Premier League: grad bramek i wieczór pełen wrażeń z ligą angielską!

• Dodał: Hubert Dondalski
  • Data publikacji: 09.02.2022, 23:05

Dwudziesta czwarta kolejka Premier League trwa w najlepsze. W ten środowy wieczór mieliśmy okazję obejrzeć aż cztery spotkania. Na Etihad Stadium Manchester City ze spokojem rozprawił się z Brentford FC, wygrywając spotkanie 2:0. Podziałem punktów zakończył się mecz pomiędzy Norwich City, a Crystal Palace. Podopieczni Antonio Conte ponieśli porażkę 2:3 z Southampton FC po naprawdę świetnym spotkaniu. Najciekawszym meczem było starcie na Villa Park, gdzie Aston Villa zremisowała z Leeds United 3:3.

Strzelanie na angielskich boiskach tego wieczoru rozpoczęło Norwich City, gdy w 1. minucie spotkania lewym skrzydłem pognał Adam Idah, który dograł w pole karne, a piłka trafiła do Teemu Pukkiego, a Fin kąśliwym strzałem w lewy róg wyprowadził Kanarki na prowadzenie.  Sporo zaczęło się dziać na Tottenham Hotspur Stadium po pierwszym kwadransie gry. Najpierw Święci stracili bramkę, po tym, jak Jan Bednarek skierował piłkę do własnej bramki. To jednak nie podłamało jego drużyny i w 23. minucie przyszło wyrównanie, gdy Armando Broja wpakował futbolówkę do bramki Kogutów. Również swoją bramkę w pierwszej połowie zdobył Manchester City, po tym jak Riyad Mahrez wykorzystał rzut karny.

Początek drugich połów był znacznie spokojniejszy od ich poprzedniczek. Dopiero w 60. minucie na Carrow Road Wilfried Zaha popisał się fantastyczną bramką, gdy finezyjnym strzałem zza pola karnego pokonał Angusa Gunna. Dwie minuty później Iworyjczyk nie wykorzystał rzutu karnego. Swoje bramki zdobyli również piłkarze Tottenhamu oraz Manchesteru City. Najpierw gola dla The Citizens zdobył Kevin De Bruyne, a minutę później zespół Antonio Conte wyszedł na prowadzenie za sprawą bramki dawno niewidzianego Heung-Mina Sona. Długo prowadzenie Tottenhamu nie trwało. Święci, którzy byli znacznie lepszą drużyną w tym meczu, zadali dwa błyskawiczne ciosy, które kompletnie zmieniły to spotkanie. Najpierw Hugo Llorisa pokonał Mohamed Elyounoussi, a następnie tej samej sztuki dokonał Che Adams, a to wszystko po dwóch asystach kapitana zespołu Jamesa Warda-Prowse'a! Pod koniec spotkania fanom Spurs mogło przypomnieć się spotkanie z Leicester City, gdzie bohaterem był Steven Bergwijn. Holender umieścił piłkę w bramce, ale na jego nieszczęście był na spalonym!

Najciekawszym spotkaniem tego dnia było starcie pomiędzy Aston Villą, a Leeds United. Już w 9. minucie Daniel James wyprowadził Pawie na prowadzenie. Po dwóch kwadrans rozpoczęło się strzelanie. Najpierw wynik wyrównał Coutinho, gdy z 12. metra oddał strzał w lewy róg bramki, po asyście Matty'ego Casha. Następnie dwa bolesne ciosy zadał Jacob Ramsey, co ciekawe, przy obu trafieniach asystował mu strzelec pierwszej bramki dla The Villains. Tuż przed końcem pierwszej połowy swoją drugą bramkę w meczu zdobył Daniel James, dzięki czemu Pawie złapały bardzo ważny kontakt. Trzecia bramka dla gości padła dopiero w drugiej połowie. Leeds United otrzymało rzut rożny i strzał jednego z zawodników został odbity przez bramkarza, ale z dobitką Diego Llorente golkiper Aston Villi nie miał już szans! Pod koniec spotkania drugą żółtą kartkę obejrzał Ezri Konsa, czym osłabił swoją drużynę, ale na jego szczęście wynik nie zmienił się i obie drużyny podzieliły się punktami po tym fantastycznym spotkaniu.

Manchester City - Brentford FC 2:0 (1:0)

Bramki: 40' (k.) Mahrez, 69' De Bruyne

Manchester City: Ederson - Stones, Dias, Laporte, Cancelo - De Bruyne, Rodri, Silva - Mahrez (67' Grealish), Foden (71' Gundogan), Sterling

Brentford: Raya - Ajer, Jansson, Pinnock - Roerslev Rasmussen, Onyeka (70' Wissa), Norgaard, Jensen, Henry - Ghoddos (62' Mbeumo), Canos (62' Dasilva)

Sędzia: Darren England

Norwich City - Crystal Palace 1:1 (1:0)

Bramki: 1' Pukki - 60' Zaha

Norwich: Gunn - Aarons, Hanley, Gibson, Williams - Płacheta (64' Gilmour), Lees Melou (76' Normann), McLean, Rashica - Idah (84' Rowe), Pukki

Crystal Palace: Guaita - Ward, Andersen, Guehi, Mitchell - Gallagher, Hughes, Schlupp (80' Eze) - Olise (70' Ayew), Mateta (80' Edouard), Zaha