Pekin 2022 - Narciarstwo alpejskie: Mayer wygrywa w supergigancie

• Dodał: Paweł Stańczyk
  • Data publikacji: 08.02.2022, 05:50

Matthias Mayer zwyciężył podczas olimpijskiej rywalizacji mężczyzn w supergigancie. Wtorkowe zmagania ukończyło 34 zawodników.

Można powiedzieć, że główny faworyt po raz kolejny bez złota.  Aleksander Aamodt Kilde trzykrotnie wygrał supergigant rozgrywany w ramach Pucharu Świata. Ponadto jest liderem w klasyfikacji tej konkurencji. Na starcie pojawił się z siódmym numerem startowym. Wówczas na prowadzeniu znajdował się Francuz Pinturault, którego czas wyniósł 1 minutę, 21 sekund i 36 setnych sekundy. Kilde pojechał o sekundę szybciej i pewnie objął prowadzenie.

Z miejsca przeznaczonego dla lidera zdetronizował go Austriak Matthias Mayer, który pojechał o 0,42 sekundy szybciej, co dało mu złoty medal. Tym samym powtórzył swój sukces z 2018 roku. Tuż za nim sklasyfikowanym został Amerykanin Ryan Cochran-Siegle, który na trasie pojawił się chwilę po wspomnianym Austriaku. Strata późniejszego wicemistrza olimpijskiego wyniosła raptem 4 setne sekundy. Kilde uplasował się na 3. pozycji.

Do mety nie dojechał lider klasyfikacji generalnej PŚ, Szwajcar Marco Odermatt.