Pekin 2022 - Biathlon: Johannes Boe ze złotem w sprincie

• Dodał: Jakub Łosiak
  • Data publikacji: 12.02.2022, 13:07

Johannes Thingnes Boe okazał się najlepszy w biegu sprinterskim na 10 km. Znakomity Norweg wyprzedził Francuza Quentina Fillon Maillet i swojego brata Tarjei Boe. Grzegorz Guzik był 48. i zapewnił sobie start w biegu pościgowym.

Johannes Boe rozpoczął bardzo mocno na trasie biegowej i od razu zyskał przewagę nad rywalami. Na pierwszym strzelaniu spisał się świetnie, trafiając 5/5 i miał już ponad 15 sekund przewagi nad drugim Martinem Ponsiluomą ze Szwecji. W strzelaniu w pozycji stojącej młodszy z braci Boe popełnił jeden błąd, ale rewelacyjny bieg pozwalał mu prowadzić z prawie półminutową przewagą nad Quentinem Fillon Maillet. Na ostatniej rundzie Norweg nieco stracił do Francuza, ale i tak sięgnął po złoto, wygrywając o 25 sekund z Fillon Maillet. Francuz na mecie rozdzielił dwóch braci Boe, gdyż Tarjei stanął na najniższym stopniu podium. Cała trójka medalistów na strzelnicy zanotowała po jednym pudle. Niepocieszony może być Rosjanin Maksim Cwietkow, który po bezbłędnym strzelaniu o zaledwie dwie sekundy przegrał medal z Boe.

Jedyny Polak na starcie - Grzegorz Guzik w biegu znacznie odstawał od faworytów. Jednak na strzelaniu w pozycji leżącej trafił 5/5. W drugim strzelaniu raz spudłował, co nieco zepchnęło go w klasyfikacji. Polak finiszował ostatecznie na 48. pozycji i zobaczymy go w biegu pościgowym.