US Open: największy sukces Naomi Osaki!

• Data publikacji: 05.09.2018, 21:20

Japońska tenisistka w meczu ćwierćfinałowym zmierzyła się z Ukrainką Łesią Curenko, która jest rewelacją nowojorskiego turnieju. Obie tenisistki dotychczas straciły zaledwie po jednym secie. Dzisiaj jednak Naomi Osaka była zdecydowanie lepsza na korcie i wręcz "zdemolowała" Ukrainkę 6:1 6:1.

Pierwszy set to popis jednej aktorki - Naomi Osaki. Gra była bardzo jednostronna, a to za sprawą Japonki, której wszystko dzisiaj wychodziło. Osaka wygrała 100% piłek po pierwszym serwisie, a także straciła zaledwie 3 piłki przy swoim serwisie. Są to niebywałe statystki jak na kobiecy tenis. Osaka do tych kapitalnych statystyk dołożyła bardzo dobry return, czego efektem były dwa przełamania i łatwa wygrana w secie 6:1. Pierwsza partia trwała zaledwie 27 minut.

Drugi set niczym się nie różnił od pierwszego. Japonka nie straciła ani razu swojego serwisu, przy czym sama trzykrotnie przełamywała Łesię Curenko. Ukrainka była bezradna na korcie w tym starciu. Japonka bardzo pewnie serwowała przez całe spotkanie i w ekspresowym tempie zameldowała się w półfinale wielkoszlemowego US Open. Do tej pory jest to największy sukces Naomi Osaki.

W meczu półfinałowym Naomi Osaka zmierzy się ze zwyciężczynią meczu Carla Suarez-Navarro [30] - Madison Keys [14].