Pekin 2022 - Hokej na lodzie: karne Chin i Japonii, łatwa wygrana USA
Amy Pearson / BDZ Sports

• Dodał: Remigiusz Nowak
  • Data publikacji: 06.02.2022, 16:30

Radość swoim kibicom sprawiły grające w grupie A gospodynie, bo po rzutach karnych pokonały Japonię. W grupie A problemu z pokonaniem Szwajcarii nie miały Amerykanki.

Pierwsza tercja meczu między gospodyniami, a Japonkami dała prowadzenie hokeistkom z kraju Kwitnącej Wiśni, które wykorzystały tym samym grę w przewadze po karze dla Belki Li, a pierwszą bramkę w spotkaniu zdobyła Akane Hosoyamada. Druga część gry nie przyniosła zmiany wyniku, Chinki wyrównały za to w 42. minucie po trafieniu Baozhen Hu, która wykorzystała błąd japońskiej bramkarki. Regulaminowy, jak i dodatkowy czas gry nie przyniosły rozstrzygnięcia, sprawę zwycięstwa wyjaśniła dopiero piąta kolejka rzutów karnych, gdzie lepsza od Fujimoto była Le Mi i chińska reprezentacja kobiet pełna naturalizowanych zawodniczek pokonała Japonię. Japonki mimo porażki są na prowadzeniu w grupie B, Chinki są trzecie.

Chiny - Japonia 2:1k. (0:1, 0:0, 1:0, 1:0k.).

Po wczorajszym zwycięstwie w grupie A nad zawodniczkami Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego dziś Amerykanki przejechały się po Szwajcarkach. Już pierwsza część gry dała faworytkom prowadzenie 5:0, potem skuteczność nieco spadła, bo w kolejnej odsłonie Amerykanki dołożyły jeszcze dwa trafienia, a w ostatniej jedno. Po dwa gole na konto zwyciężczyń zdobyły Hilary Knight, Kelly Pannek i Jesse Compher.

USA - Szwajcaria 8:0 (5:0, 2:0, 1:0).