EBL: GTK Gliwice roztrwoniło gigantyczną przwagę, ale pokonało HydroTrucka Radom

• Dodał: Piotr Ziąbka
  • Data publikacji: 06.02.2022, 21:37

W starciu dwóch ekip z końca ligowej tabeli GTK Gliwice podejmowało HydroTrucka Radom. Gospodarze przed meczem zajmowali ostatnie miejsce, a przyjezdni byli trzeci od końca. Dziś GTK było lepsze od rywali i zapewniło sobie cenne zwycięstwo w kontekście walki o utrzymanie w Energa Basket Lidze.

Gospodarze bardzo dobrze weszli w dzisiejsze spotkanie i całą pierwszą kwartę zagrali na wysokim procencie skuteczności rzutów z gry (66,7%). Słabo wyglądała nie tylko defensywa HydroTrucka, ale też GTK. Przyjezdni również mieli wysoki procent trafionych prób (58,3%). Kwartę gospodarze wygrali dzięki dobrej postawie w końcówce, kiedy zdołali wypracować 4-punktowe prowadzenie i na tablicy wyników było 25:21. W drugiej odsłonie obrona gospodarzy była już zdecydowanie lepsza. Podopieczni Marosa Kovacika pozwolili rywalom na oddanie zaledwie dwóch celnych rzutów z gry, ale częśto uciekali się do fauli, czego efektem było aż 14 rzutów osobistych przyznanych HydroTruckowi. Do przerwy GTK prowadziło już o 15 punktów lepsze od radomian i wydawało się, że dość pewnie zmierza po swoje czwarte zwycięstwo.

Druga połowa była nieporównywalnie lepsza w wykonaniu gości od pierwszej. Choć początek trzeciej kwarty był poniekąd kontynuacją słabej postawy z pierwszej połowy. GTK miało w pewnym momencie już aż 26 punktów przewagi, jednak w ciągu ostatniej minuty gry za sprawą Anthonego Irelanda i Ahmeda Hilla HydroTruck zanotował serial punktowy 12:0 dając sobie cień nadziei przed ostatnią odsłoną. Problemy GTK trwały w najlepsze. Gospodarze nie byli w stanie "zabić" meczu, a radomianie nie mieli zamiaru odpuszczać aż do końcowej syreny. Gospodarze na własne życzenie zgotowali sobie nerwową końcówkę. Na niespełna trzy minuty przed końcem z 26 punktów przewagi zostało zaledwie pięć. Ostatecznie GTK udało się zwyciężyć 86:82 i odnotować czwarte zwycięstwo w tym sezonie.

GTK Gliwice - HydroTruck Radom 86:82 (25:21, 26:15, 17:18, 18:28)

GTK Gliwice: Put 21, Stumbris 19, Hinds 13, Gołębiowski 12, Radwański 9, Wiśniewski 7, Dodd 5, Krajina 0, Williams 0.

HydroTruck Radom: Ireland 24, Hill 20, Moore 11, Lewandowski 9, English 6, Kraljević 5, Zegzuła 3, Wall 2, Żmudzki 2, Dzierżak 0.

Piotr Ziąbka – Poinformowani.pl

Piotr Ziąbka

Student Finansów i Rachunkowości na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. 10 lat zawodowego pływania za mną. Prywatnie kibic piłki nożnej, koszykówki i skoków narciarskich.