Pekin 2022 - 11 lutego [Zapis LIVE]

Pekin 2022 - 11 lutego [Zapis LIVE]

  • Dodał: Aleksandra Suszek
  • Data publikacji: 11.02.2022, 12:00

W piątek na arenach w Pekinie poznamy kolejnych mistrzów olimpijskich. W ten dzień medale zostaną rozdane w siedmiu konkurencjach. W trzech z nich z pewnością zobaczymy Polaków, a być może szansę na finał wykorzysta Natalia Maliszewska. Dzień w stolicy Chin rozpoczniemy tradycyjnie od curlingu, a w samo południe odbędą się kwalifikacje panów na skoczni dużej.

 

 PROGRAM DNIA

STARTY POLAKÓW 

Relacja na żywo

To koniec hokejowych i innych emocji na dzisiaj. Jutro w hicie Stany Zjednoczone zagrają z Kanadą, ale my przede wszystkim skupimy się na skokach narciarskich i łyżwiarstwie szybkim. Dziękujemy i zapraszamy na olimpijską sobotę!

Hokej na lodzie - Łotwa wzięła challenge, który okazał się nieskuteczny i poskutkował karą. Finowie pewnie utrzymali prowadzenie 3:1 i sięgnęli po drugie zwycięstwo na turnieju. W niedzielę zagrają o pierwsze miejsce w grupie ze Szwecją.

Hokej K - Koniec meczu. Kanada w półfinale po wygranej ze Szwecją 11:0.

Hokej na lodzie - Łotysze jeszcze nie zdążyli wycofać bramkarza, a już stracili trzecią bramkę w tym meczu. Trafienie zanotował doświadczony i wielki Marko Anttila. Do końca tylko minuta.

Hokej na lodzie - Potężne uderzenie Leo Komarowa na pięć minut przed końcem daje ponownie prowadzenie Finom. To ważny krok w stronę zwycięstwa.

Hokej K - I niemal natychmiast bramka numer 11. Sarah Fillier.

Hokej na lodzie - Dość kuriozalna sytuacja doprowadziła do kolejnej kary dla Łotwy. Jeden z zawodników tej drużyny po zderzeniu z Finem wypadł za lodowisko i na nie wrócił. Tym samym była zbyt duża liczba graczy na lodzie, ale Finlandia nie wykorzystała tej okazji.

Hokej K - Brianne Jenner i 10 bramka dla Kanady. Kanadyjki grają już na luzie, bawią się grą.

Hokej na lodzie - Reprezentacja Finlandii nie wykorzystała gry w przewadze i nadal mamy remis 1:1.

Hokej K - Trwa już trzecia tercja meczu kanada - Szwecja, ale bramek na razie brak.

Hokej na lodzie - Rodrigo Abols pod sam koniec gry Łotyszy w przewadze doprowadził do wyrównania. Coraz większe emocje.

Skeleton - National Sliding Centre na igrzyskach słyszał tylko hymn niemiecki! Genialne cztery ślizgi Christophera Grotheera, który triumfuje w wielkim stylu! Pierwszy historyczny złoty medal w skeletonie dla Niemców. Srebro dla Axela Jungka, a brąz dla Wenganga Yana.

Hokej K - Kolejne dwa okresy osłabienia Szwedek bez efektu bramkowego. Po 40 minutach gry Kanada prowadzi ze Szwecją 9:0. Można odnieść wrażenie, że Kanadyjki oszczędzają już siły na kolejne mecze.

Skeleton - Minimalnie, ale jest! Już pewne złoto dla Niemców. Axel Jungk wyprzedził o 0.10 sekundy Chińczyka.

Skeleton - Mistrz olimpijski z Soczi aktualnie bez medalu w Pekinie! Wengang Yan z pewnym brązowym medalem. Pierwszy medal dla Chin w skeletonie!

Skeleton - Świetny ślizg Yana. Jest szansa na medal dla Chin. Wysoko postawił poprzeczkę dla Tretiakowa.

Hokej na lodzie - Skromne prowadzenie Finów po drugiej tercji. Tylko jedna bramka i Łotysze mogą jeszcze powalczyć o odrobienie straty.

Skeleton - The Last Dance na igrzyskach legendy skeletonu Martinsa Dukursa. Przegrał z Chińczykiem i Rosjaninem. Łotysz bez złota, bez medalu... Fantastyczna persona światowego skeletonu. Igrzyska zakończy na siódmej pozycji.

Hokej K - Zwolniły tempo Kanadyjki, od kilku minut nie są w stanie strzelić dziesiątej bramki, nawet grając w przewadze.

Hokej na lodzie - Długo kazali nam czekać na pierwszą bramkę, ale w końcu jest. Skuteczny strzał z dystansu Vallteriego Kemilainena potwierdza wyższość Finów, którzy obejmują prowadzenie.

Skeleton - Zaczęliśmy walkę o medale! Jewgeni Rukossujew spada o jedną pozycję, więc Chińczyk pozostaje na prowadzeniu i jest już pewny szóstej lokaty.

Skeleton - Nowy rekord startu Zheng Yina. Objął prowadzenie ze znaczą przewagą nad Gassnerem. Udany debiut na igrzyskach Chińczyka.

Skeleton - W Salt Lake City w 2002 roku był 21. Dziś w Pekinie Tomass Dukurs będzie sklasyfikowany na dziewiątej pozycji, gdyż przegrał jednak z Gassnerem.

Skeleton - W Pjongczangu był dziewiąty, w Pekinie również będzie pewnie dziewiąty. Alexander Gassner objął prowadzenie o blisko sekundę nad Jungiem.

Skeleton - Aktualnie w klasyfikacji mamy kanapkę koreańsko-włoską. Prowadzi Jung przed Bagnisem i Yunem.

Hokej na lodzie - Łotewski bramkarz Kalnins obronił już prawie 20 strzałów. Słowacy mogą z podziwem patrzeć na grę Łotyszy, z którymi zagrają w ostatnim meczu grupowym. Hokeiści z Łotwy grają bardzo dobrze, szczególnie w obronie. Po trzydziestu minutach jest remis 0:0.

Hokej K - Dziewiąta bramka dla Kanadyjek - w przewadze do bramki trafia Emily Clark.

Skeleton - O 0.01 sekundę Włoch Bagnis wyprzedził Yuna i będzie najniżej jedenasty!

Skeleton - Nie udany występ, patrząc na ogół Sungin Yuna. Jeszcze aktualny mistrz olimpijski obejmuje prowadzenie, lecz prawdopodobnie zakończy start w Pekinie na 12. lokacie.

Hokej K - No już trudno nadążyć za Kanadyjkami. 180 sekund i na listę autorek bramek wpisały się: Erin Ambrose, Blayre Turbull i Brianne Jenner. Szwedki zdecydowanie chca już wracać do hotelu, a potem do kraju.

Skeleton - Świetny czas przejazdu Włocha Gaspariego i przesuwa się o jedną pozycję, wyprzedzając Matta Westona.

Hokej na lodzie - Finowie nie mogą znaleźć sposobu na zdobycie bramki. Nadal mamy bardziej piłkarski niż hokejowy wynik - 0:0.

Skeleton - Aktualnie na prowadzeniu Marcus Wyatt. O jedną pozycję awansował Austriak Schintner.

Hokej K - Minuty potrzebowały Kanadyjki na wykorzystanie przewagi... Natalie Sponner strzela piątą bramkę.

Hokej K - Druga tercaja rozpoczyna się od kary dla Szwedki Johanna Fallman

Skeleton - Niewątpliwie sukces Nathana Crumptona! Zawodnik Samoa Amerykańskiego wyprzedził Kanadyjczyka o 0.08 sekundy i zakończy olimpijski udział prawdopodobnie na 19. pozycji.

Hokej na lodzie - Rozpoczęła się druga tercja meczu Finlandia - Łotwa.

Skeleton - Rozpoczął Enzie Blake, który ukończył wszystkie przejazdy i jest to jego niewątpliwy sukces.

Skeleton - Już za 5 minut rozpocznie się decydująca faza w skeletonie mężczyzn. Złoto wydaje się zarezerwowane dla Christophera Grotheera. Rywalizacja o resztę krążków wydaje się, że będzie niesamowicie zacięta.

