EBL: Zastal Zielona Góra zdeklasował Spójnię Stargard, triple-double Nenadicia
Tomasz Browarczyk/Enea Zastal

• Dodał: Piotr Ziąbka
  • Data publikacji: 08.02.2022, 21:24

W meczu rozgrywanym w ramach 25. kolejki Energa Basket Ligi Zastal Zielona Góra rozbił we własnej hali Spójnię Stargard aż 106:64. Wydarzeniem meczu z pewnością było triple-double zanotowane przez najlepszego punktującego gospodarzy - Nemanję Nenadicia.

Nie podlega kwestii wątpliwości to, że Zastal Zielona Góra w starciu we własnej hali ze Spójnią Stargard był zdecydowanym faworytem. Wyniku jaki mogliśmy zobaczyć na koniec spotkania w CRS-ie nie spodziwał się raczej nikt. Choć pierwsza kwarta mogła zwiastować nam stosunkowo ciekawe ekipy z czołówki z drużyną z dolnej części tabeli, to później Spójnia mogła już tylko marzyć o wyrównanym starciu. Po pierwszej kwarcie było 23:21 dla gospodarzy, ale następne partie Zastal wygrał kolejno 28:16, 29:11 i 26:16.

Absolutną ozdobą dzisiejszego meczu był występ Nemanji Nenadicia. Serb zanotował triple-double, co w Energa Basket Lidze absolutnie nie jest codziennością. 18 punktów przy skuteczności 7/13 rzutów z gry, a do tego 11 zbiórek i 10 asyst. Nenadić był dziś liderem z prawdziwego zdarzenia. Na wyróżnienie w ekipie Zastalu zasłużył także Krzysztof Sulima, zdobywca 14 punktów "rozdał" kolegom z drużyny także 14 asyst, notując przy tym zaledwie jedną stratę. Najjaśniejszym punktem w Spójnii był Kacper Młynarski. Polak zdobył 20 punktów, trafiając 7/10 z gry, ale przy takim wyniku ciężko mówić żeby pociągnął resztę swojej drużyny. Po dzisiejszym zwycięstwie Zastal objął także prowadzenie w ligowej tabeli, wyprzedzając Czarnych Słupsk.

Zastal Zielona Góra - Spójnia Stargard 106:64 (23:21, 28:16, 29:11, 26:16)

Zastal Zielona Góra: Nenadić 18, Apić 16, Sulima 14, Żołnierewicz 14, Brembly 11, Jackson 10, Meier 10, Szymański 7, Zyskowski 6, Klocek 0, Mazurczak 0, Cieślak 0.

Spójnia Stargard: Młynarski 20, Śnieg 11, Szymkiewicz 10, Gilder 9, Steele 8, Gray 3, Spires 2, Korolczuk 1, Grudziński 0, Johnson 0, Szmit 0.

Piotr Ziąbka – Poinformowani.pl

Piotr Ziąbka

Student Finansów i Rachunkowości na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. 10 lat zawodowego pływania za mną. Prywatnie kibic piłki nożnej, koszykówki i skoków narciarskich.