Pekin 2022 - Hokej na lodzie: zwycięstwa Duńczyków i olimpijczyków z Rosji

• Dodał: Andrzej Kacprzak
  • Data publikacji: 09.02.2022, 16:50

Pierwszy dzień olimpijskich zmagań w hokeju na lodzie mężczyzn przyniósł sporą niespodziankę w postaci zwycięstwa Duńczyków nad Czechami 2:1. Zgodnie z planem rozpoczęli natomiast olimpijczycy z Rosji, którzy skromnie pokonali reprezentację Szwajcarii 1:0.

Jako pierwsze zaprezentowały się drużyny Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego oraz Szwajcarii. Mecz od samego początku był niezwykle wyrównany. Obie drużyny dobrze prezentowały się w obronie, w związku z czym oglądający to spotkanie fani nie zobaczyli wielu bramek. Zaobserwować można było za to dużą ilość ostrych fauli po stronie obu drużyn, a co za tym idzie mnóstwo kar. Spotkanie w zasadzie rozstrzygnęło się jeszcze w pierwszej tercji. Trzy sekundy przed końcem pierwszej części gry na bramkę rywali uderzył Anton Slepyshev i pokonał bramkarza Szwajcarii. Jak się później okazało punkt zdobyty przez gracza CSKA Moskwa był niezwykle ważny, bowiem przesądził o wygranej drużyny Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego ze Szwajcarią 1:0.

Po 14:00 polskiego czasu na lodowisku w Pekinie zameldowali się Duńczycy oraz Czesi, a więc grupowi rywale grających wcześniej olimpijczyków z Rosji oraz Szwajcarii. Faworytem tego starcia byli gracze z Czech i zgodnie z oczekiwaniami to oni zdecydowanie częściej atakowali bramkę przeciwnika. Niestety dla nich, bardzo brakowało im skuteczności, a do tego sami popełniali błędy w obronie. Duńczycy bardzo chętnie skorzystali z pomyłek rywali jeszcze w pierwszej tercji. Najpierw w dwunastej minucie na 1:0 trafił Markus Lauridsen, a kilka minut później z rzutu karnego na 2:0 podwyższył Frans Nielsen. Czesi zaczęli więc atakować jeszcze intensywniej i udało im się zdobyć bramkę kontaktową w czwartej minucie drugiej tercji. Strzelcem bramki został Roman Cervenka. Niestety dla naszych południowych sąsiadów było to wszystko co ich zawodnicy mieli dziś do zaoferowania.

Zarówno Dania jak i reprezentacja Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego zainkasowały po trzy punkty za dzisiejsze zwycięstwa, jednak na pierwszym miejscu znajdują się Duńczycy, którzy strzelili więcej bramek. Kolejne mecze turnieju olimpijskiego już jutro od 5:10.

ROC - Szwajcaria 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)

Dania - Czechy 2:1 (2:0, 0:1, 0:0)