Podsumowanie lig: Waczyński zwycięski w meczu z byłą drużyną

• Data publikacji: 07.02.2022, 10:56

W Hiszpanii rozegrana została 21. kolejka ligi ACB. W najbardziej interesującym nas meczu Casademont Saragossa z Adamem Waczyńskim wygrał z Unicają Malaga. Ze świetnej strony pokazał się także Michał Michalak, a jego Oldenburg zanotował przełamanie.

Liga hiszpańska

Adam Waczyński przed tym sezonem przeszedł z Unicajy do Casademontu. Zagrał już przeciwko swojej byłej drużynie, ale zespół z Saragossy wyraźnie przegrał. Tym razem ekipa Waczyńskiego się zrehabilitowała. W drugiej kwarcie Casademont odskoczył na kilkanaście punktów i utrzymał pewne prowadzenie do końca, wygrywając 93:82. Polak był najlepszy w swoim zespole, zdobywając 18 punktów.

W hicie kolejki Walencja nieznacznie wygrała 94:93 z Realem Madryt. W końcówce goście prowadzili 90:83, ale Real odrobił straty. Mimo wszystko poniósł drugą porażkę z rzędu. Królewscy jeszcze zachowali prowadzenie w lidze. Zbliża się do nich Barcelona, która pokonała 83:67 Monbus Obradoiro.

Liga niemiecka

Serię porażek przerwał EWE Oldenburg. Pokonał 109:73 MLP Academics Heidelberg, ale nadal zajmuje ostatnie miejsce w tabeli. Liderem Oldenburga był Michał Michalak, który zdobył 26 punktów.

Liga włoska

NutriBullet Treviso po bardzo wyrównanym meczu wygrało 72:70 z Tortoną. Michał Sokołowski w 27 minut zdobył osiem punktów.

Liga francuska

Le Portel odniosło drugą z rzędu wygraną i opuściło ostatnie miejsce w tabeli. W piątek wygrało 65:57 z drużyną z Paryża. Mateusz Wojciechowski rzucił pięć punktów. Gravelines-Dunkierka nie sprawiło niespodzianki w meczu z Monako. Euroligowa ekipa triumfowała 97:85. Dominik Olejniczak zdobył 10 punktów.