NBA: 76ers pokonują Bulls, świetny pojedynek Emiida z DeRozanem

• Data publikacji: 07.02.2022, 10:05

Jeszcze poprzedniego wieczora odbyły się trzy spotkania, z których najwięcej emocji dostarczyło starcie Chicago BullsPhiladelphią 76ers. Przyjezdni wygrali 119:108, pomimo świetnego występu DeMara DeRozana, który rzucił 45 punktów. Z późniejszych meczów najwięcej działo się w Houston, gdzie Rockets ulegli Pelicans 107:120.

Chicago Bulls — Philadelphia 76ers

Już o 21:30 rozpoczęło się najlepiej zapowiadające starcie nocy, w którym Chicago Bulls podejmowali Philadelphię 76ers. Gospodarze przystępowali do spotkania w roli lidera Konferencji Wschodniej, natomiast goście zajmowali piąte miejsce, pomimo ledwie dwóch meczów różnicy.

Pierwsze minuty były dość wyrównane, a w połowie pierwszej kwarty gospodarze prowadzili 17:16. Od tego momentu podopieczni Doca Riversa przeprowadzili serial punktowy 16:4, a świetnie na parkiecie czuł się Joel Embiid (40pkt/10zb/3as/2blk), który trafił 5 na 6 prób rzutowych, zdobywając 12 oczek. Po stronie Byków drużynę w grze trzymał kapitalny DeMar DeRozan (45pkt/9zb/7as), który spudłował tylko jeden z siedmiu rzutów, inkasując 14 punktów. W drugiej odsłonie dwójka liderów nie zwolniła tempa — Kameruński środkowy dorzucił dziesięć oczek, na co lider Bulls odpowiedział dwunastoma punktami. Goście wciąż jednak funkcjonowali bardzo dobrze jako zespół, dzięki czemu spokojnie utrzymali przewagę i do szatni schodzili przy prowadzeniu 61:52.

Po zmianie stron przebudził się Nikola Vucević (23pkt/7zb/5as), który w trzeciej kwarcie rzucił dziesięć oczek, dołączając do swojego kolegi z zespołu, który tym razem dodał od siebie 13 punktów. Podopieczni Billy'ego Donovana grali również na wyższej skuteczności od rywali, ale 76ers cały czas utrzymywali swoją przewagę, która przed ostatnią odsłoną wynosiła osiem punktów. W decydujących minutach sił zabrakło DeRozanowi, a w drużynie przyjezdnych do Embiida dołączył Tobias Harris (23pkt/8zb/5as), zdobywając 11 oczek, na skuteczności 5/6 z gry. Dzięki temu Philla spokojnie dowiozła prowadzenie i wygrała 119:108.