EBL: zielonogórzanie lepsi od Torunia
Andrzej Romański/PLK

• Dodał: Aleksandra Suszek
  • Data publikacji: 11.02.2022, 21:31

W piątek kolejny mecz na swoim terenie rozegrali koszykarze z Zielonej Góry. Rywalem wiceliderów byli torunianie, którzy przez część spotkania utrzymywali wysokie prowadzenie. Ostatecznie to jednak gospodarze okazali się lepsi w tym pojedynku.

W pierwszej kwarcie zaskakująco szybko korzystny wynik zbudowali sobie przyjezdni. Po pierwszych dwóch minutach gry Toruń prowadził 4:0, a z upływem czasu przestój gospodarzy nie mijał. Pierwsze punkty przy lay-upie zdobył dopiero w 5. minucie Mazurczak. Gospodarze zbyt często tracili piłki, a niecelne rzuty pogarszały tylko ich sytuację - 4:18. Ekipa z Zielonej Góry jednak niejednokrotnie wychodziła już z takich opresji i tym razem nawet dwie minuty do przerwy nie stanowiły dla niej przeszkody. Seria trafień pomogła im zbliżyć się do przyjednych na 19:20. Powrót na boisko zaznaczył Amigo, a goście znów na kilka punktów odskoczyli, ale nie trwało to długo. Druga kwarta była bardzo wyrównana. Obie ekipy skutecznie pilnowały swojego kosza, agresywnie grając w obronie. Mimo upływu czasu, wynik praktycznie się nie zmieniał i na półmetku wciąż tylko jeden punkt dzielił oba zespoły - 33:34.

Za sprawą Zyskowskiego i dwóch celnych rzutów wolnych zielonogórzanie na początku trzeciej części gry wreszcie wyszli na pierwsze prowadzenie. Udawało im się utrzymywać wyższą skuteczność w ataku, co przekładało się na wynik, ale też nie był to bezpieczny dystans. Później jednak za trzy jeszcze rzucił Joseph i wiceliderzy tabeli prowadzili już 51:45. Z upływem kolejnych minut torunianie popełniali coraz więcej błędów, a ten przestój nie pomagał im w odrabianiu strat. Do przerwy zielonogórzanie mieli więc zapas dziesięciu punktów. Ostatnia kwarta rozpoczęła się już od serii wrzutek ze strony gospodarzy, którzy nabrali wiatru w żagle i coraz pewniej kroczyli po zwycięstwo u siebie. Dyktowali warunki do końca tego spotkania i ostatecznie wygrali

Enea Zastal BC Zielona Góra - Twarde Pierniki Toruń 85:67 (19:20, 14:14, 28:17, 24:16)

Zielona Góra: Nenadić 19, Zyskowski 12, Joseph 11, Jackson 9, Mazurczak 6, Żołnierewicz 7, Sulima 5, Meyer 4, Apić 2

Toruń: Rogić 18, Manigat 13, Amigo 11, Diduszko 6, Cel 6,  Kołodziej 4, Eads Lii 4, Janczak 4, Samsonowicz

Aleksandra Suszek – Poinformowani.pl

Aleksandra Suszek

Można powiedzieć, że piszę o wszystkim po trochu, ale w moim sercu gości głównie siatkówka.