Puchar Króla: remis na San Mames
Fernando Jiménez/COPYRIGHT, 2009

• Dodał: Hubert Dondalski
  • Data publikacji: 10.02.2022, 23:30

Hiszpański Puchar Króla wkroczył w fazę półfinałową. W ten czwartkowy wieczór Athletic Bilbao podejmowało na własnym stadionie podopiecznych Jose Bordelasa, czyli Valencię CF. Mecz zakończył się remisem 1:1. Bramkę dla gospodarzy zdobył Raul Garcia, a dla gości Hugo Duro.

Jak można się było spodziewać, to gospodarze od pierwszej minuty dyktowali warunki na boisku i kontrolowali wszystkie wydarzenia, choć piłkarzy z Walencji stać było na kilka zrywów. W 8. minucie Dani Garcia otrzymał precyzyjne podanie w pole karne, lecz jego strzał minął prawy słupek bramki drużyny gości. W odpowiedzi pięć minut później Hugo Duro spektakularnie wdarł się do pola karnego, ale cała sytuacja zakończyła się średnim strzałem.

Podopieczni Marcelino dominowali na boisku, ale nie mogli znaleźć złotego środka na zdobycie bramki. W 24. minucie Inaki Williams otrzymał dobre podanie i oddał świetny strzał, lecz futbolówka o milimetry minęła lewy słupek. Wymarzony gol przyszedł w 37. minucie. Iker Muniain posłał bardzo dobre podanie z rzutu wolnego, do którego dopadł niezawodny Raul Garcia, a doświadczony Hiszpan ze spokojem wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie. Zadowolone Athletic Bilbao zeszło do szatni z jednobramkowym prowadzeniem.

W drugiej połowie ujrzeliśmy lepszą Valencię, która krótkimi podaniami prowadziła grę. Szczególnie aktywnym graczem był Bryan Gil, który szarpał defensywę rywali dośrodkowaniami i rajdami. W 67. minucie przyszło wyrównanie wyniku. Valencia przeprowadziła całkiem dobrą akcję, którą zakończył obroniony strzał Goncalo Guedesa, ale do dobitki dopadł Hugo Duro, który dopełnił formalności i wpakował futbolówkę do bramki. Ten gol dał wiatru w żagle drużynie gości. Ostatnie minuty tego spotkania były naznaczone akcjami w jedną i drugą stronę, ale koniec końców to spotkanie półfinałowe zakończyło się remisem 1:1.

Athletic Bilbao - Valencia CF 1:1 (1:0)

Bramki: 37' Garcia - 65' Duro

Athletic Bilbao: Agirrezabala - Lekue, Alvarez (46' Vivian), Martinez, Berchiche - Berenguer, Garcia (78' Zarraga), Vesga, Muniain - Raul Garcia (68' Sancet), Inaki Williams (78' Villalibre)

Valencia CF: Mamardashvilli - Correia, Alderete, Diakhaby, Gaya (84' Lato) - Foulquier, Moriba (90+5' Racić), Soler - Duro (90+4' Marcos Andre), Guedes (75' Musah), Gil (84' Costa)

Żółte kartki: Garcia - Foulquier, Diakhaby, Duro

Sędzia: Jose Munuera Montero