Pekin 2022 - 10 lutego [ZAPIS LIVE]

Pekin 2022 - 10 lutego [ZAPIS LIVE]

  • Dodał: Aleksandra Suszek
  • Data publikacji: 10.02.2022, 10:00

Czwartek w Pekinie może nie będzie obfitował w występy Biało-Czerwonych, ale emocji na wielu obiektach z pewnością nie zabraknie. Dziesiątego dnia lutego rozdane zostanie aż osiem kompletów medali. Wszystko zacznie się od curlingu, później na lodzie pojawią się łyżwiarze figurowi, a na deser - medalowe wyścigi drużynowe saneczkarzy.

 

PROGRAM DNIA

STARTY POLAKÓW 

Relacja na żywo

Spotkania zakończyli hokeiści, a tym samym dobiegł końca kolejny dzień igrzysk olimpijskich. Zapraszamy na nasze kolejne relacje z aren sportowych w Pekinie już jutro od 2:00.

Hokej na lodzie - Zakończyły się właśnie dwa ostatnie spotkania hokeja na lodzie. W meczu Kanady z Niemcami wynik 5:1 utrzymał się do końca. Podwyższyli natomiast znów Amerykanie, którzy ostatecznie pokonali gospodarzy aż 8:0.

Hokej na lodzie - Na cztery minuty przed końcem spotkania Kanada prowadzi z Niemcami już 5:1. Jeszcze efektowniej wygrywają Amerykanie, którzy całkowicie rozbili Chińczyków i prowadzą 7:0.

Hokej na lodzie - Ledwie zaczęła się trzecia tercja, a Amerykanie znów trafiają. Jest już 5:0.

Curling - Znamy już ostateczne rozstrzygnięcia w tej sesji spotkań curlingu kobiet. Amerykanki po wyrównanym pojedynku pokonały Dunki 7:5. W kolejnym starciu od początku na czele utrzymywały się Kanadyjki, które ostatecznie wygrały z zawodniczkami z Korei Południowej 12:7. Dużo emocji dostarczył również pojedynek Szwajcarek z Chinkami, w którym lepsze okazały się zawodniczki z Europy, pokonując rywalki 7:5.

Hokej na lodzie - W ostatnich chwilach drugiej tercji Amerykanie strzelają po raz kolejny i jest już 4:0. Zakończyła się natomiast druga tercja w spotkaniu Kanady i Niemiec, gdzie wynik to wciąż 4:1 dla graczy z Ameryki Północnej.

Saneczkarstwo - Za nami koniec emocji saneczkarskich podczas igrzysk olimpijskich w Pekinie. Złoto dla Niemiec. Minimalnie gorsza była Austria. Natomiast najniższy stopień zajęła Łotwa. Polacy świetnie się spisali i zajęli ósme miejsce!

Saneczkarstwo - Tobias Wendl i Tobias Artl są fantastyczni! Dali Niemcom zwycięstwo! 0,080 zapasu nad Austrią!!

Saneczkarstwo - Johannes Ludwig nie odrobił, a jeszcze stracił! Wendl i Artl muszą wznieść się na wyżyny!

Saneczkarstwo - Po zmianie Geisenberger Niemcy tracą 0,036 sekundy!

Saneczkarstwo - Świetny czas Austrii! 3:03,486 i pierwsze miejsce! Kto będzie miał złoto? Austria czy Niemcy?

Hokej na lodzie - Kanadyjczycy bardzo szybko odpowiedzieli jednak naszym zachodnim sąsiadom i już jest 4:1. Prowadzenie na 3:0 podwyższyli również Amerykanie.

Saneczkarstwo - Pozostały już tylko dwie sztafety. Najpierw Austria, a na zakończenie Niemcy.

Saneczkarstwo - Pomimo trochę słabszej jazdy Elizy Tirumy Łotwa wyszła na prowadzenie z czasem 3:04,354. Znamy pierwszych medalistów!

Hokej na lodzie - po jedenastu minutach gry w drugiej tercji swój dorobek bramkowy otworzyli Niemcy. Może będziemy jeszcze mieć w tym meczu emocje. Jest 3:1.

Saneczkarstwo - Osłabione brakiem Dominika Fischnallera Włochy nie zdołały pokonać Rosjan. 0,185 sekundy straty i druga lokata w tym momencie.

Curling - Po ośmiu endach Kanadyjki prowadzą z Koreankami 9:6, a Amerykanki w starciu z Kanadyjkami obejmują prowadzenie 6:4. Bardzo wyrównany pozostaje mecz Chinek i Szwajcarek, gdzie wynik wynosi aktualnie 5:5.

Saneczkarstwo - Sztafeta Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego pojechała dobrze i wyszła na prowadzenie. Czy ich czas 3:04,667 pozwoli im zająć miejsce na podium? Do zakończenie rywalizacji pozostały cztery ekipy.

Hokej na lodzie - Po sześciu minutach gry w drugiej tercji Amerykanie podwyższają na 2:0. W drugim spotkaniu wciąż 3:0 dla Kanady.

Saneczkarstwo - Najsłabszy punkt amerykańskiej sztafety, czyli dwójka Zachary di Gregorio/Sean Hollander spowodowała, że Stany Zjednoczone są na drugim miejscu.

Saneczkarstwo - Kanadyjczycy zgodnie z oczekiwaniami pojechali nieźle i wskakują na pierwsze miejsce z blisko dwiema sekundami zapasu nad Polską.

Curling - I pierwszy mecz za nami! Brytyjki pewnie pokonały Szwedki 8:2.

Hokej na lodzie - Rozpoczęły się już drugie tercje w obu spotkaniach hokeja na lodzie.

Curling - Świetny end w wykonaniu Kanadyjek, a trzy zdobyte punkty dają im prowadzenie 9:6 w meczu z Koreankami. W starciu Amerykanek z z Dunkami nadal remis, a zawodniczki z Europy wyrównują na 4:4. Dwa punkty Szwajcarek dały im prowadzenie 5:3 z gospodyniami. Szans Szwedkom nie dają Brytyjki, które dopisują na swoje konto kolejne dwa punkty i odskakują już na 8:2.

Saneczkarstwo - Słowacja za Polską! Dwójka Tomas Vavercak/Matej Zmij wywróciła się w końcówce toru i nie ukończyła przejazdu. Nasi reprezentanci co najmniej powtórzą wyniki z Soczi i Pjongczangu, kiedy zajmowali ósme miejsce!

Saneczkarstwo - Dobry ślizg Chmielewskiego i Kowalewskiego! Polska na prowadzeniu z czasem 3:07,136!

Saneczkarstwo - Natomiast Mateusz Sochowicz odrobił trochę starty. Mamy 0,030 straty do Rumunii, a na torze już nasza eksportowa dwójka!.

Saneczkarstwo - Domaradzka swoją zmianę zakończyła na drugiej pozycji. Na torze jest już Mateusz Sochowicz.

Saneczkarstwo - Czas na Polskę! Jako pierwsza Klaudia Domaradzka!

Saneczkarstwo - Ukraina jechała na pozycję lidera, ale w końcówce swojego przejazdu Anton Dukacz popełnił fatalny błąd, przez który Ukraina jest dopiero trzecia.

Curling - Sześć endów za nami. Stan rywalizacji z Kanadyjkami wyrównały Koreanki, zdobywając dwa punkty i wyrównując na 6:6. Na prowadzenie wysforowały się Amerykanki, które teraz prowadzą Dunkami 4:3. Do remisu doprowadziły również Chinki, dochodząc Szwajcarki na 3:3. Punkt zdobyły Szwedki, ale ich strata do Brytyjek jest nadal bardzo duża, bowiem rywalki prowadzą 6:2.

Saneczkarstwo - Po słabych występach Aileen Frisch oraz Namkyu Lim Korea Południowa na ostatnim miejscu. Do samych Chin stracili ponad sekundę.

Hokej na lodzie - Pierwsze tercje powoli dobiegają końca w obu spotkaniach. Kanadyjczycy mimo braku swoich gwiazd z NHL są wyraźnie lepsi od Niemców i prowadzą 3:0. Zadowoleni mogą być też Amerykanie, którzy również grają w mocno okrojonym składzie, ale prowadzą z reprezentacją Chin 1:0.

Saneczkarstwo - Sztafeta gospodarzy dojeżdża na ostatniej pozycji. Dwie i pół sekundy straty do Rumunii.

Saneczkarstwo - Rumunia blisko dwie sekundy szybciej od Czechów i mamy nowych liderów.

Saneczkarstwo - Rywalizację rozpoczęli Czesi, którzy oczywiście prowadzą z czasem 3:09,556 po problemach dwójki Filip Vejdelek/Zdenek Pekny.

Saneczkarstwo - Polskę reprezentować będą Klaudia Domaradzka, Mateusz Sochowicz oraz Wojciech Chmielewski z Jakubem Kowalewskim w dwójkach. Celem naszej kadry będzie miejsce w najlepszej ósemce.

Curling - Na półmetku rywalizacji u pań Kanadyjki prowadzą z Koreankami 6:4, Szwajcarki z Chinkami 3:2, a Brytyjki po świetnej czwartej kolejne zdystansowały Szwedki na 6:1. Amerykanki i Dunki nadal grają na remis, a wynik w ich pojedynku to 3:3.

Saneczkarstwo - Za około dziesięć minut rozpocznie się ostatnia konkurencja saneczkarska podczas igrzysk olimpijskich w Pekinie. Na starcie sztafety stanie 14 zespołów w tym Polska, która pokaże się na torze jako szósta.

Hokej na lodzie - Minęło ledwie pięć minut gry w obu spotkaniach i Kanadyjczycy już strzelają. Na prowadzenie wyprowadził ich Alex Grant.

