Pekin 2022 - Biegi narciarskie: Chanavat najlepszy w kwalifikacjach sprintu. Staręga z awansem

• Dodał: Paweł Stańczyk
  • Data publikacji: 08.02.2022, 10:10

Lucas Chanavat wygrał kwalifikacje do wtorkowego sprintu rozgrywanego podczas olimpijskiej rywalizacji w Pekinie. Do ćwierćfinału awansował Maciej Staręga.

Francuz startował jako szesnasty, a na metę wbiegł z czasem 2 minut, 45 sekund i 3 setnych sekundy. Tym samym zdetronizowała dotychczasowego lidera, którym był jego rodak, Richard Jouve. Zaskakująco dobrze spisał się Qiang Wang z Chin, który przez moment również cieszył się prowadzeniem, zaś ostatecznie zakończył rundę kwalifikacyjną w czołowej dziesiątce. Wspomniany Jouve uplasował się na 4. lokacie. Czołową trójkę uzupełnili: Sergiej Ustiugow (+1,48) i Johannes Hoesflot Klaebo (+1,71).

Najlepszym z Polek okazała się Maciej Staręga, który do najlepszego stracił ponad 8,5 sekundy, co wystarczyło na miejsce w dającej awans trzydziestce. Staręga uplasował się na 26. miejscu. Kamil Bury zajął 58. miejsce.

Zmagania w sesji eliminacyjnej ukończyło 88 zawodników. Dzisiejszy sprint rozgrywany jest techniką dowolną.