katnikowej. Rosjanka wywróciła się i nie złapała sanek, co wiąże się z dyskwalifikacją. Na szczęście nic poważnego jej się nie stało.

Curling - Wszyscy półfinaliści są już na tafli. Trwa prezentacja zawodników.

Skoki narciarskie - Robert Johansson skacze 99,5 metra i daje Norwegom aktualnie pierwsze miejsce.

Skoki narciarskie - Yukiya Sato skacze 99,5 metra co po dyskwalifikacji Takanashi daje Japonii notę 122,9 i aktualnie siódme miejsce.

Short track - Z drugiego ćwierćfinału awans wywalczyli Juneseo Lee oraz Saoang Liu z Węgier. Zdyskwalifikowany został Kazuki Yoshinaga.

Saneczkarstwo - Tatiana Iwanowa z czwartym czasem i stratą do Taubitz 0.388 sekundy.

Skoki narciarskie - Dawid Kubacki skacze 96 metrów co daje Polakom 182,4 pkt i aktualnie drugie miejsce.

Skoki narciarskie - Danił Sadrejew skacze 99,5 metra i Rosyjski Komitet Olimpijski obejmuje prowadzenie.

Skoki narciarskie - Sara Takanashi zostaje zdyskwalifikowana za nieprzepisowy kombinezon!

Saneczkarstwo - Znakomity przejazd Julii Taubitz! Niemka wyprzedza swoją rodaczkę o 0.057 sekundy. Oczywiście to nowy rekord toru.

Skoki narciarskie - Cestmir Kozisek skacze 91 metrów i Czesi zbliżają się do Kanady na zaledwie jeden punkt.

Short track - Dyskwalifikacja Kanadyjczyka, więc awans wywalczył Chińczyk Dajing Wu. Awans został przyznany również Koreańczykowi Park, który nie ukończył biegu.

Skoki narciarskie - Matthew Soukup skacze 87 metrów, lecz bez problemu wystarcza to, żeby Kanada przeskoczyła gospodarzy.

Saneczkarstwo - Dość duża strata Eliny Ieby Vitoli do Geisenberger, gdyż traci już 0.623 sekundy.

Skoki narciarskie - pora na drugą grupę skoczków. Jako pierwszy skacze Qiwu Song. Jest to najkrótszy skok który mogliśmy oglądać w tym konkursie. Chińczycy po dwóch skokach mają notę o zaledwie 16,5 pkt wyższą niż Słoweńcy, którzy oddali jeden skok.

Saneczkarstwo - Anna Berreiter również za Geisenberger ze stratą 0.123 sekundy. Warto zaznaczyć, że aktualna liderka uzyskała rekord toru.

Short track - Pierwszy ćwierćfinał na 1000 metrów mężczyzn zwyciężył Amerykanin Andrew Heo, a drugie miejsce zajął Jordan Pierre-Gilles z Kanady.

Skoki narciarskie - Daniela Iraschko Stolz oddaje nieudaną próbę na odległość 85,5 metra. Daje to Austriakom szóstą lokatę.

Saneczkarstwo - Tragiczny przejazd Madeleine Egle, która do Niemki straciła, aż 0.940 sekundy. Prawdopodobnie Austriaczka pożegna się z szansami na medal.

Skoki narciarskie - udana próba Niki Kriznar. 101 metrów i dobre lądowanie daje Słoweńcom pierwsze miejsce z 2,1 pkt przewagi nad Japonią.

Skoki narciarskie - Selina Freitag skacze na 88 metr co daje reprezentacji Niemiec trzecie miejsce.

Skoki narciarskie - Norweżka Anna Odine Stroem skacze 92 metry, co plasuje jej zespół na drugim miejscu z notą o 20 punktów niższą niż Japonia.

Saneczkarstwo - Jako pierwsza swój ślizg wykonała Natalia Geisenberger. Czas uzyskany przez Niemkę to 58.402 i to do niej będziemy porównywać następne zawodniczki.

Skoki narciarskie - znakomity skok Sary Takanashi - 103 metry, ale nienajlepsze lądowanie daje Japonii notę 124,5.

Skoki narciarskie - Nicole Konderla najbliżej ze wszystkich dotąd skaczących. 75,5 metra i nota 67,8 co oznacza, że zajmujemy ostatnie miejsce.

Curling - Za niedługo rozpoczniemy pojedynki półfinałowe turnieju par mieszanych. Niepokonani jak do tej pory Włosi zmierzą się z reprezentacją Szwecji, która do półfinału awansowała rzutem na taśmę, kosztem obrońców tytułu z Kanady. W drugim pojedynku zobaczymy rywalizację mistrzów z wicemistrzami świata, a więc Brytyjczyków z Norwegami.

Short track - Schulting ratuje honor Holandii i zwycięża swój bieg. Awans wywalczyła również Chinka Chunyu Qu, gdyż reszta rywalek wywróciła się podczas biegu.

Skoki narciarskie - Rosjanka Irma Makina daje Rosji prowadzenie odległością 86 metrów i notą 92,4.

Skoki narciarskie - Klara Urlichowa wskakuje na drugie miejsce odległością 78,5 m.

Saneczkarstwo - Przed nami pierwszy ślizg pań na igrzyskach. Jako 22. przystąpi do rywalizacji Klaudia Domaradzka.

Skoki narciarskie - Alexandria Loutitt osiąga 84 metry i notę 87,6.

Short track - Kolejny bieg bez Martiny Valcepiny. Włoszka ukarana za falstart.

Skoki narciarskie - rozpoczynamy rywalizację w konkursie drużyn mieszanych. Jako pierwsza swoją próbę oddała Chinka Dong Bing i skoczyła 76 metrów co daje jej notę 69,4.

Short track - Kolejna dyskwalifikacja. Proswirnowa uznana za winną, więc Hanne Desmet może cieszyć się z awansu do półfinału.

Short track - Fontana pewnie sięga po zwycięstwo, ale o tym kto awansuje z drugiego miejsca musimy poczekać, gdyż wywróciły się Chinka Zhang oraz Koreanka Choi.

Short track - Kolejna dyskwalifikacja. Xandra Velzeboer została uznana za winną upadku Poutsmy, więc awans do półfinału przypadł Rosjance Elenie Sereginie.

Short track - W trzecim biegu zobaczymy Arianne Fontane, czyli faworytkę do złotego medalu.

Short track - W drugim ćwierćfinale pewnie zwyciężyła Petra Jaszapati. Selma Poutsma przez większość dystansu utrzymywała się na drugiej pozycji, lecz upadła i straciła szansę awansu. Skorzystała na tym jej rodaczka Xandra Velzeboer.

Short track - A jednak Florence Brunelle zdyskwalifikowana, więc Valcepina z pewnym awansem.

Short track - W pierwszym ćwierćfinale na 500 metrów najlepsza okazała się Kim Boutin. Bezpośredni awans do półfinału wywalczyła również jej rodaczka Florence Brunelle. Z czasem oczekiwać będzie Arianna Valcepina.

Short track - Na godzinę 12:30 zaplanowany jest start na 500 metrów kobiet. Również na torze będziemy mogli śledzić rywalizację mężczyzn na 1000 metrów. Niestety bez udziału Biało-czerownych.

Skoki narciarskie - Podsumowując. Nicole Konderla skoczyła 77,5 metra, Dawid Kubacki 96 metrów, Kinga Rajda 79 metrów, a Kamil Stoch 95 metrów. Konkurs drużyn mieszanych z reprezentacją Polski rozpocznie się o 12:45.

Skoki narciarskie - Kończący serię próbną Manuel Fettner skoczył 98 metrów.

Skoki narciarskie - Peterovi Prevcowi o metr pokonał Geigera.

Skoki narciarskie - Przyzwoita próba Karla Geigera, ale i tak nie przekroczył 100 metra. 98 metrów uzyskał Geiger.

Skoki narciarskie - Średni skok Mariusa Lindvika. 93 metry Norwega.

Skoki narciarskie - 99,5 metra wczorajszego złotego medalisty Ryoyu Kobayashiego.

Skoki narciarskie - Ostatni z Polaków Kamil Stoch oddaje próbę na 95 metr.

Skoki narciarskie - 100 metrów Jewgienija Klimowa.

Skoki narciarskie - Mackenzie Boyd-Clowes równo 30 metrów dalej od Zhao.

Skoki narciarskie - Ostatnią dziesiątkę zawodników zaczęliśmy od Jiawena Zhao, ale Chińczyk słabo skoczył. Tylko 61 metrów.

Skoki narciarskie - Lisa Eder, kończąca trzecią grupę oddała próbę na 93 metr.