Hokej K - Piorunująca końcówka Kanadyjek. Wynik 4:0 raczej nie pzostawia złudzeń Szwedkom. Przed nami jednak jeszcze dwie tercje, ale to po przerwie.

Hokej na lodzie - Momenty były, ale nie było bramek w pierwszej tercji. Trzeba przyznać, że to reprezentanci Finlandii byli bliżej zdobycia trafienia, ale łotewski bramkarz Janis Kalnins został niepokonany.

Hokej K - Rozwiązał się worek z bramkami. Niespełna minuta od poprzedniej bramki na listę strzelczyń wpisuje się ponownie Sarah Fillier. Po chwili Szwedki w osłabieniu tracą czwartą bramkę - tym razem do bramki trafia Jamie Lee Rattray. I tak kończy się pierwsza tercja tego ćwierćfinału.

Hokej K - Niemal natychmiast zostaje ona wykorzystana. Sarah Fillier przy słupku pakuje krązek do szwedzkiej siatki. Asystowała Rebecca Johnston.

Hokej K - Teraz Kanadyjki w przewadze, po raz pierwszy w tym meczu.

Hokej K - Szwedki znowu w przewadze.

Hokej na lodzie - Łotysze grali w przewadze, ale nie byli w stanie jej wykorzystać.

Hokej K - 10 minut gry za nami i Kanada prowadzi tylko 1:0. Szwedki grały nawet w przewadze, ale jej nie wykorzystały.

Hokej na lodzie - Pierwsze osiem minut pokazało, że nie będzie łatwo Finom zdobyć trzy punkty. Na ten moment jest bezbramkowy remis.

Skeleton - Finałowy ślizg zaplanowany jest na 14:55 naszego czasu.

Hokej K - Trzech minut potrzebowały Kanadyjki na objęcie prowadzenia w meczu. Brianne Jenner otwiera kanadyjski worek z bramkami. Obyśmy tylko nadązali z odnotowywaniem kolejnych goli.

Skeleton - Zakończył się trzeci ślizg. Do ostatniego przejazdu nie zakwalifikowali się Amerykanin Blaser, Szwajcar Sieber, Rosjanin Romanow, Hiszpan Mirambell oraz Australijczyk Timmings.

Hokej K - Kanada i Szwecja zagrają w drugim ćwierćfinale turnieju kobiet. Inne rozstrzygnięcie niż wygrana Kanadyjek będzie sensacją. No może nie na miarę wygranej Grzegorza Guzika w biathlonowym biegu pościgowym, ale o zbliżonym ciężarze gatunkowym. Kanadyjki w sześciu dotychczasowych startach na igzryskach zdbyły cztery złota i dwa srebra, w Pekinie nie zaznały jeszcze porażki, ich bilans bramkowy wynosi +28. Szwedki natomiast do fazy play-off weszły z trzeciego miejsca w słabszej grupie.

Hokej na lodzie - Dzisiejsze mecze turnieju mężczyzn były bardzo interesujące. Miejmy nadzieję, że nie zabraknie emocji także w starciu Finlandii z Łotwą. Wczoraj Suomi pewnie wygrali ze Słowacją, a Łotysze nieznacznie przegrali ze Szwecją.

Skeleton - Utrzymał się Enzie we "dwudziestce", gdyż nie udało się go wyprzedzić Amerykaninowi Blaserowi.

Skeleton - Nathan Crumpton wyprzedził Kanadyjczyka Enzie, więc w czwartym ślizgu zobaczymy przedstawiciela Samoa Amerykańskiego.

Skeleton - Pierwsza od dłuższego czasu zmiana na pozycjach. Marcus Wyatt wyprzedził Ukraińca o blisko 0.3 sekundy.

Short track - Ten dzień zdecydowanie należał do Suzanne Schulting - rekord świata i złoty medal olimpijski dla fenomenalnej Holenderki. Ciąg dalszy emocji na torze krótkim już w niedzielę.

Short track - Oficjalnie - podium bez zmian, a za nieprzepisowe zachowanie dyskwalifikacją zostaje ukarana Arianna Fontana. Tym samym Kristen Santos kończy rywalizację na czwartej pozycji.

Short track - Upadek niestety wyeliminował z gry Arianne Fontane i Kristen Santos. Tym samym prawdopodobnie srebro dla Minjeong Choi, a brąz dla Hanne Desmet.

Skeleton - Również swoje pozycje utrzymali Samuel Maier (13) oraz Matt Weston (14).

Short track - Po mistrzowsku rozegrała to Suzanne Schulting, która zostaje mistrzynią olimpijską!

Short track - A przed nami już walka o medale! Kristen Santos, Arianna Fontana, Minjeong Choi, Hanne Desmet oraz Suzanne Schulting. Czy ktoś będzie w stanie zagrozić Holenderce?

Skeleton - Włoch Bagnis jedenasty, 0.4 sekundy za nim wciąż aktualny mistrz olimpijski Sungbin Yun.

Short track - Xandra Velzeboer z Holandii zwycięża finał pocieszenia. Za nią Yubin Lee oraz Corinne Stoddard.

Skeleton - Tomas Dukurs wciąż ósmy. Swoje pozycje utrzymali również Alexander Gassner oraz Seunggi Jung.

Short track - Za chwilę poznamy medalistki w konkurencji 1000 metrów pań. Wcześniej jednak walka o miejsca 6-10 w finale B. Na starcie Xandra Velzeboer, Petra Jaszapati, Yubin Lee, Corinne Stoddard oraz Maame Biney.

Skeleton - Stracił dość dużo na dole Chińczyk Zheng Yin i mocno ograniczył szanse na brązowy medal. Aktualnie jest siódmy i traci do podium 1.08 sekundy.

Skeleton - Było dobrze na górze, lecz na dole już dość średniawo. Martins Dukurs przesuwa się na piątą pozycję i do medalu traci 0.08 sekundy.

Short track - A teraz czekamy na decydujące biegi w rywalizacji kobiet na 1000 metrów.

Skeleton - Aleksander Tretiakow na trzeciej pozycji! Wyprzedził Chińczyka i Rukossujewa, lecz przewaga jest minimalna.

Short track - Tym samym już po ostatecznych weryfikacjach. Skład finału A: Korea Południowa, Rosyjski Komitet Olimpijski, Kanada, Włochy i nieco kontrowersyjnie Chiny. W finale B zobaczymy natomiast Holandię, Węgry oraz Japonię.

Skeleton - Zmarnował szansę Jewgeni Rukossujew, który traci do Chińczyka 0.14 sekundy. Pozostaje Tretiakow.

Short track - Korea Południowa na ostatniej prostej wyprzedziła rywali i z pierwszego miejsca awansuje do głównego finału. Do ostatnich metrów walczyli również Rosjanie, którzy wyprzedzili prowadzących przez większą część dystansu Holendrów. Zaskakująco słabo zaprezentowali się Węgrzy.

Skeleton - Axel Jungk traci 0.85 sekundy do Grotheera, a Wengang Yan 1.13. Może Rosjanom uda się wskoczyć do strefy medalowej.

Skeleton - Kolejny dobry ślizg Niemca! Miał przewagę 0.7 sekundy na drugim zawodnikiem i prawdopodobnie powiększy swój dorobek.

Skeleton - Rozpoczynamy trzeci ślizg w kolejności od najlepszego, czyli Christophera Grotheera.

Short track - W drugim półfinale zobaczymy reprezentacje Węgier, Korei Południowej, Holandii i Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego.

Short track - A jednak! Bez dyskwalifikacji, ale Chiny po decyzji sędziów awansem meldują się w finale A.

Short track - Kanada i Włochy otwierają finałową stawkę. Sensacyjnie o medale nie powalczy reprezentacja Chin, która upadkiem zaprzepaściła swoje szanse na awans.

Short track - Teraz dla odmiany wyścigi sztafet. Na dystansie 5000 metrów powalczą panowie. W pierwszym biegu półfinałowym zobaczymy Kanadę, Włochy, Chiny oraz Japonię.

Short track - Wszystko już jasne. Santos, Fontana, Choi, Schulting i Desmet - to one powalczą o medale, a pozostałe zawodniczki muszą zadowolić się występem w finale B.

Short track - Dużo bardziej zacięty był drugi z półfinałów. Po fantastycznej walce miejsce w głównym finale wywalczyły Kristen Santos oraz Arianna Fontana. Awans również dla Minjeong Choi.

