Michalik 10, Chyc 15. na MŚJ w snowboardzie

• Data publikacji: 06.09.2018, 09:18

Slalom równoległy był ostatnią snowboardową konkurencją mistrzostw świata juniorów. W rywalizacji juniorek Aleksandra Michalik zajęła 10. miejsce, a Maria Chyc była 15.

Podczas zawodów w slalomie gigancie równoległym Aleksandra Michalik była 12., a Maria Chyc 14. Juniorki awansowały także do najlepszej "16" zawodów w slalomie równoległym. W kwalifikacjach świetnie pojechała Michalik, która uzyskała szósty czas. Chyc była w nich 15. Niestety, podobnie jak dzień wcześniej, polskie zawodniczki pożegnały się z rywalizacją już w pierwszej rundzie fazy pucharowej. Aleksandra Michalik przegrała ze słabszą od siebie w kwalifikacjach Holenderką Kiki Bedier de Prairie. Polka była wolniejsza od Holenderki jedynie o jedną dziesiątą część sekundy. Maria Chyc ponownie zmierzyła się z Naiying Gong. Przewaga Chinki nie była tym razem tak duża (23 setne sekundy), ale Chyc odpadła z zawodów.

Niespodzianką nie był triumf Danieli Ulbing. Mistrzyni świata seniorek nie miała sobie równych wśród juniorek. W finale Austriaczka wygrała z Rosjanką Anastazją Kuroczkiną. Brązowy medal wywalczyła inna z Rosjanek, Jelena Bołtajewa. Michalik ostatecznie zajęła 10. pozycję, a Chyc została sklasyfikowana na 15. miejscu.