Skoki narciarskie - Złota medalistka z konkursu indywidualnego Ursa Bogataj skoczyła 102 metry.

Skoki narciarskie - Za nami skok Kingi Rajdy. Polka uzyskała 79 metrów.

Skoki narciarskie - Dużo lepsza próba Abigail Strate.94 metry Kanadyjki.

Skoki narciarskie - Trzecią grupę rozpoczęła Qingyue Peng, która skoczyła 70,5 metra.

Skoki narciarskie - Stefan Kraft zakończył drugą grupę skokiem na 99 metr.

Skoki narciarskie - Timi Zajc wyrównał osiągnięcie Sadriejewa, ale jest za Rosjaninem, ponieważ miał lepsze warunki.

Skoki narciarskie - Dawid Kubacki skoczył metr bliżej od Rosjanina.

Skoki narciarskie - Daniił Sadriejew przekroczył punkt K o dwa metry.

Hokej na lodzie - Dania z pierwszym zwycięstwem na turnieju. Zwycięstwo 3:2 z Czeszkami.

Skoki narciarskie - Niestety rozpoczynający grupę drugą Qiwu Song upadł, ale na szczęście nic mu się nie stało.

Skoki narciarskie - Przedostatnia w pierwszej grupie Nika Kriznar uzyskuje 97 metrów.

Skoki narciarskie - Ładna próba Sary Takanashi. Japonka skoczyła 98 metrów.

Skoki narciarskie - Rozpoczęła się seria próbna przed konkursem drużyn mieszanych na normalnej skoczni. Swój skok oddała już Nicole Konderla, która uzyskała 77,5 metra.

Biathlon - Wszystkie Polki są już na mecie. Najlepiej z naszych spisała się Monika Hojnisz-Staręga, która zajęła ostatecznie 20. lokatę. Kamila Żuk uplasowała się na 36. pozycji, Kinga Zbylut na 55., a niestety Anna Mąka po bardzo słabym występie zajęła przedostatnią, 85. lokatę.

Biathlon - Czekamy już tylko na Kingę Zbylut na mecie, gdzie z wywalczenia złotego medalu cieszy się już Niemka Denise Herrmann. Srebro wywalczyła Francuzka Anais Chevalier-Bouchet, a na najniższym stopniu podium stanie Marte Olsbu Roeiseland z Norwegii

Biathlon - Anna Mąka na mecie. Polka zajmuje ostatnią lokatę z ponad 14-minutową stratą do zwyciężczyni. Występ, o którym trzeba jak najszybciej zapomnieć.

Biathlon - Czwarta wizyta na strzelnicy Kingi Zbylut przyniosła kolejne, łącznie trzecie pudło.

Biathlon - Czeszka Lucie Charvatova spycha na mecie Monikę Hojnisz-Staręgę na 18. lokatę.

Biathlon - Ostatnie strzelanie Anny Mąki i niestety kolejne trzy niecelne strzały. Bardzo słaby występ Polki, która łącznie zanotowała aż dziewięć pudeł.

Hokej na lodzie - Świetny początek trzeciej części meczu dla Dunek. Bramka Silke Glud na 3:2.

Biathlon - Kinga Zbylut na trzeci strzelaniu spudłowała raz, co łącznie daje jej dwa pudła.

Biathlon - Już raczej nic zaskakującego na trasie się nie wydarzy, więc Denise Herrmann może oswajać się z tytułem mistrzyni olimpijskiej.

Biathlon -Kamila Żuk dobiega do mety na 29. lokacie. Monika Hojnisz-Staręga jest aktualnie 17.

Biathlon - Anna Mąka niestety po raz kolejny zanotowała dwa pudła i aktualnie zamyka stawkę po trzech strzelaniach.

Biathlon - Drugie strzelanie Kingi Zbylut już mniej udane, a Polka zakończyła je z jednym pudłem.

Hokej na lodzie - Reprezentantki Czech ponownie objęły prowadzenie. Dunki jednak znowu po kilku minutach wyrównały. Po dwóch tercjach mamy remis 2:2.

Biathlon - Ostatnia wizyta na strzelnicy Kamili Żuk "na czysto", dobry akcent na koniec.

Biathlon - Monika Hojnisz-Staręga jest już na mecie, zajmując aktualnie 13. pozycję.

Łyżwiarstwo szybkie - Kolejne zmagania na National Speed Skating Oval już jutro, gdzie na królewskim dystansie powalczą panowie.

Biathlon - Jedyną bezbłędną zawodniczką na mecie jest póki co Ukrainka Iryna Petrenko, która zajmuje aktualnie 7. miejsce.

Biathlon - Na mecie aktualnie najlepsza jest Denise Herrmann, która raczej może być już pewna medalu. Jakiego koloru? Na to musimy jeszcze poczekać.

Łyżwiarstwo szybkie - Natalia Czerwonka kończy zmagania na 19. pozycji, a Magda Czyszczoń zamyka stawkę trzydziestym miejscem. Cieszymy się, że Polki mogły tutaj wystartować i dziękujemy za walkę!

Biathlon - Pierwsze strzelanie Kingi Zbylut na czysto! Pudłuje z kolei Anna Mąka, która zanotowała dwa pudła.

Biathlon - Do mety dobiegła broniąca tytułu Szwedka Hanna Oeberg, ale aktualnie zajmuje odległą, 7. lokatę.

Łyżwiarstwo szybkie - Brąz dla kolejnej Holenderki Antoinette de Jong. Świetny występ Pomarańczowych.

Biathlon - Kolejne pudło na swoim koncie ma też niestety Kamila Żuk, która po trzech strzelaniach jest 33.

Łyżwiarstwo szybkie - Miho Takagi nie dała rady! 1:53,72 i drugie miejsce Japonki. Ireen Wust! Szósty złoty medal Holenderki - coś niesamowitego!

Biathlon - Ostatnie strzelanie Moniki Hojnisz-Staręgi zakończyło się niecelnym strzałem, co daje jej łącznie dwa pudła i 10. lokatę.

Biathlon - Do walki o medale włącza się Francuzka Julia Simon, która po drugim strzelaniu ma najlepszy czas. Po trzech wizytach na strzelnicy na czele znajduje się Dżinara Alimbekava, która potwierdza swoje medalowe aspiracje.

Łyżwiarstwo szybkie - Za moment już wszystko będzie jasne. Miho Takagi gotowa do startu, obok niej Jelizawieta Gołubiewa. Kto zostanie mistrzynią olimpijską?

Biathlon - Marte Olsbu Roeiseland dobiegła do mety. Norweżka z dwoma pudłami uzyskała czas 44:28.0 i do tego rezultatu będziemy porównywać kolejne wyniki.

Łyżwiarstwo szybkie - Bowe kończy wyścig dopiero na ósmej pozycji, Wirklund dwa "oczka" niżej. Tym samym Ireen Wust już pewna dwunastego medalu olimpijskiego!

Biathlon - Pierwsze strzelanie ma za sobą Anna Mąka, która niestety dwukrotnie spudłowała. Tymczasem na trasę ruszyła ostatnia z Biało-Czerwonych, Kinga Zbylut.

Łyżwiarstwo szybkie - Zbliżamy się do decydujących rozstrzygnięć. Przedostatni bieg - Brittany Bowe i Ragne Wiklund.

Łyżwiarstwo szybkie - Zarówno Sato, jak i Lollobrigida nie zagrożą Wust. Japonka jest trzecia, ale ciężko będzie jej utrzymać tę pozycję. Lollobrigida na piątej pozycji.

Biathlon - Monika Hojnisz-Staręga niestety zanotowała jedno pudło podczas trzeciej wizyty na strzelnicy, co daje jej w tym momencie 9. lokatę. Dwa pudła zanotowała z kolei Kamila Żuk.

Biathlon - Po trzech strzelaniach bezbłędne pozostają Anais Chevalier-Bouchet i Marketa Davidova, które przewodzą stawce.

Łyżwiarstwo szybkie - W stawce pozostało tylko sześć zawodniczek i wszystkie stać tutaj na bardzo dobry rezultat. W trzynastej parze liderka Pucharu Świata Ayano Sato oraz srebrna medalistka na dwukrotnie dłuższym dystansie - Francesca Lollobrigida.

Łyżwiarstwo szybkie - Kapitalny przejazd Ireen Wust - 1:53,28! Nowy rekord olimpijski! Tym samym na czele obecnie trzy Holenderki, a Blondin dopiero siódma.

Biathlon - Sytuacja po pierwszym strzelaniu się nie zmienia, a po drugiej wizyty na strzelnicy do walki o medale włączyła się bezbłędna Białorusinka Dżinara Alimbekava, która na tym etapie jest druga.