Łyżwiarstwo szybkie - Irene Schouten z kolejnym złotem w Pekinie! Rewelacyjna Holenderka wygrała rywalizację w biegu na 5000 metrów z czasem 6:43.51, bijąc rekord olimpijski. Srebro dla Kanadyjki Isabelle Weidemann, a brąz dla Martiny Sablikovej z Czech. Ależ emocji dostarczyły nam panie w tej rywalizacji! Magdalena Czyszczoń kończy zmagania na ostatniej, 12. pozycji.

Hokej na lodzie - Zmagania w Pekinie rozpoczęli przed chwilą hokeiści w grupie A. Kanadyjczycy mierzą się z Niemcami, a gospodarze turnieju spróbują swoich sił w starciu z reprezentacją Stanów Zjednoczonych.

Curling -Cztery endy rywalizacji w meczach pań za nami. Na prowadzenie w swoim meczu powróciły Kanadyjki, które zdobyły trzy punkty i prowadzą z Koreankami 5:4. Dunki wyrównały stan pojedynku z Amerykankami, gdzie teraz na tablicy widnieje remis 3:3. Wyrównana walka również w meczu Chinek ze Szwajcarkami, gdzie teraz jest 2:2.

Łyżwiarstwo szybkie - Bieg dwóch najlepszych panczenistek w pucharze świata w biegach długich za nami. Świetnie pojechała Kanadyjka Isabelle Weidemann, która na metę dotarła z rewelacyjnym czasem 6:48.18 s i już teraz zapewniła sobie medal. Norweżka Ragne Wiklund z czasem 6:56.34 aktualnie jest trzecia, ale przed nami jeszcze ostatnia, bardzo mocna para.

Łyżwiarstwo szybkie - Martina Sablikova melduje się na mecie z bardzo dobrym czasem 6:50.09 i nowym rekordem olimpijskim. Czeszka oczywiście obejmuje prowadzenie.

Łyżwiarstwo szybkie - Wracamy na Speed Skating Oval, gdzie przed nami trzy najmocniejsze pary w całej stawce. W czwartej parze zmierzą się Czeszka Martina Sablikova i Japonka Misaki Oshigiri.

Curling - Drugi end za nami. Kanadyjki zdobyłī dwa punkty i prowadzą z Koreankami 2:1. Prowadzenie w meczu ze Szwedkami objęły też Brytyjki, zapisując punkt na swoją korzyść. W pozostałych pojedynkach jest remis 1:1.

Łyżwiarstwo szybkie - Mocny przejazd Natalii Woroniny z Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego, która teraz obejmuje prowadzenie z czasem 6:56.99 i zgłasza swój akces do miejsca medalowego.

Curling - Pierwsze endy za nami, ale póki co nie zobaczyliśmy zbyt owocnych punktowo rezultatów. Po jednym punkcie zdobyły Koreanki, Amerykanki i Szwajcarki, natomiast w meczu Szwecja-Wielka Brytania jest remis 0:0.

Łyżwiarstwo szybkie - Dobrze walczyła Magdalena Czyszczoń w początkowych fragmentach trasy, ale z każdym kolejnym okrążeniem słabła. Polka osiągnęła czas 7:21.49 i aktualnie jest czwarta.

Narciarstwo dowolne - Za nami konkurs drużyn mieszanych w skokach akrobatycznych. Złoto powędrowało do Stanów Zjednoczonych (338,34), srebro do Chin (324,22). Najniższy stopień podium zajęła Kanada (290,98).

Narciarstwo dowolne - Chińczyk wykonał ten sam skok co Schoenefeld, ale to nie wystarczyło na wyprzedzenie swoich rywali. Chiny ze srebrem.

Narciarstwo dowolne - Justin Schoenefeld zakończył start Stanów Zjednoczonych zaprezentowaniem Double Full-Full-Full. Amerykanin dobrze sobie poradził i prawdopodobnie zagwarantował złoto dla swojej kadry! Wszystko zależy od Guangpu Qi!

Łyżwiarstwo szybkie - W pierwszym biegu zwycięstwo odniosła Maryna Zujewa z Białorusi, która obejmuje prowadzenie z czasem 7:02.91 s. Teraz czas na Magdalenę Czyszczoń, trzymajmy kciuki!

Narciarstwo dowolne - Kanada w najgorszym przypadku z brązowym medalem! Lewis Irving nieźle wykonał ostatni skok, lecz i tak wystarczyło to na Szwajcarię!

Curling - Rozpoczyna się kolejna seria turnieju curlingu kobiet. W najbliższych spotkaniach Kanada zmierzy się z Koreą Południową, Szwecja z Wielką Brytanią, Stany Zjednoczone z Danią, a Chiny ze Szwajcarią.

Narciarstwo dowolne - Ostatnią serię skoków rozpoczął Noe Roth. Podobnie jak jego kolega z kadry Pirmin Werner zaprezentował Double Full-Full-Double Full. Nie był to idealny skok. Szwajcarzy mogą uplasować się tuż za podium.

Narciarstwo dowolne - Zongyang Jia postanowił nie zaryzykować i kompletnie mu się to nie opłaciło! Fatalne lądowanie Chińczyka! Stany Zjednoczone na prowadzeniu przed ostatnią serią skoków! Ponad 20 punktów zapasu nad Chinami! Jak sytuacja potrafi się zmienić!

Narciarstwo dowolne - Fenomenalna próba Christophera Lillisa. Amerykanin podobnie jak Werner wykonał Double Full-Full-Double Full, ale w lepszym stylu. 135 punktów dopisał do wyniku Stanów Zjednoczonych Lillis! Co za nota!

Narciarstwo dowolne - Nieźle spisał się Miha Fontaine i powiększył przewagę Kanady nad Szwajcarią.

Łyżwiarstwo szybkie - Rozpoczyna się walka o medale na 5000 metrów kobiet z udziałem Magdaleny Czyszczoń. Polka wystartuje w drugim biegu.

Narciarstwo dowolne - Pirmin Werner postanowił odrobić straty, wykonując Double Full-Full-Double Full, czyli skok z najwyższym stopniem trudności. Ostatecznie Szwajcar dopisał do wyniku swojej kadry 109 punktów.

Skoki narciarskie - Najlepszy ponownie Marius Lindvik. 10. miejsce zajął Kamil Stoch. Tuż za nim Dawid Kubacki. 24. był Paweł Wąsek, 28. Piotr Żyła, a Stefan Hula zajął 34. miejsce.

Narciarstwo dowolne - Mentgao Xu tak samo jak Caldwell wykonała Full-Full-Full, ale w lepszym stylu. Chinka wyprowadza swój kraj na prowadzenie z zapasem blisko 20 punktów nad Stanami Zjednoczonymi.

Skoki narciarskie - Ryoyu Kobayashi ponownie nie pojawił się na skoczni. Ze skoku zrezygnował też zwycięzca pierwszego treningu Stefan Kraft.

Skoki narciarskie - Marius Lindvik wyprzedza Zajca. 134,5 metra Norwega!

Narciarstwo dowolne -Ashley Caldwell wykonała dużo lepiej swoją próbę od Kanadyjki i Szwajcarki. Caldwell zdobyła 88,86 punktu, ale może to być za mało na Mentgao Xu.

Narciarstwo dowolne - Marion Thenault jeszcze gorzej od Baer wylądowała. Kanadyjkę uratował wyższy stopień trudności skoku, dzięki któremu wyprzedziła Szwajcarkę o niewiele ponad 5,5 punktu.

Narciarstwo dowolne - Drugą część finału od nieudanego skoku zaczęła Alexandra Baer. Tylko 57,01 punktu zdobyła Baer. Czyżby Szwajcaria już w pierwszym skoku miała stracić medal?

Skoki narciarskie - Timi Zajc wskakuje na prowadzenie. 129,5 metra Słoweńca.

Narciarstwo dowolne - Już za kilka chwil rozpocznie się decydująca walka o medale w skokach akrobatycznych drużyn mieszanych. Wystąpi Szwajcaria, Kanada, Stany Zjednoczone oraz Chiny. Medalistów poznamy za około pół godziny.

Skoki narciarskie - Kamil Stoch skacze 125 metrów i wskakuje na 3. miejsce.

Skoki narciarskie - 118 metrów Piotra Żyły i 12. miejsce Polaka.

Skoki narciarskie - Danił Sadriejew skacze 127,5 metra i wyprzedza Fina. Stało się tak dzięki rekompensacie za niekorzystny wiatr i za niższą belkę.

Skoki narciarskie - 125 metrów Dawida Kubackiego i drugie miejsce. Prowadzi nadal po fenomenalnym skoku Antti Aalto.

Skoki narciarskie - 124,5 metra Pawła Wąska. Polak jest na razie czwarty.

Skoki narciarskie - Antti Aalto bardzo daleko! 135 metrów Fina!

Narciarstwo dowolne - Guangpu Qi wykonał ten sam skok co Schoenefeld. Chiny wygrały pierwszą część finału z łączną notą 336,89 punktu. Drugie miejsce dla Stanów Zjednoczonych (330,55), trzecią pozycję zajęła Kanada (326,94), a z czwartej lokaty do drugiej części finału weszła Szwajcaria (300,62). O medale nie powalczy Rosyjski Komitet Olimpijski (295,97) oraz Białoruś (273,67). Druga część finału rozpocznie się o 12:50.

Skoki narciarskie - Michaił Nazarow oddaje skok na 125 metrów i teraz on jest pierwszy.

Skoki narciarskie - 119,5 metra Stefana Huli i jak na razie trzecie miejsce.

Skoki narciarskie - Faith Arda Ipcioglu skacze 121 metrów i obejmuje prowadzenie w treningu.

Narciarstwo dowolne - Rewelacyjny skok Justina Schoenefelda. Double Full-Full-Full Amerykanina. Otrzymał za nie 124,43 punktu i Stany Zjednoczone wskoczyły przed Kanadę.

