LFL: udana kolejka Vitality.Bee i Karmine Corp
Michał Konkol/Riot Games

• Data publikacji: 15.02.2022, 12:00

Za nami piąty tydzień rozgrywek LFL. W starciu na szczycie Vitality.Bee pokonali LDLC OL, dzięki czemu zrównali się z nimi w tabeli na pierwszej pozycji. Kolejną kolejkę z kompletem zwycięstw zaliczyli natomiast GameWard oraz Karmine Corp, którzy zajmują wspólnie trzecią pozycję, tylko jeden mecz za liderami ligi.

LDLC OL vs Vitality.Bee — 0:1 (MVP: Skeanz)

LDLC OL Vitality.Bee
Ragner Ornn 2/5/7 13/1/5 Gwen Szygenda
Yike Viego 6/5/8 7/3/14 Lee Sin Skeanz
Eika Viktor 6/6/7 5/6/8 Sylas Diplex
Exakick Jinx 6/5/4 4/4/7 Aphelios Jeskla
Doss Leona 1/9/10 1/7/23 Thresh Jactroll

Spotkanie na szczycie rozpoczęło się od walki na środkowej alei, w której dwa zabójstwa zdobyło Vitality.Bee, przy jednym po stronie LDLC OL. Chwilę później niebieska drużyna zdołała jednak odpowiedzieć i wyrównać stan rozgrywki na 2:2. Następnie zespoły wymieniły się neutralnymi obiektami z mapy — górski smok trafił do LDLC, natomiast Rift Heralda zdobyło Vit.B. W 12. minucie Vitality zgarnęli zabójstwo, po którym dość pewnie ruszyli po drake'a. LDLC OL mieli jednak inne plany i nie tylko ukradli smoka dla siebie, ale także dorzucili dwa kolejne zabójstwa, obejmując prowadzenie 4:3.

Dalej, liderzy ligowej tabeli wzięli Rift Heralda, którego użyli na midzie do zniszczenia pierwszej wieży, co zapewniło im 1,500 złota przewagi. Z kolei w 18. minucie LDLC pokonali trzeciego drake'a i znajdowali się w dość komfortowej sytuacji. Cztery minuty później ekipa została jednak zaskoczona przez rywali, którzy wykorzystali lepsze pozycjonowanie i wzięli Barona Nashora, wyrównując stan meczu. W kolejnych minutach Vitality.Bee pokonali dwa kolejne powietrzne smoki, ale Baron w 30. minucie trafił na konto LDLC OL. Ceną za wzmocnienie były jednak aż trzy życia, dzięki czemu to Vit.B znajdowało się w lepszej pozycji.

W 35. minucie Vitality zdobyło trzeciego drake'a, a następnie wygrało długi teamfight na górnej rzece, po którym wreszcie wzięło Barona Nashora. Wraz ze wzmocnieniem zespołowi udało się zniszczyć inhibitor na dolnej alei, ale walka należała już do LDLC — potrójne zabójstwo wykonał Viego, a jego ekipa zgarnęła czwartego smoka, zapewniającego powietrzną duszę. W 44. minucie LDLC OL robili Nashora, ale Skeanz zdołał ukraść wzmocnienie dla swojej drużyny. Następnie mieliśmy walki w obu bazach, z który ostatecznie lepiej wyszło Vit.B, które wygrało spotkanie w 46. minucie.

Misfits Premier vs Karmine Corp — 0:1 (MVP: SAKEN)

Misfits Premier Karmine Corp
Irrelevant Gangplank 5/9/4 9/3/8 Lee Sin Cabochard
TynX Jarvan IV 2/4/4 2/4/11 Xin Zhao 113
Czajek Viktor 1/3/4 5/0/10 LeBlanc SAKEN
Woolite Jinx 1/3/3 6/0/3 Aphelios Rekkles
Vander Thresh 0/3/3 0/2/8 Leona Hantera

Rozgrywka rozpoczęła się od nieudanej akcji Karmine Corp na górnej alei — dive 113 oraz Cabocharda przyniósł wymianę jeden za jednego, ale pierwsza krew trafiła na konto Irrelevanta. W piątej minucie KC zachowało się lepiej, zdobywając dwa zabójstwa w walce na topie, po której zespół prowadził 3:1. W następnych minutach drużyny wymieniły się obiektami neutralnymi z mapy — piekielny smok trafił na konto Misfits Premier, a Rift Heralda został pokonany przez KC. Czerwona ekipa dorzuciła jednak w tym czasie dwa kolejne kille przeciwko Gangplankowi, dzięki czemu uzyskała 1,500 złota przewagi.

W 12. minucie Irrelevant zginął po raz piąty, ale tym razem MSFP mieli odpowiedź, a podwójne zabójstwo zgarnął TynX. Dalej, zespoły raz jeszcze wymieniły się obiektami z Summoner's Rift — tym razem Heralda wzięli Misfits Premier, a górski drake trafił do Karmine Corp. W 20. minucie KC zgarnęli kolejnego smoka, a następnie wykorzystali złe pozycjonowanie Woolite'a, dzięki czemu zdobyli kolejne zabójstwo oraz wieżę, po której przewaga drużyny wzrosła do 3,000. W 25. minucie Karmine dorzucili trzeciego drake'a do kolekcji, a trzy minuty później doprowadzili do teamfightu na górnej rzece. Ten początkowo wyglądał dobrze dla MSFP, którzy zdobyli dwa zabójstwa kosztem jednego i zaczęli robić Nashora. Przeciwnicy znaleźli jednak bardzo dobrą odpowiedź i wygrali walkę trzech vs czterech, robiąc cztery szybkie zabójstwa, po których bez problemu zdobyli Barona.

Następnie ekipa wzięła również powietrzną duszę i z przewagą pięciu tysięcy zaczęła atakować rywali. W 32. minucie Karmine Corp zniszczyli inhibitory na midzie oraz bocie, a następnie dokonali resetu. Dwie minuty później rozpoczęła się kolejna walka na midzie, w której raz jeszcze Lee Sin znalazł Jinx, dzięki czemu ADC MSFP został od razu zabity. Po tej akcji losy meczu były przesądzone, a Karmine Corp zakończyło starcie w 35. minucie.