Biathlon - Monika Hojnisz-Staręga z każdym kolejnym kółkiem biegnie coraz szybciej.

Łyżwiarstwo szybkie - A teraz wyścig w świetnej obsadzie - Ivanie Blondin i legenda łyżwiarstwa szybkiego Ireen Wust. Czy utytułowana Holenderka dołoży do swojego dorobku kolejny medal?

Biathlon - Do walki o jak najlepszy wynik rusza trzecia z Polek, Anna Mąka.

Biathlon - Po trzech strzelaniach na prowadzeniu Anais Chevalier-Bouchet, która w dalszym ciągu nie zanotowała błędu. Kolejne lokaty dla Olsbu Roeiseland i Wierer, a czwarta, po jednym pudle, jest Herrmann.

Łyżwiarstwo szybkie - De Jong z czasem 1:54,82 melduje się na mecie i obejmuje prowadzenie. Na ile to wystarczy? Przekonamy się za moment.

Biathlon - Hojnisz-Staręga bezbłędna na drugim strzelaniu, podczas pierwszej wizyty na strzelnicy nie myli się też Kamila Żuk. Bardzo dobrze to wygląda póki co, a dobra postawa bardziej doświadczonej z Polek daje jej aktualnie 5. lokatę.

Łyżwiarstwo szybkie - Dobry przejazd Takagi i druga pozycja obecnie. A przed nami jedna z kandydatek do wysokich pozycji, a nawet medalu - Antoinette de Jong. Holenderka powalczy z reprezentantką Kazachstanu - Nadieżdą Morozową.

Biathlon - Słabo biegowo prezentuje się póki co młodsza z Polek. Czekamy na to co pokaże na pierwszym strzelaniu.

Łyżwiarstwo szybkie - Na starcie już Nana Takagi, ale to na jej siostrę będziemy czekać najbardziej. Rywalką Japonki jest reprezentantka gospodarzy - Han Mei.

Biathlon - Na trasie jest już też Kamila Żuk.

Biathlon - Po drugim strzelaniu na czele trzy bezbłędne zawodniczki, czyli Denise Herrmann, Anais Chevalier-Bouchet i Marketa Davidova.

Łyżwiarstwo szybkie - Pierwsza para po przerwie ma już za sobą swój bieg. Pierwsza na mecie Marijke Groenwoud, która ze świetnym czasem 1:54,97 obejmuje prowadzenie. Chinka Qi Yin również nieźle i w tym momencie jest trzecia.

Biathlon - Tymczasem aktualną liderką po pierwszym strzelaniu jest Elvira Oeberg ze Szwecji, a kolejne lokaty zajmują Tiril Eckhoff z Norwegii i Niemka Denise Herrmann.

Hokej na lodzie - Za nami pierwsza tercja. Dunki remisują z Czeszkami 1:1.

Łyżwiarstwo szybkie - Wracamy na National Speed Skating Oval. Na półmetku 1500 metrów prowadzi Jegienija Łalenkowa, ale decydujące biegi dopiero przed nami. Faworytką do złota jest rekordzistka świata Miho Takagi, ale w stawce na pewno będą liczyć się druga z Japonek - Ayana Sato, obrończyni tytułu Ireen Wust czy Brittany Bowe.

Biathlon - Świetne strzelanie Polki, która pierwszą wizytę na strzelnicy zaliczyła "na czysto". Aktualnie daje jej to 10. lokatę.

Biathlon - Aktualna sytuacja po pierwszym strzelaniu - na prowadzeniu Denise Herrmann z Niemiec przed Francuzką Anais Chevalier-Bouchet i Dorotheą Wierer z Włoch.

Biathlon - Dobry początek Polki, która na pierwszym punkcie pomiaru czasu zanotowała siódmy rezultat.

Biathlon - Rusza Monika Hojnisz-Staręga, trzymajmy kciuki!

Biathlon - Po pierwszym strzelaniu prowadzi póki co doświadczona Dorothea Wierer, która była bezbłędna.

Biathlon - Mocno od początku ruszyła Marte Olsbu Roeiseland, która prowadzi na kolejnych punktach pomiaru czasu, ale na pierwszym strzelaniu zaliczyła jedną karną minutę.

Biathlon - Pierwsze biathlonistki już są na trasie, a na start Moniki Hojnisz-Staręgi przyjdzie nam jeszcze chwilę poczekać.

Łyżwiarstwo szybkie - Występy Biało-Czerwonych za nami, ale to nie koniec emocji. Po ośmiu parach na prowadzeniu Łalenkowa z Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego. Na lód powrócimy po krótkiej przerwie.

Łyżwiarstwo szybkie - Czerwonka lepsza od Czeszki i z czasem 1:59,03 zajmuje w tym momencie piątą pozycję. Występ solidny szczególnie biorąc pod uwagę, że Polka również straciła cenne treningi ze względu na izolację. Brawo!

Łyżwiarstwo szybkie - Łalenkowa zdecydowanie najszybciej jak do tej pory. Czas Rosjanki to 1:55,74. A my kibicujemy już Natalii Czerwonce, która zameldowała się na starcie. Jej rywalką będzie Czeszka - Nikola Zdrahalova.

Numery startowe Polek - 26. Monika Hojnisz-Staręga, 43. Kamila Żuk, 69. Anna Mąka, 88. Kinga Zbylut. Początek rywalizacji o godzinie 10.00, a pierwsza na trasę ruszy liderka klasyfikacji generalnej pucharu świata, Norweżka Marte Olsbu Roeiseland.

Łyżwiarstwo szybkie - Przed nami siódma para, a w niej Jewgienija Łalenkowa oraz Jekaterina Ajdowa. My jednak już myślami jesteśmy w kolejnym biegu, gdzie wystąpi Natalia Czerwonka.

Czego możemy spodziewać się po występie Polek? Biorąc pod uwagę dotychczasowe biegi najwyżej stoją szansę Anny Mąki, która w Rasen-Antholz zajęła bardzo dobrą, 12. lokatę. W ostatnim teście przed igrzyskami udziału nie brały jednak Monika Hojnisz-Staręga i Kamila Żuk, więc ich aktualna forma pozostaje niewiadomą. Kinga Zbylut z kolei notowała całkiem niezłe występy w Pucharze IBU, więc pozostaje kibicować naszym reprezentantkom i liczyć na ich jak najlepszy występ w pierwszym olimpijskim starcie.

Łyżwiarstwo szybkie - Chinka Ahenaer Adake i Madisson Pearman z Kanady długo szły łeb w łeb, ale końcówka zdecydowanie lepsza w wykonaniu reprezentantki gospodarzy, która wskakuje na drugą pozycję.

Łyżwiarstwo szybkie - W piątej parze starcie Mii Kilburg ze Stanów Zjednoczonych i Maryna Zujewej z Białorusi. Amerykanka finiszowała jako pierwsza i wskakuje na drugą pozycję.

Tytułu wywalczonego w Pjongczang będzie bronić Szwedka Hanna Oeberg. Rozegrane w tym sezonie biegi długie wygrywały Czeszka Marketa Davidova i Justine Braisaz-Bouchet z Francji. Ciężko wskazać jednak zdecydowaną faworytkę dzisiejszych zmagań szczególnie, że biegi indywidualne zawsze rządzą się swoimi prawami.

Łyżwiarstwo szybkie - Jekatjerina Słojewa i Jelena Sochrjakowa jako pierwsze schodzą poniżej 2 minut. Słojewa na czele z wynikiem 1:58,41.

Już niedługo początek pierwszej indywidualnej konkurencji biathlonowej na tych igrzyskach, czyli biegu indywidualnego kobiet. Zobaczymy w nim cztery reprezentantki Polski - Monikę Hojnisz-Staręgę, Kamilę Żuk, Kingę Zbylut i Annę Mąkę.

Łyżwiarstwo szybkie - W trzecim wyścigu Niemka Michelle Uhrig osiąga rezultat 2:00,20 i obejmuje prowadzenie.

Kombinacja norweska - Dobry skok Szczepana Kupczaka w trzeciej serii treningowej. Polak uzyskał 98,5 metra i zajął 10. lokatę. Andrzej Szczechowicz po skoku na 84 metr był 28. Ponownie trening padł łupem Niemca Juliana Schmida, który skoczył 104 metry.

Łyżwiarstwo szybkie - Magda Czyszczoń kończy bieg z czasem 2:05,64 i w tym momencie jest to ostatni rezultat. Cieszymy się jednak, że po zawirowaniach z koronawirusem i izolacji Polka mogła tutaj wystartować. Brawa za walkę!

