Pekin 2022 - Short track: Maliszewska poza półfinałem na 1000 metrów

• Dodał: Kamil Dembczyk
  • Data publikacji: 11.02.2022, 12:25

Natalia Maliszewska zakończyła swoją rywalizację na dystansie 1000 metrów po bardzo nieudanym starcie w ćwierćfinale. Polka upadła po ataku na ostatnim okrążeniu i zajęła piąte miejsce w swoim biegu.

Natalia Maliszewska kilka dni temu nie została dopuszczona do startu na swoim koronnym dystansie 500 metrów. Przed wczoraj z powodzeniem wzięła udział w biegu eliminacyjnym na 1000 metrów. Bieg swój Polka wygrała, dojeżdżając do mety przed Jekatieriną Jefriemienkową w czasie 1:29,734.

Niestety dzisiaj Natalia nie zachwyciła i zakończyła udział w rywalizacji na 1000 metrów już po biegu ćwierćfinałowym. Maliszewska przegrała start i przez cały wyścig jechała z tyłu stawki. Jej planem było przebicie się na miejsce dające awans do półfinału. Polce udało się przedostać na czwartą pozycję, jednak atakując jedną z Rosjanek na ostatnim okrążeniu, przewróciła się, przez co zakończyła bieg na ostatniej pozycji. Wyścig wygrała Koreanka Yubin Lee, drugie miejsce zajęła Maame Biney.

Dla Natalii Maliszewskiej to jeszcze nie koniec udziału w igrzyskach olimpijskich Pekinie. Wystartuje ona jeszcze w rywalizacji drużynowej oraz w wyścigu na 1500 metrów.