Premier League: nieuznane gole, bramki samobójcze i wygrana Newcastle
Mari/Flickr/CC BY 2.0

• Dodał: Piotr Ziąbka
  • Data publikacji: 08.02.2022, 22:57

Dziś wieczorem odbyły się trzy spotkania rozpoczynające 24. kolejkę Premier League. Newcastle United z pomocą nowych piłkarzy pokonał Everton, West Ham wygrał z Watfordem, a Manchester United podzielił się punktami z Burnley.

Newcastle United - Everton

Starcie wzmocnionego kilkoma nowymi płkarzami Newcastle United z Evertonem miało być pierwszym testem weryfikującym działania gospodarzy na rynku transferowym. Pierwsza połowa spotkania przyniosła nam aż dwa trafienia samobójcze. Najpierw w 36. minucie Everton objął prowadzenie za sprawą Jamaala Lascellesa, który został trafiony piłką, a ta nieszczęśliwie dla defensora gospodarzy wpadła do bramki. Właściwie mogło być już wtedy 2:0 dla przyjezdnych bo chwilę wcześniej nieuznano trafienia Richarlisona. Radość piłkarzy Evertonu nie trwała jednak zbyt długo, gdyż zaledwie minutę po samobójczym trafieniu Lascellesa do własnej bramki piłkę wpakował Mason Holgate. Pierwsza bramka zdobyta na konto swojego zespołu miałą miejsce dopiero w drugiej połowie i była autorstwa Ryana Frasera. Wynik meczu ustalił w 80. minucie Kieran Trippier, który gola zdobył bezpośrednio z rzutu wolnego. Newcastle pokonało Everton 3:1, wydobywając się tym samym ze strefy spadkowej.

Newcastle United - Everton 3:1 (1:1)

Bramki: 37' Holgate (sam.), 56' Fraser, 80' Trippier - 36' Lascelles (sam.)

Newcastle: Dubravka, Trippier (90+1' Manquillo), Lascelles, Schaer, Targett - Willock (90+1' Guimaraes), Shelvey, Joelinton - Fraser (83' Murphy), Wood, Saint-Maximin

Everton: Pickford - Mina (35' Branthwaite), Keane, Holgate - Coleman, Allan, Gomes (60' Van de Beek), Townsend, Gray (25' Alli), Gordon - Richarlison

Żółte kartki: 33' Shelvey, 50' Schaer - 14' Holgate, 47' Gomes, 81' Allan

Sędzia: Anthony Taylor

West Ham United - Watford

W meczu West Hamu United z Watfordem oglądaliśmy najmniej goli spośród dzisiejszych spotkań, bo padł zaledwie jeden. Gospodarze dominowali w pierwszej połowie nad populrnymi Szerszeniami, jednak nie potrafili zdobyć bramki otwierającej wynik spotkania. W 68. minucie Jarrod Bowen po indywidualnej akcji oddał strzał ze skraju pola karnego, piłka po drodze jeszcze się odbiła, ale znalazła drogę do bramki strzeżonej przez FosteraBowen miał jeszcze w końcówce szansę na podwyższenie wyniku, ale tym razem to Foster był górą i sparował piłkę na słupek. Czyste konto zaliczył w tym meczu Łukasz Fabiański.

West Ham United - Watford 1:0 (0:0)

Bramka: 68' Bowen

West Ham: Fabiański - Coufal, Dawson, Zouma, Cresswell - Soucek, Rice, Bowen, Fornals, Benrahma (60' Lanzini) - Antonio

Watford: Foster - Kiko (79' Ngakia), Cathcart, Samir, Kamara - Kucka, Sissoko, Keyembe (79' Louza), Cleverley (79' Pedro) - King, Dennis

Żółta kartka: 83' Coufal

Sędzia: Martin Atkinson

Burnley - Manchester United

Czerwone Diabły na Turf Moor przyjechały myśląc tylko i wyłącznie o trzech punktach, co widać było już od pierwszego gwizdka Mike'a Deana. Już w 13. minucie do bramki trafił Raphael Varane, który wykończył dośrodkowanie Bruno Fernandesa. Po tym jak arbiter zobaczył akcję na monitorze nie uznał trafienia dla Manchesteru. Po zaledwie pięciu minutach piłka była ponownie w siatce Nicka Pope'a. Tym razem trafił do niej Paul Pogba po centrze z lewej strony posłanej przez Luke'a Shawa. Tu już arbiter nie miał się do czego przyczepić. Kolejnej bramki dla Czerwonych Diabłów sędzia nie uznał z powodu faulu. Do przerwy goście prowadzili 1:0. Zaledwie trzy minuty po rozpoczęciu drugiej części spotkania gola wyrównującego zdobył Jay Rodriguez, który wykończył podanie Wouta Weghorsta. Manchester nie zdołał już znaleźć sposobu na zdobycie zwycięskiej bramki, a Burnley miało swoje okazje, ale żaden ze strzałów nie znalzał drogi do bramki Davida De Gei. W Burnley dziś podział punktów po trafieniach Pogby i Rodrigueza.

Burnley - Manchester United 1:1 (0:1)

Bramki: 48' Rodriguez - 18' Pogba

Burnley: Pope - Roberts, Tarkowski, Mee, Pieters - McNeil, Westwood, Brownhill, Cornet (69' Lennon) - Rodriguez (89' Barnes), Weghorst

Manchester United: De Gea - Dalot, Varane, Maguire, Shaw - Pogba, McTominay (81' Lingard), Rashford (85' Elanga), Fernandes, Sancho - Cavani (68' Ronaldo)

Żółte kartki: 74' Pieters, 77' Brownhill - 63' Maguire

Sędzia: Mike Dean

Piotr Ziąbka – Poinformowani.pl

Piotr Ziąbka

Student Finansów i Rachunkowości na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. 10 lat zawodowego pływania za mną. Prywatnie kibic piłki nożnej, koszykówki i skoków narciarskich.