Short track - Niezagrożona Suzanne Schulting melduje się w finale. O awans zaciętą walkę stoczyły Yubin Lee i Hanne Desmet, jednak ostatecznie w walce o medale na pewno będzie uczestniczyć Desmet, a Lee musi czekać na wyniki kolejnego biegu.

Skoki narciarskie - Zwycięzcą rundy kwalifikacyjnej zostaje Marius Lindvik. Czołową trójkę uzupełniają Halvor Egner Granerud i Peter Prevc. Najlepszym z Polakó okazał się Kamil Stoch, który zajął 8. miejsce.

Short track - Wracamy na Capital Indoor Stadium, a przed nami dwa biegi półfinałowe pań na 1000 metrów. Faworytką wciąż Suzanne Schulting, która już w ćwierćfinale pobiła rekord świata.

Skoki narciarskie - Kwalifikacje zamknął skok Karla Geigera. Niemiec wylądował na 128 metrze.

Skoki narciarskie - Marius Lindvik wskakuje na prowadzenie. Norweg uzyskał 135 metrów.

Short track - Teraz krótka przerwa, a potem biegi półfinałowe pań na 1000 metrów. Niestety bez udziału Natalii Maliszewskiej, której dziękujemy za walkę!

Short track - Z czasami awans do ćwierćfinałów dystansu 500 metrów uzyskali jeszcze Roberts Kruzbergs z Łotwy, Stjin Desmet z Belgii oraz Rayan Pivirotto ze Stanów Zjednoczonych.

Short track - Dajing Wu z Chin wygrywa ostatni bieg eliminacyjny. Drugie miejsce dla Pietro Sighela z Włoch. Upadek zaliczył z kolei Dylan Hoogerwerf i tym samym żadnego z reprezentantów Holandii nie zobaczymy w dalszej rywalizacji.

Short track - Przedostatni wyścig wygrywa kolejny z braci Liu. Swoje szanse wykorzystał również Władysław Bykanow. Ukarany został natomiast Holender Jens van 'T Wout, a bezpośredni awans tym samym dla reprezentanta gospodarzy Long Suna.

Short track - W szóstym biegu najlepszy okazał się Kazach Abzal Ażgalijew. Drugie miejsce i również pewny awans dla Koreańczyka Daehona Hwanga.

Skoki narciarskie - Czwartą dziesiątkę zamyka Peter Prevc. Mistrz olimpijski z konkursu drużyn mieszanych skoczył 131 metrów i obejmuje prowadzenie.

Skoki narciarskie - I teraz mamy za sobą skok ostatniego z Polaków. Kamil Stoch lądował dalej. Skoczył 128 metrów. Trzykrotny mistrz olimpijski zajmuje 3. miejsce. Strata do prowadzącego Rosjanina to 4,8 pkt.

Skoki narciarskie - Za nami skok kolejnego z Polaków. Piotr Żyła uzyskał 120 metrów. Daje to awans do konkursu, ale miejsce jest nienadzwyczajne. Obecnie jest 11.

Short track - Kolejny bieg od początku mocno rozpoczął Konstantin Iwliew z Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego i to on pewnie wygrywa swój wyścig. Drugie miejsce po weryfikacji wideo dla Węgra Johna-Henrego Kruegera.

Short track - Świetną walkę w końcówce zaprezentowali nam Jordan Pierre-Giles i Denis Nikisza. Ostatecznie lepszy był reprezentant Kazachstanu, jednak obaj panowie pewnie meldują się w dalszej rywalizacji.

Skoki narciarskie - Danił Sadriejew uzyskał 136,5 metra. To nowy rekord skoczni i prowadzenie reprezentanta Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego.

Skoki narciarskie - Dawid Kubacki zamyka trzecią dziesiątkę kwalifikacji. Brązowy medalista olimpijski z normalnej skoczni uzyskał 125,5 metra. Daje mu to 5. miejsce. Prowadzi Antti Aalto (126,5 m) z Finlandii.

Short track - Kolejny bieg rozegrali między sobą Steven Dubois i Paweł Sitnikow, którzy zupełnie odskoczyli reszcie stawki. Pierwsze miejsce dla Kanadyjczyka, Rosjanin tuż za nim.

Short track - W ćwierćfinale meldują się również Ziwei Ren z Chin oraz Adil Galiachmietow z Kazachstanu.

Skoki narciarskie - Paweł Wąsek wystartuje w swoim pierwszym olimpijskim konkursie w karierze. Pierwszy z Polaków uzyskał w kwalifikacjach 117,5 metra. Obecnie zajmuje 7. miejsce, co oznacza pewny awans do zawodów.

Short track - Pewne zwycięstwo Shaolina Sandora Liu w pierwszym biegu. Drugi na mecie zameldował się Sebastien Lepape.

Short track - Teraz czas na biegi eliminacyjne panów na 500 metrów. Zasady bez zmian - najszybsza dwójka oraz czterech zawodników z czasami zapewnią sobie start w ćwierćfinałach.

Skoki narciarskie - Za nami skoki dwudziestu zawodników. Prowadzi Michaił Nazarow. Rosjanin uzyskał 124,5 metra.

Short track - Półfinałową stawkę uzupełniają Petra Jaszapati i Corinne Stoddart, które były najszybsze wśród zawodniczek z trzecich miejsc.

Hokej na lodzie - Szwajcarzy mylą się po raz piąty, a więc zwycięzcą spotkania jest reprezentacja Czech, która do swojego konta dopisze dwa punkty. Punkt za porażkę po rzutach karnych otrzymają Helweci.

Short track - Ostatni wyścig ćwierćfinałowy dla Amerykanki Kristen Santos. Za nią finiszowała Koreanka Minjeong Choi i to one są pewne dalszej rywalizacji.

Hokej na lodzie - Póki co fatalnie rzuty karne wykonują obie drużyny i po czterech kolejkach jest 1:0 dla Czechów.

Short track - W kolejnym biegu od początku do końca sytuację kontrolowała Arianna Fontana i mistrzyni olimpijska na 500 metrów pewnie melduje się w półfinale. Drugie miejsce dla Hanne Desmet z Belgii.

Skoki narciarskie - Za nami skoki dziesięciu zawodników. Prowadzi Cestmir Kozisek (126 m) z Czech.

Short track - Już oficjalnie. Yubin Lee oraz Maame Biney z kwalifikacją do półfinału. Natalia Maliszewska niestety kończy rywalizację na tym dystansie.

Short track - Yubin Lee wjeżdża na metę jako pierwsza. Natalia Maliszewska niestety z upadkiem...

Hokej na lodzie - Dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia w starciu Czechów ze Szwajcarami. Oznacza to, że będziemy mieli rzuty karne.

Short track - A teraz bieg z Natalią Maliszewską! Trzymajmy kciuki za Polkę!

Short track - Schulting z pewnym zwycięstwem i awansem do półfinału. Do niej dołącza kolejna z Holenderek Xandra Velzeboer.

Short track - Na starcie meldują się już zawodniczki z pierwszego ćwierćfinału, na czele z główną kandydatką do medalu - Suzanne Schulting.

Skoki narciarskie - Sesję kwalifikacyjną rozpoczyna Danił Wasiljew z Kazachstanu. Skoczył on 98,5 metra.

Skoki narciarskie - Na liście startowej kwalifikacji znajduje się 56 zawodników.

Hokej na lodzie - Zakończyło się już spotkanie Szwecji ze Słowacją, w którym gracze ze Skandynawii pewnie wygrali 4:1. Regulaminowy czas gry upłynął również w starciu Szwajcarii i Czech. Tam padł jednak remis, co oznacza dogrywkę.

Short track - Jako pierwsze na lodowisku zobaczymy panie, a Natalia Maliszewska wystartuje w drugim biegu.

Short track - Już za moment początek rywalizacji łyżwiarzy i łyżwiarek na torze krótkim. Liczymy na wielkie emocje z udziałem Natalii Maliszewskiej, która wystartuje w ćwierćfinale 1000 metrów. Oprócz tego zobaczymy jeszcze eliminacje na 500 metrów panów i sztafetowe półfinały męskich drużyn.

Skoki narciarskie - Stefan Kraft wygrywa serię próbną przed kwalifikacjami, które rozpoczną się o 12:00. Austriak skoczył 127,5 metra. Piotr Żyła zajął 8. miejsce.

