Siatkówka - MEJ: Białorusinki pokonane w trzech setach

• Data publikacji: 05.09.2018, 16:50

Polskie siatkarki odniosły trzecie zwycięstwo na Mistrzostwach Europy Juniorek. W swoim czwartym meczu grupowym Biało-Czerwone okazały się lepsze od Białorusinek 3:0.

Pierwszy set rozpoczął się bardzo wyrównanie. Na pierwszej przerwie technicznej Polki prowadziły 8:6. Później podopieczne Waldemara Kawki odskoczyły swoim przeciwniczkom na sześć punktów (18:12). Nasze sąsiadki zza wschodniej granicy próbowały dogonić nasze siatkarki, ale na szczęście Polki utrzymały dwupunktową przewagę do końca pierwszego seta, którego wygrały 25:23.

W drugim secie na pierwszej przerwie technicznej Polki podobnie jak w pierwszej partii prowadziły 8:6. Z każdą kolejną akcją nasze siatkarki się rozpędzały i grały na coraz wyższym poziomie, dzięki czemu na drugiej przerwie technicznej prowadziły 16:12. Wtedy Biało-Czerwone grały znakomicie i praktycznie nie popełniały żadnych błędów. Białorusinki nie potrafiły nawiązać równorzędnej walki z naszą reprezentacją, w związku z czym Polki wygrały drugiego seta 25:15.

Nasze siatkarki słabiej rozpoczęły trzeciego seta w którym przegrywały na pierwszej przerwie technicznej 4:8. Polki szybko, jednak odrobiły stratę i wyszły nawet na prowadzenie 10:9. Na drugiej przerwie technicznej przewaga Biało-Czerwonych wynosiła już cztery punkty (16:12). W końcówce seta nasze reprezentantki podwyższyły jeszcze prowadzenie i ostatecznie zwyciężyły w trzecim secie 25-19.

Polska - Białoruś 3:0 (25:23, 25:15, 25:19)

Polska: Magdalena Stysiak (19), Zuzanna Górecka (13), Oliwia Bałuk (11), Paulina Zaborowska (3), Klaudia Laskowska (5), Aleksandra Gryka (5), Monika Jagła (libero) oraz Julia Szczurowska, Weronika Centka, Natalia Ciesielska, Paulina Damaske, Karolina Garstka

Białoruś: Alina Egorova (11), Hanna Kryschevich (9), Yuliya Miniuk (5), Vera Kastsiuschyk (4), Hanna Kniazeva (1), Yuliya Kisliuk (2), Lizawieta Shupliak (1) (libero) oraz Vealeta Biaulauskaya, Kseniya Liabotkina, Iryna Filistovich, Tatsiana Kolad