FIBA Europe Cup: Legia w walce o awans

• Data publikacji: 09.02.2022, 18:58

Legia Warszawa wygrała u siebie z niemieckim medi Bayreuth w przedostatnim meczu grupowym FIBA Europe Cup. Polski zespół do końca będzie walczyć o awans do następnej fazy rozgrywek.

W fazie grupowej FIBA Europe Cup Legia Warszawa przegrała dwa mecze (w tym w poprzednim tygodniu z Leiden), ale także wygrała dwa. Jedno z nich na wyjeździe z medi Bayreuth. Zespół Wojciecha Kamińskiego liczył na powtórzenie tego wyniku przed własną publicznością. Było to niezwykle ważne, żeby zachować szansę na wyjście z grupy. Rywale z Niemiec nie odnieśli jeszcze wygranej.

Legioniści otworzyli spotkanie od wyniku 4:0. Po pięciu minutach był już remis 8:8. Jeszcze w pierwszej kwarcie gospodarze ponownie odskoczyli. Pierwszą odsłonę gry skuteczną akcją do kosza na 24:13 zakończył Robert Johnson. W drugiej kwarcie Legia jeszcze utrzymała bezpieczną przewagę, a nawet powiększyła ją o cztery punkty. Do przerwy było 38:25.

Na trzy minuty przed zakończeniem trzeciej kwarty stołeczna drużyna po kolejnej trójce Raymonda Cowelsa miała już 20 punktów przewagi - 57:37. W ostatniej części meczu goście z Niemiec nieco zmniejszyli stratę, ale zwycięstwo Legii nie było zagrożone. Polski zespół triumfował 80:55. Najlepszym graczem spotkania był Cowels, który zdobył 22 punkty i trafił aż sześć rzutów dystansowych. Oczko mniej zanotował Muhammad Ali Abdur-Rakhman. Kwestia awansu rozstrzygnie się w Permie z Parmą.

Legia Warszawa - medi Bayreuth 80:55 (23:14, 15:11, 21:19, 21:11)