NHL: Dywizja Metropolitalna najlepsza w Meczu Gwiazd.
Ken Lund [CC BY-SA 2.0]/Flickr

• Dodał: Remigiusz Nowak
  • Data publikacji: 06.02.2022, 16:06

W tym roku Weekend Gwiazd NHL doszedł już do skutku, a zawodnicy, którzy nie dostali pozwolenia na reprezentowanie swoich krajów na igrzyskach w Pekinie mogli pokazać się publiczności w nieco innej formie.

Mecz Gwiazd jest rozgrywany w formie rozgrywki trzech na trzech, gdzie gra się dwie połowy po 10 minut każda. W pierwszym ze spotkań Dywizja Metropolitalna pokonała kolegów z Dywizji Pacyfiku 6:4, w drugim meczu hokeiści w barwach Dywizji Centralnej okazali się lepsi od tych znad Atlantyku stosunkiem 8:5. W finale reprezentanci Metropolitan Division wypunktowali rywali z Central Division 5:3, za MVP imprezy uznano gracza zwycięzców Claude'a Giroux, który dwa razy w finale (plus raz w półfinale) wpisywał się na listę strzelców.

Oprócz tradycyjnej gry w hokeja Weekendowi Gwiazd towarzyszył szereg wydarzeń towarzyszących, w tym takich mających związek z Las Vegas jako miastem hazardu. W jednej z konkurencji hokeiści starali się trafiać z ogromne karty, tak aby wynik był jak najbliższy "oczku", w drugim trzeba było jak najszybciej trafiać do celu. Najlepszym graczem w "oczko" został Joe Pavelski, do celu najlepiej trafiał Zach Werenski.

Wyścig na dystansie jednego okrążenia tafli w tym roku z czasem 13.55 wygrał Jordan Kyrou, najmocniejszy strzał oddał Victor Hedman po którego uderzeniu krążek poleciał z prędkością 166,1 km/h. Najcelniej z kolei cztery cele strącił Sebastian Aho, który potrzebował jedynie czterech prób i niecałych 11 sekund.