EBL: wyjazdowe zwycięstwo Spójni
Piotr Janczarczyk

• Dodał: Andrzej Kacprzak
  • Data publikacji: 11.02.2022, 19:40

Spójnia Stargard pokonała w meczu 23. kolejki Energa Basket Ligi HydroTruck Radom 87:68. Dzięki wygranej Spójnia zbliżyła się na dystans dwóch punktów do pierwszej ósemki.

Ciężko wskazać było faworyta piątkowego spotkania między HydroTruckiem a Spójnią. Oba zespoły prezentują się w tym sezonie dość słabo. Przed rozpoczęciem meczu drużyna z Radomia zajmowała 14. miejsce i nawet w przypadku zwycięstwa nie mogła liczyć na awans w tabeli. Drużyna ze Stargardu była natomiast "oczko" wyżej od swoich dzisiejszych rywali i w przypadku zwycięstwa wskoczyłaby na 11. miejsce ze stratą dwóch punktów do fazy play-off.

Pierwsza kwarta spotkania w Radomiu okazała się niezwykle zacięta. Pierwsze minuty bez wątpienia należały do gości, którzy wypracowali sobie dziewięć punktów przewagi. Wówczas jednak do pracy zabrali się gospodarze i dzięki bardzo dobrej skuteczności rzutów za dwa punkty jeszcze przed końcem kwarty wyszli na jednopunktowe prowadzenie. Druga kwarta miała zgoła inny przebieg. Jej początkowe fragmenty były bardzo wyrównane, ale im dłużej trwała tym mocniej zarysowywała się przewaga Spójni. Goście zakończyli kwartę fantastyczną serią trzynastu punktów z rzędu. Dało im to prowadzenie przed zmianą stron 42:31.

W trzeciej kwarcie obie drużyny zaproponowały widzom powrót do bardzo zaciętego widowiska. Gra toczyła się w niej punkt za punkt i żaden z zespołów nie był w stanie zmienić dystansu jaki dzielił obie ekipy. Ostatecznie trzecia kwarta padła łupem gości, którzy do swojej przewagi dorzucili jeden punkt. Oznaczało to, że przed startem ostatniej części spotkania Spójnia prowadziła różnicą dziesięciu punktów. Była to strata na tyle wyraźna, że ciężko było się spodziewać, aby miejscowi zdołali wyrwać zwycięstwo. Okazało się, że druga połowa spotkania była wiernym odbiciem pierwszej. Najpierw można było oglądać bardzo zaciętą, wyrównaną grę, a następnie dominację w wykonaniu gości. Drużyna ze Stargardu wygrała ostatnią kwartę 26:17, a cały mecz 87:68.

Godni wyróżnienia w dzisiejszym spotkaniu byli trzej gracze Spójni. Pierwszym z nich był zdobywca 23 punktów - Kacper Młynarski, z kolei drugim Admon Gilder, który zapisał na swoim koncie 18 punktów, 6 zbiórek i 5 asyst. Ostatnim z nich był Baylee Steele, który zanotował double-double rzucając 18 punktów i zbierając 12 piłek.

HydroTruck Radom - Spójnia Stargard 68:87 (19:18, 13:23, 19:20, 17:26)

HydroTruck: Ireland 18, Lewandowski 11, Ostojic 11, Kraljevic 10, Dzierżak 9, Hill 7, Moore 2, Karczemny

Spójnia: Młynarski 23, Gilder 18, Steele 18, Szymkiewicz 8, Johnson 6, Śnieg 4, Spires 4, Gray 3, Chodzko 2, Grudziński 1, Szmit, Zając