Narciarstwo dowolne - Wyratował się przy lądowaniu Noe Roth, ale wystarczyło to na awans do drugiej części finału. Szwajcaria ostatecznie miała mniej niż pięć punktów zapasu nad Rosyjskim Komitetem Olimpijskim.

Skoki narciarskie - Kilkunastu skoczków oddało już swoje próby w trzecim treningu. Na razie najlepszy jest Filip Sakala, który skoczył 115 metrów.

Narciarstwo dowolne - Ładna próba Stanisława Nikitina, ale na Kanadę to było za mało. Rosjanin musi liczyć na słaby skok Noe Rotha, aby wprowadzić swoją kadrę do kolejnej fazy.

Narciarstwo dowolne - Dobry skok Lewisa Irvinga. Kanada oczywiście wyszła na pierwsze miejsce i może się szykować na drugą część finału.

Narciarstwo dowolne - Maksim Gustik jako kolejny z Białorusinów źle wylądował i nasi sąsiedzi prawdopodobnie pożegnają się z rywalizacją.

Narciarstwo dowolne - Świetny skok Zongyanga Jia! Za Full-Double Full-Full-Full otrzymał 124,78 punktu i gospodarze igrzysk wychodzą na prowadzenie! Ponad 10 punktów zapasu nad Kanadą.

Narciarstwo dowolne - Niezłe wykonanie Double-Full-Full-Full przez Christophera Lillisa, ale trochę gorsze lądowanie Amerykanina kosztowało to trochę punktów i Stany Zjednoczone spadły za Kanadę.

Skoki narciarskie - Za parę minut początek trzeciego treningu.

Narciarstwo dowolne - Primin Werner odrabia starty Szwajcarii po słabej próbie Alexandry Baer. Werner zdobył 128 punktów i wyprowadza Szwajcarię na drugie miejsce.

Skoki narciarskie - Zwycięzcą drugiego treningu Norweg Marius Lindvik po skoku na 134 metry. Najlepszy z Polaków Kamil Stoch na 18. miejscu. Dawid Kubacki był 23., Stefan Hula 26., 27. miejsce zajął Piotr Żyła, a Paweł Wąsek był 41.

Narciarstwo dowolne - Duże problemy Ilii Burowa. Rosyjski Komitet Olimpjski jest tylko o dwa punkty lepszy od Białorusi i ponad 30 gorszy od Kanady.

Skoki narciarskie - Kobayashi ponownie opuszcza trening. Nie wziął w nim udziału też srebrny medalista ze skoczni normalnej - Manuel Fettner.

Narciarstwo dowolne - Bardzo dobre wykonanie Lay-Double Full-Full przez Mihę Fontaine i Kanada pewnie wychodzi na pozycję lidera.

Skoki narciarskie - Marius Lindvik metr dalej od Krafta i wskakuje na fotel lidera!

Narciarstwo dowolne - Na rozpoczęcie zmagań mężczyzn Stanisław Hladczenka źle wylądował i zdobył 89,82 punktu, co przy wskaźniku trudności jego skoku jest niewiele. Białoruś rzecz jasna prowadzi, ale za niedługo się to zmieni.

Skoki narciarskie - Stefan Kraft skacze 133 metry i jest pierwszy. Bardzo dobry skok Austriaka.

Narciarstwo dowolne - Ten sam skok na zakończenie pierwszej serii wykonała Mengtao Xu, ale Chinka gorzej wylądowała i straciła do Caldwell ponad 10 punktów.

Narciarstwo dowolne - Reprezentantka Stanów Zjednoczonych Ashley Caldwell wyprowadza swoją kadrę na prowadzenie po świetnym wykonaniu Back Full-Full-Full. 104,31 punktu zdobyła Caldwell!

Skoki narciarskie - Na prowadzenie wychodzi Peter Prevc. Słoweniec skoczył 130 metrów w blisko 0,5 m/s wietrze w plecy.

Skoki narciarskie - Kamil Stoch skacze 121 metrów i jest na 8. miejscu.

Narciarstwo dowolne - Alexandra Baer podobnie jak Nikitina słabo wylądowała. Szwajcarka jest ostatnia.

Narciarstwo dowolne - Słabsze lądowanie Lubow Nikitiny kosztowało ją trochę punktów i Rosjanka jest trzecia.

Skoki narciarskie - 121,5 metra Piotra Żyły. Polak jest w tym momencie na 11. miejscu, tuż za Stefanem Hulą.

Skoki narciarskie - Pół metra dalej ląduje Daniel Andre Tande i to on teraz jest pierwszy.

Narciarstwo dowolne - Świetny skok Marion Thenault! Kanadyjka uzyskała 93,06 punktu.

Skoki narciarskie - Jewgienij Klimow oddaje piękny skok na 129,5 metra przy minimalnym wietrze w plecy. Oczywiście wskakuje na prowadzenie.

Narciarstwo dowolne - Białorusinka zdobyła 84,73 punktu.

Skoki narciarskie - Dawid Kubacki skacze 122,5 metra i na ten moment jest na 3. miejscu.

Narciarstwo dowolne - Jako pierwsza wystartuje Hanna Huskowa z Białorusi. Do drugiej części finału awansują cztery najlepsze zespoły.

Skoki narciarskie - Piękny skok Simona Ammanna w trudnych warunkach. 123 metry i pewne prowadzenie w treningu.

Skoki narciarskie - Paweł Wąsek skacze 115 metrów i jak na razie jest na 10. miejscu.

Skoki narciarskie - Antti Aalto wskakuje na prowadzenie po skoku na 118 metrów. Wiatr ciągle wieje w plecy.

Skoki narciarskie - Stefan Hula pierwszym z Polaków i od razu skok na pozycję lidera. Odległość 118,5 metrów w niekorzystnych warunkach wietrznych.

Narciarstwo dowolne - Za około dziesięć minut rozpocznie się pierwsza część finału w skokach akrobatycznych drużyn mieszanych. Na starcie stanie sześć zespołów.

Skoki narciarskie - Kolejna zmiana prowadzenie. Na pierwsze miejsce wskakuje Casey Larson, który skoczył 117 metrów, ale miał mniej korzystny wiatr.

Skoki narciarskie - Filip Sakala po próbie na 120 metr zmienił swojego rodaka na pierwszym miejscu.

Hokej - Finlandia wygrywa ostatecznie ze Słowacją 6:2. Początek meczu należał zdecydowanie do Słowaków, ale potem z minuty na minutę inicjatywę przejęli Finowie. Byli przede wszystkim bardzo skuteczni w wykorzystywaniu błędów nieporadności rywali w strefie obronnej. Finlandia liderem w grupie C. Dziś jeszcze o 14:10 mecze grupy A, w których agrają USA z Chinami i Kanada z Niemcami.

Skoki narciarskie - 121 metrów Cestmira Koziska i zdecydowane prowadzenie Czecha po ośmiu zawodnikach.

Skoki narciarskie - Drugi trening rozpoczął Danił Wasiliew, który skoczył 100 metrów, a następnie próbę na 98 metr oddał Anton Korczuk.

Hokej - Tymbardziej, że pada szósta bramka dla Finlandii. Kapitalnym strzałem popisuje się Miro Aaltonen. Słowacki bramkarz nawet nie zdążył zareagować.

Hokej - Teraz Finowie w przewadze. Już im chyba nic nie odbierze zwycięstwa w tym meczu.

Skoki narciarskie - Za nami koniec pierwszego dziś treningu. Zwycięzcą został Stefan Kraft. Najlepiej z Polaków spisał się Dawid Kubacki, który dziewiąty. Piotr Żyła zajął 11. miejsce, Kamil Stoch18., Paweł Wąsek 34., a Stefan Hula 38. Za chwilę rozpocznie się kolejny trening.

Hokej - Przewaga niewykorzystana przez Słowaków - 8 minut do końca.

Skoki narciarskie - Na zakończenie Karl Geiger skoczył zaledwie 114 metrów.

Skoki narciarskie - Ryoyu Kobayashi opuścił pierwszy dzisiejszy trening.

Skoki narciarskie - Marius Lindvik uzyskał 120 metrów, a Halvor Egner Granerud pół metra dalej.

Hokej - Atte Ohtamaa zaatakował rywala kijem trzymanym oburącz i ląduje na ławce kar.

Skoki narciarskie - Za nami skoki Daniela Hubera, Stefana Krafta oraz Jana Hoerla. Trójka Austriaków skoczyła odpowiednio 124,5 metra, 129 metrów oraz 121,5 metra. Kraft został nowym liderem, ponieważ została obniżona belka.

Skoki narciarskie - Timi Zajc oraz Lovro Kos uzyskują tę sama odległość, 126,5 metra.

Hokej - Grali Słowacy w przewadze, ale wynik się nie zmienił.

Skoki narciarskie - Świetny skok Petera Prevca, który uzyskał 135 metrów. Prowadzi ex aequo z Danielem Andre Tande.

Skoki narciarskie - Natomiast ostatni z naszych reprezentantów Kamil Stoch uzyskał 127 metrów. Ósme miejsce obrońcy złota z Pjongczangu.

Skoki narciarskie - Piotr Żyła skoczył 126,5 metra. Polak jest szósty.

Hokej - 15 sekund potrzebowali Finowie na podwyższenie prowadzenia! Błąd Słowaków przy wyprowadzaniu krązka z własnej tercji obronnej bezwzględnie wykorzystuje Sakari Manninen.

Skoki narciarskie - Daniel Andre Tande jeszcze lepiej. 135 metrów Norwega. Oczywiście teraz prowadzi.

Hokej - Zaczynamy ostatnią tercję meczu Filandia - Słowacja przy stanie 4:2.

