PKO Ekstraklasa: w zaśnieżonej Łęcznej na remis

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 11.02.2022, 20:16

W pierwszym meczu 21. kolejki PKO Ekstraklasy pomiędzy Górnikiem Łęczna a Śląskiem Wrocław padł remis 1:1.

Obie drużyny przystępowały do piątkowego spotkania w osłabionym składzie. Wśród gospodarzy zabrakło lidera klasyfikacji strzelców, Bartosza Śpiączki, który pauzował za uzbierane żółte kartki. Dodatkowo w ostatniej chwili z powodu choroby wypadł Maciej Gostomski. Siła przyjezdnych także była osłabiona. Zimą ze Śląska odszedł Mateusz Praszelik. Blisko finalizacji był także transfer Erika Exposito. W środku pola zabrakło kapitana, Krzysztofa Mączyńskiego. Rywalizację w Łęcznej utrudniał gęsto padający śnieg.

Pierwsza połowa nie zachwyciła. Najaktywniejszym piłkarzem był Jason Lokilo. Belg swoimi centrami potrafił odnaleźć partnerów w polu karnym. Najpierw główkował Banaszak, którego próba zakończyła się skuteczną interwencją Michała Szromnika. Później w 43. minucie po jego dośrodkowaniu piłkę do własnej siatki skierował Victor Garcia.

Po zmianie stron działo się nieco więcej. Ponownie Lokilo, tym razem uderzył na bramkę, a piłkę sparował golkiper. W 71. minucie z powodu drugiej żółtej kartki boisko musiał opuścić Kryspin Szczęśniak. Goście szybko wykorzystali przewagę jednego zawodnika. Wyrównującego gola strzelił, niezawodny joker, Adrian Łyszczarz. Dla pomocnika było to już piąte trafienie po wejściu z ławki w tym sezonie. W ostatniej akcji meczu piłkę meczową zmarnował Robert Pich. Fenomenalnie w bramce spisał się debiutujący w ekstraklasie Adrian Kostrzewski, który wyszedł i skrócił kąt Słowakowi.

Górnik Łęczna - Śląsk Wrocław: 1:1 (1:0)

Bramka: 43' Garcia(s.) - 78' Łyszczarz

Górnik: Kostrzewski - Leandro, Rymaniak, Szczęśniak - Dziwniel, Gol, Drewniak, Krykun - Banaszak, Gąska (75' Midzierski), Lokilo (75' Mak)

Śląsk: Szromnik - Verdasca (90' Bejger), Golla, Tamas - Janasik (69' Iskra), Sobota (65' Pich), Lewkot, Garcia (65' Łyszczarz), Zylla, Jastrzembski - Piasecki (64' Quintana)

Żółte kartki: 61' Lokilo, 67', 71' Szczęśniak, 71' Leandro, 87' Banaszak - 58' Tamas, 66' Jastrzembski

Czerwona kartka: 71' Szczęśniak

Sędzia: Paweł Raczkowski