Łyżwiarstwo szybkie - Za nami pierwsza para, Yu Ting Huang lepsza od Ellia Smeding. A na starcie już Magdalena Czyszczoń, której rywalką jest Sandrine Tas z Belgii.

Łyżwiarstwo szybkie - Czyszczoń zobaczymy w biegu numer dwa, a Czerwonka wystartuje w ósmej parze.

Hokej na lodzie - Już za niespełna 10 minut rozpocznie się mecz Dunek z Czeszkami. W grupie B najważniejsze rozstrzygnięcia już zapadły. Szwecja i Czechy nie awansują do fazy pucharowej. Dlatego też reprezentantki Czech dzisiaj chcą wygrać z niżej notowanym rywalem, aby uzyskać jak najlepsze rozstawienie przed ćwierćfinałami.

Narciarstwo dowolne - Warto dodać, że niespodziewanie do finału nie awansowali Andri Ragettli i Matej Swancer. Finał pojutrze. Jutro po raz pierwszy w historii o medale powalczą kobiety.

Łyżwiarstwo szybkie - Rozpoczynamy meldunek z toru długiego! Dziś zostanie rozdany kolejny komplet medali, o które powalczą panie na dystansie 1500 metrów. W stawce dwie reprezentantki Polski - Magdalena Czyszczoń i Natalia Czerwonka.

Narciarstwo alpejskie - I mamy koniec szalonego dnia z narciarstwem alpejskim! Dzięki, że byliście z nami, kolejne zmagania w tej dyscyplinie już jutro - tym razem będzie to supergigant mężczyzn!

Narciarstwo alpejskie - Do końca pozostało już zaledwie kilka zawodniczek. Piękna to była rywalizacja, pozostały nam jeszcze trzy przejazdy.

Narciarstwo dowolne - Norweg Birk Ruud okazał się najlepszy w kwalifikacjach Big Air mężczyzn. Drugie miejsce zajął Amerykanin Alexander Hall, a trzeci był Oliwer Magnusson ze Szwecji.

Narciarstwo alpejskie - Lepiej poradziła sobie również Zuzanna Czapska - łączny czas 2:05,15 i miejsce 30.

Narciarstwo alpejskie - Magdalena Łuczak w drugim przejeździe szybsza. Obecnie miejsce 26.

Kombinacja norweska - W drugim dzisiejszym treningu Polacy wypadli bardzo podobnie jak w pierwszym. Szczepan Kupczak był 22. po skoku na odległość 94,5 m, a Andrzej Szczechowicz zajął 35. miejsce, uzyskując 87,5 m. Najwyższą notę uzyskał Austriak Franz-Josef Rehrl (105,5 m).

Narciarstwo alpejskie - Sara Hector zrobiła to! Zostaje nową mistrzynią olimpijską w slalomie gigancie! Druga Federica Brignone, a podium uzupełniła Lara Gut-Behrami. Jeśli chodzi o naszą najlepszą alpejkę, Maryna Gąsienica-Daniel zmagania zakończyła na ósmym miejscu!

Narciarstwo alpejskie - Ależ miękki przejazd w wykonaniu Kathariny Truppe. Mimo tego nie obyło się bez błędów! Krążek miała w zasięgu ręki, a tymczasem Austriaczka na trzecim miejscu. Jeśli Sara Hector wytrzyma, Truppe zostanie bez medalu.

Narciarstwo alpejskie - Federica Brignone obejmuje prowadzenie! Włoszka tym samym zapewniła sobie już medal. Dwie u góry i będziemy znali nową mistrzynię olimpijską w slalomie gigancie.

Narciarstwo alpejskie - Polkę przegoniła również Meta Hrovat. Była lepsza od Maryny o 0,07 s.

Narciarstwo alpejskie - Ragnhild Mowinckel mimo problemów poradziła sobie naprawdę dobrze. Wywalczyła drugie miejsce i wyrzuciła Marynę z pierwszej trójki.

Narciarstwo alpejskie - Straszne obrazki ściąganej na noszach Niny o Brien. Trzymamy kciuki, żeby nie było tak poważnie, na jakie wygląda.

Narciarstwo dowolne - Świetny wynik 93.25 pkt w trzeciej próbie pozwolił Norwegowi Birkowi Ruudowi powrócić na prowadzenie i przybliżył go do zwycięstwa w kwalifikacjach.

Narciarstwo alpejskie - Nina O Brien postawiła wszystko na jedną kartę, tuż przed metą złapała krawędź i niestety zaliczyła z pewnością bolesny upadek. Amerykanka nie wstaje, nie wygląda to dobrze.

Narciarstwo alpejskie - Tessa Worley zaliczyła nieprzyjemny upadek. Sześć do końca, nie najgorsze ułożenie dla Maryny!

Hokej K - Koniec meczu! Srebrne medalistki z Pjongczang nie dały hokeistkom Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego żadnych szans, pokonując je 6:1.

Narciarstwo alpejskie - Ależ popis Lary Gut-Behrami! Mimo tego, że miała problemy na trasie, pędziła niesamowicie szybko i nadrobiła straty. Gdyby nie te potknięcia przewaga z pewnością byłaby większa. 1:56,41 i prowadzenie Szwajcarki.

Narciarstwo alpejskie - Kolejne dwie zawodniczki pojechały wolniej od Maryny, do końca osiem zawodniczek, Maryna najdalej będzie 10!

Narciarstwo alpejskie - Maryna po swoim przejeździe na drugim miejscu! 1:57,11, zobaczymy co to będzie dalej.

Narciarstwo dowolne - Po drugiej serii kwalifikacyjnej na czele Amerykanin Alexander Hall przed dwójką Szwedów - Oliwerem Magnussonem i Henrikiem Harlautem.

Narciarstwo alpejskie - Drodzy Państwo, a teraz Maryna! Wstrzymujemy oddech...

Hokej K - Trener Rosjanek dopatrzył się spalonego, poprosił o przeanalizowanie materiału wideo, jego protest został uznany, wracamy do stanu 6:1.

Kombinacja norweska - Trwa sesja treningowa kombinatorów norweskich na skoczni normalnej. W pierwszym skoku Szczepan Kupczak uzyskał 86 metrów (23. miejsce), a Andrzej Szczechowicz 73 metry (35. miejsce). Znów najlepszy na treningu był Niemiec Julian Schmid, który skoczył 107,5 m.

Narciarstwo alpejskie - A teraz Petra Vlhova. Nie najlepszy przejazd w jej wykonaniu. To nie ta sama Petra, którą oglądaliśmy w trakcie Pucharu Świata, póki co miejsce piąte.

Narciarstwo alpejskie - Thea Louise Stjernesund pokazała klasę! Najszybszy drugi przejazd właśnie w wykonaniu Norweżki!

Hokej K - Kolejna kara dla Sbornej, kolejny gol dla ich rywalek. Sarah Fillier po raz drugi w tym meczu.

Narciarstwo alpejskie - Pierwsza 15 za nami, już niebawem Maryna Gąsienica-Daniel. Drżymy, ale trzymamy kciuki.

Narciarstwo alpejskie - Nie na długo jednakże - Ana Bucik pokazała klasę i wskakuje na pozycję liderki!

Narciarstwo alpejskie - Kolejnym dobrym występem był przejazd Amerykanki. Paula Moltzan odbija prowadzenie od Norweżki.

Narciarstwo alpejskie - Francuzka pogromczynię znalazła chwilę później, gdy bardzo dobrze pojechała Maria Therese Tviberg. 1:58,07 - czas obecnej liderki.

Hokej K - 6:1, strzelczynią Marie Poulin. Rosjanki nie mają recepty na kanadyjską potęgę.

Narciarstwo alpejskie - Ramona Siebenhofer jechała po prowadzenie, ale wypadła z trasy!

Narciarstwo alpejskie - Francuzka wciąż na prowadzeniu, a już prawie dziesięć zawodniczek za nami.

Narciarstwo dowolne - Dotychczasowy lider Birk Ruud zaliczył słabszą drugą próbę, co przełożyło się na jego spadek w klasyfikacji. Aktualnie na czele znajduje się Amerykanin Alexander Hall z łączną notą 177.75 pkt.

Hokej K - Ledwie hokeistki wyszły na trzecią tercję już padł kolejny gol dla faworytek, które wykorzystały karę, która pod koniec poprzedniej części gry załapała Dobrodejewa.

Skeleton - Drugi trening również padł łupem Christophera Grotheera z Niemiec, który wykręcił czas 1:00.79 s.

Narciarstwo alpejskie - Po kilku paniach na prowadzeniu Francuzka Coralie Frasse Sombet. Łączny czas 1:58,60, w drugim przejeździe była o prawie 3 sekundy szybsza w stosunku do tego pierwszego.