Skoki narciarskie - Danił Sadriejew potwierdza dobrą formę podczas igrzysk. Rosjanin skoczył 133,5 metra, dzięki czemu został liderem.

Skoki narciarskie - Za nami skok Dawida Kubackiego, który uzyskał 131 metrów. To daje mu drugie miejsce za Simonem Ammannem.

Skoki narciarskie - Dobry skok Simona Ammanna. Czterokrotny mistrz olimpijski wychodzi na prowadzenie po skoku na 133 metr.

Skoki narciarskie - Swój skok treningowy oddał także Paweł Wąsek. Nasz reprezentant uzyskał 122 metry, co aktualnie plasuje go na czwartym miejscu.

Skoki narciarskie - Mackenzie Boyd-Clowes liderem po próbie na 126 metr.

Skoki narciarskie - Giovanni Bresadola wyprzedza Hulę po skoku na 118,5 metra.

Skoki narciarskie - Swoją próbę oddał Stefan Hula. Polak skoczył 113 metrów i jest drugi.

Skoki narciarskie - Estończyka już wyprzedził Filip Sakala.

Skoki narciarskie - W międzyczasie rozpoczął się pierwszy z trzech dzisiejszych treningów skoczków narciarskich. Po dziesięciu zawodnikach na prowadzeniu jest Kevin Malcew, który skoczył 118,5 metra.

Hokej - Przycisnęli Słowacy w końcówce drugiej tercji, ale efektu bramkowego to nie przyniosło. Po 40 minutach gry Finlandia prowadzi ze Słowacją 4:2.

Hokej - Druga bramka dla Słowaków! Juraj Slafkovsky zmniejsza przewagę Finów do dwóch bramek. Będzie jeszcze ciekawie w tym meczu, teraz Finowie zagrają w przewadze.

Hokej - Czwarta bramka dla Finów! Sakkari Manninen sam na sam ze słowckim bramkarzem i nie marnuje szansy! Asystę zapisano na koncie Markusa Granlunda i Mikkoe Lehtonena.

Hokej - Wybronili się Finowie, nadal prowadzą 3:1.

Hokej - Leo Komarov na ławce kar, 2 minuty szans dla Słowaków na bramkę kontaktową.

Hokej - Wznawiamy grę w drugiej tercji.

Hokej - Koniec pierwszej tercji. Sześć strzałów Finowie zamienili na 3 bramki. Niezwykła skuteczność, ale też nienajlepsza dyspozycja słowackiej formacji obronnej. Widowisko może się podobać.

Hokej - Słowacy nie wykorzystali przewagi, a zaraz po zakończeniu kary Finowie przeprowadzili wzorową kontrę, wykończoną pieknym strzałem przez Miro Aaltonena. 3:1 dla Finlandii!

Hokej - Teraz Słowacy w przewadze. Na ławce kar Iiro Pakarinen.

Hokej - Jest druga bramka dla Finów! Drugi celny strzał i druga bramka. Harri Pesonen wykorzystuje idealne podanie od Miro Aaltonena.

Hokej - Pierwsza kara w meczu dla Marko Dano. Finowie przed szansą.

Hokej - No i pierwsza poważna akcja Finów kończy się bramką wyrównującą. Na listę strzelców wpisał się Sakari Manninen.

Hokej - Finowie na razie bezradni, 10 minut gry za nami, a nie mają na koncie jeszcze celnego strzału na słowacką bramkę.

Hokej - No i jest pierwsza bramka. Juraj Slafkovsky pakuje z najbliższej odległości krążek do fińskiej bramki. Podawał mu Milos Roman. jak najbardziej zasłużone prowadzenie Słowaków.

Hokej - W pierwszych minutach więcej z gry mają Słowacy, którzy już kilka razy zagrozili fińskiej bramce, ale na razie bez efektu bramkowego.

Curling - Ostatnie spotkanie kończy się wygraną Brytyjczyków.

Curling - Podobnie jak Amerykanie postępują Chiny.

Curling - Amerykanie nie mieli już nawet matematycznych szans i poddają mecz.

Curling - Kanadyjczycy w decydującym rozdaniu zrobili co do nich należało. Zdobyli punkt i wygrali spotkanie.

Hokej - Zaczęli

Curling - znakomita partia w wykonianiu Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego w połączeniu z wieloma błędami gospodarzy dała im cztery punkty i trzypunktową przewagę po dziewiątej partii.

Biegi narciarskie - Rywalizacja dobiegła końca. Najlepszą z Polek okazała się Izabela Marcisz, która do najlepszej straciła 2 minuty, 48 sekund i 3 dziesiąte sekundy, co dało 29. miejsce. Monika SKinder była 49., Karolika Kukuczka 64., zaś Magdalena Kobielusz 78.

Curling - Brytyjczycy zmusili Włochów do wzięcia jednego oczka i w ostatniej partii będą posiadali ostatni kamień prowadząc jednym punktem.

Hokej - Już za 10 minut rozpocznie się najciekawsze czwartkowe spotkanie turnieju hokejowego, w którym Finlandia zmierzy się ze Słowacją. Faworytami zdają się być Suomi, ale tak naprawdę każdy wynik jest tu realny. Zapowiada się hokejowe widowisko pierwszej klasy. Przypomnijmy, że w pierwszym meczu grupy C Szwecja z trudem pokonała Łotwę 3:2.

Curling - Amerykanie wyzerowali partię, lecz przed nimi ciężkie zadanie, bo trzy punkty do odrobienia w ostatnim endzie.

Curling - Norwegowie przed ostatnią partią doprowadzają do wyrównania.

Curling - na dwa punkty przewagi odskakują Włochom Brytyjczycy.

Curling - Amerykanie kompletnie zawalili ósmy end i Szwedzi przejęli partię. To daje im trzy oczka przewagi.

Curling - Kanada za dwa, Chińczycy za jeden. Obie reprezentacje wychodzą na prowadzenie po ósmym endzie.

Curling - Brytyjczycy wychodzą na prowadzenie zdobywając dwa punkty.

Curling - Szwedzi podwyższają przewagę ponownie zgarniając jeden punkt.

Biegi narciarskie - Ostatnia z rozstawionych zawodniczek jest już na mecie. Niepriajewa zajmuje 4. miejsce, co oznacza, że Therese Johaug została najprawdopodobniej mistrzynią olimpijską. Czołową trójkę uzupełnia Finka Krista Parmakoski.

Biegi narciarskie - Marcisz na pewno nie będzie w pierwszej dwudziestce. Obecnie jest na 25. lokacie, ale jeszcze może to miejsce stracić.

Curling - Na zerowanie partii zdecydowali się także Chińczycy

Biegi narciarskie - Niskanen nie dała rady. Finka przegrała o zaledwie 4 dziesiąte sekundy. Johaug raczej ze złotem!

Biegi narciarskie - Johaug jest już na mecie. Czas Norweżki wyniósł 28 minut, 6 sekund i 3 dziesiąte sekundy.

Biegi narciarskie - Po 6 kilometrach Niskanen wyprzedzała Johaug o 11 sekund. 2 kilometry przed metą strata Norweżki wynosi już tylko 1 sekundę.

Curling - w siódmej partii ponowne przeniesienie przewagi ostatniego kamienia w wykonaniu Kanadyjczyków.

Biegi Narciarskie - Niepriajewa przebiegła 5 kilometrów. Do prowadzącej Johaug traciła tam 6 sekund.

Curling - Amerykanie zdobywają dwa punkty i gonią rywali przegrywając ze Szwecją już tylko 4:5. Za jeden punkt Włosi.

Biegi Narciarskie - Wygląda na to, że po złoto zmierza Kerttu Niskanen. Po niespełna 4 kilometrach czas Finki jest najlepszy. Tuż za nią klasyfikowane są Johaug i wspominana już liderka PŚ>

Biegi Narciarskie - Ciężko będzie Izie Marcisz utrzymać miejsce w dwudziestce. Na mecie już jest na 9. miejscu, a jeszcze żadna z rozstawionych zawodniczek pełnego dystansu nie przebiegła.

Biegi narciarskie - Na mecie jest już Izabela Marcisz. Jej czas wyniósł 30 minut, 54 sekundy i 6 dziesiątych sekundy.

Biegi narciarskie - Tendencję spadkową z każdym kilometrem notuje niestety Izabela Marcisz.

Curling - Rosjanie doprowadzają do wyrównania.

Curling - Kanadyczycy zerują partię i przenoszą przewagę posiadania ostatniego kamienia na kolejny end.

Biegi narciarskie - Mamy pierwsze realne porównanie sytuacji. Na pierwszym pomiarze czasu pojawiły się wszystkie rozstawione zawodniczki. Prowadzi Niepriajewa. Marcisz jest w drugiej dziesiątce.

Biegi narciarskie - Wszystkie rozstawione zawodniczki już rywalizują. To oznacza, że na linii startu pojawiają się coraz słabsze zawodniczki.

Biegi narciarskie - Na trasie jest już Monika Skinder.

Curling - Szwedzi zgarniają kolejny punkt, a Włosi przenoszą atut ostatniego kamienia na szóstą partię.

Snowboard - Alessandro Hammerle mistrzem olimpijskim w crossie! Austriak nieznacznie wyprzedził Eliota Grondina. Brąz dla Omara Visintina. Julian Lueftner bez medalu.

Biegi narciarskie - Izabela Marcisz ma za sobą połowę dystansu. Jej czas to 14 minut, 49 sekund i 5 dziesiątych sekundy. Obecnie jest 3., choć na tym punkcie pomiaru czasu zameldowało się dopiero 12 biegaczek.

Biegi narciarskie - Zawodniczki rozstawione są już na trasie, na której znajduje się obecnie 41 zawodniczek.

Biegi narciarskie - Wygląda na to, że troszkę wolniej biegnie Marcisz. Na trzecim punkcie pomiarowym przegrywa z startującą przed nią Rosjanką, która wcześniej plasowała się za naszą reprezentantką.

