NHL: rozgrywki w czasie igrzysk

• Data publikacji: 10.02.2022, 09:07

Po krótkiej przerwie na weekend gwiazd do gry wróciła liga NHL. Warto nadmienić także, że w międzyczasie rozpoczął się turniej olimpijski, na którym brakuje zawodników z najlepszej ligi świata.

Tuż po powrocie po meczach gwiazd ciekawie było w Toronto. Maple Leafs mieli dwóch bohaterów w meczu z Carolina Hurricanes. Pierwszym z nich był Auston Matthews, po którego dwóch trafieniach gospodarze wyszli na prowadzenie 2:1. Hurricanes przejęli przodownictwo, wygrywając 3:2. Na sześć minut przed końcem podstawowego czasu gry do remisu doprowadził Mitchell Marner. Doszło do dogrywki, w której to właśnie Marner zadał decydujący cios. Maple Leafs zajmują szóste miejsce na Wschodzie i mają trzy zwycięstwa straty do trzecich Hurricanes. Dzień później nie zdołali oni odrobić strat z Ottawa Senators i przegrali 3:4.

Również w nocy z wtorku na środę polskiego czasu Columbus Blue Jackets pokonali na wyjeździe Washington Capitals. Gospodarze prowadzili 2:0, ale Kurtki szybko wyrównały. Po dwóch tercjach był remis 3:3. Dwie bramki zdobył Patrick Laine. Na początku trzeciej części meczu gola w debiucie strzelił Trey Fix-Wolansky i Columbus było bliżej zwycięstwa. Na trzy minuty przed końcem wyrównał Tom Wilson, ale zwycięstwo ekipie Blue Jackets na 45 sekund przed ostatnią syreną zapewnił Boone Jenner.

Dzisiaj najciekawiej było w Dallas. Stars wygrali 4:3 z Nashville Predators. Gwiazdy trzykrotnie obejmowały prowadzenie, ale goście byli w stanie wyrównać. Nie odpowiedzieli jednak na trafienie Luke'a Glendeninga w trzeciej tercji. Wcześniej dwie bramki dla ekipy z Dallas zdobył Jason Robertson.