Narciarstwo alpejskie - No to jedziemy.

Hokej K - Pierwsze trafienie Rosjanek stało się faktem. Szybka kontra i w sytuacji trzy na dwie Szokina daje swojej reprezentacji gola.

Skeleton - Po pierwszych ślizgach drugiego treningu mężczyzn na prowadzeniu łotyski duet Tomass i Martins Dukurs.

Narciarstwo alpejskie - Wracamy drodzy Państwo do rywalizacji, tym razem kobiet. Przejazd numer dwa przed nami.

Narciarstwo dowolne - Pierwsza seria kwalifikacyjna za nami, a najlepszy w niej okazał się Norweg Birk Ruud, który osiągnął świetną notę 94.50 pkt.

Hokej K - Rozpędzają się Kanadyjki, Erin Ambrose podwyższa na 4:0.

Hokej K - Dobrze broniły się Rosjanki, ale pod koniec kolejnej kary dla Sbornej Kanadyjkom w końcu udało się po raz trzeci pokonać Gredzen. Rosjanki wciąż bez celnego strzału w drugiej tecji.

Hokej K - Hokeistki wróciły na lód, teraz dwie minuty w przewadze zagrają Kanadyjki.

Skeleton - Na National Sliding Centre rozpocznie się niedługo drugi trening panów.

Narciarstwo dowolne - Połowa stawki za nami, a na prowadzeniu w dalszym ciągu utrzymuje się Norweg Ruud. Ciężko będzie innym zawodnikom pobić jego rezultat.

Hokej K - Koniec pierwszej tercji, Kanada po dwóch szybkich golach prowadzi z Rosyjskim Komitetem Olimpijskim 2:0.

Narciarstwo alpejskie - Zjazd się oficjalnie zakończył. Feuz, Clarey, Mayer na podium. Widzimy się o 7:30, wówczas rozpocznie się finałowa "rozgrywka" pań w slalomie gigancie.

Hokej K - Dużo lepiej niż w meczu z Amerykankami wyglądają Rosjanki, ale Mashmeyer broni bezbłędnie. Grze nie brakuje ostrości, już kilkukrotnie zawodniczki odwiedzały ławkę kar.

Narciarstwo dowolne - Pierwsze przejazd kwalifikacyjne za nami, a na czele póki co, z bardzo dobrym wynikiem 94.50 pkt, znajduje się Norweg Birk Ruud.

Snowboard - Kolejny bardzo dobry przejazd Yiming Su, ale do złota mu zabrakło. Jednak srebro Chińczyka to i tak bardzo dobry wynik. Złotym medalistą został Max Parrot, dla którego jest to drugi medal olimpijski po srebrze w Pjongczangu. Brąz dla Marka McMorrisa.

Narciarstwo alpejskie - 11 zawodników do końca i nic nie wskazuje na to, by cokolwiek miało się zmienić. O 7:30 panie będą walczyły w 2. przejeździe o medale w slalomie gigancie. Maryna Gąsienica-Daniel szanse na miejsce na podium ma już niewielkie, ale doskonale wiemy jak ze sportem bywa - dlatego trzymamy kciuki i liczymy na sensacyjny zwrot akcji.

Hokej K - Rosjanki próbują, ale nawet gra w przewadze nie przyniosła im trafienia.

Snowboard - Zrobił to! Mark McMorris trzeci! 88,53! Czas na Yiming Su. Czy Chińczyk zdobędzie złoto?

Snowboard - Złe przejazdy Sandbecha i Fitzsimonsa. Czas na Marka McMorrisa. Czy Kanadyjczyk wdrapie się na podium? Natomiast Max Parrot i Yiming Su są już pewni medalu.

Narciarstwo dowolne - Powracamy na Big Air Shougang, gdzie za chwilę rozpoczną się kwalifikacje w konkurencji Big Air mężczyzn.

Narciarstwo alpejskie - Kolejni zawodnicy walczą o dobre wyniki, ale czołówce nikt nie potrafi zagrozić. Przypomnijmy, na prowadzeniu Beat Feuz, obok niego Johan Clarey, a podium uzupełnia Matthias Mayer.

Snowboard - Złoty medalista z Pjongczangu nie obroni tytułu. Zły ostatni przejazd Redmona Gerarda, ale ma wciąż szansę na najniższy stopień podium, który aktualnie zajmuje. Pozostało jeszcze czterech zawodników.

Hokej K - Nie minęły jeszcze trzy minuty meczu, a już Kanadyjki zmusiły Darię Gredzen do dwukrotnego wyciągnięcia krążka z siatki.

Skeleton - Najlepszy w pierwszym treningu finalnie okazał się Niemiec Christopher Grotheer z czasem 1.00.42 s. Drugi był jego rodak Axel Jungk, a trzeci Ewgenij Rukosułew reprezentujący Rosyjski Komitet Olimpijski.

Snowboard -Takeru Otsuka jechał na niezły wynik, ale ostatni trick wszystko zniweczył.

Hokej K - Z godzinnym opóźnieniem rozpoczęło się spotkanie Kanady z Rosyjskim Komitetem Olimpijskim kobiet w hokeju na lodzie. Zdecydowanymi faworytkami są hokeistki Klonowego Liścia i inny wynik niż ich zdecydowane zwycięstwo będzie niespodzianką.

Snowboard - Aktualny wicemistrz świata bez medalu. Każdy z przejazdów Sebastiena Toutanta był średni i Kanadyjczyk jest dziewiąty.

Snowboard - Nieudany ostatni występ Maxa Parrota i aktualny lider musi czekać na rozwój wypadków.

Narciarstwo alpejskie - Jesteśmy już niemalże w połowie stawki i z zaciekawieniem śledzimy dalsze przejazdy. Zdaje się, że pozycje medalowe nie są szczególnie zagrożone, ale! kto wie, może czeka nas zaskoczenie?

Snowboard - Rewelacyjnie spisał się Yiming Su, ale to za mało na Maxa Parrota. Nota 88,70 i drugie miejsce Chińczyka. Czas na ostatnie przejazdy.

Narciarstwo alpejskie - Ależ dał widowisko Johan Clarey! Świetnie poradził sobie na trasie i w bardzo dobrym stylu wskoczył na drugie miejsce. Crawford wypada z podium.

Snowboard - W końcu dobry przejazd. Mark McMorris uzyskał notę 80,85 punktu i jest trzeci.

Skeleton - Za nami 15 przejazdów, a na czele w dalszym ciągu dublet Chińczyków. Do końca pierwszego treningu pozostało jeszcze dziesięciu zawodników.

Narciarstwo alpejskie - I nie podołał Marco Odermatt. Póki co na szóstej pozycji ze stratą 0,71.

Narciarstwo alpejskie - A przed nami Marco Odermatt, czyli można powiedzieć ostatni, który mógłby wydrzeć zwycięstwo z rąk drugiego Szwajcara.

Snowboard - Za nami kilka słabszych startów.

Narciarstwo alpejskie - Nie był zły przejazd Dominika Parisa, ale nie był też na tyle dobry, by mógł podłączyć się do walki o medal. Miejsce piąte, tuż za Kilde, czyli póki co największym pechowcem...

Narciarstwo alpejskie - BEAT FEUZ! Doświadczenie, klasa, szybkość - to zadecydowało, że to właśnie Szwajcar obejmuje prowadzenie. Ależ to był przejazd, co za widowisko!

Hokej K - Z powodu niejasności w testach covidowych kanadyjskich zawodniczek mecz na razie jest opóźniony. Czekające w boksie Rosjanki odmaszerowały do szatni gdzie poczekają na dalszy rozwój wypadków.

Narciarstwo alpejskie - Ależ sensacja! James Crawford doskonale zaprezentował się w swoim starcie. Mayer miał ogrom szczęścia, Kanadyjczyk stracił zaledwie 0,07 s. Drugie miejsce!

Narciarstwo alpejskie - Kilde nie podołał. Nie jechał na tyle szybko, by zagrozić Mayerowi. Brakowało nieco zadziorności Norwega. Jest drugi.

Snowboard - Rewelacyjny przejazd Maxa Parrota! Pierwsza nota powyżej 90 punktów! 90,96 i oczywiście mamy nowego lidera.

Skeleton - Po pierwszych przejazdach na prowadzeniu duet gospodarzy - Yan Wengang i Yin Zheng.

Narciarstwo alpejskie - Następny jechał Matthieu Bailet. Francuz początkowo długo jechał na zielono, ale najpierw zgubił linię, a następnie wypadł z trasy. Na szczęście obyło się bez upadku, a nawet zdołał się wyratować, dzięki czemu ostatecznie dojechał do mety.