Curling - Norwegia doprowadza do wyrównania, Rosjanie z drugim punktem.

Snowboard - Merlin Surget wygrał mały finał olimpijski. Za chwilę wyścig o złoty medal.

Biegi narciarskie - Wśród rozstawionych jest łącznie 15 zawodniczek. To grono zamyka liderka PŚ, Natalja Niepriajewa, która reprezentuje Rosyjski Komitet Olimpijski.

Biegi narciarskie - Na pierwszym punkcie pomiarowym prowadzi Izabela Marcisz. Do tej pory sklasyfikowano tam 16 zawodniczek.

Biegi narciarskie - Pierwszą z zawodniczek rozstawionych jest Niemka Katharina Hennig, która startuje jako 32.

Curling - Brytyjczycy wyrównują, a Kanadyjczycy wychodzą na jednopunktowe prowadzenie.

Biegi narciarskie -- Na trasie jest już Izabela Marcisz. Polka dość dobrze spisała się ostatnio w biegu łączonym, gdzie uplasowała się w pierwszej dwudziestce.

Curling - Szwedzi za dwa i prowadzą 4:2.

Snowboard - Do Kanadyjczyka i Włocha dołączyli Julian Lueftner i Omar Visintin. Znamy więc finałową czwórkę.

Curling - bardzo pasywne spotkanie gospodarzy. Chiny trzeci raz za jeden i prowadzą po czterech endach 3:1.

Biegi narciarskie - Na trasie są już pierwsze zawodniczki. Jako pierwsza ruszyła reprezentantka Kazachstanu, Walerija Tiuleniewa.

Snowboard - Pierwszy półfinał bez większych przetasowań. Pewnie awansowali Eliot Grondin i Alessandro Hammerle.

Biegi narciarskie - Na starcie biegu na 10 km kobiet mamy cztery Polek. Wśród nich znajdują się Izabela Marcisz (12), Monika Skinder (55), Magdalena Kobielusz (76) i Karolina Kukuczka (81).

Narciarstwo alpejskie Mistrzem olimpijskim w kombinacji zostaje Johannes Strolz. Austriak powtórzył osiągnięcie swojego ojca, który po złoto olimpijskie sięgał w 1988 roku w Calgary. Czołową trójkę uzupełniają Kilde i Crawford.

Biegi narciarskie O godzinie 8:00 rozpocznie się bieg indywidualny pań na dystansie 10 kilometrów w stylu klasycznym.

Curling - jedno oczko także na konto Włochów.

Snowboard - Julian Lueftner i Jake Vedder awansowali z ostatniego ćwierćfinału. Za kilka minut półfinały.

Curling - Amerykanie po problemach w trakcie partii wydarli jeden punkt.

Curling - Kanadyjczycy zdecydowali się wyczyścić partię i przenieść przywilej ostatniego kamienia na następną partię

Snowboard - Trzeci ćwierćfinał przebiegł pod dyktando Włochów. Awansowali Omar Visintin i Tommaso Leoni. Drugi z nich o rzut deski wyprzedził Leo le Ble Jacquesa.

Curling - Pierwszy punkt na konto Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego.

Snowboard - Wielkie emocje w kolejnym biegu! Bardzo mocna stawka, a o wszystkim zdecydował upadek. Przewrócili się Mick Dierdorff i lider Pucharu Świata Martin Noerl. Awansowali Alessandro Hammerle, który jechał przed nami oraz Lucas Eguibar, który był za upadającymi snowboardzistami.

Snowboard - Rozpoczęły się ćwierćfinały. W pierwszym zdecydowanie najlepszy był Eliot Grondin. Do półfinału wszedł także Merlin Surget.

Curling - Norwegowie doprowadzają do wyrównania 2:2, Brytyjczycy za jeden.

Curling - Szwedzi za dwa i wychodzą na prowadzenie.

Narciarstwo alpejskie - W czołówce raczej się już nie powinno nic zmienić.

Narciarstwo alpejskie - Zawiódł też Alexis Pinturault. Jego trener układał trasę. Czas po zjeździe był jednak dość słaby. Francuz ryzykował i nie ukończył przejazdu, choć w Pjongczangu został wicemistrzem olimpijskim w superkombinacji.

Curling - kolejny punkt zdobywają gospodarze.

Hokej M - Szwedzi obronili prowadzenie, ale na dwie sekundy przed końcem przed stratą gola uratował ich Johansson. Końcowy wynik to 3:2, Łotwa pokazała w tym spotkaniu pazur.

Snowboard - Skład ćwierćfinałów uzupełniają: Yoshiki Takahara, Nick Baumgartner, Jake Vedder i Julian Lueftner.

Hokej M - Pusta łotewska bramka, do końca półtorej minuty.

Curling - za nami pierwsze partie. Kanada i Włochy za dwa punkty, zaś Amerykanie i Chińczycy z jednym oczkiem.

Hokej M - Nerwowa końcówka, doszło do przepychanki zawodników. Czas dla trenera Łotwy.

Narciarstwo alpejskie - Mistrz świata w superkombinacji z 2021 roku dopiero na 4. miejscu, a przejechało pięciu zawodników.

Narciarstwo alpejskie - Austriak atakował z 4. pozycji po zjeździe.

Narciarstwo alpejskie - I jest zmiana na prowadzeniu. Liderem obecnym jest Austriak Johannes Strolz, którego przewaga nad Norwegiem wyniosła 59 setnych sekundy.

Snowboard - Austriacy Pachner i Dusek przegrani w kolejnym wyścigu. Z awansem Tommaso Leoni i Leo le Ble Jacques. W 1/8 finału również są Omar Visintin i Umito Kirchwein.

Hokej M - Nie ułatwiają sobie Łotysze walki o wyrównanie, bo karę łapie Abols. Do końca spotkania cztery minuty.

Narciarstwo alpejskie - Trzech zawodników za nami. Kilde wciąż prowadzi. 9 setnych stracił do niego Kanadyjczyk Crawford.

Narciarstwo alpejskie - Rozpoczął prowadzący po zjeździe Norweg Kilde. Jego czas wyniósł 2 minuty, 32 sekundy i 2 setne sekundy.

Hokej M - Śmiało poczynają sobie Łotysze, ale czasu na wyrównanie coraz mniej.

Narciarstwo alpejskie - Rozpoczyna się slalom do kombinacji alpejskiej.

Snowboard - W bardzo mocno obsadzonej trzeciej rywalizacji najlepsi byli lider Pucharu Świata Martin Noerl oraz mistrz świata Lucas Eguibar. Dwa czołowe miejsce w czwartym wyścigu dla Micka Dierdorffa i Alessandro Hammerle.

Curling - kilka chwil temu rywalizację rozpoczęli curlerzy. Przed nami mecze USA - Szwecja, Norwegia - Kanada, Chiny - ROC, Wielka Brytania - Włochy.

Snowboard - Za nami dwa pierwsze wyścigi. Z pierwszego awansowali zwycięzca kwalifikacji Eliot Grondin oraz Merlin Surget, a z drugiego Cameron Bolton i Loan Bozzolo.

Hokej M - Przez chwilę na tafli było za dużo Szwedów, przez co drużyna dostała dwie minuty kary, którą odsiedział stały bywalec ławki kar z tego spotkania, czyli Wallmark. Łotysze wykorzystali z zabójczą skutecznością swoją szansę i Jelisejews zdobywa bramkę kontaktową.

Narciarstwo alpejskie Obecnie liderem jest Norweg Aleksander Aamodt Kilde. Niespełna sekundę traci do niego mistrz świata w superkombinacji, Marco Schwarz.

Narciarstwo alpejskie Do drugiej części kombinacji alpejskiej przystąpi 24 zawodników.

Snowboard - Wczoraj o medale w crossie walczyły panie. Dzisiaj przed nami rywalizacja mężczyzn. Na początek 1/8 finału. Awans wywalczy najlepsza dwójka z każdego wyścigu.

Hokej M - Rozpoczęła się ostatnia tercja. Gol na 1:3 wlał nadzieję w serca łotewskich kibiców, ale ich reprezentantom będzie niezwykle trudno odrobić dwa gole straty z dobrze grającymi Szwedami.

Narciarstwo alpejskie - Już niedługo rozpocznie się druga część kombinacji alpejskiej. Do slalomu panowie przystąpią o 7:15.

Hokej M - 40 minut gry za nami, 3:1 dla Szwecji.

Hokej M - Łotwa wykorzystuje grę w przewadze. Gracze tej ekipy zamknęli rywali pod bramką, a strzałem z bulika z okienko bramki gola zdobywa Krastenbergs.

Hokej M - Łotysze prezentują okresy dłuższej gry w tercji obronnej Szwedów, ale nie oddają jednocześnie celnych strzałów na bramkę Johanssona. Teraz po raz kolejny na ławce usiądzie Wallmark.

Łyżwiarstwo figurowe - NATHAN CHEN złotym medalistą olimpijskim! 332,60 punktów to aż 22 punkty przewagi nad drugim Japończykiem! Srebro dla młodego Yumy Kagiyamy, a brąz dla Shomy Uno!

Hokej M - Kara dla Łotwy, wystarczyło 14 sekund gry w przewadze Szwecji, by Wallmark wpisał się na listę strzelców po raz drugi.

Łyżwiarstwo figurowe - Młody Yuma Kagiyama doskonale wie, po co przyjechał do Pekinu! Rozpoczął od udanego poczwórnego salchowa, zachwycał też pozostałymi skokami. Osiemnastoletni Japończyk z notą 310,05 punktów z pewnością będzie miał przynajmniej srebrny medal! Cóż za historia!

Hokej M - Łotwa nie wykorzystuje czterech minut gry w przewadze po faulu Wallmarka.