Hokej na lodzie - Zakończyły się już drugie tercje w obu spotkaniach. Niezmiennie Czechy remisują ze Szwajcarią 1:1, a Szwedzi prowadzą ze Słowakami 3:0.

Skoki narciarskie - Seria próbna odbywa się ogólnie z delikatnym wiatrem w plecy. Teraz skacze Kamil Stoch. Trzykrotny mistrz olimpijski uzyskał 116 metrów.

Skoki narciarskie - Piotr Żyła skoczył w serii próbnej 122,5 metra. Jest obecnie na 1. miejscu.

Biathlon - Oficjalnie złoto dla Marte Olsbu Roiseland, srebro dla Elviry Oeberg, a brąz dla Dorothei Wierer. Najlepsza z Polek Monika Hojnisz-Staręga na 16. pozycji.

Biathlon - Anna Mąka już na mecie i zajmuje 66. pozycję.

Biathlon - Czekamy na ostatnie zawodniczki na mecie w tym Annę Mąkę. W biegu pościgowym będziemy mieli dwie zawodniczki Monikę Hojnisz-Staręgę oraz Kamilę Żuk.

Skoki narciarskie - Próbny skok ma za sobą Dawid Kubacki. Brązowy medalista z normalnej skoczni uzyskał 118,5 metra.

Skoki narciarskie - Za nami skok próbny Pawła Wąska. Pierwszy z Polaków uzyskał 115 metrów. To drugi wynik obecnie

Biathlon - Kinga Zbylut na mecie jest na 66. pozycji.

Biathlon - Niestety kolejne dwa pudła Anny Mąki, która jako ostatnia była na strzelnicy. Po dwóch strzelaniach zajmuje 69. pozycję.

Biathlon - Na mecie Monika Hojnisz-Staręga jest na 16. pozycji. Patrząc na listę po drugim strzelaniu, żadna z rywalek nie powinna wyprzedzić Polki.

Biathlon - Kinga Zbylut dołożyła jedną karną rundę w stójce i jest aktualnie 63.

Łyżwiarstwo szybkie - A więc już oficjalnie - Złotym medalistą olimpijskim, z rekordowym czasem 12:30,74 zostaje Nils van der Poel. Srebrny medal dla wolniejszego od Holendra o 13,85 sekundy Patricka Roesta. Na najniższym stopniu podium stanie Włoch Davide Ghiotto.

Biathlon - Jedno pudło Anny Mąki i po pierwszym strzelanie zajmuje 56 pozycję.

Łyżwiarstwo szybkie - Ted-Jan Bloemen nie dał rady, czas 13:01.390 daje byłemu już mistrzowi olimpijskiemu dopiero dziewiąte miejsce. Bart Swings zajmuje 10 miejsce.

Biathlon - Kinga Zbylut jedno pudło na strzelnicy w pierwszym strzelaniu i 51 miejsce.

Biathlon - Kamila Żuk 35 miejsce na mecie.

Skoki narciarskie - Seria próbna właśnie się rozpoczęła

Łyżwiarstwo szybkie - Ted-Jan Bloemen traci do van der Poel'a ponad 6 sekund. Na ten moment jest to jazda po brązowy medal, lecz Kanadyjczyk wygląda na bardzo zmęczonego.

Biathlon - Elvira Oeberg drugie miejsce ze stratą 30,9 sek.

Biathlon - Hanna Oeberg dwa pudła i wypada z rywalizacji o dobre miejsce przed pościgiem.

Łyżwiarstwo szybkie - Nils van der Poel pobija nie tylko rekord olimpijski, ale i rekord świata! Fenomenalnym czasem 12:30,74 Szwed poprawił swój własny rekord świata o ponad 2 sekundy. Davide Ghiotto przegrał z nim o 15,24 sekundy i na ten moment zajmuje trzecie miejsce.

Biathlon - bezbłędna Lisa Theresa Hauser na mecie. Aktualnie trzecie miejsce i 47,3 sek straty do liderki.

Biathlon - Elvira Oeberg bezbłędna, ale do Olsbu traci prawie 25 sekund.

Biathlon - Kamila Żuk bezbłędna na drugiej wizycie.

Biathlon - Monika Hojnisz-Staręga 0,1 sek za Alimbekavą.

Biathlon - Alimbekava na siódma na mecie. Blisko 1,5 minuty straty.

Skoki narciarskie - Na starcie mamy czterech Polaków. Wśród nich są: Paweł Wąsek (25), Dawid Kubacki (30), Piotr Żyła (38) i Kamil Stoch (39).

Łyżwiarstwo szybkie - Nils van der Poel w połowie dystansu ma prawie 9 sekund przewagi nad Roestem. To jest jazda po rekord olimpijski!

Skoki narciarskie - O godzinie 10:45 rozpocznie się seria próbna przed kwalifikacjami mężczyzn na skoczni dużej

Biathlon - Hanna Oeberg jedno pudło i wylatuje z walki o złoty medal.

Biathlon - Dorothea Wierer na mecie ze stratą 37,2 sek do Olsbu.

Biathlon - Kamila Żuk po pierwszym strzelaniu 36 z jednym pudłem.

Łyżwiarstwo szybkie - Nils van der Poel w połowie dystansu ma prawie 9 sekund przewagi nad Roestem i ciągle przyspiesza. To jest jazda po rekord olimpijski!

Hokej na lodzie - Szwedzi znakomicie zagrali w końcówce pierwszej tercji i prowadzą już ze Słowakami 3:0. W obu spotkaniach rozpoczęła się już druga tercja.

Biathlon - Ingrid Landmark Tandrevold oraz Elvira Oeberg bezbłędne. Za Norweżką dwa strzelania, za Szwedką jedno.

Biathlon - Monika Hojnisz-Staręga bezbłędna w drugiej próbie.

Biathlon - Riezcowa na mecie z ponad minutową stratą do Olsbu.

Biathlon - Dorothea Wierer bezbłędna i tylko 12,9 sek za Olsbu po dwóch strzelaniach.

Biathlon - Marte Olsbu Røiseland na mecie z przewagą minuty i szesnastu sekund nad Tiril Eckhoff.

Biathlon - w międzyczasie na pierwszym strzelaniu bezbłędna Dzinara Alimbiekawa oraz Dorothe'a Wierer. Ta pierwsza zajmuje siódme miejsce. Dużo lepiej biegnie Włoszka, która jest druga. Hanna Sola jedno pudło i niewiele dalej niż rodaczka, bo na ósmym miejscu.

Łyżwiarstwo szybkie - Po przerwie na czyszczenie lodu swój bieg wygrywa Jorrit Bergsma. Doświadczony Holender traci do swojego kolegi z reprezentacji 4,35 sekundy i zajmuje drugie miejsce. Aleksandr Rumiancew z czasem 12:51,33 wskakuje na miejsce trzecie.

Biathlon - na strzelnicy była Monika Hojnisz-Staręga. Niestety Polka jedno pudło i aktualnie 14 miejsce.

Biathlon - Kristina Riezcowa ponownie jedno pudło i 55 sekund straty do Olsbu.

Biathlon - fantastyczna forma strzelecka Marte Olsbu Røiseland - drugi raz bezbłędnie i pewnie zmierza po kolejny medal igrzysk. Wcześniej jedno pudło Tiril Eckhoff, która do Olsbu traci ponad minutę. Blisko dwie minuty straty Justine Braisaz-Bouchet, która spudłowała dwukrotnie.

Biathlon - Monika Hojnisz-Staręga już na trasie.

Biathlon - Kristina Riezcowa także z pudłem i czwarte miejsce, a w międzyczasie bezbłędnie Katharina Innerhofer, Alina Stremous oraz Mari Laukkanen i kolejno miejsca drugie, trzecie i piąte.

Biathlon - Marte Olsbu Røiseland bezbłędna i obejmuje prowadzenie.

Biathlon - pierwsze zawodniczki po wizycie na strzelnicy. Tiril Eckhoff oraz Justine Braisaz-Bouchet po jednym pudle.

Hokej na lodzie - Na prowadzenie wysunęli się przed chwilą Szwedzi, którzy za sprawą Joakima Nordstroma zdobyli bramkę na 1:0.