Narciarstwo alpejskie - Ależ śmignął Matthias Mayer! Bardzo szybkie narty, dobra linia i... mocna głowa. Świetnie poradził sobie dwukrotny mistrz olimpijski i na ten moment wychodzi na prowadzenie! Jego czas 1:42,85.

Narciarstwo alpejskie - Matteo Marsaglia z ogromnym szczęściem! Uciekła mu narta, ale zdołał to opanować i kontynuować jazdę. Teraz to on przebija się na drugą pozycję z czasem 1:44,06.

Narciarstwo alpejskie - Kolejny był Niels Hintermann. Zdecydował się na spokojniejszy przejazd, który może nie zachwycił, ale pozwolił mu dojechać do mety. Wyprzedził Sandera o 0,04 s. Do lidera traci 0,63.

Snowboard - Yiming Su kończy pierwszy fazę finału. Chińczyk jest czwarty. Prowadzi Gerard przed Lauzim i Parrotem.

Narciarstwo alpejskie - Ufff, bezpieczny przejazd! Andreas Sander poradził sobie całkiem nieźle, ale nie zdołał pobić czasu Kriechmayra. Jest drugi ze stratą 0,67.

Snowboard - Mark McMorris bliski był objęcia prowadzenia, ale złe lądowanie na sam koniec pokrzyżowały jego plany.

Łyżwiarstwo figurowe - No i pierwszy złoty medal dla Rosjan w łyżwiarstwie figurowym stał się faktem! Pewnie nie będzie on jedyny. Srebro dla Amerykanów, z brązem Japończycy.

Narciarstwo alpejskie - Daniel Hemetsberger również z problemami! Austriak mimo tego zakończył swój przejazd z czasem 1:44,59. Na razie z pięciu zawodników z trasą poradziło sobie trzech.

Łyżwiarstwo figurowe - 178,92 punktów otrzymała za program dowolny Walijewa! To PONAD TRZYDZIEŚCI PUNKTÓW przewagi nad drugą Japonką!

Narciarstwo alpejskie - Christof Innerhofer już na górze zgubił nartę i minął bramkę, przez co jego przejazd nie zostanie zaliczony.

Narciarstwo alpejskie - Bryce Bennett w tym samym miejscu do Schwaiger miał problem na trasie, jednakże on wyratował się przed upadkiem. Dalszą część pokonał treningowo, nie ryzykując.

Łyżwiarstwo figurowe - Piętnastolatka jako pierwsza na tych igrzyskach wykonała perfekcyjnego poczwórnego salchowa! Fenomenalna jest Rosjanka i choć raz upadła, to nikt nie odbierze jej tego prowadzenia!

Hokej K - Spotkanie Kanada - Zawodniczki Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego jest opóźnione, nieznany jest na razie czas rozpoczęcia meczu.

Snowboard - Gerard Redmond znów pokazał klasę. Nota 83,25 i obrońca tytułu na pierwszej pozycji.

Skeleton - Wracamy na National Sliding Centre, gdzie swój pierwszy trening rozpoczną za niedługo mężczyźni.

Snowboard - Mamy nowego lidera. Emiliano Lauzi nieźle pojechał i zdobył 80,01 punktu.

Łyżwiarstwo figurowe - Teraz jednak zdecydowana faworytka wśród solistek - Kamiła Walijewa pojedzie do "Bolero" i według nas nie ma żadnej możliwości, by nie zdominowała pozostałych rywalek.

Łyżwiarstwo figurowe - Kolejna na lodzie pojawiła się Kaori Sakamoto. Japonka zaprezentowała się bardzo dobrze i chyba medal dla jej drużyny stał się już pewniakiem! Aż 148,66 punktów dla tej łyżwiarki.

Narciarstwo alpejskie - Dłuższa przerwa wynika z potrzeby zniesienia Schwaigera na noszach. Nie wygląda to dobrze.

Hokej K - Za chwilę rozpocznie się pierwszy dziś mecz hokejowego turnieju kobiet, zawodniczki z Rosji spróbują przeciwstawić się Kanadyjkom. Na razie z jakichś względów hokeistki z Ameryki Północnej nie wyjechały jeszcze na lód.

Narciarstwo alpejskie - Jako drugi startował Dominik Schwaiger. Przedobrzył w trakcie swojego przejazdu i niestety zaliczył wywrotkę. Przy takiej prędkości było to bardzo niebezpieczne, Niemiec sam nie wstawał, trzymał się za łokieć. Oby skończyło się na siniakach.

Łyżwiarstwo figurowe - Madeline Schizas z Kanady z czystym i płynnym przejazdem, wszystkie elementy pozytywne. Sędziowie nie mieli do czego się "przyczepić". Nowy rekord sezonu uzyskała Kanadyjka - 131,04 punktów i zaskakujące prowadzenie.

Snowboard -Dobry pierwszy przejazd finałowy Maxa Parrota. 79,86 i Kanadyjczyk na prowadzeniu.

Narciarstwo alpejskie - Kriechmayr ruszył! Zgrabnie pokonał trasę, chociaż bezpiecznie. Nie ryzykował, jechał spokojnie. Czas 1:43,45.

Snowboard - Niedany start Kamady i tylko nieco ponad 20 punktów.

Snowboard - W finale udział weźmie 12 zawodników, którzy wykonają po 3 przejazdy. Rywalizację rozpocznie Kaito Hamada.

Łyżwiarstwo figurowe - Wzruszenie na twarzy Karen. Nie był to najlepszy występ Amerykanki, ale na pewno wystarczy na objęcie prowadzenia i rywalizację z pozostałymi łyżwiarkami. Jej nota za program długi to 131,52 punktów.

Narciarstwo alpejskie - Na ten finał musieliśmy poczekać nieco dłużej z uwagi na wczorajsze złe warunki pogodowe uniemożliwiające przeprowadzenie rywalizacji. Ale dziś ruszamy i jesteśmy gotowi, by poznać mistrza olimpijskiego w zjeździe!

Narciarstwo alpejskie - Największymi konkurentami Norwega będą Beat Feuz, Dominik Paris oraz wspomniany już wcześniej Vincent Kriechmayr.

Narciarstwo alpejskie - Faworytem w zjeździe jest piekielnie szybki Aleksander Aamodt Kilde. Ma agresywny i imponujący styl jazdy. Ważne jest, jeśli myśli o sięgnięciu po złoto, żeby głowa wytrzymała i narty nie poniosły za bardzo, jak to bywało w trakcie Pucharu Świata.

Łyżwiarstwo figurowe - Czas na Karen Chen. Zawodniczka ze Stanów Zjednoczonych będzie jechać do "Butterfly Lovers" autorstwa Takako Nishizaki. Jej rekord sezonu jest znacznie wyższy od wyniku, jaki musi osiągnąć, by objąć prowadzenie, co nie jest żadnym zaskoczeniem.

Snowboard - Już za około 10 minut rozpocznie się pierwszy męski finał w snowboardzie podczas igrzysk. Poznamy medalistów w slopestyle'u.

Narciarstwo alpejskie - Zjazd panów rozpocznie się już za 10 minut! Jako pierwszy na linii startu pojawi się solidny w tym sezonie Vincent Kriechmayr.

Łyżwiarstwo figurowe - Bardzo słaby występ Chinki. Zaczęła od dwóch upadków i później chyba cały czas miała je w głowie bo sporo błędów pojawiło się w dalszej części programu. Zaledwie 91,41 punktów dla reprezentantki gospodarzy.

Narciarstwo dowolne - Na Big Air Shougang powrócimy o 6:30, kiedy to rozpoczną się kwalifikacje w Big Air panów.

Narciarstwo dowolne - Zakończyły się kwalifikacje w konkurencji Big Air kobiet. Najlepsza w nich okazała się Kanadyjka Megan Oldham, która wyprzedziła Tess Ledeux z Francji i reprezentującą Rosyjski Komitet Olimpijski Anastazję Tatalinę.

Łyżwiarstwo figurowe - Stawkę otwiera Yi Zhu, reprezentantka Chin. Program dowolny zaprezentuje do "Sunset Boulevard" autorstwa Andrew Lloyda Webbera.

Łyżwiarstwo figurowe - Ostatnia rozgrzewka łyżwiarska na dzień dzisiejszy. Za chwilę zaprezentują się solistki i poznamy pierwszych medalistów olimpijskich w łyżwiarstwie figurowym!

Skeleton - Drugi trening pań wygrała reprezentantka gospodarzy, Zhao Dan. Póki co żegnamy się z torem National Sliding Centre, a o 5:25 początek pierwszego treningu mężczyzn.

