Polki w drugiej dziesiątce na MŚJ w snowboardzie

• Data publikacji: 05.09.2018, 18:50

W nowozelandzkiej Cardronie trwają mistrzostwa świata juniorów w narciarstwie dowolnym i snowboardzie. Polskę reprezentują jedynie Aleksandra Michalik i Marta Chyc, które startują w konkurencjach snowboardu alpejskiego.

Aleksandra Michalik i Marta Chyc to zawodniczki, które dołączyły już do kadry seniorów snowboardu alpejskiego. To młode snowboardzistki, które w tym roku pisały maturę. Podopieczne Piotra Skowrońskiego liczyły na dobry start na mistrzostwach świata juniorów w Cardronie. Pierwszą z dwóch konkurencji, w których wystartowały był slalom gigant równoległy. Polki na początek przebrnęły kwalifikacje. Michalik zajęła w nich 11. miejsce, a Chyc była 14. Wygrała Rosjanka Milena Bykowa.

Wyniki reprezentantek Polski w kwalifikacjach sprawiły, że w 1/8 finału zmierzyły się z mocniejszymi rywalkami. Polki odpadły już w pierwszej rundzie fazy pucharowej, chociaż zwycięstwa sprawiłyby, że trafią na siebie w kolejnej rundzie. Aleksandra Michalik przegrała o sekundę i 19 setnych z Danielą Ulbing. Austriaczka to aktualna mistrzyni świata seniorek w slalomie równoległym. Maria Chyc była wolniejsza o sekundę i 7 setnych od Chinki Naiyning Gong, która była trzecia w kwalifikacjach.

W ćwierćfinale Gong wygrała z Ulbing, a następnie awansowała do wielkiego finału. Tam nieznacznie, bo tylko o 6 setnych sekundy, lepsza od niej okazała się Milena Bykowa. Rosyjska snowboardzistka wywiązała się z roli faworytki zawodów. W małym finale spotkały się dwie Rosjanki. Maria Wałowa wygrała z Eleną Bołtajewą. Aleksandra Michalik została sklasyfikowana na 12. miejscu, a Maria Chyc była 14. Przed snowboardzistkami rywalizacja w slalomie równoległym.