Pekin 2022 - Biegi narciarskie: Sundling wygrywa kwalifikacje sprintu. Polki daleko

• Dodał: Paweł Stańczyk
  • Data publikacji: 08.02.2022, 09:28

Jonna Sundling wygrała kwalifikacje do wtorkowego sprintu rozgrywanego podczas olimpijskiej rywalizacji w Pekinie. Żadna z Polek nie awansowała do ćwierćfinału.

Szwedka startowała jako ósma, a na metę wbiegła z czasem 3 minut, 9 sekund i 3 setnych sekundy. Tym samym zdetronizowała dotychczasową liderkę, Rosie Brennan. Zawodniczka ze Stanów Zjednoczonych uplasowała się na 2. miejscu ze stratą dochodzącą do 6 sekund.

Najlepszą z Polek okazała się Izabela Marcisz, która do najlepszej straciła ponad 16,5 sekundy, co nie dało awansu do najlepszej trzydziestki. Marcisz uplasowała się na 39. miejscu. Do awansu zabrakło jej około 1,5 sekundy. Monika Skinder zajęła 42. miejsce, zaś Weronika Kaleta była 50.

Zmagania w sesji eliminacyjnej ukończyło 90 zawodniczek. Dzisiejszy sprint rozgrywany jest techniką dowolną.