Łyżwiarstwo figurowe - Przed ostatnią konkurencją, czyli programem dowolnym solistek kolejność w klasyfikacji wygląda następująco: Rosyjski Komitet Olimpijski - 64 punkty, Stany Zjednoczone - 58 punktów, Japonia - 54 punkty, Kanada - 45 punktów i Chiny - 44 punkty. Za wiele się tutaj już nie zmieni, ale za kilkanaście minut wrócimy na lód!

Łyżwiarstwo figurowe - Oryginalny występ, obfitujący w ciekawe i prawie bezbłędne figury. Amerykanie z notą 129,07 punktów lepsi od Rosjan! Chyba niewielu mogło się tego spodziewać!

Łyżwiarstwo figurowe - Nie było bezbłędnie, ale było ładnie. Nota dla Rosjan to 128,17 punktów i prowadzenie, ale został jeszcze ostatni duet - Madison Chock i Evan Bates ze Stanów Zjednoczonych.

Narciarstwo alpejskie - O 7:30 rozpocznie się drugi przejazd, wówczas ściskać kciuki najmocniej jak się da będziemy za Marynę Gąsienicę-Daniel. I oczywiście będziemy również liczyć na ogromne szczęście. O 5:00 rusza zjazd panów, na który serdecznie zapraszamy! Na razie chwila przerwy od narciarstwa alpejskiego.

Narciarstwo dowolne - Po drugiej rundzie kwalifikacyjnej na prowadzenie wyszła Kanadyjka Megan Oldham, która zanotowała najlepszy jak dotąd rezultat i wyprzedza prowadzącą jak dotąd Francuzkę Ledeux o 0.25 punkta.

Łyżwiarstwo figurowe - Jako przedostatni wystapią Rosjanie, Wiktorija Sinicyna i Nikita Kacałapow.

Narciarstwo alpejskie - Do końca pierwszego przejazdu slalomu giganta pozostało jeszcze kilka zawodniczek. Podsumujmy sobie tę część rywalizacji: Sara Hector najszybsza w tej odsłonie, za nią Katharina Truppe oraz Federica Brignone. Maryna Gąsienica-Daniel 11., Magdalena Łuczak 32., a Zuzanna Czapska 37. Hanna Zięba nie wystartowała.

Łyżwiarstwo figurowe - Piper Gilles i Paul Poirier z Kanady zaprezentowali wzruszający układ do utworu "Long and Winding Road". Brązowi medaliści mistrzostw świata zdobyli 124,39 punktów i obejmują prowadzenie!

Curling - niesamowita dogrywka. O tym kto zwyciężył zadecydował pomiar. Ostatecznie minimalnie wygrali Włosi, co oznacza, że Kanadyjczycy nie obronią tytułu mistrzów olimpijskich w mikście par.

Narciarstwo alpejskie - Plusem zdecydowanie ładna pogoda! Dalszy przebieg giganta zatem niezagrożony.

Łyżwiarstwo figurowe - Bardzo hipnotyzujące przejazdy póki co serwują nam pary taneczne. Japończycy z notą 107,18 punktów przejmują pozycję liderów.

Narciarstwo alpejskie - Już 16 zawodniczek zaliczyło mniejszy bądź większy upadek. W tym, przypomnijmy, kandydatki do walki o medale czyli Mikaela Shiffrin oraz Marta Bassino. Oprócz tego dwie zawodniczki, w tym Polka, nie podeszły do startu. Trasa jest wymagająca i trudna.

Narciarstwo alpejskie - Hania Zięba jednak nie wystartuje! Przy jej nazwisku pojawiło się "DNS", czekamy na powód - na razie nie jest znany.

Łyżwiarstwo figurowe - Czas na gospodarzy! Shiyue Wang i Xinyu Liu zatańczą do klasycznego, nawiązującego do kultury kraju "Kung Fu Piano".

Łyżwiarstwo figurowe - Dobry występ reprezentantów Japonii. Emocjonalnie piękny przejazd, technicznie - kilka błędów się pojawiło. Nota dla Komatsubary i Koleto to 98,66 punktów.

Curling - Pewni awansu do strefy medalowej Norwegowie ostatecznie pokonują Szwajcarów 6:5, zdobywając decydujący punkt w ósmym endzie.

Curling - Brytyjczycy zgarniają dwa oczka za ostatni end i wygrywają całe spotkanie 8:4

Curling - Ależ pogoń zanotowali Czesi! Nasi sąsiedzi przegrywali już z Chinami 1:6, by ostatecznie cieszyć się ze zwycięstwa 8:6.

Curling - Włosi za dwa i będziemy oglądać extra end.

Narciarstwo alpejskie - Póki co topka oczywiście bez zmian, Maryna wciąż 11., jeszcze kilka zawodniczek i wystartuje nasza ostatnia Polka - Hania Zięba.

Łyżwiarstwo figurowe - Dobiega końca rozgrzewka par tanecznych. Na pierwszy ogień pójdą Japończycy, Misato Komatsubara oraz Tim Koleto. Mistrzowie kraju pojadą do "Memoirs of a Geisha" Johna Williamsa.

Skeleton - Pierwszy trening dla Jacqueline Loelling i Hannah Neise, bowiem obie Niemki osiągnęły dokładnie taki sam czas.

Narciarstwo alpejskie - Zuza Czapska 34.! Ponad 6 sekund straty do liderki, tragedii nie ma, ale chcielibyśmy, żeby było lepiej...

Narciarstwo alpejskie - A za chwilę Zuzanna Czapska

Narciarstwo alpejskie - Iiiii ruszyła! Magdalena Łuczak 31. po swoim przejeździe z ponad 4 sekundową stratą do Sary Hector.

Curling - tego samego nie można powiedzieć o power play'u Brytyjczyków, którzy zdobyli zaledwie jedno oczko.

Curling - Będą jeszcze emocje i walka do samego końca. Szwajcarzy zdobyli dwa punkty i wyrównali stan rywalizacji z Norwegami na 5:5, a Czesi dogonili Chińczyków i w tym spotkaniu jest remis 6:6.

Curling - znakomicie wykorzystany power play przez Kanadyjczyków - zdobywają trzy oczka i wychodzą na dwupunktowe prowadznie przed ostatnim endem.

Narciarstwo alpejskie - Na starcie Rosjanka, a za chwilę Magdalena Łuczak!

Curling - Amerykanie ponownie wygrywają partię, zdobywają punkt i powoli gonią rywali. Włosi wychodzą na prowadzenie 6:5.

Curling - Świetny end Czechów, którzy zdobyli aż cztery punkty i zbliżyli się do Chińczyków, którzy prowadzą już tylko 6:5. Dwa punkty zdobyli Norwegowie, którzy powrócili na prowadzenie 5:3 w starciu ze Szwajcarami.

Narciarstwo alpejskie - Kolejne zawodniczki śmigają, a my czekamy na Magdalenę Łuczak. Jeszcze 11 zawodniczek przed nią.

Narciarstwo dowolne - Pierwsza seria w Big Airze pań za nami. Najlepszy rezultat wynoszący 90.50 punktu osiągnęła Tess Ledeux z Francji.

Łyżwiarstwo figurowe - Rosja, Japonia i Stany Zjednoczone - tak aktualnie wygląda pierwsza trójka klasyfikacji po dwóch segmentach. Na lód wrócimy o 3:30 wraz z parami tanecznymi!

Łyżwiarstwo figurowe - Ładny program Chińczyków, ale za dużo błędów, by myśleć o pozycji liderów. Peng i Jin z notą 131,75 punktów uplasowali się na trzecim miejscu, co oznacza, że Japończycy zakończą na drugiej pozycji!

Curling - Szwajcarzy w piątym endzie zdobywają dwa punkty i wyrównują stan rywalizacji z Norwegami na 3:3. Tymczasem gospodarze dokładają na swoje konto kolejny punkt i prowadzą już z Czechami 6:1.

Narciarstwo alpejskie - Nina O Brien pokazała się ze świetnej strony. Zaliczyła naprawdę dobry przejazd, którym zafundowała sobie szóstą lokatę z czasem 58,81.

Curling - Kanadyjczycy wyrównują zdobywając dwa oczka. Tyle samo punktów, lecz z użyciem power play'a doszło na konto Amerykanów.

Łyżwiarstwo figurowe - Czas na Cheng Peng i Yanga Jina, czyli reprezentantów drużyny gospodarzy!

Łyżwiarstwo figurowe - Rosjanie zaprezentowali jedno z najtrudniejszych połączeń - potrójnego salchowa, eulera i salchowa i wyszło im ono doskonale, tak jak pozostałe elementy programu, ale zaliczyli jeden poważny upadek na koniec... Szkoda, bo program był naprawdę świetnie wykonany. Nota 145,20 punktów i tak daje im prowadzenie na ten moment.