Łyżwiarstwo figurowe - Aż pięć poczwórnych skoków zaprezentował Shoma Uno. Japończyk tylko przy jednym się przewrócił, ale trudność skoków to zdecydowanie jego przewaga. Łączna nota 293 punktów dała mu prowadzenie, a więc z pewnością będzie miał kolejny olimpijski medal - pytanie, jakiego koloru!

Hokej M - Ledwie hokeiści wrócili na lód, a już reprezentanci Trzech Koron podwyższyli na 2:0. Szwedzi wykorzystali przy bramce błąd bramkarza Łotwy, który chciał rozpocząć akcję swojej drużyny poprzez odbicie krążka od bandy, ale zrobił to tak niefortunnie, że czujni gracze rywala go przejęli i wykończyli akcję celnym strzałem Landera.

Łyżwiarstwo figurowe - Junhwan Cha rozpoczął od bolesnego upadku przy poczwórnym toeloopie ale szybko się pozbierał i dał radę zaprezentować dobry układ do samego końca. Koreańczyk za występ do "Turandota" otrzymał 182,87 punktów, a łączna nota 282,38 punktów także nie okazała się wyższa od noty Hanyu! Drugie miejsce dla Koreańczyka, a przed nami czołowa trójka solistów.

Łyżwiarstwo figurowe - Na swoją kolej czeka jeszcze czterech zawodników i to między nimi raczej rozegra się walka o medale. Teraz swój przejazd zakończył Morisi Kwitiełaszwili. Gruzin poradził sobie dobrze, choć zdarzyły się drobne potknięcia. Nota 268,62 punktów to dopiero szóste miejsce, najprawdopodobniej pod koniec rywalizacji będzie zamykał pierwszą dziesiątkę.

Hokej M- Koniec pierwszej tercji. Na tafli przeważają Szwedzi, którzy zasłużenie prowadzą 1:0, Łotysze dwukrotnie obronili się przy grze w osłabieniu.

Łyżwiarstwo figurowe - Ależ hipnotyzujący występ Jasona Browna. Przepiękny, wzruszający występ Amerykanina do "Listy Schindlera". Płynny przejazd, wszystkie skoki zaliczone pozytywnie, szkoda tylko podwójnego salchowa zamiast potrójnego. Bardzo wysoka, ale zasłużona nota za komponenty. Brown z rekordem sezonu, ale nie wyprzedził Hanyu - 281,24 punktu to niecałe 2 "oczka" mniej od Japończyka.

Snowboardcross - Wszystko już wiemy. Najszybszy w drugim przejeździe był Adam Lambert, który zajął 17. miejsce. Wyścigi 1/8 finału rozpoczną się około godziny 7. polskiego czasu.

Hokej M - Pierwsza kara w spotkaniu, na ławce za zahaczanie odpocznie Smirnows. Szwedzi przed szansą na podwyższenie wyniku.

Łyżwiarstwo figurowe -Jewgienij Siemienienko prezentował układ do ścieżki dźwiękowej "Mistrz i Małgorzata" autorstwa Igora Korneliuka. Nie obyło się bez błędów, ale Rosjanin zapewnił widowni wiele emocji związanych z poruszającym występem. Rekord sezonu zaliczony - 178,34 punktów, łączna nota 274,13 wystarczyła na trzecie miejsce.

Hokej M - Szwecja otwiera wynik spotkania. Zza bramki podawał Holmberg, strzał Wallmarka zupełnie zaskoczył łotewskiego bramkarza. Spotkanie tych ekip jest pierwszym meczem w grupie C, w której rywalizują jeszcze Finlandia i Słowacja.

Snowboardcross - Tuż po starcie upadł Filippo Ferrari. Włoch niedawno powrócił do startów po kontuzji barku. Wydaje się, że i tym razem ucierpiała ta część ciała zawodnika, który aktualnie jest opatrywany.

Łyżwiarstwo figurowe - Mistrz olimpijski z Pjongczangu, Yuzuru Hanyu podjął kolejną próbę wykonania poczwórnego axla - skok niestety zakończony upadkiem. Nie był to najlepszy występ Japończyka, złota nie uda mu się obronić. Nota za program długi - tylko 188,06 punktów, łącznie 283,21.

Łyżwiarstwo figurowe - Swoje "pięć minut" miał także Kanadyjczyk, Keegan Missing. Udany występ pozwolił mu zgromadzić 265,61 punktu, co dało mu trzecie miejsce.

Hokej M - Rozpoczął się pierwszy dzisiejszy mecz turniejju hokeja, na lodowisku walczą ze sobą Szwedzi i Łotysze.

Snowboardcross - Ponownie rozpoczyna Glenn de Blois, który poprawia się względem pierwszego przejazdu o około sekundę.

Łyżwiarstwo figurowe - Kevin Aymoz z Francji nie utrzyma pozycji z programu krótkiego. Po swoim programie dowolnym jest trzeci, ale przed nami jeszcze dziewięciu zawodników. Jego 161,80 punktów to szósty wynik tej części.

Snowboardcross - Zakończyły się przejazdy wszystkich 32. zawodników. Pierwsze miejsce zajął Kanadyjczyk Eliot Grondin, który zostanie rozstawiony w pierwszym wyścigu 1/8 finału. Już za kilka minut rozpoczną się drugie przejazdy zawodników sklasyfikowanych na miejscach 17-32.

Curling - Ależ fatalne zagranie Eve Muirhead! Brytyjce, aby zapewnić zwycięstwo swojej drużynie wystarczyło dotoczyć kamień w okolice guzika, jednak użyła zbyt dużo siły i to Szwajcarki wygrywają 6:5.

Narciarstwo alpejskie - Zakończyła się kombinacja alpejska panów. Pozycję lidera utrzymał jeden z kandydatów do medalu, Aleksander Aamodt Kilde z Norwegii. Był zaledwie o 0,02 sekundy lepszy od Jamesa Crawforda z Kanady. Trzecie miejsce przypadło również Kanadyjczykowi, Brodiemu Segerowi.

Łyżwiarstwo figurowe - Kolejne poczwórne skoki obserwujemy na Capital Indoor Stadium, a to za sprawą Chińczyka Boyanga Jina. Łączna nota 270,43 punktów dała mu drugie miejsce, tuż za Włochem.

Snowboardcross - Jako jeden z ostatnich trasę pokonał srebrny medalista z Pjongczangu - Jarryd Hughes. Australijczyk z czasem 1:21,28 zajmuje miejsce w dolnej części tabeli.

Skeleton - Australijczyk Timmings zakończył drugi ślizg oraz zamyka stawkę skeletonistów. Po pierwszym dniu prowadzi Christoph Grotheer. Podium uzupełniają Axel Jungk oraz Wengang Yan. Jutro o 13:20 ostatnie dwie ślizgi.

Skeleton - Nathan Crumpton z Samoa Amerykańskiego wyprzedził Amerykanina Blasera. Tym samym wskoczył do "dwudziestki".

Łyżwiarstwo figurowe - Kolejny z Włochów, Daniel Grassl z wspaniałym występem! Poczwórny rittberger, pozostałe skoki też precyzyjne. Podopieczny Lorenzo Magriego z nowym rekordem sezonu i prowadzeniem - aż 278,07 punktów!

Curling - Szwajcarki zdołały tylko doprowadzić do remisu. Mamy 5:5 i dodatkową partię.

Curling - Japonki w trakcie ostatniej partii stwierdziły, że nie mają już szans na odrobienie strat i poddały mecz. Mistrzynie olimpijskie ze Szwecji rozpoczynają turniej od zwycięstwa 8:5.

Skeleton - Grotheer powiększył przewagę nad Jungkiem! Różnica pomiędzy nimi to już 0.70 sekundy. Niemcy zbliżają się do historycznego złotego medalu w skeletonie męskim.

Narciarstwo alpejskie - Na trasie teraz zawodnicy, którzy raczej nie będą się liczyć w głównej rywalizacji o medale. Reprezentant Chin, Yangming Zhang zamyka drugą dziesiątkę z czasem 1:55,25.

Curling - Dunki wykorzystują przywilej ostatniego zagrania w dziesiątym endzie i zdobywają jeden punkt na wagę zwycięstwa w całym meczu. Końcowy wynik spotkania Dania - Chiny to 7:6.

Skeleton - Jungk już drugi. Aleksandr Trietjakow uzyskał taki sam czas jak Rukossujew i zajmuje trzecią pozycję.

Snowboardcross - Mamy nowego lidera. Eliot Grondin z Kanady dojeżdża na metę z przewagą 0,71 sekundy nad drugim zawodnikiem.

Skeleton - Jungk już na pozycji medalowej. Yan z błędami i przegrywa z Niemcem o 0.05 sekundy.

Snowboardcross - Kiepski przejazd aktualnego mistrza świata. Hiszpan Lucas Eguibar z czasem 1:18,73 wskakuje na odległe 11. miejsce.

Skeleton - Rukossujew nie utrzyma swojej pozycji. Spada za Jungka, a przewaga nad Dukursem to zaledwie 0.04 sekundy.

Curling - Jeden punkt zdobywają w dziewiątym endzie Japonki, jednak przed decydującą partią tracą trzy punkty.

Skeleton - Axel Jungk stracił jedynie 0.02 sekundy do Dukursa w porównaniu do pierwszego ślizgu. Oczywiście Niemiec na prowadzeniu.

Skeleton - Martins Dukurs uzyskał taki sam czas jak w pierwszym ślizgu i utrzymuje szóstą pozycję. Dalej nie jest to miejsce zadowalające Łotysza.

Snowboardcross - Na dole jest już też Niemiec Martin Noerl. Współlider pucharu świata uzyskuje czas 1:17,38 i plasuje się aktualnie na trzecim miejscu.

