Europe Cup: Trefl przegrał na pożegnanie z turniejem

• Dodał: Andrzej Kacprzak
  • Data publikacji: 09.02.2022, 20:00

Trefl Sopot uległ w wyjazdowym spotkaniu Europe Cup CSM Oradei 80:65. Gracze z Trójmiasta w kiepskim stylu pożegnali się więc z tymi rozgrywkami.

Gracze Trefla Sopot nie byli faworytem dzisiejszego spotkania i w zasadzie byli już bez szans na awans do kolejnej fazy rozgrywek. Grać należy jednak zawsze do końca, więc można się było spodziewać, że reprezentanci polskiej ligi przynajmniej postarają się pożegnać z rozgrywkami w dobrym stylu. Gracze z Oradei byli natomiast w bardzo dobrej sytuacji i w przypadku zwycięstwa mogli już praktycznie świętować awans z grupy.

Spotkanie znakomicie rozpoczęli gospodarze, rzucając już na samym starcie osiem punktów z rzędu. Jednak im dalej w kwartę tym gra była bardziej zacięta, a sopocianie ostatecznie byli w stanie doskoczyć do rywali na dystans dwóch punktów. Niestety w drugiej części gry scenariusz z pierwszych minut spotkania znów się powtórzył. Miejscowi ekspresowo zbudowali dziesięciopunktową przewagę i tym razem nie pozwolili już sobie na jej roztrwonienie. W drugiej kwarcie gospodarze najzwyczajniej podkręcili tempo i zaczęli znakomicie realizować akcje za dwa punkty. Tego samego niestety nie można było powiedzieć o drużynie z Polski, która w pierwszej kwarcie wyglądała w ataku bardzo przeciętnie, a w drugiej jeszcze słabiej. Efektem tego było prowadzenie CSM Oradei 38:27 po pierwszej połowie spotkania.

Po zmianie stron gra sopocian wyglądała już znacznie lepiej. Niestety nie oznaczało to, że przewaga rywali zacznie maleć. Było wręcz przeciwnie. Gospodarze podtrzymywali dobrą grę w ataku jaką pokazali w drugiej kwarcie i zdołali odskoczyć zawodnikom Trefla o kolejne cztery punkty. Na starcie czwartej kwarty zwycięzca meczu był już w zasadzie pewny. Drużyna z Sopotu grała jednak do końca i mimo, że nie zdołała odrobić w niej nawet części strat, to pokazali się w niej zdecydowanie z najlepszej strony w dzisiejszym spotkaniu.

Ostatecznie Trefl Sopot przegrał z CSM Oradeą 65:80 i zakończył swoją przygodę z Europe Cup na etapie drugiej rundy. Drużyna z Rumunii dzięki zwycięstwu wskoczyła na pierwsze miejsce w grupie.

CSM Oradea - Trefl Sopot 80:65 (17:15, 21:12, 21:17, 21:21)

CSM: Green 25, Gavrilovic 15, Ogden 11, Holt 6, Kris 6, Nicolescu 5, Baciu 4, Fometescu 3, Markovic 3, Bickauskis 2, Marinaum, Vescan

Trefl: Kolenda 16, Young 13, Franke 10, Lalak 8, Leończyk 8, Gruszecki 4, Sharma 3, Davis 2, Klawa, Ziołkowski