Narciarstwo alpejskie - Mina Fuerst Holtmann zanotowała bardzo nieprzyjemny upadek przy samym końcu trasy. Było blisko by zaliczyła bliższe spotkanie ze słupem. Na szczęście do tego nie doszło.

Skeleton - Dziesięć przejazdów treningowych za nami. Na prowadzeniu w dalszym ciągu Li Yuxi, która osiągnęła czas 1:03.26 s.

Narciarstwo alpejskie - Wendy Holdener kolejną szybszą zawodniczką od Maryny. Polka jest już 10.

Łyżwiarstwo figurowe - Teraz para, która na pewno będzie się liczyć w walce o medale indywidualne. Anastasija Miszyna i Aleksandr Gallamow z Rosji.

Łyżwiarstwo figurowe - Para zaczęła z problemami, przy salchowie niewiele brakowało do upadku. Nie był to udany przejazd Amerykanów - tylko 128,97 punktów i ostatnie miejsce w stawce.

Skeleton - Trwa pierwszy trening skeletonistek. Póki co na prowadzeniu dwie reprezentantki gospodarzy - Li Yuxi i Zhao Dan.

Narciarstwo alpejskie - Pierwszą 15. zamyka Katharina Liensberger. Uzyskała identyczny czas jak Petra Vlhova, zatem obie na miejscu 10.

Curling - kolejny punkt do przewagi dorzucają Brytyjczycy.

Narciarstwo alpejskie - Ramona Siebenhofer dziesiąta. Kolejna Lara Gut-Behrami znacznie lepiej, agresywniej. Miejsce siódme, zatem maryna spada na pozycję 9.

Curling - Norwegowie nadal na prowadzeniu i po czterech endach wynik w ich meczu ze Szwajcarami to 3:1. Na prowadzenie w starciu z Czechami wysforowali się Chińczycy, którzy prowadzą 5:1.

Curling - Włosi przed przerwą wychodzą na dwupunktowe prowadzenie.

Narciarstwo alpejskie - Polka bardzo bezpiecznie i zachowawczo. Trudno powiedzieć czy w drugim przejeździe zdoła odrobić stratę na podium. 59,24 - ósmy czas.

Łyżwiarstwo figurowe - Trwa rozgrzewka trzech pozostałych par. Za moment na lodzie pojawią się Alexa Knierim i Brandon Frazier i zaprezentują się do utworu "Fix you". Aby objąć prowadzenie potrzebują trochę więcej, niż wynosi ich wynik sezonu (136,60).

Narciarstwo dowolne - Za nami przejazdy 10 pierwszych zawodniczek, a na prowadzeniu w dalszym ciągu pozostaje Tess Ledeux.

Narciarstwo alpejskie - Ragnhild Mowinckel nie najgorzej - miejsce 5. A teraz Maryna.

Narciarstwo alpejskie - Alice Robinson nie do końca poradziła sobie z trasą - głową została na starcie podczas gdy ciało już zjeżdżało. Jej czas ponad minuta.

Narciarstwo alpejskie - Meta Hrovat pojechała całkiem nieźle. Zmieściła się w mniej niż sekundzie straty. Pozycja czwarta, już niebawem Maryna.

Narciarstwo alpejskie - Katharina Truppe spróbowała dogonić Sarę Hector i ostatecznie jest druga! Strata 0,3 s.

Narciarstwo alpejskie - Mikaela Shiffrin, nasza faworytka do zdobycia złota, nie poradziła sobie z trasą! Spóźniła prawą nogę i niestety - podobnie do Bassino mamy koniec zabawy.

Łyżwiarstwo figurowe - Czysty, bez upadków przejazd, choć bez drobnych błędów się nie obyło. Japończycy zaprezentowali pięknego potrójnego salchowa i dali radę z wyrzucanym rittbergerem. Nota 139,60 punktów to nowy rekord sezonu tej pary i oczywiście prowadzenie.

Curling - Włosi doprowadzają do remisu zdobywając punkt, za jeden także Brytyjczycy.

Narciarstwo alpejskie - Kapitalny przejazd Sary Hector! Czysto, z gracją, ale również agresją - 57,56 i prowadzenie!

Narciarstwo dowolne - Świetny przejazd Francuzki Tess Ledeux, która zdobywa 90.50 punktu i obejmuje prowadzenie.

Narciarstwo alpejskie - Marta Bassino nie utrzymała się w linii, zaliczyła wywrotkę i... odpadła z rywalizacji! Teraz czas na Sarę Hector, jedną z faworytek.

Narciarstwo alpejskie - Tessa Worley mimo kilku problemów na trasie przejechała całkiem nieźle i obecnie zajmuje drugą pozycję ze stratą 0,95 do Włoszki.

Narciarstwo alpejskie - Federica Brignone pokazała coś absolutnie fantastycznego! Swoim przejazdem zapewniła sobie ponad sekundową przewagę.

Narciarstwo alpejskie - Gisin wyprzedziła Vlhovę o 0,15 sekundy! Już teraz widać jak bardzo zacięta będzie to rywalizacja. Federica Brignone na starcie.

Narciarstwo dowolne - Rozpoczął się pierwszy przejazd kwalifikacyjny w debiutującym na igrzyskach Big Airze kobiet.

Łyżwiarstwo figurowe - Bardzo ładny występ Kanadyjczyków, którzy na pewno zapunktowali ciekawą choreografią. Łączna nota 130,07 punktu to wynik bliski ich najlepszego rezultatu w tym sezonie. Teraz czas na parę japońską - Riku Miura i Ryuichi Kihara pojadą do utworu "Woman" Shawna Phillipsa.

Narciarstwo alpejskie - Jako pierwsze ruszyła Petra Vlhova! W trakcie zjazdu straciła nieco linię, co kosztowało ją nieco cennego czasu. 59,34. Kolejna Michelle Gisin.

Narciarstwo alpejskie - Oprócz Maryny zaprezentują się również nasze pozostałe narciarki, czyli Magdalena Łuczak (39.), Zuzanna Czapska (42.) oraz Hanna Zięba (60.).

Curling - Po dwóch endach w meczu Czech z gospodarzami jest remis 1:1. Na prowadzeniu w drugim pojedynku są Norwegowie, którzy prowadzą ze Szwajcarami 2:0.

Curling - w drugiej partii Kanada odpowiada Włochom i zapisuje na swoje konto dwa punkty. W spotkaniu Amerykanów z Wielką Brytanią za punkt natomiast ci pierwsi.

Narciarstwo alpejskie - Już za kilka chwil ruszymy również i z narciarstwem alpejskim. Na początek panie powalczą ze sobą w slalomie gigancie. Nasza Maryna Gąsienica-Daniel startować będzie jako 12.

Łyżwiarstwo figurowe - Jako pierwsi zaprezentują się Kanadyjczycy, Vanessa James oraz Eric Radford. Para pojedzie do niezwykle emocjonalnego utworu Harry'ego Stylesa - "Falling".

Za około dziesięć minut na lodzie pojawią się pary sportowe. To drugi z czterech segmentów rywalizacji drużynowej. Przed nami dziś także pozostałe dwa, a około godziny 5 poznamy już pierwszych medalistów olimpijskich w łyżwiarstwie figurowym!

Curling - Włosi rozpoczynają skromnie, bo od zdobycia jednego oczka. Zdecydowanie lepiej w mecz weszli Brytyjczycy, którzy na swoje konto dopisali w pierwszym endzie trzy punkty

Na dobry początek ostatnia już kolejka zmagań w rundzie zasadniczej curlingowych drużyn mieszanych. Na tafli zobaczymy następujące pojedynki: Włochy-Kanada, Szwajcaria-Norwegia, Stany Zjednoczone-Wielka Brytania i Czechy-Chiny. Najważniejszym pojedynkiem będzie pierwszy z wymienionych, bowiem Kanadyjczycy będą w nim walczyć o awans do półfinału, jednak czeka ich ciężkie zadanie, bowiem Włosi do tej pory są niepokonani.

Wybiła 2:00, więc czas rozpocząć kolejny dzień olimpijskich zmagań w Pekinie!

Kolejny dzień i kolejne emocje! Miejmy nadzieję, że równie pozytywne jak dnia poprzedniego. Widzimy się o drugiej, nastawcie budziki!

Konrad Klusak

Pochodzę z Ostrowa Wielkopolskiego. Studiuję ekonomię na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu. Interesuję się wszelkiego rodzaju rywalizacją sportową. Szczególnie uwielbiam żużel i skoki narciarskie.