Skeleton - Chińczyk Yin również utrzymuje swoją pozycję i wyprzeda Dukursa o 0.10 sekundy.

Skeleton - Tomas Dukurs przed Gassnerem, więc utrzymują swoje pozycje z pierwszego ślizgu.

Snowboardcross - Świetny przejazd Juliana Lueftnera, który wyprzedził kolegę z reprezentacji o 0,24 sekundy.

Skeleton - Włoch Bagnis wypada na ten moment z "dziesiątki", a jego miejsce zajmuje tym samym Seunggi Jung.

Narciarstwo alpejskie - Kolejny z zawodników nie ukończył zjazdu. To Szwajcar, Yannick Chabloz, który zaliczył upadek na trasie.

Skeleton - Jung wyprzedza swojego rodaka o 0.21 sekundy, a Włoch Gaspari spadł, aż o trzy pozycje.

Curling - Świetna partia w wykonaniu Chinek. Zdobywają one dwa punkty i przed ostatnim endem mamy remis 6:6. Wygrywają również Brytyjki, które po dziewięciu odsłonach pojedynku ze Szwajcarkami prowadzą 5:4.

Łyżwiarstwo figurowe - Jako ostatni w drugiej grupie zaprezentował się jeden z Włochów, Matteo Rizzo. Bardzo efektowny i "delikatny" w odbiorze występ wicemistrza Italii, ale miejsce dopiero czwarte - 247,53 punktów to łączna nota dla łyżwiarza.

Snowboardcross - Lider pucharu świata - Alessandro Haemmerle poprawia czas poprzednika o ponad trzy sekundy.

Skeleton - Kolejny słaby przejazd Sungbin Yuna. Utrzymał zaledwie 0.06 sekundy przewagi nad Westonem i Maierem.

Snowboardcross - Jako pierwszy trasę pokonał Glenn de Blois. Holender uzyskał czas 1:20,75.

Skeleton - Na prowadzeniu Matt Weston oraz Samuel Maier, którzy uzyskali taki sam czas.

Curling - Ósmy end dla Szwecji. Mistrzynie olimpijskie dopisują do swojego dorobku trzy punkty i prowadzą z Japonkami 8:4.

Łyżwiarstwo figurowe - Ależ show zaprezentował Adam Siao Him Fa! Reprezentant Francji z nowym rekordem sezonu, ale do prowadzącego Łotysza trochę mu zabrakło. Z notą łączną 250,15 punktów jest drugi.

Narciarstwo alpejskie - Loic Meillard ze Szwajcarii już raczej nie ma co liczyć na najwyższy stopień podium. Po swoim zjeździe jest dopiero trzynasty - czas 1:45,91.

Skeleton - W tym samym miejscu przewagę stracił Brytyjczyk Wyatt, więc Ukrainiec już awansował o dwie pozycje w górę.

Skeleton - Pech Schlintnera, gdyż na ostatniej prostej stracił przewagę i aktualnie spada za Ukraińca.

Snowboardcross - Za chwilę rozpoczniemy wyścigi rozstawieniowe mężczyzn. Każdy z zawodników przejedzie samodzielnie trasę, i szesnastu snowboardzistów z najlepszym czasem zostanie rozstawionych w wyścigach 1/8 finału. Pozostała szesnastka przejedzie trasę drugi raz, w celu ustalenia dalszej kolejności.

Skeleton - Ukrainiec Hereskiewicz oraz Kanadyjczyk Enzie utrzymali swoje pozycje z pierwszego ślizgu.

Łyżwiarstwo figurowe - Świeżo upieczony mistrz Europy, Mark Kondratiuk pewnie liczył na lepszy występ i przede wszystkim udaną kombinację z poczwórnym skokiem. Choć było w tym programie trochę błędów, to Rosjanin może być z siebie dumny. Noty: za program długi - 162,71 pkt, łącznie 248,82 pkt i drugie miejsce.

Narciarstwo alpejskie - Ponad połowa zawodników już po swoim zjeździe. Alexis Pinturault z Francji aktuanie na dziewiątym miejscu z czasem identycznym, jaki osiągnął Izraelczyk Szollos - 1:45,04.

Curling - W kontakcie wciąż pozostają Chinki, które wygrały ósmą partię 1:0. Szwajcarki za to zdobywają dwa punkty i ponownie doprowadzają do remisu.

Curling - Rosjanki jednak zdecydowały się poddać mecz. Spotkanie RKO - USA kończy się więc po siedmiu endach wynikiem 3:9.

Skeleton - Andrew Blaser rozpoczął drugi ślizg. Po pierwszej części rywalizacji zajmował 20. lokatę, lecz teraz uzyskał słabszy czas.

Curling - Siódme endy wygrywają także Japonki i Amerykanki. Sytuacja Rosjanek robi się bardzo trudna, na trzy endy przed końcem przegrywają one różnicą sześciu punktów.

Łyżwiarstwo figurowe - Za sobą dobry program ma także Deniss Vasiljevs z Łotwy. Bardzo ładnie wykonane piruety, wysoka nota za komponenty. Oczywiście staje się nowym liderem z notą 167,41 za program długi i łączną 252,71 punktów.

Narciarstwo alpejskie - Kolejny z faworytów do medalu, Aleksander Aamodt Kilde, który już jeden krążek na tych igrzyskach zdobył, ze świetnym przejazdem obejmuje prowadzenie - 1:43,12.

Łyżwiarstwo figurowe - Brendan Kerry z Australii może być z siebie zadowolony! Świetny występ tego łyżwiarza i zasłużony rekord sezonu - 160,01 za program długi i 244,80 punktów łącznie daje mu prowadzenie.

Curling - Przewagę nad Chinkami budują sobie reprezentantki Danii. Dzięki zwycięstwu 3:0, na trzy endy przed końcem prowadzą 6:3.

Narciarstwo alpejskie - Drugi z Austriaków zmienił swojego rodaka na pozycji lidera. Johannes Strolz z czasem 1:43,87. Za nami siedmiu z 27 zawodników.

Snowboard - Chloe Kim zakończyła rywalizację w halfpipe'ie kobiet i przypieczętowała zdobycie drugiego złota olimpijskiego w karierze. Srebro dla Qurealt Castellet, a brąz wywalczyła Sena Tomita.

Curling - Kosztownego błędu nie ustrzegły się też Szwajcarki, które w decydującym zagraniu siódmego endu oddały partię Brytyjkom.

Snowboard - Mitsuki Ono wywróciła się i została na dziewiątym miejscu.

Narciarstwo alpejskie - Jeden z poważniejszych faworytów już po swoim przejeździe. Aktualny mistrz świata, Marco Schwarz z czasem 1:43,87 zmienia Czecha na prowadzeniu. Na mecie nie pojawił się natomiast Słoweniec, Miha Hrobat.

Curling - Część strat, dzięki zwycięstwu za dwa punkty odrabiają Rosjanki.

Snowboard - Xuetong Cai bez medalu. Chinka pozostała na czwartym miejscu. Chloe Kim i Queralt Castellet z pewnymi medalami. Czas na Mitsuki Ono.

Curling - Poważny błąd teraz Japonek, za który mogą słono zapłacić. Szwedki wzbogaciły się aż o trzy punkty i wyszły na prowadzenie.

Snowboard - Zajmująca drugą pozycję Queralt Castellet także przyzwoicie pojechała, ale gorzej niż w drugim przejeździe. Jeśli Cai lub Ono pojadą od niej gorzej, wtedy Hiszpanka zdobędzie medal.

Łyżwiarstwo figurowe - Drugą grupę rozgrzewkową otwiera reprezentant Azerbejdżanu, Władimir Litwincew. Elementy skokowe bardzo dobrze wykonane, sama prezentacja także na plus. Nota 239,19 (w tym 155,04 za program dowolny) pozwala mu objąć prowadzenie!

Narciarstwo alpejskie - Czech Jan Zabystran delikatnie lepszy od Izraelczyka - 1:44,54. Na trzecim miejscu plasuje się Irlandczyk Jack Gower z czasem 1:45,16.

Snowboard - Sena Tomita nie poprawiła swojej noty. Teraz siostra Ruki musi liczyć na to, że inne rywalki nie zrzucą jej z trzeciej pozycji.

Snowboard - Awans w klasyfikacji Ruki Tomity. Japonka zdobyła 80,50 punktu i zajmuje piąte miejsce.

Snowboard - Jiayu Liu zabraknie na podium. Srebrna medalistka z Pjongczangu na zakończenie rywalizacji uzyskała swoją najlepszą notę, ale 73,50 punktu i tak daje jej teraz siódme miejsce.

Narciarstwo alpejskie - W rywalizacji narciarzy alpejskich zostaną dziś rozdane medale, jednak najpierw pierwsza z konkurencji - kombinacja alpejska. Na pierwszy ogień reprezentant Izraela, Barnabas Szollos pokonał trasę z czasem 1:45.04.

Snowboard - Berenice Wicki też nie poprawiła swojej noty.

Snowboard - Podobnie było w przypadku Elizabeth Hosking.

Snowboard - Leng Qiu, Leilani Ettel oraz Brooke Dhondt nie awansują na wyższe pozycje, ponieważ każda z nich zaliczyła upadek.

Curling - Tymczasem w dwóch meczach zakończył się już szósty end. W pojedynku Dunek z Chinkami żadna reprezentacja nie zdobyła punktu, a Brytyjki dzięki zdobyciu dwóch oczek wysunęły się na prowadzenie.

Łyżwiarstwo figurowe - A teraz duma Meksyku, 22-letni Donovan Carillo, który swojemu krajowi zapewnił historyczny awans do programu dowolnego. Sympatyczny łyżwiarz zaliczył sporo potknięć przy swoich skokach. Dla Meksykanina 138,44 punktów za program dowolny i łączna nota 218,13 punktów, co jest czwartą pozycją.