Biathlon - Jako pierwsza na trasę ruszyła Tirill Eckohof. Pierwsza nasza zawodniczka to Monika Hojnisz-Staręga i wystartuje z numerem 27.

Biathlon - za kilka chwil rusza sprint kobiet na 7,5 km. Na starcie zobaczymy cztery nasze zawodniczki - Monikę Hojnisz-Staręgę, Kamilę Żuk, Kingę Zbylut oraz Annę Mąkę.

Hokej na lodzie - Po dziewięciu minutach gry Szwajcarzy wyrównują. Zdobywcą bramki Gaetan Haas.

Curling - Kanadyjki widząc, że nie dadzą rady odrobić trzech punktów, poddały mecz w trakcie ostatniej partii. Japonia wygrywa 8:5.

Curling - Wielka Brytania przegrywa z Koreą Północną 7:9. Ostatni end za jeden dla Brytyjek.

Curling - Rosjanki wygrywają w 10. endzie za jeden punkt. To jednak zbyt mało aby odrobić straty i mecz kończy się wynikiem 8:7 dla Szwajcarii.

Hokej na lodzie - Od kilku minut trwają dwa spotkania hokeja na lodzie. Mierzą się ze sobą Czesi ze Szwajcarami oraz Szwedzi ze Słowakami. W pierwszym meczu reprezentacja Czech zdołała już objąć prowadzenie 1:0, w drugim mamy bezbramkowy remis.

Łyżwiarstwo szybkie - W biegu trzecim Patrick Beckert uzyskuje czas 13:01,23, co aktualnie plasuje go na trzecim miejscu.

Curling - Nie rozegrają ostatniej partii Chinki z Amerykankami. Końcowy wynik meczu to 8:4 dla reprezentacji Stanów Zjednoczonych.

Curling - W przedostatniej partii Chinki i Japonki zdobywają po punkcie, Brytyjki i Rosjanki po dwa.

Łyżwiarstwo szybkie - W drugim biegu z czasem 12:44,59 zwyciężył Patrick Roest i obejmuje prowadzenie. Michele Malfatti przekroczył linię mety po czasie 13:01,42, jest to rekord życiowy Włocha.

Curling - Wielka Brytania również przejmuje partię w kluczowym momencie, i wychodzi na prowadzenie 6:5.

Biegi narciarskie - Na mecie jest też drugi z naszych reprezentantów, Mateusz Haratyk zakończył zawody na 60. miejscu.

Curling - Dwa oczka dokładają Amerykanki, a o jeden punkt straty zmniejszają Kanadyjki.

Curling - Świetny end w wykonaniu Szwajcarek, które przejmują partię i zdobywają trzy punkty.

Łyżwiarstwo szybkie - Zakończył się już pierwszy wyścig. Z czasem 12:58,80 na mecie zameldował się Graeme Fish. Jego rywal - Australijczyk Peter Michael, przejechał dystans 10. kilometrów o nieco ponad pół minuty wolniej.

Biegi narciarskie - I Rosjanin zostaje srebrnym medalistą. Złoto dla wspomnianego już Niskanena, a brąz dla Norwega Klaebo. Dominik Bury jest obecne jest 27. i raczej na tej pozycji pozostanie, chociaż na trasie jest jeszcze około 30 zawodników.

Biegi narciarskie - Niskanen ze zdecydowanym prowadzeniem na finiszu, prawie 40 sekund przewagi nad Klaebo. Nie pęka Bolszunow, który walczy w tym momencie o srebrny medal.

Biegi narciarskie - Niskanen coraz bliżej końcowej kreski.

Biegi narciarskie - Również Mateusz Haratyk ma za sobą 10 kilometrów, jest na 60. pozycji.

Biegi narciarskie - Między kolejnymi pomiarami czasu jest nieco ponad kilometr, a strata Bolszunowa wzrosła o kolejne sekundy, teraz jest ich prawie 29.

Biegi narciarskie - Traci Bolszunow, po 9 kilometrach ma 20 sekund straty, Niskanen na kolejnym pomiarze ma 50 sekund zapasu nad Golbergiem.

Curling - Po dwa punkty do swojego dorobku dokładają Chinki, Szwajcarki, Japonki i Koreanki.

Łyżwiarstwo szybkie - Już za kilka minut rozpoczniemy bieg na 10000 metrów mężczyzn. Na starcie ujrzymy dwunastu zawodników, rozstawionych w sześciu parach. Do rywalizacji przystąpią zarówno mistrz olimpijski sprzed 4. lat - Ted-Jan Bloemen, jak i rekordzista świata - Nils van der Poel.

Biegi narciarskie - Na mecie najlepszym czasem obecnie legitymuje się Fin Hyvarinen, Dominik Bury jest 14.

Biegi narciarskie - Bolszunow 11 sekund straty po 7,5 kilometra. Niskanen musi się mieć na baczności. Mateusz Haratyk zmierza do mety w szóstej dziesiątce.

Biegi narciarskie - Niskanen jest już na stadionie, zaraz wyruszy na drugie kółko. Nad drugim Golbergiem ma 27 sekund zapasu, czekamy na Bolszunowa.

Biegi narciarskie - Aleksander Bolszunow zgłasza się do walki o medale, po 6 kilometrach ma drugi czas.

Biegi narciarskie - Dominik Bury drugi na mecie ze stratą 10 sekund do Austriaka Vermeulena. Na jaką pozycję ostatecznie wystarczy?

Biegi narciarskie - 6 kilometrów za faworytami. Niskanen nie zwalnia, coraz więcej traci Semikow.

Biegi narciarskie - Na kilometr przed metą Domik jest drugi na siedemnastu sklasyfikowanych zawodników.

Curling - Po dwa punkty zdobywają reprezentacje ROC, Korei Południowej i Kanady. O jeden punkt swoją przewagę powiększają Amerykanki i prowadzą już 6:1.

Biegi narciarskie - Pierwsi zawodnicy osiągają już linię mety.

Biegi narciarskie - Niskanen po 3 kilometrach ma 10 sekund przewagi nad kolejnym Rosjaninem Semikovem. Ostre tempo narzucił Fin.

Biegi narciarskie - Po 10,5 kilometrach liderem nie jest Richard Jouve, tam liderem jest Irlandczyk Maloney, Dominik Bury jest 9. ze stratą ponad 30 sekund.

Biegi narciarskie - Niskanen lideruje już na pierwszym pomiarze czasu, po 3 kilometrach Haratyk jest 52.

Biegi narciarskie - Za plecami Polaka i Francuza zmienia się oczywiście sytuacja, bo biegną już pretendenci do medali. Po 3 kilometrach najlepszy jest teraz Paal Golberg, a w połowie dystansu Fin Hyvarinen.

Biegi narciarskie - Po 9 kilometrach Dominik Bury ma już tylko 20 sekund straty do lidera Jouve'a. Mateusz Haratyk na razie w piątek dziesiątce.

Biegi narciarskie - Bury już na stadionie, ma wciąż trzeci czas. Przed Polakiem dobrze radzi sobie Hiszpan Rojo Imanol

Curling - Zakończyły się piąte endy. Na półmetku rywalizacji wyniki spotkań wyglądają następująco: Stany Zjednoczone - Chiny 5:1, Kanada - Japonia 2:5, Szwajcaria - Rosyjski Komitet Olimpijski 3:2, Korea Południowa - Wielka Brytania 3:3.

Biegi narciarskie - Awans Dominika Burego na trzecią pozycję na pomiarze po 6,3 kilometra. Polak sprytnie podczepił się pod prowadzącego Francuza Jouve, który startował 30 sekund po Polaku.

Biegi narciarskie - Coraz znamienitsze nazwiska rozpoczynają swój bieg, bo biegną już m.in. Dario Cologna czy Johannes Klaebo.

Biegi narciarskie - Bez błysku Dominik Bury po trzech kilometrach, jest dziesiąty. Do mety jednak daleko i trzeba dobrze rozłożyć siły.

Biegi narciarskie - Na początku listy startowej, chwilę po Dominiku Burym biegnie Richard Jouve, który teraz jest zdecydowanym liderem pierwszego pomiaru. Różnica klas jest widoczna, bo kolejny zawodnik traci do niego aż 15 sekund.

Biegi narciarskie - Dominik Bury jest trzeci na pierwszym punkcie pomiarowym wśród 15 sklasyfikowanych zawodników. Na razie największe nazwiska nie wybiegły jeszcze na trasę.

