FA Cup: Liverpool pewnie pokonuje Cardiff
Cchana/Flickr

• Dodał: Kacper Lewandowski
  • Data publikacji: 06.02.2022, 15:23

W 4. rundzie FA Cup na Anfield Liverpool FC podjął Cardiff City. Nie był to najprostszy mecz dla zawodników The Reds, szczególnie w pierwszej połowie. Ostatecznie jednak to gospodarze awansowali dalej i w 5. rundzie zmierzą się z Norwich City. Mecz zakończył się wynikiem 3:1.

Punktualnie o 13:00 sędzia gwizdnął po raz pierwszy. Początek meczu doskonale odzwierciedlał cały późniejszy jego przebieg. Cardiff City się broniło, a Liverpool rozgrywał piłkę. Podopieczni Jurgena Kloppa razili jednak bezskutecznością. Zawodnicy próbowali, budowali wizualną przewagę. Na nic to jednak nie miało przełożenia. Minuty mijały, a na tablicy cały czas widniał bezbramkowy remis. Co gorsza dla kibiców na trybunach, wszelkie próby zmiany tego stanu rzeczy pozostawiały wiele do życzenia. Szczególnie źle pierwszą połowę wspominał będzie Naby Keita, który podjął kilka prób zdobycia gola, ale każda z nich przelatywała wysoko ponad poprzeczką.

Ewidentnie w przerwie w szatni padło kilka przysłowiowych męskich słów, bowiem na drugą połowę piłkarze z Liverpoolu wyszli doskonale zmotywowani. Ledwo osiem minut po wznowieniu wynik otworzył Diogo Jota, po rozegraniu rzutu wolnego. Następnie w kwadrans później wynik podwyższył Takumi Minamino, po fenomenalnym odzyskaniu piłki przez debiutującego Luisa Diaza przy samej linii bramkowej. Wreszcie w 76. minucie swoją debiutancką bramkę w barwach Liverpoolu zdobył wracający po kontuzji Harvey Elliot po bardzo efektownym woleju. Gdy wydawało się, że już nic się w tym meczu nie zdarzy honorowe trafienie dla gości zdobył Rubin Colwill. Walijski zawodnik ograł Ibrahimę Konate i w sytuacji sam na sam pokonał Caoimhina Kellehera. Podrażniony utratą bramki Liverpool postawił na utrzymanie korzystnego wyniku, przez co przez ostatnie minuty zawodnicy Cardiff nie byli w stanie nawet przez moment odzyskać posiadania. Mecz zakończył się wynikiem 3:1.

Liverpool FC - Cardiff City 3:1 (0:0)

Bramki: 53' Jota, 68' Minamino, 76' Elliot - 80' Colwill

Liverpool: Kelleher - Alexander-Arnold, Konate, Van Dijk, Tsimikas (70' Robertson) - Henderson (78' Thiago), Keita (56' Elliot), Jones (58' Diaz) - Minamino (69' Milner), Firmino, Jota

Cardiff: Phillips - Denham, Flint, McGuinness - Ng (90+3' Samenyo), King (69' Colwill), Pack, Vaulks (69' Doyle), Bagan - Harris (58' Davies), Collins (58' Hugill)

Żółte kartki: 46' Kelleher - 52' Vaulks