Curling - Wyniki dwóch pozostałych meczów do przerwy: Rosyjski Komitet Olimpijski - Stany Zjednoczone 1:6, Szwecja - Japonia 2:3.

Skeleton - Ostatni przejazd w pierwszym ślizgu za nami. Prowadzi Christopher Grotheer przed Tretiakowem oraz Chińczykiem Yanem. Martins Dukurs aktualnie szósty. Drugi ślizg rozpocznie się o 4:00.

Snowboard - Chloe Kim w drugim przejeździe wywróciła się i nie poprawiła swojego wyniku. Oczywiście Kim wciąż prowadzi. Przed nami ostatnie 12 przejazdów zawodniczek.

Snowboard - Mitsuki Ono zaliczyła "twarde" lądowanie, ale na szczęście Japonka wstała o własnych siłach i jej upadek prawdopodobnie nie okazał się groźny.

Łyżwiarstwo figurowe - Bardzo w kratkę był ten przejazd Szweda, Nikołaja Majorowa ale 142,24 punktów to najlepszy jego rezultat w tym sezonie. Łączna nota 220,78 punktów dała mu na tę chwilę trzecie miejsce.

Snowboard - Jednak to było za mało w wykonaniu Japonki, ponieważ po chwili drugą powyżej 90-punktową notę zdobyła Queralt Castellet. Teraz to Hiszpanka plasuje się za Chloe Kim.

Skeleton - Dopiero siódmy Chińczyk Yin! Jest to pewne zaskoczenie. Rozdzielił tym samym braci Dukursów.

Snowboard - Po serii średnich przejazdów w końcu oglądaliśmy lepszy. Wykonała go Sena Tomita, która umocniła się na drugim miejscu.

Curling - Zakończyły się piąte endy w dwóch z czterech spotkań. Na półmetku rywalizacji Szwajcarki prowadzą z Brytyjkami 2:1, a Chinki remisują z Dunkami 3:3.

Łyżwiarstwo figurowe - Konstantin Milukow z poruszającym programem dowolnym. Widać, że reprezentant Białorusi jest w dobrej dyspozycji. Nota 143,73 punktów jest drugą najwyższą do tej pory za program dowolny. Takie też miejsce zajmuje z łączną notą 222,22 punktu.

Skeleton - Jeden błąd spowodował utratę prędkości i Wengang Yan zajmuje trzecią pozycję ze stratą do Grotheera 0.43 sekundy.

Curling - Amerykanki również przejmują partię, i powiększają prowadzenie nad Rosjankami.

Skeleton - Za nami przejazdy Wlochów. Gaspari jest dziesiąty, a Bagnis ósmy. Pora na pierwszego z Chińczyków.

Curling - W czwartym endzie jeden punkt zdobywają także Dunki. Mylą się Szwedki i mamy pierwsze dzisiaj przejęcie partii, Japonki prowadzą 3:1.

Snowboard - Pierwszy warty uwagi przejazd w drugiej serii. 79,25 punktu zdobyła Elizabeth Hosking, która wskoczyła na czwarte miejsce.

Łyżwiarstwo figurowe - Iwan Szmuratko z Ukrainy również rozpoczął upadkiem. Zawodnikowi nie można jednak odebrać imponującego emocjonalnie programu do utworu Ludovico Einaudiego, "Nuvole Bianche". Trzecią pozycję zajął Ukraińczyk z notą 127,65 punktów (łącznie 205,76).

Skeleton - Trzeci z Niemców Alexander Gassner aktualnie siódmy za braćmi Dukursami. Austriak Maier zdecydowanie poniżej oczekiwać, gdyż jest aktualnie jedenasty.

Curling - Kolejna partia warta jeden punkt w meczu Wielka Brytania - Szwajcaria - 2:1 dla Szwajcarek.

Skeleton - Dobry przejazd Rukossujewa. Rosjanin aktualnie zajmuje trzecią pozycję ze stratą 0.48 sekundy do Grotheera.

Snowboard - Pierwszy przejazd zakończyła Chloe Kim. Amerykanka oczywiście pojechała fantastycznie i prowadzi z rewelacyjną notą, która wynosi 94 punkty! Możliwe, że Kim już sobie zapewniła złoto!

Skeleton - Sungbin Yun nie obroni tytułu mistrza olimpijskiego. Koreańczyk jest aktualnie siódmy ze stratą powyżej sekundy. Pozycję wyżej uplasował się Seunggi Jung.

Łyżwiarstwo figurowe - Andriej Mozalow to pierwszy z trzech Rosjan w stawce. Rozpoczął od upadku przy poczwórnym salchowie, ale występ ogółem pozytywny, inspirowany historią Krzysztofa Kolumba. Debiutant olimpijski zdobył 156,28 punktów, łącznie 233,33 punktów.

Snowboard - Xuetong Cai zgromadziła 81,25 punktu i wskoczyła na drugą lokatę.

Curling - Kolejny punkcik dopisujemy Amerykankom.

Skeleton - Axel Jungk wskoczył na trzecią pozycję, a Matt Weston tuż za Łotyszy. Przed nami dwóch Koreańczyków.

Snowboard - Bardzo dobry pierwszy przejazd Seny Tomity. Japonka zdobyła 86 punktów i oczywiście została liderką.

Curling - Z trzeciego endu punkt wyciągają Chinki. Za dwa wygrywają Japonki, wychodząc tym samym na prowadzenie w meczu ze Szwedkami.

Łyżwiarstwo figurowe - Stawkę otworzył Lukas Britschgi. Swajcar zaprezentował program do składanki utworów z serialu "Euphoria". Było trochę błędów, potrójny axel z podwójnym toeloopem nie został w pełni zaliczony przez zbyt dużą ilość drugiego ze skoków w jego programie - mogą być tylko dwa, a ten w kombinacji był trzecim. Dla Szwajcara 136,42 punktów i łączna nota za oba programy - 212,58 punktów.

Skeleton - Bracia Dukurs bardzo średnio. Martins Dukurs trzeci, a Tomas czwarty. Tracą ponad 0.6 sekundy do Niemca.

Curling - Brytyjki zdobywają punkt, i w meczu ze Szwajcarią po trzech partiach remisują 1:1.

Snowboard - Kanadyjka długo nie cieszyła się z prowadzenia. Już lepsza była Berenice Wicki, która otrzymała notę 76,25 punktu.

Skeleton - Kilka błędów na torze i Aleksander Tretiakow traci do Grotheera 0.36 sekundy.

Skeleton - Dobry czas Niemca. 1:00.00 i obejmuje prowadzenie.

Snowboard - Pierwszy przejazd z notą powyżej 70 punktów, a jego autorką była Elizabeth Hosking.

Skeleton - Po pierwszych trzech przejazdach prowadzi Andrew Blaser. Pora na jednego z faworytów, czyli Christophera Grotheera.

Curling - Zakończył się też drugi end na torze D. Reprezentantki Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego zdobywają jeden punkt i zmniejszają straty.

Snowboard - Leilani Ettel niewiele lepiej od Chinki.

Snowboard - Słaby przejazd Chinki, która zgromadziła nieco ponad 50 punktów.

Curling - Po pierwszym punkcie zdobywają Szwedki i Szwajcarki. Dunki w drugim endzie zdobywają natomiast dwa oczka.

Snowboard - Rywalizację o medale rozpoczniemy od reprezentantki gospodarzy Leng Qiu,

Łyżwiarstwo figurowe - Przypomnijmy, że po programie krótkim prowadzi Amerykanin, Nathan Chen (113,97 punktów). Dalej dwóch Japończyków, ale w tej stawce nie ma obrońcy tytułu - Yuzuru Hanyu, który zajął zaskakująco dalekie, ósme miejsce.

Skeleton - Na starcie 25. zawodników. Jako pierwszy na torze pojawi się Hiszpan Ander Mirambell.

Snowboard - Już za około 10 minut rozpocznie się finał halfpipe'a kobiet. Oczywiście główną faworytką jest obrończyni tytułu z Pjongczangu Chloe Kim.

Skeleton - Za około 10 minut rozpocznie się pierwszy ślizg skeletonistów. Na treningach dobrze wypadali Niemcy, Łotysze oraz Chińczycy. Czy znów mistrzem olimpijskim będzie gospodarz?

Curling - W trzech meczach pierwszy end zakończył się remisem, a więc żadna z drużyn nie zdobyła punktów. Jako jedyne punkty zdobyły Amerykanki, wygrywając z Rosjankami za dwa.

Łyżwiarstwo figurowe - Z Pekinem witają się także łyżwiarze figurowi. Dwudziestu czterech solistów dziś powalczy o medale - około 6 nad ranem poznamy nowego (lub nowego starego) mistrza olimpijskiego.

Curling - Zaczynamy pierwsze mecze turnieju kobiet. Jako pierwsze w swoich meczach będą zagrywać reprezentantki Szwajcarii, Japonii, Chin oraz Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego.

Standardowo naszą relację rozpoczniemy około godziny 2 w nocy - wówczas na National Aquatics Centre rozpocznie się rywalizacja curlingowa między Wielką Brytanią a Szwajcarią, Danią a Chinami, Szwecją a Japonią oraz Rosyjskim Komitetem Olimpijskim a Stanami Zjednoczonymi. Polaków na starcie zobaczymy natomiast dopiero nad ranem. Bądźcie z nami!

Aleksandra Suszek – Poinformowani.pl

Aleksandra Suszek

Od dziecka jestem zagorzałym kibicem Biało-Czerwonych. Najbliżej mi do siatkówki i skoków narciarskich, jednak śledzę prawie każde zawody, w których występują nasi reprezentanci. Na portalu zajmuję się głównie siatkowką, piszę także o piłce ręcznej, lekkoatletyce, wioślarstwie, szermierce i łyżwiarstwie figurowym.