Curling - Po czwartym endzie o punkt swoje przewagi powiększają Amerykanki, Szwajcarki, Koreanki i Japonki.

Biegi narciarskie - Na trasie biegu między startem, a metą umieszczono siedem punktów pomiarowych, które pozwalają nam na ocenę dokonań biegacza na danym punkcie. Pierwsze z takich miejsc znajduje się po 1800 metrach od startu. Na trasie jest już Dominik Bury.

Biegi narciarskie - Na trasę wyruszyli już pierwsi biegacze. Dominik Bury wyruszy z numerem 16, Mateusz Haratyk jako 55. z kolei.

Biegi narciarskie - Za chwilę rozpocznie się bieg na 15 kilometrów mężczyzn stylem klasycznym z udziałem dwóch Polaków: Dominika Burego i Mateusza Haratyka. Chrapkę na pomszczenie siostry z pewnością ma Iivo Niskanen, który jest jednym z faworytów tej rywalizacji.

Curling - W trzecim endzie Koreanki i Japonki wygrywają za dwa. Rosjanki i Amerykanki zdobywają po punkcie.

Curling - Kanadyjki za dwa, i wychodzą na prowadzenie.

Curling - Brytyjki wychodzą na jednopunktowe prowadzenie, punkt odrabiają także Chinki. W drugim endzie meczu Szwajcaria - ROC punktów brak.

Hokej M - Dania również próbuje swojej szansy w wycofaniu golkipera na rzecz wzmocnienia ataku, efektem jak u pań jest podwyższenie prowadzenia rywali, trafienie zalicza Semionow. Wynik końcowy to 2:0, ROC obejmie teraz prowadzenie w grupie B.

Curling - Po pierwszym endzie Szwajcarki i Amerykanki prowadzą różnicą dwóch punktów. Japonki nieoczekiwanie już na samym początku przejęły partię Kanadyjek. W ostatnim meczu premierowa partia zakończyła się remisem.

Hokej K - Trener Czech wycofał bramkarkę, efekt to czwarte trafienie dla rywalek, tym razem na listę wpisała się Kendall Coyne. Mecz kończy się zasłużonym i przewidywanym zwycięstwem USA. Brawa dla Czeszek za walkę.

Hokej K - Savannah Harmon daje strzela trzecią bramkę dla USA, Czechy zmuszone były bronić się w czwórkę. Amerykanki nie wypuszczą już zwycięstwa z rąk.

Hokej K - Kara dla Amerykanek, pytanie czy naszym południowym sąsiadkom uda się po raz pierwszy na tym turnieju wykorzystać Power Play. Do końca meczu ćwierćfinałowego niecałe sześć minut.

Hokej M - Teraz szansa dla Sbornej na podwyższenie wyniku, na ławce odpocznie dwie minuty Jensen.

Curling - Wracamy do National Aquatics Centre, gdzie już za chwilę rozpoczną się spotkania trzeciej sesji turnieju pań. Zapraszamy na relację z meczów USA - Chiny, Kanada - Japonia, Szwajcaria - ROC oraz Korea Południowa - Wielka Brytania.

Hokej M - Kara dla Karnałkowa.

Hokej M - Wciąż 1:0 w spotkaniu ROC - Dania.

Hokej K - I wreszcie Amerykankom udało przedrzeć się krążkiem do siatki Czeszek. Strzelczynią została Lee Stecklein.

Hokej K - Hokeistki znów na lodzie, Czeszki znów nie wykorzystały przewagi.

Hokej K - Bohaterką spotkania po stronie czeskiej zdecydowanie jest Klara Peslarova, która dotychczas obroniła 30 strzałów rywalek, jej koleżanki tylko cztery razy zagroziły bramce USA. Na tablicy wciąż 1:1.

Hokej M - Napór Rosjan trwa, ale wynik po 40 minutach to wciąż tylko 1:0.

Hokej K - Czeszki w przewadze, bardzo brzydki faul Cameranesi na Terezie Radovej, za który odsiedzi aż pięć minut na ławce.

Hokej M - Zdecydowana przewaga Rosjan w drugiej tercji, Dania rzadko jest w stanie zagrozić bramce Sbornej.

Hokej M - A u panów prowadzenie obejmują reprezentanci Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego. Napór na bramkę Dichowa golem zakończył Karnałkow.

Hokej K - I szybkie wyrównanie. Rozdrażnione Amerykanki szybko się odgryzły i niecała minutę później Hilary Knight zdobywa pierwszą bramkę dla USA.

Hokej K - Co za niespodzianka!!! Czeszki obejmują prowadzenie. Zdezorientowanie Amerykanek skutecznie wykorzystuje Pejzlova.

Hokej - Ponownie na olimpijskiej tafli możemy obserwować zmagania hokeistów i hokeistek, wciąż bez bramek.

Hokej - W obu toczonych spotkaniach zakończyła się już pierwsza część gry, na razie bez bramek. Wyrównane spotkanie Rosyjskiego Komitetu olimpijskiego i Danii, bezdyskusyjna przewaga Amerykanek, którym zdobywanie bramek skutecznie utrudnia czeska bramkarka.

Narciarstwo alpejskie - No to oficjalnie kończymy rywalizację w supergigancie kobiet. Ostatnia zawodniczka, Irlandka, dojechała bezpiecznie do mety. Zaledwie dwie alpejki nie zdołały ukończyć przejazdu, pokazuje to zatem, że chociaż trasa była wymagająca, to jednak bezpieczna.

Hokej K - Pierwsza tercja zmierza ku końcowi, a Czeszkom wciąż nie udało się oddać celnego strzału na bramkę Amerykanek.

Hokej M - Zawodnicy Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego w przewadze, dotychczas na tym turnieju nie udało im się pokonać bramkarza rywali, gdy ci grali w osłabieniu.

Narciarstwo alpejskie - Teraz na trasie 42-letnia Meksykanka Sara Schleper. Niezwykle ciekawe są przejazdy zawodniczek z krajów, które raczej nie słyną ze sportów zimowych.

Hokej - W żadnym ze spotkań nie padły jeszcze bramki przed naporem Amerykanek starają bronić się Czeszki. Warto przypomnieć, że reprezentantki naszego południowego sąsiada w drodze do Pekinu pokonały m.in. nasze Orlice.

Hokej na lodzie - Na lód wyjechali już równolegle hokeistki i hokeiści. U pań w ćwierćfinale grają Amerykanki i Czeszki, w meczu panów w fazie grupowej spotkali się dziś Duńczycy i Rosjanie.

Narciarstwo alpejskie - Do końca pozostało 12 zawodniczek, zatem wydaje się, że Maryna Gąsienica-Daniel niżej już nie będzie. Ostateczne miejsce Polki - 26.

Łyżwiarstwo figurowe - Medale za turniej drużynowy nie zostaną przyznane, póki Trybunał Arbitrażowy ds. sportu nie wyda decyzji w sprawie Walijewej. MKOl-owi zależy, by decyzja zapadła do poniedziałku, ponieważ we wtorek Rosjanka ma rywalizować o medal wśród solistek. Gdyby ta rywalizacja odbywała się dziś, mogłaby startować bez przeszkód.

Narciarstwo alpejskie - Możemy zatem ogłosić, że Lara Gut-Behrami została nową mistrzynią olimpijską w supergigancie kobiet! Srebro wywalczyła Mirjam Puchner, a podium uzupełniła Michelle Gisin.

Narciarstwo alpejskie - Do końca pozostało niecałe 20 zjazdów, zatem raczej niewiele się zmieni.

Narciarstwo alpejskie - Maryna Gąsienica-Daniel poprawnie, ale wolno. Obecnie miejsce 22. Cieszy czysty przejazd, ale zdecydowanie stać było ją na miejsce w pierwszej 20-stce.

Skeleton - Zgodnie z oczekiwaniami te zawodniczki nie pojechały najlepiej. Na półmetku rywalizacji na pierwszym miejscu jest Jaclyn Narracott, która ma 0,21 sekundy zapasu nad Hannah Neise i 0,02 sekundy więcej nad Tiną Hermann.

Narciarstwo alpejskie - Pierwsza piątka póki co bez zmian. Czekamy na Marynę Gąsienicę-Daniel, która wystartuje już niebawem.

Curling - Brytyjczycy poddali ostatniego enda, więc Amerykanie wygrywają 7:9. To już koniec pierwszych spotkań. O 7:05 rozpoczną się mecze pań w trzeciej sesji.

Curling - Bez punktów w ostatnim endzie, więc Chińczycy wygrywają 4:5 z Duńczykami.

Łyżwiarstwo figurowe - Ważna informacja. Kamiła Walijewa miała pozytywny test (według International Test Agency) w grudniu, jednakże RUSADA zdecydowała się znieść zawieszenie 9 lutego, aby Rosjanka mogła wystartować na igrzyskach. MKOI szykuje odwołanie do CAS, sprawa staje się coraz bardziej zawiła. Pozwolimy sobie wstrzymać się od komentarza.

Skeleton - Do zakończenia zmagań podczas pierwszego dnia pozostały zawodniczki z miejsc 21-25. One nie są w stanie zagrozić czołówce.

Skeleton - Fatalny drugi ślig Rahnevy. Kanadyjka dopiero dziewiąta.

Skeleton - Pora na liderkę po pierwszym ślizgu Mirelę Rahnevą.

Skeleton - Dopiero Jaclin Narracott zdołała wyprzedzić Neise. Przed jutrzejszymi zmaganiami ma 0,21 sekundy zapasu nad Niemką.

Skeleton - Dan Zhao na trzecim miejscu ze stratą 0,11 sekundy do Neise.

Narciarstwo alpejskie - Mamy pierwszy upadek w supergigancie. Alice Robinson jechała bardzo agresywnie, miała szansę powalczyć o miejsce w czołówce, ale niestety skończyła mocno poobijana.

Curling - Rosjanie poddali ostatnią partię, więc Szwajcarzy wygrali finalnie 6:3. Przed ostatnią partią Amerykanie wyszli na prowadzenie 7:9.

Skeleton - Jacqueline Loelling także słabsza. Trzecie miejsce dla niej. Neise już wskoczyła na czwarte miejsce.

Narciarstwo alpejskie - Corinne Suter 11., Szwajcarka miała problem z czystym przejazdem, jechała za ciasną linią.

Skeleton - Hannah Neise wciąż na prowadzeniu. Tina Hermann także nie dała jej rady, traci do swojej rodaczki 0,02 sekundy.

Skeleton - Bardzo średni drugi ślizg Kim Meylemans. Dopiero szóste miejsce Belgijki w tym momencie i marzenia o medalu prawdopodobnie przepadły.

Curling - Bez punktów w dziewiątym endzie. Przed ostatnią partią Duńczycy przegrywają 4:5 z Chinami.

Narciarstwo alpejskie - Zabrakło nieco bardziej czystych skrętów w przypadku Eleny Curtoni. Kolejna z mocnych zawodniczek średnio sobie radzi, miejsce dziewiąte to zdecydowanie poniżej oczekiwań w przypadku Włoszki.

Narciarstwo alpejskie - Romane Miradoli tuż za Shiffrin. Trasa jest wymagająca, im dalej od startu, tym trudniej utrzymać prędkość i optymalną linię.

Skeleton - Hannah Neise wyprzedza Bos o 0,18 sekundy.

Narciarstwo alpejskie - Kolejna szansa wymknęła się z rąk Shiffrin. Miejsce ósme, najważniejsze natomiast, że tym razem udało jej się dojechać bez większych problemów. Warto zauważyć, że konkurencje szybkościowe nie są jej najmocniejszą stroną - zdecydowanie lepiej czuje się w gigancie.

Curling - Brytyjczycy już remisują z USA 7:7 po ósmym endzie, a przed ostatnią partią Szwajcaria prowadzi wciąż 6:3, gdyż ponownie end zakończył się bez punktowo.

Skeleton - Kimberley Bos nową liderką. Holenderka poprawiła się względem pierwszego ślizgu o blisko 0,3 sekundy.

Narciarstwo alpejskie - Laura Gauche poza walką o medale, na razie ósma, ale znajdzie się w drugiej dziesiątce.

Skeleton - Yuxi Li pnie się w kwalifikacji. Już awansowała na 11. miejsce.

Curling - Szwedzi zdobyli kolejne trzy punkty, a Szwedzi poddali grę, więc wynik końcowy to 9:3. Duńczycy zdobyli kolejny punkt i aktualnie przegrywają 4:5 z Chinami po ośmiu endach.

Narciarstwo alpejskie - Federica Brignone, świetnie radząca sobie w supergigancie, nie zdołała dogonić czołówki. Szósta pozycja to zdecydowanie rozczarowanie.

Narciarstwo alpejskie - Cornelia Huetter zdecydowanie wolniej. 0,68 s starty, miejsce szóste, ale przed nami mocne Włoszki oraz Mikaela Shiffrin.

Narciarstwo alpejskie - Lara Gut-Behrami obejmuje prowadzenie! Świetne skręty pozwoliły jej uzyskać całkiem niezłą przewagę, którą zdołała utrzymać do samego końca. 1:13,51 - czas liderki.

Skeleton - Dopiero czternasta po pierwszym ślizgu Janine Flock w tej chwili na drugim miejscu za Chinką Yuxi Li.

Narciarstwo alpejskie - Tessa Worley nie najgorzej, ale dość wolno. Ponad sekunda straty, na ten moment jest piąta.

Narciarstwo alpejskie - Ledecka wypchnięta z podium! Tamara Trippler zdołała wykręcić całkiem niezły czas gwarantujący jej trzecią pozycję. Przejazd nie był idealny, ale wystarczający na czołówkę. Póki co.

Curling - W końcu zdobyte punkty! Szwajcarzy zdobywają trzy "oczka" i po ósmym endzie są w komfortowej sytuacji z wynikiem 6:3.

Narciarstwo alpejskie - Podobnie dobrze poradziła sobie Michelle Gisin, mimo straty na płaskim odcinku zdołała nadrobić i obecnie zajmuje drugą pozycję ze stratą 0,08 s.

Skeleton - Po czterech zawodniczkach na prowadzeniu jest Valentina Margoglio.

Narciarstwo alpejskie - Mirjam Puchner pojechała naprawdę szybko. Nie ustrzegła się błędów, ale narty niosły ją aż do mety, w wyniku czego pewnym jest, że Ledecka nie obroni tytułu z Pjongczangu! Austriaczka na prowadzeniu.

Curling - Amerykanie rewanżują się na Brytyjczykach i wychodzą na prowadzenie 6:7.

Narciarstwo alpejskie - Ależ popędziła Ester Ledecka! Świetnie poradziła sobie z trasą, bezbłędnie, szybko - zdaje się, że był to występ na medal. 1,39 s przewagi nad Raedler.

Curling - Włosi wygrali siódmego enda, lecz wciąż przegrywają 6:3 z Szwedami.

Narciarstwo alpejskie - Przejazd Austriaczki był dość spokojny, bez większych błędów. Jej czas - 1:15,33.

Skeleton - Drugi ślizg rozpoczęła dwudziesta po pierwszym przejeździe Endija Terauda. Słabszy drugi start Łotyszki.

Narciarstwo alpejskie - Maryna Gąsienica-Daniel wystąpi jako 23., a teraz na trasie Ariane Raedler.

Narciarstwo alpejskie - Jesteśmy ciekawi jak to się rozstrzygnie biorąc pod uwagę, że jedna z głównych faworytek, Sofia Goggia, odpuściła start w supergigancie z uwagi na kontuzję. Swoje siły oszczędza na zjazd.

Narciarstwo alpejskie - Rozpoczynamy rywalizację w supergigancie! Przypominamy, w tej konkurencji mamy tylko jeden przejazd i to jego wynik zadecyduje o ostatecznej pozycji.

Snowboard - Podsumowując złoto w halfpipie'ie dla Ayumu Hirano. Srebro przypadło Scotty'emu Jamesowi, a brąz Janowi Scherrerowi.

Curling - Po siódmym endzie Chińczycy dołożyli jeden punkt i prowadzą 3:5, a Szwajcarzy i Rosjanie ponownie z zerową partią i wynik utrzymuje się 3:3.

Snowboard - AYUMU HIRANO MISTRZEM OLIMPIJSKIM! RZUTEM NA TAŚMĘ! 96 PUNKTÓW JAPOŃCZYKA!

Snowboard - Świetny przejazd Ayumu Hirano! Czekamy na jego notę!

Curling - Brytyjczycy obejmują prowadzenie. Zdobyli dwa punkty i po raz pierwszy wygrywają z Amerykanami.

Snowboard - James nie poprawił swojego wyniku. Wszystko zależy od Hirano.

Snowboard - Ruka Hirano z kolejnym złym przejazdem, co znaczy, że już znamy wszystkich medalistów. Nie wiemy tylko jeszcze dla kogo złoto. Scotty'ego Jamesa czy Ayumu Hirano.

Curling - Dobra partia Szwedów. Dokładają trzy punkty i prowadzą 6:2 po szóstym endzie.

Snowboard - Swój ostatni przejazd olimpijski wykonał Shaun White. Amerykanin wywrócił się i nie zdobędzie kolejnego medalu.

Curling - Duńczycy zbliżyli się do Chińczyków na 3:4, a Szwajcarzy z Rosjanami zremisowali po zero w szóstym endzie

Snowboard - Taylor Gold oraz Yuto Totsuka także nie poprawią swoich pozycji.

Snowboard - Jan Scherrer nie poprawił swojego wyniku. Szwajcar jest trzeci i teraz musi czekać na rozwój wydarzeń.

Snowboard - Swoje starty w halfpipe'ie zakończyli Chase Josey, Andre Hoeflich oraz Patrick Burgener. Cała trójka uplasuje się w drugiej części stawki.

Curling - Brytyjczycy również utrzymują kontakt z Amerykanami. Kolejne dwa punkty i przegrywają tylko 4:5.

Snowboard - Rozkręciła nam się walka o złoto. Ayumu Hirano tylko 0,75 punktu gorszy od Scotty'ego Jamesa. Przed nami ostatni przejazd.

Skeleton - Katie Tannenbaum zakończyła pierwszy ślizg. Reprezentantka Wysp Dziewiczych jest ostatnia. Drugi przejazd rozpocznie się o 4.

Curling - Włosi dokładają jeden punkt, lecz po piątym endzie przegrywają 3:2 z Szwecją.

Snowboard - Scotty James nowym liderem! Australijczyk otrzymał notę 92,50 punktu. Pierwszy zawodnik, który zdobył ponad 90 punktów.

Curling - Rosjanie wyrównują 3:3, a Chińczycy prowadzą już 2:4 z Duńczykami po połowie gry.

Snowboard - Legendarny Shaun White po dobrym drugim przejeździe awansuje na drugie miejsce.

Skeleton - Pozostały już słabsze zawodniczki, między innymi Kellie Delka. Reprezentantka Portoryko jest ostatnia.

Snowboard - Valentino Guseli nieznacznie poprawia się względem pierwszego przejazdu. 79,75 punktu daje trzecie miejsce Australijczykowi.

Curling - Potężny zastrzyk punktów Amerykanów. Prowadzą po czwartym endzie 2:5 z Brytyjczykami.

Snowboard - Jan Scherrer nowym liderem. 87,25 punktu Szwajcara.

Skeleton - Rewelacyjny ślizg Jaclyn Narracott. Australijka druga z zaledwie 0,02 sekundy straty do Rahnevy.

Curling - Duńczycy doprowadzają do remisu 4:4, Szwedzi wychodzą na prowadzenie 3:1, a Rosjanie łapią kontakt, lecz przegrywają 2:3 z Szwajcarami.

Snowboard - Andre Hoeflich awansuje na drugie miejsce z 76 punktami.

Skeleton - Jacqueline Loeling ze stratą 0,24 sekundy do Rahnevy zajmuje trzecią pozycję.

Skeleton - Kim Meylemans wskakuje na czwarte miejsce.

Snowboard - Ayumu Hirano zakończył pierwsze przejazdy. Japończyk jechał na bardzo dobry wynik, ale przy przedostatnim tricku źle wylądował.

Skeleton - Świetny start Mireli Rahnevy. Kanadyjka z czasem 1:02,03 wyszła na prowadzenie.

Curling - Brytyjczycy również wyrównują po trzecim endzie. Aktualnie remisują 2:2 z USA.

Skeleton - Z niedawno startujących zawodniczek najlepiej poradziła sobie Julia Kanakina. Rosjanka wskoczyła na czwartą pozycję z 0,3 sekundy straty do Zhao.

Snowboard Valentino Guseli oraz Shaun White wykonali swoje pierwsze przejazdy. Lepszy był Australijczyk, który z notą 75,25 punktu jest drugi. Natomiast Amerykanin otrzymał 72 "oczka" i jest czwarty.

Curling - Włosi wyrównują do stanu 1:1, a Chińczycy ponownie wychodzą na prowadzenie 2:1 z Duńczykami.

Curling - Świetna partia Szwajcarów i po trzecim endzie prowadzą 3:0 z Rosyjskim Komitetem Olimpijskim.

Skeleton - Za nami ślizgi Janine Flock oraz Tiny Hermann. Lepiej poradziła sobie ta druga, która straciła do Zhao zaledwie 0,02 sekundy. Natomiast Flock jest piątej pozycji.

Snowboard - Taylor Gold nowym liderem. Amerykanin jako pierwszy przekroczył 80 punktów, a dokładnie o 1,75 punktu.

Skeleton - Elena Nikitina była jeszcze gorsza od Holenderki. Jedna z faworytek do medalu traci do Zhao ponad pół sekundy.

Snowboard - Mamy przyzwoity przejazd w finale halfpipe'u. Kaishu Hiranu prowadzi z notą 75,50 punktu.

Skeleton - Kimberley Bos, która wygrała w tym roku Puchar Świata straciła do Chinki 0,25 sekundy.

Skeleton - Reprezentantka gospodarzy Zhao Dan wychodzi na prowadzenie z czasem 1:02,26.

Skeleton - Nicole Rocha Silveira z Brazylii o 0,41 sekundy szybsza od Deas.

Curling - Amerykanie zdobywają dwa punkty, a Chińczycy wyrównują stan gry na 1:1.

Snowboard - Za nami pierwszy zawodnik. Średni start Chase'a Josey'a i 62,50 punktu dla Amerykanina.

Skeleton - Brytyjka oczywiście prowadzi z czasem 1:02,99.

Curling - Szwedzi wychodzą na prowadzenie 1:0, a Szwajcarzy wciąż remisują po zero z ROC po drugim endzie.

Skeleton - Pierwsza na liście startowej jest Laura Deas.

Snowboard - Na starcie finału stanie 12 zawodników, a każdy z nich wykona trzy przejazdy. Najwyżej oceniony jest liczony do ostatecznego wyniku zawodnika.

Snowboard - W tym samym czasie, kiedy będzie rozgrywany skeleton o medale w halfpipe'ie powalczą mężczyźni.

Skeleton - Już za około dziesięć minut swój pierwszy przejazd w walce o medale zaliczą skeletonistki.

Curling - Chińczycy prowadzą 1:0 z Danią, Brytyjczycy remisują po zero z USA po pierwszym endzie. W każdym meczu trwa druga partia.

Curling - Po pierwszym endzie w meczach Szwajcarii z ROC i Szwecji z Włochami wynik po zero dla każdej drużyny.

Curling - Już za parę minut rozpoczynamy dzień w Pekinie. Jako pierwsi do rywalizacji przystępują curlerzy. Za chwilę zmierzą się ze sobą ekipy Szwajcarii i ROC, Wielkiej Brytanii oraz USA, Szwecji i Włoch oraz Danii i Chin.

Już tradycją stało się to, że dzień w Pekinie wstaje wraz z meczami curlingu. Tak będzie także w piątek, ale już o godz. 4:00 czekają nas pierwsze emocje związane z występami Biało-Czerwonych, gdyż Maryna Gąsienica-Daniel wystartuje w finale supergiganta. Stay tuned!

Aleksandra Suszek – Poinformowani.pl

Aleksandra Suszek

Od dziecka jestem zagorzałym kibicem Biało-Czerwonych. Najbliżej mi do siatkówki i skoków narciarskich, jednak śledzę prawie każde zawody, w których występują nasi reprezentanci. Na portalu zajmuję się głównie siatkowką, piszę także o piłce ręcznej, lekkoatletyce, wioślarstwie, szermierce i łyżwiarstwie figurowym.